Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od niedawna jestem posiadaczem zestawu Naim CD5XS+NAC152XS+NAP155XS.

Wybrałem ten zestaw po długim poszukiwaniu i wielokrotnym odsłuchu w salonie.

Natomiast po podłączeniu w domu dżwięk bardzo mnie rozczarował.

W porównaniu z poprzednim zestawem Harman Kardon DVD+AVR247 niestety za wielkiej różnicy nie słyszę.Zestaw gra z Paradigm Studio 60v.5, może tu jest powód.

Nawet przy zmianie kabli głośnikowych z budżetowych na lepsze /Chord Epic Twin, Cardas/

słychac niewielką poprawę.Basu to prawie nie ma.

Może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy zainwestować w nowy ND5XS czy 1,5 roczny NDX (ta sama cena). Układ zasilania i układ cyfrowy chyba takie same. NDX po aktualizacji odtwarza pliki 24/192.

 

Dekoracja - jak masz podłączony odtwarzacz strumieniowy ? - kablem do routera czy korzystasz z wifi.

Jeśli przez wifi to jakiej max. rozdzielczości pliki słuchałeś bez przycinania - buforowania.

Ja zripowałem płyty CD na flacki

Może z kolegów ktoś ma jakieś doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz kardas masz juz odpowiednio zielono - gratuluję. sam się czaiłem na tuner, ale bałem się inwestować ze względu właśnie na jakość audycji radiowych. grunt, że trójka hula :))

 

Też podchodziłem sceptycznie do tunera, wiem jak nasze stacje potrafią skrzypieć. Nie wiem co takiego ma ten tuner ale sprawia wrażenie że daje dużo od siebie i nasze stacje nie są już tak beznadziejne. Szczególnie odczułem to podłączając do niego Flatcapa. Gra rewelacyjnie.

 

Przez tydzień przesłuchałem chyba tylko jedną płytę, radyjko gra od rana do wieczora. Wcześniej miałem jakiegoś starego Pioneera i różnica jest kolosalna. Fakt Trójka gra najlepiej, audycje wieczorne na Trójce palce lizać. U mnie wszystkie kanały Polskiego Radia nieźle się prezentują oraz Radio Zachód i Radio Mercury. Wszystkie RMFy i Zetki są poniżej krytyki, jakość okropna, aż uszy więdną.

 

Zainwestowałem kilkadziesiąt złoty w antenę radiową zewnętrzną Dipola i jest całkiem przyjemny odbiór - żadnych szumów. Polecam. Tuner świetna sprawa, magia radia, no i ta zieleń rzecz jasna :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dekoracja - jak masz podłączony odtwarzacz strumieniowy ? - kablem do routera czy korzystasz z wifi.

Jeśli przez wifi to jakiej max. rozdzielczości pliki słuchałeś bez przycinania - buforowania.

Ja zripowałem płyty CD na flacki

Może z kolegów ktoś ma jakieś doświadczenia.

 

Ja raczej słabo korzystam ze strumieniowego modułu, praktycznie wcale. Nie mam aktualnie żadnego dysku sieciowego i kompa też nie podłączam. Słucham plików przez wejście usb z pendrive'a (ale to raczej opcja dac niż streamer). Dodatkowo słucham radia nieco, ale to też inny moduł: iRadio. Raz był kolega z NAS'em swoim i po wi fi poszło elegancko. Nas do mojego routera i wio. Tyle że on miał tylko mp3 więc nie badałem, czy hi res by działało. Jestem humanista zatem sieć do dla mnie panie kosmosy. To iRadio czasem coś tnie przy audycjach 320 aac po wi fi. I jeszcze spotify z iPada słucham, ale to już niestety korzystając z wyjścia audio ipadła. Nie udało mi się zmusić naima do przeczytania sygnału spotify po usb...na formum naim jakieś sprzeczne informacje o tym były...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Granie z plików nie wyklucza kupowania płyt. Ja dalej kupuję, głównie winyle, wydawcy często dołączają możliwość pobrania tego materiału z sieci w plikach. Jest okładka i to jaka ;)

 

Jakiego przedwazmacniacza gramofonowego używasz i jakiego gramofonu??

Mam "zabytkowy" gramofon Dynaudio type 55b, który grał z poprzednim zestawem Denona.

