Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyka wnętrz


mkorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Tynk akustyczny, np. z firmy sto.pl o możliwie największym współczynniku pochłaniania.

2. Można wypełnić środek wełną. A jeszcze lepiej jak te pionowe i sufitowe pasy z drewna zrobisz z płyt Heradesign.

-typowe ustroje raczej (na 90%) odpadają,

3. Właśnie opracowałem coś nowego na sufit i ściany. W ciągu tygodnia postaram się wrzucić zdjęcia i opisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tynk akustyczny, np. z firmy sto.pl o możliwie największym współczynniku pochłaniania.

 

A czy znasz może parametry tego tynku? bo nie mogę znaleźć, ja myślałem wstępnie o tynku jml acoustic, firma niedaleko mojego domu, byli dziś nawet na oględzinach, tylko ta cena...

 

tu jest jakiś wykresik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy Pana zdaniem należy pokryć :

a. cały sufit

b. część tylko salonową

c. opcja b + część jadalniana (inaczej mówiąc sufit od drzwi balkonowych do wnęki jadalnianej włącznie)

 

ceny to odpowiednio 12000, 6000, 9000zł więc różnice spore.

 

 

 

Można wypełnić środek wełną. A jeszcze lepiej jak te pionowe i sufitowe pasy z drewna zrobisz z płyt Heradesign.

 

Tylko tego raczej nie można potraktować okleiną i zrobić z tego 2/3 długich elementów... A jest to jednak salon i wygląd jest najważniejszy

 

 

 

3. Właśnie opracowałem coś nowego na sufit i ściany. W ciągu tygodnia postaram się wrzucić zdjęcia i opisy.

 

Chętnie obejrzę ale to będą raczej elementy mocno przyszłościowe (no chyba że tanie i ładne :) )

 

Generalnie myślę że oprócz tego tynku na sufit to jeżeli ruszać dalej to już tylko z pomiarami..., będę o Panu pamiętał na przyszłość :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten JML bardzo mocno pochłania wysokie tony., więc cały sufit to może być za dużo. Na pewno jak nie zastosujesz nic na bas i niższą średnicę to narażasz się na jeszcze wyraźniejsze buczenie basu. Czyli wybierasz pomiędzy buczącym basem i dużych echem, a buczącym basem i małym echem w części gdzie będzie tynk JML.

Jednak jeśli pomieszczenie ma wyglądać kosztem komfortu akustycznego osób w nim przebywających to zrób fragmentami tynk akustyczny.

Jeśli pomieszczenie będzie połączone z korytarzem - widzę brak drzwi na wizualizacji - to tam też sufit należało by adaptować.

 

Jest jeszcze opcja zrobienia sufitu podwieszanego z bezspoinowego systemu sto. Podwieszasz dwie warstwy płyt, szpachlujesz łączenia i główki wkrętów uzyskując gładki sufit o dobrych właściwościach akustycznych. Nie posiadam współczynników pochłaniania poszczególnych produktów firmy sto. Pewnie trzeba prosić indywidualnie o skany z pomiarów pochłaniania z zewnętrznych laboratoriów. Zadzwoń do najbliższej siedziby i popytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy fragmentami?

 

Czy jest szansa i sens robić jakieś pomiary w obecnym stanie pomieszczenia (gołe ściany i sufit, wylewka, okna zamontowane)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy fragmentami?

 

Chodzi o to by optymalnie dobrać ilość powierzchni absorbującej do pomieszczenia.

W twoim przypadku masz wielki otwarty salon z kuchnia, ja dałem sobie spokój z poważnym słuchaniem w takich warunkach.

Rozmiar prawdziwej adaptacji w takim pomieszczeniu jest ogromny zaś efekty dyskusyjne.

Zwrócono Ci uwagę, że dodatkowym elementem generowania echa, będą pomieszczenia przylegające (otwarte), które też powinno się adaptować.

