Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu interesuje mnie "wszystko w jednym" czyli Naim UnitiQute. Chciałem zapytać, czy ktoś posiada te "cudeńko" i może mi odpowiedz na kilka pytań:

- na ile wbudowany wzmacniacz jest dobry i czy napędzi kolumny Bowers & Wilkins CM1 ?

- na ile wbudowany wzmacniacz jest słabszy od wzmaczniacza NAIM NAIT 5i.2?

- na ile jest dobry wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i czy napędzi moje słuchawki AKG K 550?

- na ile jest słyszalna różnica między plikami cd a HD 24/96 kHz ?

- czy słuchaniu muzyki z pendrive jest łatwe?

- na ile ten Naim odbiega/przewyższa inne odtwarzacze sieciowe np. w stosunku do Marantz NA 7004, Yamaha NP-S2000, Linn Sekrit DS itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak sterowania głośnością to faktycznie spory problem, na razie mamleciwy aparacik na badzie i dlatego szukam alternatywy dla n-stream, jak regulujesz volume

 

Na forum naimaudio.com znajdziesz aplikację na androida do sterowania głośnością, napisał ją jeden z forumowiczów i udostępnił. Nie testowałem jej bo już nie miałem NDXa, którego porównywałem do nDaca. Sterowanie głośnością w moim przypadku rozwiązałem za pomocą wejścia RC5 w preampie. Wysyłam z serwera muzyki sygnały RC5 (takie jak z pilota) przez prosty układu sterujący do pre. Mogę zrobić dowolną operację z telefonu/laptopa, czyli zmiana głośności, przełączanie źródeł itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam używanego wzmacniacza w okolicach 2000PLN głównie do rock'a. Naim mnie kusi :)

Towarzystwo czekające w domu to:

Głośniki: Dynaudio 52SE,

CDP : Roksan Caspian

Kable: VDH Magnum + IC Monster.

 

Trzy pytania do Was:

1. czy ktoś z Was gra naime'm 5i z Dynaudio 52SE i mógłby sie podzielić wiedzą?

2. czy w okolicach Bielska-Białej, Żywca ktoś dysponuje tym wzmacniaczem i w zamian za dobrą kawkę i ciacho dały się zaprosić na posłuchanie i zdobycie nowych doświadczeń audio??

3. czy ktoś z Was porównywał bezpośrednio nait 5i do wzm. roksan caspian mk2?

 

pzdr

SD

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, możesz spróbować. Jest teraz jakaś nowa seria - 5is. Musisz jednak wiedzieć że to tylko namiastka Naima, podstawowy model który nie pokazuje wszystkich zalet tej firmy. Wzmacniacz nie ma możliwości upgrade'u o dodatkowe zasilanie.

 

Naim raczej musi być łączony z innymi klockami tejże firmy. Na początek możesz spróbować z Caspianem, ale jak to zagra to musisz sprawdzić sam. Wąpię aby akurat ktoś z tego wątku podpinał 5i do Caspiana.

 

Czy Naim do rocka się nadaje? Jak najbardziej.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam używanego wzmacniacza w okolicach 2000PLN głównie do rock'a. Naim mnie kusi :)

Towarzystwo czekające w domu to:

Głośniki: Dynaudio 52SE,

CDP : Roksan Caspian

Kable: VDH Magnum + IC Monster.

 

Trzy pytania do Was:

1. czy ktoś z Was gra naime'm 5i z Dynaudio 52SE i mógłby sie podzielić wiedzą?

2. czy w okolicach Bielska-Białej, Żywca ktoś dysponuje tym wzmacniaczem i w zamian za dobrą kawkę i ciacho dały się zaprosić na posłuchanie i zdobycie nowych doświadczeń audio??

3. czy ktoś z Was porównywał bezpośrednio nait 5i do wzm. roksan caspian mk2?

 

pzdr

SD

 

Witaj.

Według mnie połączenie Dynaudio 52SE z Naimem 5i to rewelacja.

