Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie, szukam czegos co nie bedzie krok w bok,ale do przodu. 

jesli chodzi o barwe,to najlepiej zeby srednie tony byly neutralne dobrze napowietrzone,ale nie wychodzily  do przodu,wysokie delikatne,rozdzielcze.bas zwarty,niskoschodzacy.

oczywiscie prosze tylko o jakies pomysly,bo i tak ostatecznie bedą odsluchy,

ale wiadomo juz bedzie co wypozyczyc.

z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mrb napisał:

... A wystarczyło poczytać wcześniejsze wpisy ? 

... Wystarczyło użyć wyszukiwarki 

Myślę, że nie masz powodu do używania uogólnień " Może Naim do Europy eksportuje gorszy sort?"

Taką spiskową teorię można przypiąć prawie każdemu producentowi...

..a konkretnie do Europy Środkowo Wschodniej co nie jest Spiskową Teorią i wystarczyło poszperać użyć Wyszukiwarki bo było już o tym i na forum Naima ?

Dzieje się tak w przypadku chociażby Chemii Gospodarczej co zostało w UE udowodnione a Polska i kraje ościenne chyba juz ze 2 lata temu wnioskowały w Brukseli o ujednolicenie pewnych standardów w zakresie jakości produktów Żywieniowych i Chemii.

Przecież brak instytucji/organów które pilnują by niemieckie proszki do prania i pasty były dla Francji i Polski tej samej jakości.

Skoro już wiemy że tak się dzieje w ww przypadkach to niby dlaczego miało by być inaczej w produktach AGD, elektroniki, audio itp..? 

I nie stwierdzam a pytam siebie tak na marginesie w Off Top..

Etyka i Morale to dla niektórych Księgowych farmazony.. ?

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Supernait 2 ma dokładnie taka samą przypadłość- podczas ściszania do min. lewy kanal nadal gra podczas gdy prawy jest już "głuchy" (słabość potencjometrów Alps). Kupiłem SN2 w Niderlandach także owa w/w teoria spiskowa ma się raczej nijak w przypadku el. Naim. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój xs2 tez tak ma.moze dlatego ze naimy mają trzy tryby podgłaśniania.pierwszy krokowy,drugi normalny a póżniej przyśpiesza.w innych wzmacniaczach,które mialem tego nie zauważyłem.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, izapat napisał:

no wlasnie, szukam czegos co nie bedzie krok w bok,ale do przodu. 

jesli chodzi o barwe,to najlepiej zeby srednie tony byly neutralne dobrze napowietrzone,ale nie wychodzily  do przodu,wysokie delikatne,rozdzielcze.bas zwarty,niskoschodzacy.

oczywiscie prosze tylko o jakies pomysly,bo i tak ostatecznie bedą odsluchy,

ale wiadomo juz bedzie co wypozyczyc.

z góry dziekuje.

Ciekawe kolumny to Opera Callas. Łatwo je wysterować, muzykalna, dynamiczna i do tego świetnie wygląda. Ewentualnie spróbowałbym też czegoś wysoko skutecznego, z większą membraną celulozową, a nie plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z brytyjskiej manufaktury Neat Acoustics? Motive SX2, SX3 lub Iota Alpha. 
Moim zdaniem bardzo muzykalne konstrukcje

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

Czy ktokolwiek używał głośnikowych Naim Super Lumina ? 

Czy warte tych pieniędzy ?

myślę, że to zależy od systemu, mogą się podobać ale z niektórymi kolumnami może brakować np. wypełnienia ...

bardzo fajnie kontrolują bas i są znacznie bardziej otwarte niż NACA ale różnica w cenie jest spora ....

u mnie zdecydowanie lepiej sprawdził się IC SuperLumina ..... tego wg mnie można brać w ciemno ...

ale co system/ słuchacz to pewnie inne wnioski ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google translator ;-(  i wałek w powietrzu 

W dniu 26.01.2020 o 22:17, Niepokorny napisał:

Dzieje się tak w przypadku chociażby Chemii Gospodarczej co zostało w UE udowodnione a Polska i kraje ościenne chyba juz ze 2 lata temu wnioskowały w Brukseli o ujednolicenie pewnych standardów w zakresie jakości produktów Żywieniowych i Chemii.

Przecież brak instytucji/organów które pilnują by niemieckie proszki do prania i pasty były dla Francji i Polski tej samej jakości.

Skoro już wiemy że tak s

Trochę grubo nad-interpretujesz..