 

Powiem Ci ze swojego doświadczenia, częściowe tłumienie pogłosu to bardzo dobra rzecz. Nie mam tu na myśli muzyki a zwykły komfort akustyczny domu. Wielu ludzi tego nie docenia i teraz jest moda na minimalizm, który nie pomaga. Bo nagle w domu jest ciszej i przyjemniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układając to co radzicie:

 

1. Zrobię tynk akustyczny na 3/4 pomieszczenia (salon + jadalnia)

 

2. Kuchnia zostanie wyrównana rigipsem w środku wełna(raczej mała grubość wejdzie 2-4cm), pyt jaka? PT80/inna

 

3.korytarz będzie miał sufit podwieszany wypełniony wełną (do 8-9cm), i tu znów pyt jaką. Będzie również z podłużną szczeliną po środku przez większość długości (na lampę)

 

4.W korytarzu będą 3 obrazy/obrazki więc z czasem można je będzie zmienić na jakieś pochłaniacze (ale takie które będą wyglądać na obrazki). Ewentualnie rozpraszacze, ale to już kiedyś po pomiarach.

 

Kolejnym etapem będzie zaproszenie ekipy na pomiary i próba poprawy akustyki, ale mogą być problemy odnośnie wyglądu.

 

Kolejne pytania

 

1.Czy panele za kolumnami można zaadoptować na pułapki basowe/dla niskiej średnicy? Jaka głębokość musiałaby powstać? Zakładam że wystarczą odpowiednie otwory w płytach meblowych a za nimi odpowiednia konstrukcja. Chyba że tak się nie da...

 

2. Czy przy takiej powierzchni głuszenia sufitu, wciskać na siłę wełnę w panele sufitowe? (będzie przez całą długość ale z 6-8 cm i szeroka pewnie też na 6-8cm?

 

3. Czy widzicie opcję pułapek basowych w rogach z prawej strony w salonie? Prawy tylny jest jakieś pole manewru. Przedni już trudniej, ale może dałoby radę jakiś niższy z dużym kwiatem... (chociaż żona chciała tam dużą lampę i będzie wojna...)

Pytam pod kątem otwartej przestrzeni z lewej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebof01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę podstawowe problemy - brak symetrii i pogłos jak kościele

 

a tynk nie zniweluje pogłosu?

 

Co do braku symetrii to mam również obawy, ale może da się coś zrobić ( poza ścianą na kółkach :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tynk nie zniweluje pogłosu?

 

w zakresie ograniczonym częstotliwościowo - taki materiał jak linkowany JML poważnie zaburzy równowagę tonalną, na pewno do życia będzie bardziej komfortowo, ale z perspektywy HiFi pokój będzie podbarwiał

 

 

poza ścianą na kółkach :)

 

cóż, to byłoby najlepsze rozwiązanie, ekrany albo zasłony akustyczne

 

i grube zasłony na okno, zaciągane do słuchania

 

a tak, jak jest, to tylko głośniki o wysokiej kierunkowości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez graaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moje pomieszczenie: 4 x 6 x 2,6 gazobeton, podłoga żelbet, sufit KG + 10cm przerywa potem 30cm wełna, do 50cm od krawędzi ściany obniżenie o 7cm (puste w środku). Na podłodze jest dywan (70% pomieszczenia), w miejscach pierwszych odbić stoją ponad dwumetrowe regały wypakowane książkami, koszami, winylami i co się tam znalazło. Do tylnej ściany mam ~2,5 metra.

 

Góra jest fajna soczysta, środek akceptowalny, dół to niestety nędzna namiastka. Po wstawieniu sześciu balotów rockwool'a obwiniętego folią wyostrzyła się góra a basu nieznacznie ale jednak ubyło. Jakiś czas temu rozmawiałem z Acoustic Lab i dostałem sugestię że powinien pochłonąć całe pasmo nie tylko dół.

 

Dzisiaj wykonałem test, głośnik wysoko i średnio tonowy zasłoniłem kilkoma warstwami koca, przytargałem wełnę i efekt ten sam. Nic się nie poprawiło, wręcz przeciwnie basu znowu ubyło.

