Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyka wnętrz


mkorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

org

 

Jak może być 13cm to np. tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak 2-4cm to kasetony, np jak tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Skompletowałem zestaw pomiarowy na pojemnościowym mikrofonie Behringer. Po ogarniciu oprogramowania i metody pomiaru otrzymałem taki oto wynik jak na obrazku poniżej. Pokój ma panele za kolumnami, na przeciwległej do lini kolumn ścianie absorbery szerokopasmowe. Pułapki basowe w rogach(trojkatna pianka 20x20x240 cm) + grube zasłony. Na wnęce okiennej żaluzja drewniana. Na środku wielka sofa, dwie pufy, dywan. Na scianie ze sprzętem (za kolumnami) półki z vinylami. Co o tym sadzicie ? Wygląda na to, ze jednak jest jeszcze spory "balagan" z akustyką ? Jak dokładnie interpretować ten wykres ?

 

698381_592793.jpg

I dodatkowo spectogram:

 

698383_968880.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez revers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żaluzje miałeś z tkanego materiału, czy z czegoś bardziej gładkiego? Dzięki za cenne doświadczenie.

Nawet nie przypuszczałem, że mogą być tkane. Takie mogłyby dawać radę bez problemu. Moje jednak były standardowe (gładkie, sztywnawe) nawet nie wiem z czego wiec i pochłanianie było słabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze jednak jest jeszcze spory "balagan" z akustyką ? Jak dokładnie interpretować ten wykres ?

 

Coś dziwnie słabo na dole. Jakie to głośniki i wymiary pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie słabo na dole. Jakie to głośniki i wymiary pokoju?

Pokoj nie jest maly, okolo 32 m2. Graja MA GS60 i dodatkowo REL T7, ktore do pomiaru zostaly wylaczone, by w miare wiernie oddac akustyke na podstawowym glosniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revers Twoje pomieszczenie jest na poddaszu ze skosami? Czy bez skosów, ale ściany zrobione ze stelaży i suchego tynku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaokrąglone rogi w pomieszczeniu między ścianami a sufitem mają pozytywne wpływ na akustykę w pomieszczeniu? Mam takie u siebie a że jestem przed remontem to jest to dla mnie dość istotna kwestia. Gdzieś wyczytałem, że ma to istotny wpływ na dźwięk w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że to zaokrąglenie ma istotny % szerokości czy wysokości ściany, a nie jak to za czasów PRL zaokrąglenie rogów butelką jabola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revers Twoje pomieszczenie jest na poddaszu ze skosami? Czy bez skosów, ale ściany zrobione ze stelaży i suchego tynku?

 

Normalny salon na parterze domu :) Ściany prostopadłe. Schody ażurowe w suficie na góre (wycięcie w suficie w rogu około 2m2.) Drewniana podłoga ...

 

Taki był plan i wyszło bardzo podobnie, sofa symetryczna + 2 duże pufy. Pułapki basowe w rogach + ok 3m2 paneli szerokopasmowych na scianie za stołem. Reszta jak pisałem powyżej.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez revers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym powtarzalność i stabilność pomiarów - czy powtórka w tej samej pozycji mikrofonu i przy niewielkich przesunięciach, np. pół metra w różnych kierunkach daje znaczące różnice?

 

Ciekawe może być porównanie charakterystyk z subem i bez suba.

 

Takoż z pułapkami basowymi i bez nich - o ile dają się łatwo wymontować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem laikiem w temacie akustyki - mam spory pokój 4,5 x 9 m. kolumny stoją na krótszej ścianie.

 

kolumny stoją w odległości ok. 1 m od bocznych ścian i ok. 0,7 m od tylej ściany

miejsce odsłuchowe ( kapana) jest na środku pokoju ok. 3,5 m od krótszej ściany ( tej samej od której mierzyłem odległość kolumn od ściany ) - tzn. siedzę ok. 3 m od kolumn.

