Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No mam głośniki! Grają tak inaczej, że aż dziwnie ;) przestrzenność jakaś taka w stylu surruound niemal. I są bardzo wrażliwe na ustawienie. Na razie wiem, że trzeba je mocno dogiąć. Poza tym bardzo bardzo dużo szczegółów słychać. Ale jednak, wbrew temo, co czytałem, muszą grać głośno dosyć... Zobaczymy zibaczymy

 

Nie wiem jak z trojkami, ale z siodemkami, mimo tego ze maja skutecznosc 93 dB, trzeba strasznego kopa, zeby wyzwolic z nich to co naprwde potrafia. Teraz mam w chacie nap200 o ile stereofonia, barwa, kontrola nie pozostawia niczego do zyczenia, to dzwiek jest jakis taki zbyt zwiewny, lekki. Tutaj idealnym ampem jest nap 250.2 ktory je "budzi".....co do dogiecia, ja skysze to w ten sposob, przy tweeterach skierowanych bezposrednio na glowe, mam wrazenie jakbym znalazl sie w srodku skladu muzycznego, tak jakby panowie grali tylko dla mnie...przy ustawieniu kolumn rownolegle do scian bocznych, robi sie koncertowo z ogromna scena i przestrzenia. Ten surround o ktorym piszesz jest niesamowity...zupelnie inny niz zestawy kina donowego.....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje w niedługiej przyszłości zakup Chord Epic Twin do mojego zestawu :) Słuchałem ich przez chwile w zestawie taki jak mam Naim CD5XS + Nait XS ale z kolumnami Sonus Faber Venere 2.5. Tu napisze herezję gdyż wybór jes podyktowany małym przekrojem kabla i jego giętkoscią, gdyż chcę go "wpuścić" wpodłogę (taki mam układ salonu, że nia da sie inaczej). Zamieni to dotychczasowe budżetowe sznurki zalane w ścianach :(. Na niecodzienne słuchanie posiadam Wireworld Oasis ale ten kabel jest szeroki i sztywny. Jak ktoś jest zainteresowany tym kable to zapraszam na priv bo będę się go pozbywał. Macie może jakieś inne typy kabli wąskich w przekroju i stosunkowo giętkich? Ja planuję by po stronie kolun było coś jak bi wire (4 końcówki).

 

Ten chord to jeden z nielicznych kabli który dobrze gra z Naimem. Jeśli już ma być coś innego niż naca5 to trzymałabym się tego chora. Jeśli oczywiście jest dosyć giętki :)))

 

witam, kupiłem kolumny B&W 804d - wreszcie !!!!

 

 

teraz chciałbym kupić wzmacniacz naima

 

myślę to zestawieniu

 

nac 202 lub nac 152 (taniej )

nap 200

 

lub tylko supernait - lecz tutaj mam pytanie - czy można podłączyć tego supernaita do amplitunera ( żeby działał w kinie jak końcówka mocy ) i nic nie trzeba było przestawiać (bypass on/off ) ?

 

Przeczytaj parę wątków wcześniej było o użyciu wzmacniacza jako końcówki mocy. Po przestawieniu bypass'u na "on" wzmacniacz może być używany jak przy normalnym stereo. Amplituner przejmuje kontrolę tylko wejścia "av".

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zapłacisz za Argony, koniecznie posłuchaj Harbeth Super HL-5. Mam je i jak dla mnie z naimem to wręcz symbioza:)

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotychczasowe budżetowe sznurki zalane w ścianach :(. Na niecodzienne słuchanie posiadam Wireworld Oasis ale ten kabel jest szeroki i sztywny. Jak ktoś jest zainteresowany tym kable to zapraszam na priv bo będę się go pozbyw

Macie może jakieś inne typy kabli wąskich w przekroju i stosunkowo giętkich? Ja planuję by po stronie kolun było coś jak bi wire (4 końcówki).

 

Ortofon spk-400, przejrzysty ze świetną stereofonią.