 

W czym tkwi problem ? zła wełna ? zbyt mało ? za pusto ? czemu zamiast poprawy jest degradacja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny watek i milo widziec tyle porad.

Pozwolcie, ze ja rowniez wkleje moj najnowszy pomiar z mojego pokoju po przeprowadzce. Slysze, ze jest bardzo zle, ale nie wiem czy w ogole da sie to doprowadzic do czegos rozsadnego bez zmian konstrukcyjnych (mieszkanie jest wynajmowane). Pokoj ma jakies 25m2, otwarty z boku na schody, sufit po otawrtej stronie idzie pod wysokim katem w gore do ok. 5m wysokosci. Na scianach na razie nic nie ma, w pokoju poza systemem audio/video, naroznik, fotel, stol, wykladzina na calej powierzchni, duze i ciezkie zaslony.

2604yyv.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik sebof01 dnia 04.07.2015 - 12:14 napisał

poza ścianą na kółkach :)

 

cóż, to byłoby najlepsze rozwiązanie, ekrany albo zasłony akustyczne

 

i grube zasłony na okno, zaciągane do słuchania

 

O grube zasłony na okno zadbam na pewno (będą nawet na pilota aby się zbytnio nie przemęczać :) ).

 

1. Ale czy mogę prosić o propozycje ekranów akustycznych "na kółkach" im płytsze tym lepsze bo chciałbym zrobić z nich lustra do siłowni (na tylnych ścianach ), może brzmi to śmiesznie, ale cały dom jest ustawiony na 95%, tylko ten xxxxx salon nie był przemyślany pod kątem audio i wszelkie moje kombinacje zniszczyłyby użyteczność.

 

Planuję zrobić sufit akustyczny, wstawić meble zamówić pomiary i wtedy dostawić ruchome ścianki + jakieś pułapki basowe (bo tego będzie najbardziej brakowało Waszym zdaniem).

 

2. Jeżeli jest szansa na poprawę to proszę również o propozycję korektorów akustyki pomieszczenia, jako ostateczną poprawę braku symetrii i pozostałych niedomagań.

(jeżeli dobrze sobie wyobrażam to taki korektor jest wpinany między dac a końcówkę mocy...?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę wpisów na forum odnośnie korektorów akustyki i chciałbym uszczegółowić pytanie:

 

-Generalnie (raczej :) ) nie interesuje mnie korekcja aktywna, bo trzymanie mikrofonu na stałe w salonie jest co najmniej śmieszne, a i systemy takie są drogawe (np accuphase za ok 50 000zł)

 

-o ile bardzo chwalony jest system lyngdorf (przez sly30) to nie występuje on osobno, a jedynie jako część np wzmacniacza, co bardzo podraża opcję i wydaje się być bez sensu (gdy ktoś ma końcówkę, preamp i dac)

 

-mcintosh ma korektor oparty o lyngdorf ale cena 22500 wyjściowo też nie zachęca (gdy lyngdorf oferował sam korektor kosztował chyba 10 000zł ceninik dystrybutora z 2013r)

 

-tact nie istnieje a w zasadzie nie znalazłem o nim nic poza tym że ktoś kiedyś kupił, ma go obecnie i jest zadowolony

 

-znalazłem coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i wydaje się być zachęcające cenowo (pytanie czy ktoś to widział i cokolwiek wie, bo raczej do testów tego nie dostanę...) na okrągło powinno wyjść jakieś 4000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebof01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę że wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze takie urządzenie z Nowej Zelandii, chyba sly30 o tym pisał z rok temu. Niestety nie mogę przypomnieć nazwy, składała się z 4 liter, pierwsza chyba E...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę że wystarczy.

 

a nie lepiej wersja analogowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy masz doświadczenia z tym korektorem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze takie urządzenie z Nowej Zelandii, chyba sly30 o tym pisał z rok temu. Niestety nie mogę przypomnieć nazwy, składała się z 4 liter, pierwsza chyba E...