 

kolumny - b&w 803d

końcówka mocy - classe ca-2200

 

proszę o poradę, gdyż brakuje mi trochę basu ( średnie i wysokie - extra ) - może można coś z tym zrobić - bo wydaje mi się, że mogą grać lepiej - czy mógłby się ktoś odezwać na prv kto chciałby dokonać pomiarów (nie mam sprzętu ) i przeanalizować wyniki - oczywiście co do kosztów się dogadamy ( okolice poznania )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o poradę, gdyż brakuje mi trochę basu

 

Możesz wypróbować dalsze odsuwanie kolumn od ścian - stereofonia i barwa powinny być jeszcze lepsze, ale basu raczej nie przybędzie, aczkolwiek przesuwanie również kanapy wzdłuż długiej osi może tu coś zmienić. To jest naprawdę duże pomieszczenie i kolumny chociaż spore mogą być zwyczajnie za małe. Proponuję wypożyczyć jakiegoś porządnego suba i zobaczyć jaki będzie efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypróbować dalsze odsuwanie kolumn od ścian - stereofonia i barwa powinny być jeszcze lepsze, ale basu raczej nie przybędzie, aczkolwiek przesuwanie również kanapy wzdłuż długiej osi może tu coś zmienić. To jest naprawdę duże pomieszczenie i kolumny chociaż spore mogą być zwyczajnie za małe. Proponuję wypożyczyć jakiegoś porządnego suba i zobaczyć jaki będzie efekt.

 

Może być tak, że przy obecnym ustawieniu kolumn i miejsca odsłuchowego powstaje spora interferencyjna "dziura" niskotonowa tam gdzie głowa słuchacza. Jezeli pomieszczenie jest w wymiarach jakie podal kolega to tak właśnie wyszło mi z symulacji. Odsuniecie kolumn na 1,2 m od tylnej sciany powinno drastycznie to zmienić. O ile jest to pomieszczenie "zamknięte".

 

Sprawdziłbym powtarzalność i stabilność pomiarów - czy powtórka w tej samej pozycji mikrofonu i przy niewielkich przesunięciach, np. pół metra w różnych kierunkach daje znaczące różnice?

 

Ciekawe może być porównanie charakterystyk z subem i bez suba.

 

 

 

Przy przesuniecu punktu pomiaru roznice w charakterystyce sa minimalne, imho nieznaczące.

 

A co do suba. Włączenie i rozkręcanie nie zmienia charakteru przebiegu krzywej, podnosi ją jedynie w góre o "rozkręconą" ilość decybeli. Tak do ok 70Hz. Punktu odciecia nie podnosze wyżej bo robi się "bałagan" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo "zeżarło" mi posta ;/, to teraz krótko i prosto.

 

Kolego revers pułapek basowych nie masz a trójkątna pianka tego nie zmieni. Zamień to na normalny corner trap i będzie po ludzku. Efekt powinien być w stosunku do pianki piorunujący. Ramiona tak wyznaczonego trójkąta powinny być bliższe 60 cm, co daje duży przekrój wełny (cienkie panele lub małe trójkąty fali stojącej nie ruszą). patrząc tylko i wyłącznie na osiowe fale stojące. No i czasem nie kupuj PT 80 bo zapłacisz jak zborze a w tym miejscu to się ona nie przyda.

 

Na pytanie po co? Powiem tak, bez ruszania kolumn i miejsca odsłuchowego uzyskasz mniejsze ciśnienie na strzałce. Generalnie powinien Ci się "podnieść" dołek w miejscu odsłuchu. Siedzisz na węźle fali co nie jest korzystne (tak naprawdę w więcej niż kilku, ale corner trap działa trochę bardziej :) więc jest ok). Oczywiście jeśli masz możliwość korekcji ustawienia kolumn i miejsca odsłuchowego, to jak najbardziej polecam. Tym bardziej że masz mikrofon, to możesz sobie zrobić to bardzo dokładnie. Oszczędzić Ci czas może REW, gdzie jest symulator fal stojących dla twojego pomieszczenia. Możesz sobie to porównać z pomiarem i będziesz wiedział na temat względnej sprawdzalności w twoim przypadku. No i ograniczysz sobie powierzchnię w obrębie której powinieneś szukać szczęścia :).

 

Twój Rel nie ma DSP, spróbuj postawić go idealnie na środku krótszej ściany (bo na tej stoją kolumny jak nie myli mnie obrazek) i powinien być od Ciebie w tej samej odległości co kolumny. Więc naturalnie będzie minimalnie za kolumnami (choć przy tych długościach fali to już szczegół). Takie ustawienie powinno sprawić że konkretna fala stojące powinna być mniej dokuczliwa. Generalnie jeśli chcesz się pobawić, spróbuj sobie ustawień kolumn na węzłach fali, zazwyczaj jest to mało praktyczne, ale w teorii powinno pomóc. Choć kwestia konkretnego przypadku.

