Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o diny ?uwazaj ze srebrem, naim z typowo srebrnymi kablami krzyczy...

Czy mógłbyś napisać coś więcej???

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kable głośnikowe bazodruta, nie sa typowo srebrne, ale mi pasują bardziej od naca, bardziej szczegółowe sa to fakt ale że ostre to raczej nie powiem.

Szukam więc do kabli srebrnych końcówek bananowych, wiec jako pierwsze przychodzą mi do glowy te od kompletu naimowe wtyczki, czyli jeszcze raz :

Czy wie ktoś może z czego jest wtyczka naima i czy do srebrnych kabli mozna ją lutować i czym.

Kiedyś słyszałem , że są rodowane ale nie jestem pewien, znajomek twierdzi, że z tego samego materiału są terminale wiec nie ma sensu kombinować z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Panowie, z instrukcji obsługi wynika dla mnie, że naca 112x można zasilać z napa 200. Czy dobrze zrozumiałem? Jednocześnie doczytałem, a raczej obejrzałem na obrazkach instrukcji, że jeśli wykorzysta się flatcapa 2x można podłączyć dwie końcówki (np. do bi amp.) chociaż opis gniazd na flatcapie mówi o dual mono wyjściach. To jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z instrukcji obsługi wynika dla mnie, że naca 112x można zasilać z napa 200. Czy dobrze zrozumiałem? Jednocześnie doczytałem, a raczej obejrzałem na obrazkach instrukcji, że jeśli wykorzysta się flatcapa 2x można podłączyć dwie końcówki (np. do bi amp.) chociaż opis gniazd na flatcapie mówi o dual mono wyjściach. To jak jest?

 

nap 200 ma jeden pin zasilajacy "dodatkowy" w przeciwienstwie do 250-ki np, wiec mysle ze mozesz zailic 112. Zasilacz Naima nalezy traktowac jako rozdzielac sygnalow ktory wychodzi z pre. Nie pamietam jak jest we flatcapie, ale cos mi swita ze tam jest stereo wyjscie, gdyby bylo inaczej, moj ex supernati nie gralby jednym kanalem ;).. takze mozesz spokojnie podpiac 2 a nawet wiecej koncowke stereop...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

nap 200 ma jeden pin zasilajacy "dodatkowy" w przeciwienstwie do 250-ki np, wiec mysle ze mozesz zailic 112. Zasilacz Naima nalezy traktowac jako rozdzielac sygnalow ktory wychodzi z pre. Nie pamietam jak jest we flatcapie, ale cos mi swita ze tam jest stereo wyjscie, gdyby bylo inaczej, moj ex supernati nie gralby jednym kanalem ;).. takze mozesz spokojnie podpiac 2 a nawet wiecej koncowke stereop...

Dzięki, ale zauważyłem jeszcze coś i to może poważniejsze. Z napa 200 wychodzi do pre napięcie 24v i 0,3A, natomiast z napa 150x 0,25A.(Tak mam teraz połączone, a chciałbym właśnie dokupić napa 200 lub zastąpić nim 150X) Czy nap 200 nie narozrabia w nacu 112x? Niby nieduża różnica, ale prądy w pre są małe. Nie jestem elktronikiem, nie mam więc pojęcia. ale faktem jest że natężenie będzie lekko większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem delitkanie, usmiechnalem sie czytajac Twojego posta, no ale ;) odpowiedz krotka, nic mu nie zrobi, 0,3A to maksymalny prad jaki mozna wycisnac z tego pinu (bez uszkodzenia zasilacza)...nie wiem ile ciagnie pre, ale na pewno mniej...skoro 150 zasila, to 200 tym bardziej...

 

prosze bardzo ;)

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

powiem delitkanie, usmiechnalem sie czytajac Twojego posta, no ale ;) odpowiedz krotka, nic mu nie zrobi, 0,3A to maksymalny prad jaki mozna wycisnac z tego pinu (bez uszkodzenia zasilacza)...nie wiem ile ciagnie pre, ale na pewno mniej...skoro 150 zasila, to 200 tym bardziej...