Gra to u mnie już kilka dobrych lat , w międzyczasie próbowałem kilku znacznie droższych kolumn , i za każdym razem stare poczciwe dynaudio zostawały.

 

Mam też zdecydowanie inne zdanie niż osoby piszące iż 5i to tylko namiastka naima.

Sporo czasu spędziłem porównując 5i z XS i świadomie wybrałem 5i.

Dla mnie ,powtarzam dla mnie grał po prostu przyjemniej bardziej analogowo cokolwiek to znaczy.

Różnice nie były wielkie.

Co do różnic między cd to myślę,że dla w miarę normalnych ludzi różnice będą minimalne , a słynne zjadanie na śniadanie , czy różnica klas to tylko ....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Mam też zdecydowanie inne zdanie niż osoby piszące iż 5i to tylko namiastka naima.

Sporo czasu spędziłem porównując 5i z XS i świadomie wybrałem 5i.

Dla mnie ,powtarzam dla mnie grał po prostu przyjemniej bardziej analogowo cokolwiek to znaczy.

Różnice nie były wielkie.

Co do różnic między cd to myślę,że dla w miarę normalnych ludzi różnice będą minimalne , a słynne zjadanie na śniadanie , czy różnica klas to tylko ....

 

Pozwolę się nie zgodzić. 5i to tylko skromna namiastka Naima. Ktoś kto pisze że różnic nie ma albo są niewielkie z całym szacunkiem ale chyba powinien udać się do laryngologa. Miałem zarówno 5i i XS i wiem jaka przepaść dzieli te urządzenia. Dokładając jeszcze do XS dodatkowe zasilanie w postaci Hicapa mamy urządzenie które spokojnie jest na poziomie SuperNaita.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić. 5i to tylko skromna namiastka Naima. Ktoś kto pisze że różnic nie ma albo są niewielkie z całym szacunkiem ale chyba powinien udać się do laryngologa. Miałem zarówno 5i i XS i wiem jaka przepaść dzieli te urządzenia. Dokładając jeszcze do XS dodatkowe zasilanie w postaci Hicapa mamy urządzenie które spokojnie jest na poziomie SuperNaita.

 

Kardas

Z całym szacunkiem , ale wyraznie napisałem ,że według mnie , co do laryngologa, to z racji wykonywanego zawodu robię bardzo szczegółowe badania między innymi słuchu i jak na razie wszystko u mnie jest ok , chociaż po 40 to w każdej chwili może się to zmienić.

 

Oczywiście nie będę złośliwy i tych co wypisują o tych przepaściach nie odsyłam do innych specjalistów.

 

Jeszcze taka mała uwaga swoje opinie wypisuje po odsłuchu muzyki klasycznej (starych nagrań) być może w innym np rockowym repertuarze taki XS faktycznie uwidacznia swoje przewagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między słuchaniem a słyszeniem jest zasadnicza różnica. XS w każdym aspekcie i w każdej muzyce pokazuje wyższość nad CD5i. Nie widzę sensu spierania się w tym temacie. Powiedzmy że szanuje Twoje zdanie ale generalnie ciężko się z nim zgodzić :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bądź tu mądry :)

Panowie wiem, że każdy chwali swoje - to w miarę naturalna reakcja.

Niemniej jednak pragnę zwrócić uwagę że szukam wzmacniacza w okolicach 2k PLN i w tej kategorii szukam + i - Naima na tle konkurencji. Na Xs-a to już pewnie trzeba 4k szykować potem zasilacze itp a to już wpadamy w zupełnie inną bajkę inne kwoty no i inną konkurencję.

 

Aktualnie jestem po długim przesłuchiwaniu Coplanda csa-8, kilkudniowym densena DM-10, pozostały Caspian MK2 i Naim 5i, no może jeszcze Cyrus 8vs.

 

Z opinii, które dostępne są w sieci (również na zachodnich forach) wyczytałem że naim 5i może mieć problemy z wysterowaniem Dynek. Stąd moja prośba o pomoc w odsłuchu.