 

No i bym zapomniał 3 m2 paneli na około 130 m2 powierzchni, to szału nie ma. Wiem że masz tam kanapę itd ale masz też sufit i podłogę, które również odbijają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arczi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że przy obecnym ustawieniu kolumn i miejsca odsłuchowego powstaje spora interferencyjna "dziura" niskotonowa tam gdzie głowa słuchacza. Jezeli pomieszczenie jest w wymiarach jakie podal kolega to tak właśnie wyszło mi z symulacji. Odsuniecie kolumn na 1,2 m od tylnej sciany powinno drastycznie to zmienić. O ile jest to pomieszczenie "zamknięte".

 

 

 

Przy przesuniecu punktu pomiaru roznice w charakterystyce sa minimalne, imho nieznaczące.

 

A co do suba. Włączenie i rozkręcanie nie zmienia charakteru przebiegu krzywej, podnosi ją jedynie w góre o "rozkręconą" ilość decybeli. Tak do ok 70Hz. Punktu odciecia nie podnosze wyżej bo robi się "bałagan" ;)

 

 

ponizej rys. pokoju - moze pomoze - chyba najlepiej zrobić pomiary - co sadzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez klawisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bym zapomniał 3 m2 paneli na około 130 m2 powierzchni, to szału nie ma. Wiem że masz tam kanapę itd ale masz też sufit i podłogę, które również odbijają.

 

Są jeszcze pufy, takie po 0,8 m2 powierzchni, duży gruby dywan i panele gr 10 cm - pianka + płytki ze sklejki w miejscach pierwszych bocznych odbic. A sufit tak, czeka jeszcze na adaptację :)

Przy wlaczonych subwooferach jest tak:

 

698619_861896.jpg

 

Ustawienie sub'ow jest chyba optymalne. Troche juz po podlodze pojezdzily.

Problematyczne wydaja mi sie czestotliwosci 70 Hz, 190 i 220 Hz. Macie jakie pomysły na to ?

 

Zamień to na normalny corner trap i będzie po ludzku. Efekt powinien być w stosunku do pianki piorunujący.

 

Jeśli możesz to podaj prosze linka do czegoś takiego, bym wiedział dokładnie o co chodzi.

 

Sam pokoj akustycznie "podły " jest. Prawie kwadrat i ta dziura w suficie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez revers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panele gr 10 cm - pianka + płytki ze sklejki w miejscach pierwszych bocznych odbic

 

Pokaż proszę jak to wygląda, bo mam obawy że jest to, to co myślę.

 

Ustawienie sub'ow jest chyba optymalne. Troche juz po podlodze pojezdzily.

 

Wiesz kwestia podejścia do tematu, co myślę napisałem, generalnie robisz to dla siebie.

 

Jeśli możesz to podaj prosze linka do czegoś takiego, bym wiedział dokładnie o co chodzi.

 

 

Corner%20Trap%20Picture0010.jpg

 

Problematyczne wydaja mi sie czestotliwosci 70 Hz, 190 i 220 Hz. Macie jakie pomysły na to ?

 

Na początek zrobił bym coś jak należy. Generalnie mam na myśli adaptację piankową. Jeśli to są pianki z allegro, to adaptacja tak naprawdę przed tobą. Przy wykonaniu pułapek jak na zdjęciu, możesz myśleć o dalszej zabawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problematyczne wydaja mi sie czestotliwosci 70 Hz, 190 i 220 Hz. Macie jakie pomysły na to ?

 

A słyszysz jakiś problem? Bo ja mam wątpliwości co do użyteczności tych wykresów. Nie słuchasz muzyki mikrofonem tylko parą uszu połączonych z mózgiem, a to całkiem inny aparat, który "widzi" zupełnie co innego niż to co pokazują wykresy.

 

Z tego co się zorientowałem, to producenci, sprzedawcy i tuzy marketingu szeptanego od ustrojów lansują uparcie teorię filtru grzebieniowego generowanego przy odtwarzaniu muzyki przez interferencję dźwięku bezpośredniego z odbiciami, rzekomo dewastującego brzmienie, choć badania mówią całkiem co innego (efekt Haasa). Wykresy pełne nierówności ładnie się z tym komponują, a prawda jest taka, że przy amatorskich warunkach pomiaru bardzo trudno oddzielić składowe prawidłowe od faktycznych zniekształceń.