...o ile chemia  i tym podobne rzeczy sprzedają się w milionowych nakładach i jest jak najbardziej "ekonomicznie usprawiedliwione"  dawać gorszy towar do nas (są jeszcze inne - socjologiczne/psychologiczne aspekty) , o tyle przenoszenie tego na poletko audio byłoby po prostu wysoce nieopłacalne (wprowadzanie "tańszej" linii produkcyjnej w Salisbury  byłoby   ciosem ekonomicznym  ?  ). Sprzęt Naima ma być drogi i elitarny - bez tanich chwytów, rodem z Biedronki. 

Koniec OFF Topa. ? 

W dniu 2.02.2020 o 11:32, mrrod napisał:

Panowie, co sądzicie o tym ogłoszeniu? Dziwny adres, dziwna domena.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/357628.php

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga/gorsza linia produkcyjna jest nie opłacalna przy tak małym nakładzie jak Naim to fakt. Nie miałem namyśli jej w Naimie choć faktycznie mój przykład z chemią mógł to zasugerować..   

Bardziej chodzi mi wady/niedoskonałości estetyczne, np na samych obudowach: delikatne uszkodzenia, gorsze spasowanie elementów itp. 

Mój bardzo dobry znajomy pracuje w dziale kontroli LG, osobiście robi ostatni sort Pralkom.. opowiada jak to sie odbywa. Mówi że przy mniejszym nakładzie jak np w Audio to jest to dziecinnie proste do zorganizowania. 

Oczywiście że jest naim dla Bentleja ale jest i na Europe East..

Rozpakowujesz NOWY wzmak z pudła i widzisz że był składany przez amatora bo uszkodzenia wynikają z niedelikatnego składania.. a na NOWYM kartonie jakieś ołówkiem „east”.. i wyobraźnia już działa..? 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się np. w naimie cd5si.Otrzymałem nówkę cd ,szpary były bardzo nie równe i szuflada też była krzywa.W sklepie twierdzili że nawet go nie rozpakowali,kiedy sprzęt przyszedł od dystrybutora.Oczywiście wymienili mi odtwarzacz i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, izapat napisał:

Zgadzam się np. w naimie cd5si.Otrzymałem nówkę cd ,szpary były bardzo nie równe i szuflada też była krzywa.W sklepie twierdzili że nawet go nie rozpakowali,kiedy sprzęt przyszedł od dystrybutora.Oczywiście wymienili mi odtwarzacz i jest ok.

Nie po to płacicie tyle pieniędzy za zabawki naim żeby było równo, idealnie spasowane, bez szpar etc. Ma być nierówno. Chcecie równo - kupcie sobie pionocraft-a czy innego denon-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kacper525 napisał:

Czy ktoś z Was miał okazje porównywać Headline vs. SN2 lub 3 -wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym ?  Ostatnio u siebie testowałem Sennheiser hd800s wraz HL i SN2 i szczerze powiem Headline absolutnie mnie nie „porwał”.

 

A jakie w ogóle słuchawki polecacie do SN2 ? Myślę nad zakupem używek czy też nowych tak do 500 zł. Da się coś ciekawego w tej kwocie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, puszkin napisał:

A jakie w ogóle słuchawki polecacie do SN2 ? Myślę nad zakupem używek czy też nowych tak do 500 zł. Da się coś ciekawego w tej kwocie kupić ?

W SN2 znajduje się przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy dlatego tez uważam ze można (jeśli budżet pozwala) zainwestować troszkę więcej w słuchawki aniżeli 500pln. Wcześniej korzystałem z Audioquest Nighthawk i bylem zadowolony. z czystym sumieniem mogę polecić natomiast cena troszkę wyższa. 

Tak na marginesie, moge odsprzedać Nighthawk'ki :-)

1 godzinę temu, izapat napisał:

Mam xs2 ten sam wzm. słuch. co sn2 .Miałem beyerdynamic dt880 i było za jasno.

Moim zdaniem raczej bardziej dociążone powinny być(zależy kto co lubi) z denonami 7200 było już znacznie lepiej,ale tu cena już wysoka.

Faktycznie gra jasno, natomiast przestrzeń i stereofonia jest przednia. Ciekaw jestem co z tymi słuchawki może zrobić dedykowany wzmacniacz słuchawkowy?. W przyszłości myślę ze zmienię przewód na shawcan Chord'a, powinien lekko (jak to chord) "dociążyć" owe słuchawki.