 

Marco w jakim repertuarze wybrzmiewa Twój zestaw?

Kardas - nie chodzi mi o parowanie CD Caspiana z Naimem lecz o porównanie dwóch wzmacniaczy tychże producentów.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Trochę padło na głośniki do naima. Pojawiła się, poza ATC, nowa propozycja - Amphiony. Szukałem jakichś info. na forum o Ovatorach s-400. I prawie nic. Żadnych testów, opinii. Jakaś dziwna cisza w temacie... Czyli, co? Cicho nad tą trumną?... Ktoś z Was słuchał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o pozostałych komponentach podałem wyżej (pomieszczenie ok24m2). Preferencje są określone muzyka to głównie rock (AudioSlave, Metallica, SOAD, Red Hot...) + kawałek Jazzu na wieczory - ogólnie ma być żywo, szybko, z barwnym mocnym basem - średnice dynki dają odpowiednio nasyconą i tak ma zostać (lubie dobrze podane wokale) z górą wolę raczej ciepło i przyjemnie niż ostro-klinicznie. Jak do tego dojdzie dobrze podzielona scena to będzie już super.

Naim 5i + cd5 spełnią te wymagania? (rozwazam wymianę cdp caspiana na cd5 naima).

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniu jak wyżej z coplandem csa-8 brakowało mi tylko bardziej żywiołowego, szybszego podejścia do prezentacji dźwięku. Reszta była na wymaganym poziomie. Do rockowego grania był "za kulturalny". Dlatego rozważam naima który wg większości opinii powinien nadrobić te parametry - pytanie czego zabraknie?

 

PS. aaa tak przy okazji jakie są różnice miedzy CD5 a CD5i?

Edytowane przez Sajmon77

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. aaa tak przy okazji jakie są różnice miedzy CD5 a CD5i?

 

Znaczne. To model wyżej. Poprzednik takich modeli jak CD5XS i CD5X. Ma możliwosć dodania zasilania. Poprawa dźwięku w każdym aspekcie.

 

Zabierz swoje klocki do jakiego dystrybutora Naima i będziesz wiedział jak to zagra. To jedyne wyjście. Naim ma wszystko czego szukasz ale spoglądasz na najniższy model tej firmy takze sam wiesz jak jest. Mercedes też robi super limuzyny ale i też samochody miejskie dla kobiet. Poza tym chcesz wydać parę tysięcy tylko na podstawie opinii z internetu ?

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim'a 5i słuchałem w towarzystwie moich Dynek w jednym z pobliskich salonów - jednak pomieszczenie odsłuchowe było tak przygotowane, że całość tylko plumkała. Zmiana na pre+końcówka Atolla nie wiele zmieniła wiec po 30 min zrezygnowałem z dalszych odsłuchów. W domu pomieszczenie większe, a dźwięk w skrócie pięć razy lepszy i to w zdecydowanie gorszym towarzystwie.

 

Kardas - Nie wiem dlaczego odnoszę wrażenie że wzmacniacz, który kosztuje prawie 5000zł nie jest w stanie spełnić myślę nie koniecznie jednak dużych wymagań do muzy rockowej? Jeżeli tak faktycznie jest to z założenia w tym budżecie (sh +- 2k )biorę Densena lub Caspiana a naima sobie odpuszczam, nie stać mnie na klocki za 20k. Popraw mnie jeśli się mylę bo nie do końca tak szybko chcę skreślić Naima 5i

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Naim'a 5i słuchałem w towarzystwie moich Dynek w jednym z pobliskich salonów - jednak pomieszczenie odsłuchowe było tak przygotowane, że całość tylko plumkała. Zmiana na pre+końcówka Atolla nie wiele zmieniła wiec po 30 min zrezygnowałem z dalszych odsłuchów. W domu pomieszczenie większe, a dźwięk w skrócie pięć razy lepszy i to w zdecydowanie gorszym towarzystwie.