 

Wydaje mi się, że przede wszystkim należało by ocenić profil pogłosu, i obliczenie go ze wzoru Fitzroya dla poszczególnych oktaw da bardziej miarodajne informacje nt. akustyki pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszysz jakiś problem? Bo ja mam wątpliwości co do użyteczności tych wykresów. Nie słuchasz muzyki mikrofonem tylko parą uszu połączonych z mózgiem, a to całkiem inny aparat, który "widzi" zupełnie co innego niż to co pokazują wykresy.

 

 

 

Bez tej adaptacji/umeblowania ktora jest obecnie ... nie da sie suchac. Dudnienia, natarczywe srednie-wysze, pustki w dolnej rednicy i fragmentach basu. Stroilem akustycznie na ucho wedle opisanych zasad i praktyk, a dopiero teraz bawie sie pomiarami (i weryfikuje zdejmujac ustrojsta). Jest kilka plyt przy sluchaniu ktorych slysze jeszcze pewne niedomagania w dole pasma (wiem ze moze byc lepiej/pelniej).

 

... i nie wydaje jakiejs tam kasy na "panele", sklejki w marketach, sasiad stolarz.. Dla ciekawosci powiem, ze cakiem fajnie jako wklad w panele spisuja sie dzieciece materace typu gryka/pianka/welna a relacja cenowa z "prof" panelami zaskakuje ;)

 

No i przedewszystkim moje wrazenia odsuchowe, pomiar dla zwizualizowania i weryfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez revers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie materacy dziecięcych to tu byłbym uważaący, mżna kupić taki materiac a jak się go otworzy to jest to zwykła gbka, obłożona małymi woreczkami z gryką. myślę że te porzadne matace będa już drogie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przejście do kuchni" to dziura w ścianie czy są tam drzwi?

Masz schody na tyle pomieszczenia które są oddzielone drzwiami z inną kondygnacją czy nie ma drzwi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przejście do kuchni" to dziura w ścianie czy są tam drzwi?

Masz schody na tyle pomieszczenia które są oddzielone drzwiami z inną kondygnacją czy nie ma drzwi?

 

Do kuchni sa drzwi. Na gore nie ... niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez revers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać efekt studni przy klaśnięciu w dłonie?

 

Oczywiscie ze nie. Nie jestem laikiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez revers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi Ci o coś innego, bo mody (rezonanse geometrii pomieszczenia) mają negatywny wpływ tylko w zakresie niskich częstotliwości. Natomiast jakość wysokich tonów osiąga się głównie poprzez dobór głosników i ich ustawienie, adaptacja akustyczna niewiele tu pomoże

.

O rozpraszanie dżwięków wyższych czestotliwości przez przeszkody o małych wymiarach.Mody wyższe czyli wielokrotne.Mody niskie istnieją zawsze nawet w komorach bezpogłosowych

 

org

 

Jak może być 13cm to np. tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak 2-4cm to kasetony, np jak tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dokładnie o 2-4 cm czegos podobnego lub nieco gęściej rozłozonych nieregularności szukam. Idealnie by było gdyby te "klocki" były nieregularne na wysokosć, bym mógł wykorzystać naturalne nierówności sufitu.Tu na zdjęciu jest panel który w zasadzie żeby ładnie wyglądał powinien być położony na płaszczyznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ignorowani: jaro_747; ayran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody niskie istnieją zawsze nawet w komorach bezpogłosowych

To trochę wygląda jak światło w zupełnej ciemności. Albo jest światło i nie jest ciemno, albo nie ma światła i jest ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) sa jakies specjalne ustroje czy powszechnie dostepne panele z marketów budowlanych?

Na scianie też jest przyklejony panel który kojarzy mi sie z czyms co widziałem na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Panele tłumiące i rezonatory płytowe nie wchodza w grę. W pokoju będzie też więcej mebli. prawdopodobnie dwie wąskie szafy. Sofa może stać metr od ściany na tle przejścia do kuchni. W takim przypadku oś odsłuchu bedzie w dłuzszej osi pokoju.

Jesli sie nie sprawdzi dopiero będę kombinował. Ale tak głęboka adaptacja jak podana w linku, u mnie nie wchodzi w grę.

 

To trochę wygląda jak światło w zupełnej ciemności. Albo jest światło i nie jest ciemno, albo nie ma światła i jest ciemno.

 

Kup sobie latarkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ignorowani: jaro_747; ayran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.