 

Pewnie myslisz o DEQX z...Australii :)

Moze uda mi sie to przetestowac niedlugo, wtedy cos skrobne.

Zastanawiam sie jednak na ile te nowe urzadzenia beda lepsze niz powiedzmy DEQ2496? Wyrownanie glosnosci na poszczegolnych czestotliwosciach dziala bardzo dobrze, poszerzanie sceny i nieliniowe przesuniecie lewo/prawo tez, ale juz poglosu DEQ2496 nie wyeliminuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wstępną listę mamy:

 

1.mcintosh/lyngdorf 22500zł

 

2. Anti-Mode 2.0 ok 4000zł

 

3.Minidsp ok 2000-2500zł

 

4.Deqx za ok 20000zł

 

hmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po adaptacji tak to zagrało że zapomniałem o robieniu zdjęć.A klient niestety mocno zapracowany i tak co raz to się przypominam i czekam na przesłanie zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie myslisz o DEQX z...Australii :)

Moze uda mi sie to przetestowac niedlugo, wtedy cos skrobne.

Zastanawiam sie jednak na ile te nowe urzadzenia beda lepsze niz powiedzmy DEQ2496? Wyrownanie glosnosci na poszczegolnych czestotliwosciach dziala bardzo dobrze, poszerzanie sceny i nieliniowe przesuniecie lewo/prawo tez, ale juz poglosu DEQ2496 nie wyeliminuje.

 

Będziesz to miał od dystrybutora z polski? na którym mikrofonie będziesz przeprowadzał test?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Będziesz to miał od dystrybutora z polski? na którym mikrofonie będziesz przeprowadzał test?

Jak zobaczylem cene to mi ochota na testowanie przeszla. Ale rozmawialem z wlascicielem zabawki i slychalem jego systemu. Nie da sie ukryc, ze to bardzo zacny sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hi @

 

Obecnie mam samą wełnę (na zdjęciu obwinięta białą watoliną), w przyszłym tygodniu chcę zacząć pracę nad absorberami. Chciałbym je zrobić na styl regału książkowego z płyty meblowej, czyli sztywna rama stojąca na ziemi, przestrzeń pochłaniająca zaczynałaby się 10cm nad podłogą.

 

Jako materiał pochłaniający zostanie użyta PT-80 o wymiarach 120x60x10 + 10 cm pustki powietrznej, Wełna zostanie spryskana klejem tapicerskim (spray) i oklejona flizeliną 50-100g (np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), przód dodatkowo zostanie osłonięty materiałem a tył płytą pilśniową. W przyszłości uwzględniam montaż płyty binarnej (na materiale, lub pod)

 

Planuje wykonać dwie wersje, pojedynczą na jedną taflę PT-80 oraz podwójną na dwie tafle umieszczone jedna nad drugą. Pierwsza wersja o wysokości 132cm (kolumna obecnie ma 108), druga 254cm czyli pod sam sufit.

 

Obecny budżet przewiduje 8 tafli (czyli 4 na stronę), bez znaczenia w jakich konfiguracjach, ilość płyty ta sama.

 

30i815g9jwt0.jpg

 

Jak widać na wyżej załączonym zdjęciu nowa większa PT-80 zajmuje całkiem sporo miejsca, wstępnie planuję wykonać 2 skrzynki pojedyncze i jedną podwójną (na stronę). Dalej niestety same schody, im bardziej się staram zgłębić temat tym mam większe wątpliwości czy to dobra konfiguracja i jak ją rozstawić. Pierwotnie myślałem by dużą ramę ustawić przed regałem, potem w rogu na bocznej lub przedniej ścianie, lub na przedniej ścianie za głośnikiem. Mniejsze analogicznie np przed i za regałem (boczna ściana).

 

Chciałbym prosić o jakieś sugestie, opinie.. jak najefektowniej wykorzystać ten patent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hi @

 

Obecnie mam samą wełnę (na zdjęciu obwinięta białą watoliną), w przyszłym tygodniu chcę zacząć pracę nad absorberami. Chciałbym je zrobić na styl regału książkowego z płyty meblowej, czyli sztywna rama stojąca na ziemi, przestrzeń pochłaniająca zaczynałaby się 10cm nad podłogą.