IMG_0464.thumb.jpeg.b36000eb52706607e0b6f7cc5e6c9a76.jpeg prezentują sie również zacnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, może i przyzwoity ale z moimi wysokoomowymi Bayerdynamic DT 770 PRO było cieniutko. Za to mój wzmacniacz słuchawkowy na lampach napędza wszystko. Tak, że to zależy od potrzeb i dopasowania.

Co do ogłoszenia, to dostałem taką odpowiedź: "Thanks for your interest. The item is located in Germany, and it could be seen/tested and picked-up anytime by appointment, at our location from Reutlingen. Alternatively, insured shipping is available within EU.
We accept various payment methods, such as Bank Transfer, Credit/Debit Cards, Cash on Delivery, etc.Looking forward to hearing from you."

Mieliście racje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią w kwestii słuchawek i dedykowanych im wzmacniaczy, „sky is the limit” . Napewno nie omieszkam spróbować czegoś lepszego w przyszłości.

Dodatkowo , sekcje przedwzmacniacza w SN2 zasila HICap Dr, który ma diametralny wpływ na efekt końcowy - nawet w przypadku słuchawek.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Posiadam obecnie zestaw Naim Nait XS2 , streamer Nd5xs, kolumny Dynaudio Focus 220 mk2.
Jako że obecne kolumny są najsłabszym ogniwem, planuje wymienić je na Dynaudio Contour 30.

Czy wymiana elektroniki na Supernait 2/3 + streamer NDX 2 będzie dużą poprawą  w porównaniu z powyższym ?

Na chwilę obecną nie planuję pakować się w jakieś drogie zasilacze czy dzielone klocki.
Dziękuję za wsparcie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xs2 z kefami r3 , wcześniej z harbeth 30,1 i cały czas się zastanawiam czy dokupić flatcapa ,czy iść w jakieś wyższe wzmacniacze.Naim xs2 ,to bardzo dobry wzmacniacz,ale z różnymi kolumnami brakowało(a raczej było za dużo) mi czegoś w wyższej średnicy.Czas odsłuchać kilka innych,ale i tak naim zostanie w zanadrzu.

naim sn2 gra bardziej żywiołowo więc może być lepiej ze spokojnymi dynaudio

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Art45 napisał:

SaWitam.
Posiadam obecnie zestaw Naim Nait XS2 , streamer Nd5xs, kolumny Dynaudio Focus 220 mk2.
Jako że obecne kolumny są najsłabszym ogniwem, planuje wymienić je na Dynaudio Contour 30.

Czy wymiana elektroniki na Supernait 2/3 + streamer NDX 2 będzie dużą poprawą  w porównaniu z powyższym ?

Na chwilę obecną nie planuję pakować się w jakieś drogie zasilacze czy dzielone klocki.
Dziękuję za wsparcie i rady.

 

„Czy wymiana elektroniki na Supernait 2/3 + streamer NDX 2 będzie dużą poprawą  w porównaniu z powyższym ?”  - bez cienia wątpliwości!

 

„Na chwilę obecną nie planuję pakować się w jakieś drogie zasilacze czy dzielone klocki.” -  zasilacze warto wypróbować, mi osobiście przypadły do gustu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Art45 napisał:

Witam.
Posiadam obecnie zestaw Naim Nait XS2 , streamer Nd5xs, kolumny Dynaudio Focus 220 mk2.
Jako że obecne kolumny są najsłabszym ogniwem, planuje wymienić je na Dynaudio Contour 30.

Czy wymiana elektroniki na Supernait 2/3 + streamer NDX 2 będzie dużą poprawą  w porównaniu z powyższym ?

Na chwilę obecną nie planuję pakować się w jakieś drogie zasilacze czy dzielone klocki.
Dziękuję za wsparcie i rady.

XS2 z contour 30 to pomyłka. Z SN 2/3 pewnie lepiej, nie jestem przekonany czy bardzo dobrze. Lepiej będzie jak tego posłuchasz przed zakupem chyba, że masz w zwyczaju wydawać 20-25k zł na losy na loterii ? W mojej ocenie naim z c30/60 to średnie połączenie w ogóle bo i c30/60 to specyficzne granie i - co już wyraziłem na as w innym wątku - absolutnie nie warte tych pieniędzy. Rozumiem jednakże, że wszechogarniający i biznesowo pokręcany hype może wywoływać pragnienie posiadania jednej z dyżurnych gwiazd recenzentów. Posłuchaj w systemie docelowym lub kup los ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.