Od pewnego czasu ma pokuse kupienia Stageline żeby znów posłuchać winylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego przedwazmacniacza gramofonowego używasz i jakiego gramofonu??

Mam "zabytkowy" gramofon Dynaudio type 55b, który grał z poprzednim zestawem Denona.

Od pewnego czasu ma pokuse kupienia Stageline żeby znów posłuchać winylu...

 

W tej chwili jestem pozbawiony gramofonu. Sprzedałem ProJect RPM5 + pre CA. Płyty ciągle zbieram, po przeprowadzce do większego pomieszczenia odsłuchowego chcę kupić RPM5.1 i na 95% pre naima. Słuchałem u forumowego kolegi stageline z ortofonem bronze i grał bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

od niedawna jestem posiadaczem zestawu Naim CD5XS+NAC152XS+NAP155XS.

Wybrałem ten zestaw po długim poszukiwaniu i wielokrotnym odsłuchu w salonie.

Natomiast po podłączeniu w domu dżwięk bardzo mnie rozczarował.

W porównaniu z poprzednim zestawem Harman Kardon DVD+AVR247 niestety za wielkiej różnicy nie słyszę.Zestaw gra z Paradigm Studio 60v.5, może tu jest powód.

Nawet przy zmianie kabli głośnikowych z budżetowych na lepsze /Chord Epic Twin, Cardas/

słychac niewielką poprawę.Basu to prawie nie ma.

Może ktoś coś podpowie.

 

Jeśli nie zmieniałeś ustawień kolumn, ani mebli, kolumny stoją w takiej samej odległości od ścian to jedyne co przychodzi mi na myśl to to że porównując akurat Harmana do Naima to faktycznie różnice w ilości i jakosci basu mogą być dosyć spore. Harman ma to do siebie że wali basem jak oszalały. Tylko pytanie czy takie granie nie jest pozbawione buczenia i kontroli tych rejestrów? Naim ma to do siebie że gra bardzo specyficznym basem, stara się za wszelką cenę kontrolować dolne rejestry i podać je w kulturalny sposób. CD5xs bez zasilania jest trochę surowy. Na pewno więcej basu pojawi się po dodaniu zasilacza - Flatcapa lub dużo więcej basu po dodaniu - Hicapa. Bas będzie wtedy konturowy, super kontrolowany, nie tak rozlazły i buczący jak w Harmanie. Jeśli chodzi o przewody to moim zdaniem dużo ważniejsze są przewody zasilające od głośnikowych. Dodaj do Cedeka jakiegoś Furutecha lub Wireworlda a basu powinno pojawić się więcej.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni mam okazję posłuchać w domowych warunkach ESA Triton 1 SE. Na razie zdobyły moje uznanie, z sercem jeszcze poczekam :-). Muzyskalność, muzykalność, to pierwsze słowa, które cisną się na usta. Charakter bliski Spendorom sp 2/3, które kiedyś posiadałem, w pewnych aspektach minimalnie lepsze, w innych gorsze (ale słowa "gorsze", "lepsze" nie są tu właściwymi określeniami). W każdym bądź razie - miłe zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amphiony uzupelniaja charakter Naima. Bardzo muzykalne glosniki ze sprezystym, malo buczacym basem, ale co urzeklo mnie najbardziej to muzykalnosc, potworny drive i srednica jak ja to mowie "z lat 80-tych".... :)

 

fota z odsluchu...

gral project/ortofon/trigon/282/hicap DR/250/amphion argon 7L...

post-21780-0-62232200-1365416843_thumb.jpg

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 maja 2013 roku zmienia się oficjalny dystrybutor Naima w Polsce ! Będzie nim AUDIO CENTER POLAND !

http://www.audiocenter.pl/?p=1034

 

Jeden z dystrybutorów powiedział mi dziś że ceny niestety mogą pójść w górę. Będzie jednak w zamian większa promocja marki i dostępność sprzętu w Polsce.

 

W sumie to i dobrze, miałem parę razy styczność z Decibelem i nie byłem zadowolony z obsługi tych panów.

Oby tylko po tych dużych zmianach nie ucierpiała marka a Naim nie trafił do marketów "nie dla idiotów".