 

Jako materiał pochłaniający zostanie użyta PT-80 o wymiarach 120x60x10 + 10 cm pustki powietrznej, Wełna zostanie spryskana klejem tapicerskim (spray) i oklejona flizeliną 50-100g (np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), przód dodatkowo zostanie osłonięty materiałem a tył płytą pilśniową. W przyszłości uwzględniam montaż płyty binarnej (na materiale, lub pod)

 

Planuje wykonać dwie wersje, pojedynczą na jedną taflę PT-80 oraz podwójną na dwie tafle umieszczone jedna nad drugą. Pierwsza wersja o wysokości 132cm (kolumna obecnie ma 108), druga 254cm czyli pod sam sufit.

 

Obecny budżet przewiduje 8 tafli (czyli 4 na stronę), bez znaczenia w jakich konfiguracjach, ilość płyty ta sama.

 

30i815g9jwt0.jpg

 

Jak widać na wyżej załączonym zdjęciu nowa większa PT-80 zajmuje całkiem sporo miejsca, wstępnie planuję wykonać 2 skrzynki pojedyncze i jedną podwójną (na stronę). Dalej niestety same schody, im bardziej się staram zgłębić temat tym mam większe wątpliwości czy to dobra konfiguracja i jak ją rozstawić. Pierwotnie myślałem by dużą ramę ustawić przed regałem, potem w rogu na bocznej lub przedniej ścianie, lub na przedniej ścianie za głośnikiem. Mniejsze analogicznie np przed i za regałem (boczna ściana).

 

Chciałbym prosić o jakieś sugestie, opinie.. jak najefektowniej wykorzystać ten patent.

 

Hmm... A może przeczytasz jakiś poradnik akustyczny? Na pewno Ci pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A może przeczytasz jakiś poradnik akustyczny? Na pewno Ci pomoże.

Skoro to takie proste i pewne to słucham...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Skoro to takie proste i pewne to słucham...

 

A tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie znalazłeś odp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie znalazłeś odp?

znasz pytanie, zapewne znasz zawartość linku więc powinieneś wiedzieć.

 

nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu i może uda mi się uzyskać informację od was na temat akustyki wnętrz ? Niestety rzadko zaglądam do tej zakładki a potrzebuję informacji o sprawdzonej firmie ( najlepiej z Poznania lub Wielkopolski ) może takiej która się udziela na tym forum która profesjonalnie zajmuje się akustyką wnętrz ,a chodzi o salę klubu nocnego w którym były dyskoteki, imprezy itd . Klub jest w trakcie remontu lub bardziej szykuje się do nowego otwarcia i należy dokonać pomiarów a także działań np profesjonalne wygłuszenie sufitu itp ( lokatorzy z góry skarżą się na odgłosy itp ) . Rzeczona sala ma około 200-300 m2 a może więcej i z 10-15 m wysokości i jest to w centrum Poznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu i może uda mi się uzyskać informację od was na temat akustyki wnętrz ? Niestety rzadko zaglądam do tej zakładki a potrzebuję informacji o sprawdzonej firmie ( najlepiej z Poznania lub Wielkopolski ) może takiej która się udziela na tym forum która profesjonalnie zajmuje się akustyką wnętrz ,a chodzi o salę klubu nocnego w którym były dyskoteki, imprezy itd . Klub jest w trakcie remontu lub bardziej szykuje się do nowego otwarcia i należy dokonać pomiarów a także działań np profesjonalne wygłuszenie sufitu itp ( lokatorzy z góry skarżą się na odgłosy itp ) . Rzeczona sala ma około 200-300 m2 a może więcej i z 10-15 m wysokości i jest to w centrum Poznania.

 

Producent i sprzedawca ustrojów akustycznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest z Wlkp. M.in. na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) są przykładowe realizacje projektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.