Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Naim Dac w idealnym stanie do oddania w dobre ręce. Młody egzemplarz, jeszcze na gwarancji.Cena 6,5k. Info na priv.

Mamz, zmiana na koszernego daca czy cos innego ?;)

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jakie wtyki bananowe polecacie. Kolumny i wzmacniacz przyjmuje tylko babany i mam dylemat czy kupic cos tanszego np:

http://allegro.pl/wtyki-banan-real-cable-bfa-6020-4szt-kpl-i3101161472.html

czy cos takiego:

http://allegro.pl/wtyk-bananowy-qed-screwlock-4-szt-latwy-montaz-i3119779512.html

a moze jeszcze cos innego??

czekam na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to "Royal mail international signed-for". To jest chyba poczta angielska. Paczki idą z Anglii do Niemiec i tam odbiera je kurier GLS i wiezie je do Polski. GLS dostarczy Ci paczkę do domu.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ubezpieczeniem ? Taka przesyłka już jest ubezpieczona, czy ekstra się ubezpiecza ?

Jest ubezpieczona ale nie wiem do jakiej kwoty.

 

A ja mam pytanie o piloty do Naima. Czy starsze piloty działają z nowym sprzętem i na odwrót? Czy nowy pilot NARCOM obsługuje starsze urządzenia Naima które miały dodawane inne piloty?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kardas, u mnie jest tak: pilot od nowego nac n 172xs nie obsługuje cd5. ni chu chu. z kolei pilot od starszego cd5 ma tez ogólne funkcje do np. preampa i da się nim zrobić głośniej w tym moim nac'u. ale żadnych więcej funkcji nie ma... czyli niby stary pilot działa z nowym sprzętem, ale nowy pilot nie działa ze starym. o ile wiem to ten pilot nowy jest taki sam, jak np. w uniti (być może też w superuniti itepe). wcześniej miałem nait 5i i jego pilot działał z cd5. nie wiem, czy to coś pomogło ;)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o opinię na temat cd xs. Czy jest jakiś słyszalny postęp pomiędzy cd 5x a cd xs - chodzi mi zwłaszcza o dolne rejestry, które nie do końca odpowiadały mi 5x. Mam na myśli odtwarzacze pracujące bez zasilaczy zewnętrznych.

 

z tego co widzę, masz cd5i, na jakiej podstawie twierdzisz ze CD5X gra slabym basem??

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez tydzień 5x - ogólnie grał lepiej - wyraźniej, więcej szczegółów, lepsza rozdzielczość ale dół był nieco mniej wypełniony niż w 5i a góra bardziej rozjaśniona - grał bez zasilacza. Nie twierdzę, że grał słabym basem tylko w porównaniu z podstawowym cd, bas był mniej wypełniony, w tym aspekcie 5i lepiej mi odpowiada (może to kwestia przyzwyczajenia). Dlatego ciekaw jestem jak gra xs w dolnych rejestrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd5xs gra praktycznie tak samo jak cd5x - jesli nie odpowiada Ci bas w 5x, to zapewne nie polubisz tez cd5xs. Troche mnie to dziwi, bo cd5x gra super, to bardzo dobre zrodlo z "analogowym" charakterem grania....

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sam CD5XS jest trochę surowy, dopiero podpięcie zasilacza tworzy magię, analogowość, dodaje basu. Flatcap jest wręcz obowiązkowy przy CD5xs, można spróbować też Hicapa ale wtedy basu to juz moze być nawet za dużo.

Flood2 miałeś kiedyś do czynienia na dłuzej z Naimem czy tylko pożyczasz na razie na testy ? Naim ma swój charakter grania. Ma to do siebie że czasem za wszelką cenę chce kontrolować to co się dzieje w dolnych rejestrach. Czasem faktycznie przydałoby się zabuczenie, ostre zejście na basie ale Naim zawsze stara się ten rejestr podać w kulturalny sposób. Nie wiem czy to dobrze ująłem ale ja tak to czuję.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy komplet Naima mam od czterech lat (zastapił cd Rotel + Densen ) a teraz chciałbym go zastąpić xs'em - ale jakoś teraz panuje zastój w sprzedaży sprzętu xs z drugiej ręki.

Co do cd5x to ostatecznie zostałby ze mną ale z jakiegoś powodu miał zamazany wyświetlacz od środka i dalej jestem na poziomie entry level Naima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Jestem na etapie poszukiwania DACa do Naim 5i-2, zdaję sobie sprawę, że to entry level, ale chciałbym wykrzesać jak najwięcej z tego pudełka, czy możecie polecić jakiś konkretny DAC, którego słuchaliście z Naimem, lub zasugerować wokół których powinienem zacząć się rozglądać...cena ok 4K (może być używany) więc na DAC Naima nie mam co liczyć.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.