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 maja 2013 roku zmienia się oficjalny dystrybutor Naima w Polsce ! Będzie nim AUDIO CENTER POLAND !

http://www.audiocenter.pl/?p=1034

 

Jeden z dystrybutorów powiedział mi dziś że ceny niestety mogą pójść w górę. Będzie jednak w zamian większa promocja marki i dostępność sprzętu w Polsce.

 

W sumie to i dobrze, miałem parę razy styczność z Decibelem i nie byłem zadowolony z obsługi tych panów.

Oby tylko po tych dużych zmianach nie ucierpiała marka a Naim nie trafił do marketów "nie dla idiotów".

 

No ja czekalem z tym newsem, az sie ktos wylamie:) brawo Kardas. Nie sadze zeby Naim sie "zmarkecil". Ja licze na to, ze jak beda jakies pokazy typu audioshow, to wy...bia taki system, ze pokaza tym "audiofilom" co sie zachwycaja tzw. plumkaczami jak powinien grac porzadny system i skoncza sie brednie jaki to Naim lipny jest....Jestem caly szczesliwy :)

 

A propos cen:

 

http://www.signals.uk.com/Resources/naim_price-list_april2013_uk.pdf

 

Czesc polecialo, czesc zdrozalo

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amphiony uzupelniaja charakter Naima. Bardzo muzykalne glosniki ze sprezystym, malo buczacym basem, ale co urzeklo mnie najbardziej to muzykalnosc, potworny drive i srednica jak ja to mowie "z lat 80-tych".... :)

 

fota z odsluchu...

gral project/ortofon/trigon/282/hicap DR/250/amphion argon 7L...

 

Gdyby Cię interesowały Argon 2 to wiem gdzie można nabyć ze stendami za 1400€.

 

Ja bym na Twoim miejscu posłuchał jeszcze z Dynaudio ;-)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 maja 2013 roku zmienia się oficjalny dystrybutor Naima w Polsce ! Będzie nim AUDIO CENTER POLAND !

http://www.audiocenter.pl/?p=1034

 

Jeden z dystrybutorów powiedział mi dziś że ceny niestety mogą pójść w górę. Będzie jednak w zamian większa promocja marki i dostępność sprzętu w Polsce.

 

W sumie to i dobrze, miałem parę razy styczność z Decibelem i nie byłem zadowolony z obsługi tych panów.

Oby tylko po tych dużych zmianach nie ucierpiała marka a Naim nie trafił do marketów "nie dla idiotów".

 

 

 

 

a ja tam lubię Decibel'a!!!

ceny na pewno pójdą w górę!!! wystarczy spojrzeć na ceny CA po przejęciu przez Audio Center...

Taki CA 752BD kosztuje w Anglii 800 funtów a w Audio Center 5390 PLN!!!

To prawie 40 % więcej niż w UK!!! Obawiam się, że podobnie będzie z NAIM'em ....

Moim zdaniem nie ma się z czego cieszyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amphiony uzupelniaja charakter Naima. Bardzo muzykalne glosniki ze sprezystym, malo buczacym basem, ale co urzeklo mnie najbardziej to muzykalnosc, potworny drive i srednica jak ja to mowie "z lat 80-tych".... :)

Dalsze odsłuchy ESA Triton 1SE utwierdzają mnie, że ESY wpisują się w charakter Naima. Bardzo muzykalne głośniki, z czystym, wyrazistym basem, ale co urzekło mnie najbardziej, to muzykalność, właściwy drive i średnica, jak z dobrych brytyjskich monitorów.

Myslę, że twinnslaver nie obrazi się, za wykorzystanie własności intelektualnej :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam lubię Decibel'a!!!

ceny na pewno pójdą w górę!!! wystarczy spojrzeć na ceny CA po przejęciu przez Audio Center...

Taki CA 752BD kosztuje w Anglii 800 funtów a w Audio Center 5390 PLN!!!

To prawie 40 % więcej niż w UK!!! Obawiam się, że podobnie będzie z NAIM'em ....

Moim zdaniem nie ma się z czego cieszyć....