 

>dekoracja

Tak jak kolega wyżej napisał warto z Naimem posłuchać Harbeth,

bo to dobry kierunek na lata przyjemności w odbiorze muzyki. W spokojnych klimatach te kolumny są nie do pobicia, dzięki fantastycznej średnicy.A jeśli lubisz dosadniej, mocniej, z wykopem, niskim zejściem ale jednocześnie z kulturą i zjawiskową stereofonią to kandydatem dla Naima jest któryś z podłogowych modeli PMC z nowej serii.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chilloutstudio to sprawdzona i wiarygodna firma. Możesz zamówić osobiście od teddego ale wtedy jest trochę zabawy z cłami i podatkami. W chilloutstudio zamawiasz i czekasz a oni zajmują się wszystkimi formalnościami. Wiadomo jednak że będzie wtedy trochę drożej. Decyzja należy do Ciebie.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Dual Teddy Cap kupowałem bezpośrednio od p. Teddy'ego (1,5 roku temu). Jak spojrzałem na cenę w w/w firmie to teraz nie zastanawiałbym sie tylko kupił poprzez Chillout. Różnica w cenie nie jest moim zdaniem tak duża. Mnie koszt całościowy wyszedł porównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was podłączał kable naca5 do wtyków dostarczanych ze wzmacniaczami naima?

Jak to się robi? Czy trzeba lutować?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazję porównać teddycapa z hicap dr....?

Tak, jak napisał twinslaver przewaga DR'a jest bezdyskusyjna. Dodam, że zmiany wprowadzane po podpięciu zasilaczy mają inny charakter: wpięcie DR'a daje dźwięk bardziej gęsty, analogowy, płynny natomiast teddycap jest jaśniejszy, bardziej nerwowy. Moim zdaniem wpięcie do 202/200 DR'a w miejsce dualteddycap'a poprawiło dźwięk o klasę.

Przy okazji, gdyby ktoś był zainteresowany kupnem teddyXPS zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazję porównać teddycapa z hicap dr....?

 

Polecam sprawdzić we własnym systemie. Dla mnie TeddyCap jest lepszy od HiCapa (bez DR). Więcej szczegółów, szersza scena i lepsza dynamika. Znacznie lepsza kontrola basu, jest szybszy i bardziej punktowy. Może to ta wspomniana "nerwowość" ale dla mnie to właśnie jest zaleta. Zaznaczam, że to bezpośrednie porównanie TeddyCap vs HiCap bez DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale dla mnie Hicapem jest lepszy, obydwa miałem okazję testować w domu. Oczywiście różnic nie ma kolosalnych ale jednak u mnie lepiej zagrał Hicap. Dodał gęstości, oleistości, fantastycznej ciepłej średnicy. Teddycap zagrał raczej skrajami pasma, bas może i zchodził trochę niżej ale miał trochę na moje ucho za dużo informacji na górze. Teddycap zagrał bardzo efektownie ale dłuższą metę okazał się męczący. Hicap dodał u mnie więcej ciepłego analogowego grania.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was podłączał kable naca5 do wtyków dostarczanych ze wzmacniaczami naima?

Jak to się robi? Czy trzeba lutować?

 

trzeba lutować, na stronie naim'a jest forum i tam znajdziesz instrukcje i zdjęcia jak to poprawnie zrobić .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A myślisz , że warto używać naimowskich?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale dla mnie Hicapem jest lepszy, obydwa miałem okazję testować w domu. Oczywiście różnic nie ma kolosalnych ale jednak u mnie lepiej zagrał Hicap. Dodał gęstości, oleistości, fantastycznej ciepłej średnicy. Teddycap zagrał raczej skrajami pasma, bas może i zchodził trochę niżej ale miał trochę na moje ucho za dużo informacji na górze. Teddycap zagrał bardzo efektownie ale dłuższą metę okazał się męczący. Hicap dodał u mnie więcej ciepłego analogowego grania.