 

Kardas - Nie wiem dlaczego odnoszę wrażenie że wzmacniacz, który kosztuje prawie 5000zł nie jest w stanie spełnić myślę nie koniecznie jednak dużych wymagań do muzy rockowej? Jeżeli tak faktycznie jest to z założenia w tym budżecie (sh +- 2k )biorę Densena lub Caspiana a naima sobie odpuszczam, nie stać mnie na klocki za 20k. Popraw mnie jeśli się mylę bo nie do końca tak szybko chcę skreślić Naima 5i

No trzeba słuchać. Trudno czasem opisać swoje oczekiwania a jeszcze trudniej doradzać. Ale właśnie jest na allegro nait 5i wystawiony. Umów się z człowiekiem i posłuchaj. Najwyżej stracisz kilka godzin a nie kilka tysięcy. A to że jakiś sprzęt kosztuje 5 tys. to nic nie znaczy wobec indywidualnych oczekiwań. Nawet gdyby kosztował 200kzł i tak nie zadowoli wszystkich. Tak w tej zabawie tak jest. I z naimem też. Bez wątpienia jest tak, że im wyżej u naima, tym lepiej. I dużo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardas - Nie wiem dlaczego odnoszę wrażenie że wzmacniacz, który kosztuje prawie 5000zł nie jest w stanie spełnić myślę nie koniecznie jednak dużych wymagań do muzy rockowej? Jeżeli tak faktycznie jest to z założenia w tym budżecie (sh +- 2k )biorę Densena lub Caspiana a naima sobie odpuszczam, nie stać mnie na klocki za 20k. Popraw mnie jeśli się mylę bo nie do końca tak szybko chcę skreślić Naima 5i

 

Ja niczego nie sugeruję. Idź do salonu i posłuchaj sam. Ja jestem wielkim fanem elektroniki Naima ale nigdy niczego nie kupiłem i nie kupię w ciemno tylko po opiniach przeczytanych w internecie.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie jednak dużych wymagań do muzy rockowej

Pojecie rocka jest obszerne, ja też słucham cięższej muzy, posłuchaj tych wzmacniaczy a zobaczysz jak wiele je różni, 5i to nie ideał i nie jedyny ale z tego co typujesz jest przynajmniej wart posłuchania, piszę tylko o tych które słuchałem, odsłuch może doprowadzić do różnych rozwiązań.

U mnie tak wylądowały spendory, poszedłem posłuchać czego innego a 3/1 mi najbardziej podpasowaly, chociaż były chyba najmniejsze.

Edytowane przez migel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużych wymagań do muzy rockowej?

Muzyki rockowej tak a by był uśmiech i zagościł na twarzy nie usłyszysz na 5i ani 5xs nawet z flatcapem.Proszę nie uważajcie mnie za ignoranta to nie kasa.

Prawda jest taka że Zeppelin,Oasis,Metalika zaczyna śpiewać od nac 202 a naprawdę dobrze od nac 282 i można to nawet zestawić z nap 152 xs(to pewnie mezalians) skuteczność głośników lub pomieszczenie.

Ale jak ważne jest żródło do rocka to warto sprawdżić .Mam cds3 a gramofon słuchając rocka jest najlepszy(dużo lepszy )i na tym żródle rock się uśmiecha.

W przypadku jazzu,muzyki kameralnej ta różnica jest subtelna ale duża orkiestra to wolę gramofon.

Jeżeli mogę to w NAIM przewaliłem wszystkie szczeble do granicy rozsąku(czytaj kieszeni)każdy dzielony lepszy od integry i każde dodatkowe zasilanie daje kopa.

Rock tylko na dzielonym(jeżeli kieszeń pozwala)większa śpiewność(analogowość).Jazz wystarczy Supernait ale to i tak namiastka nac 202 i nap 200.

(Kupujcie używki,bierzcie kredyty bo warto).

PS.

Nie pracuję w bankowości.

Kocham muzykę i lubię naima.

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.