 

Nie wpłynie to za dobrze na promocję marki w Polsce. Podwyżki nigdy nie sprawią że ludzie częsciej będą kupować Naima. A dlaczego by nie kupować z UK skoro taniej? Pozostaje też e-bay. Chcą promować markę w Polsce i sprawić że będzie bardziej dostępna ale żeby po tych podwyżkach nie wyszło całkiem coś na odwrót.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim w Polsce to przykład bodaj najgorzej dystrybuowanej promowanej i prezentowanej marki audio ! Z całym szacunkiem dla znakomitej marki oczywiście...

 

 

jak ktoś chciał kupić to nie było z tym problemu,

problem był z Audio Show gdzie prawie zawsze grało bardzo źle (system grający z Ovator 600 to swego czasu chyba najgorszy dźwięk wystawy!!!) choć z tego co mi wiadomo to sam Naim prezentował i konfigurował sprzęt na wystawie (świadczą o tym m.in. te nieśmiertelne sztuczne kwiatki w wazonie które są też obecne na innych światowych wystawach)

po takiej prezentacji ciężko znaleźć nowego nabywcę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dla mnie nie ma znaczenia czy marka jest jakoś szczególnie promowana w Polsce czy nie. "Jakość" zawsze obroni się sama i znajdzie swojego nabywcę. Najważniejszą reklamą są zadowoleni klienci a nie obrazki w kolorowych pisemkach.

 

Mam tylko nadzieję że nowy dystrybutor będzie trzymał klasę i nie zepsuje wizerunkowej marki tego produktu w Polsce a Naim będzie pojawiał się tam gdzie rzeczywiście być należy a nie tam gdzie tylko liczy się kasa. Przecież Naim to chyba trochę więcej jak zwykły zestaw stereo :)

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dalsze odsłuchy ESA Triton 1SE utwierdzają mnie, że ESY wpisują się w charakter Naima. Bardzo muzykalne głośniki, z czystym, wyrazistym basem, ale co urzekło mnie najbardziej, to muzykalność, właściwy drive i średnica, jak z dobrych brytyjskich monitorów.

Myslę, że twinnslaver nie obrazi się, za wykorzystanie własności intelektualnej :-).

 

 

 

 

Oczywiscie ze nie obrazam, toc my wszyscy tutaj jak rodzina ;) i ciesze sie ze Ci gra ;)

 

Musze sue tez przyznac, ze w tym momencie tez streamuje muzyke, zgralem sobie floydow i slucham na iphonie ;) niestety w hotelu nie maja Naima ;)

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmieniałeś ustawień kolumn, ani mebli, kolumny stoją w takiej samej odległości od ścian to jedyne co przychodzi mi na myśl to to że porównując akurat Harmana do Naima to faktycznie różnice w ilości i jakosci basu mogą być dosyć spore. Harman ma to do siebie że wali basem jak oszalały. Tylko pytanie czy takie granie nie jest pozbawione buczenia i kontroli tych rejestrów? Naim ma to do siebie że gra bardzo specyficznym basem, stara się za wszelką cenę kontrolować dolne rejestry i podać je w kulturalny sposób. CD5xs bez zasilania jest trochę surowy. Na pewno więcej basu pojawi się po dodaniu zasilacza - Flatcapa lub dużo więcej basu po dodaniu - Hicapa. Bas będzie wtedy konturowy, super kontrolowany, nie tak rozlazły i buczący jak w Harmanie. Jeśli chodzi o przewody to moim zdaniem dużo ważniejsze są przewody zasilające od głośnikowych. Dodaj do Cedeka jakiegoś Furutecha lub Wireworlda a basu powinno pojawić się więcej.

A jakiś konkretny model kabla polecasz?

A co sądzicie o kablach gigawatta.

Aha, jeszcze jedno, jakie ewentualnie podłogówki polecacie do słuchania mocniejszego rocka, ale żeby też dobrze zagrały przy spokojnej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wireworld Stratus i Aurora mają dosyć dużo basu, moim zdaniem ciekawe przewody za nieduże pieniądze. Z trochę droższych to Furutech 314. Wszystkie miałem u siebie i zostawiłem Wireworlda, fajnie zagrał ze źródłem.

 

Masz Paradigmy 60v5. Kolumn bym nie ruszał na razie. Dorzuć do źródła dodatkowe zasilanie. Później dokup kable zasilające i będzie git :)

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.