 

Ja też testowałem oba i podkreślam kolejny raz "dla mnie" lepiej wypadł TeddyCap. Każdy ma inne upodobania i różne kombinacje klocków, dlatego polecam porównanie we własnym systemie. Różnice są subtelne, a cena już nie :)

Na szczęście jest alternatywa w postaci Teddyego itd. Swoją drogą myślicie, że naim zrobiłby DR gdyby nie regulatory Teddyego (SuperTeddyReg)? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą myślicie, że naim zrobiłby DR gdyby nie regulatory Teddyego (SuperTeddyReg)? ;)

Prosiłem mojego kolegę, kiedy jechał do fabryki Naima na wycieczkę i szkolenie (pracuje w branży audio) aby porozmawiał również o zasilaczach tedyego.

Podsumowanie rozmowy w przybliżeniu wyglądało tak:

Panowie z Naima słyszeli, że ktoś na świecie produkuje zasilacze do ich urządzeń. Wiedzą, że ich produkty są długowieczne i jest wielu posiadaczy urządzeń Naima z drugiej i trzeciej ręki, którzy nie są przygotowani do wydatku jaki niesie za sobą zakup nowych urządzeń, w tym zasilaczy. Jednak obecność na rynku innych zasilaczy nie jest dla nich powodem do troski ani do przemyśleń na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A myślisz , że warto używać naimowskich?

warto, są bardzo wygodne i bezpieczne (ich konstrukcja uniemożliwia przypadkowe rozłączenie), dodatkowo spełniają założenia konstruktorów Naim'a dot. przenoszenia drgań - praktycznie założenia te będą spełnione w 100 % tylko wtedy gdy w kolumnach też masz takie wtyczki (a jedyne kolumny do których pasują te wtyki produkuje Naim ....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z trojkami, ale z siodemkami, mimo tego ze maja skutecznosc 93 dB, trzeba strasznego kopa, zeby wyzwolic z nich to co naprwde potrafia. Teraz mam w chacie nap200 o ile stereofonia, barwa, kontrola nie pozostawia niczego do zyczenia, to dzwiek jest jakis taki zbyt zwiewny, lekki. Tutaj idealnym ampem jest nap 250.2 ktory je "budzi".....co do dogiecia, ja skysze to w ten sposob, przy tweeterach skierowanych bezposrednio na glowe, mam wrazenie jakbym znalazl sie w srodku skladu muzycznego, tak jakby panowie grali tylko dla mnie...przy ustawieniu kolumn rownolegle do scian bocznych, robi sie koncertowo z ogromna scena i przestrzenia. Ten surround o ktorym piszesz jest niesamowity...zupelnie inny niz zestawy kina donowego.....

 

kontynuując wątek - głośniki zostają! brzmienie odpowiada a rodzina akceptuje. 50% decyzji to ich nieco surowy, majestatyczny i, chyba nawet, luksusowy wygląd ;) ja nie mam aż takich fajerwerków jak u Ciebie - nie ta klasa systemu jednak ogólnie. jestem dopiero w gimnazjum naim'a. ale przynajmniej z głośnikami mam spokój.

 

dziękuję za rady wcześniejsze o np. pmc, czy innych harbeth. pmc chętnie, ale nie bardzo mam to we Wrocławiu. Harbeth zbyt old schoolowy dla mnie z wyglądu. mam mieszkanie raczej współczesne.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć na moje to się nie da a na pewno nie din-din. 5i ma przecież tylko wejścia na din'ach. może się da jakoś z przejściówką po wyjściu hdd out. tyle że to zdaje się jest wyjście a la tape out czyli pewnie przed regulacją głośności...coś nie teges.

a może sprzedaj nait'a i kup pre do kompletu? i flatcapa. i tak dalej heheh

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika czy jest możliwość, żeby podłączyć końcówkę mocy NAP 150 z wzmacniaczem 5i-2 tak by zasilać kolumny w bi-ampingiem?

Końcówka i wzmacniacz mają porównywalną moc 50W/8om. Jeśli tak to jak fizycznie to zrobić czy są przewody Naima DIN5-DIN4?

 

absolutnie NIE!!!!!!

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.