 

prosze bardzo ;)

Dziękuję, jak pisałem, nie znam się na tym. Teraz jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli buczy non stop, to chyba ciezko bedzie cos zaradzic, i po prostu dostales taki model ktory bedzie sobie brumil....jezeli natomaist buczy co jakis czas, to jet wszystko w porzadku, to sa tzw. smieci z sieci, jak ktos wlaczy jakis stary mlynek do kawy, albo golarke.....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, buczało trafo gdy ktoś używał suszarki w łazience albo chodził czajnik elektryczny w kuchni. Było to trochę irytujące bo sprzęt za takie pieniądze chyba nie powinien się tak zachowywać. Na szczęście w trakcie remontu i kładzenia nowej instalacji elektrycznej kazałem zrobić osobny kabel prądowy tylko do audio i teraz jest absolutna cisza.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może ktoś miał możliwość słuchania NAIM UNITI QUTE? Interesuje mnie różnica między zestawem Marantz NA 7004 + Marantz PM 7004 w porównaniu z NAIM UNITI QUTE. Ostatnio miałem możliwość słuchania zestawu Marantza. Jestem mieszkańcem jednego z miast Górnego Śląska i nie mam możliwości odsłuchu "kombajna" Naima. Może ktoś miał więcej szczęścia i jest w stanie się wypowiedzieć, jakie są różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra. Mam nieco zajeb. flac'ów nowych. Pewnie by grały bosko na nowych głośnikach. Jesteś w PL?

 

Jestem, do konca majowych najprawdopobniej, takze jak cos to wiesz...:)

 

co tam takiego słyszysz? :) opowiadaj :)))

jak kolumny grają z pomieszczeniem? słuchałeś podstawkowych wcześniej może?

 

chyba się kopnę w Twoim kierunku ;)

 

Jo,

 

mam je na chacie od 2,5 tygodnia, wiec nie sa pewno wygrzane, ale poki co uwazam ze..nie maja slabych punktow. Poczatkowo myslalem, ze bas jest o klase nizej niz w ATC 40 ktory uwazam za hiendowy, natomiast po zabawie z ustawieniem, zatkaniem refleksow, zrobilo sie wybornie-szybko, sprezycie. Ilosc szczegolow jakie przekazuja - wystarczajaca, sterofonia, przestrzen, 3 - wymiarowosc - hiend, barwa przepiekna, jak juz wczesniej pisalem slodkosc lat 80'tych. Moge smialo powiedziec - kolumny bardzo wysokiej klasy. Minusy, chociaz nie wiem czy to mozna uwazac za minus, strasznie wrazliwe na elektronike i okablowanie oraz ustawienie, kazda zmiana kabla, zasilacza, pozycji skutkuje dramatycznymi zmianami w dzwieku. Turaj oryginalne produkty naima pokazuja klase, mowie o zasilaczach i kablach...przy jazzie, symfonii ustawiam odkrecone na boki w pozycji rownoleglej do scian. Skutkuje to lepsza sterofonia, szersza i glebsza scena. Prz rocku, zwrocone do srodka bezpisrednio na twarz, wrazenie? Koncert rockowy w chacie z wokalista stojacym przed Toba ;) w ogole jaj byly jak je odsluchiwalem w fusicu. Wlasciciel Pan Daniel Duda zaprosil do sali odsluchowej znajomych, zeby posluchali systemu stereo wysokiej klasy, ogladali sie za siebie szukajac tylnych glosnikow, taka przestrzen buduja te kolumny....Na pewno potrzebuję wiekszego pomieszczenia, bo tak naprawde, zaczynaja grac przy otwartych refleksach. Rozmawialem z dystrybutorem, minimum 25m i w takie cos mniej wiecej bede celowal... Nie sluchalem podstawkowych, ale opinie maja bardzo dobre, do Twojej elektroniki i pokoju, sprobuj, jesli to ta klasa co podlogowki, bedziesz wniebowziety, jestem pewien. Wszystki Naimowcom polecam, no to kolumnu stworzone so elektroniki Naima. A teraz wracam do sluchania, 2 w nocy a ja wciaz slucham, tak graja ;)

 

Pozdro

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.