Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak 282 jest na pewno lepszy od 202, tylko nowy kosztuje też 2 x więcej.

Ten 282 z 2006r. też pewnie będzie super i będzie lepszy od nowego 202 ale może pograć tylko rok czy dwa i się coś zepsuje. To tylko moje dywagacje. Nowy 202 to jednak nowy sprzęt.

Twinslaver jeśli to nie tajemnica to ile lat miał twój 282 jak go kupowałeś i gdzie.

Pytam nie z ciekawości tylko ku pokrzepieniu serc.

 

Urządzenia naim są jak czołgi ;) Nie znam nikogo komu się zepsuł (nie wykluczam jednak, że się psują), jestem zdania, że jak pogra parę miesięcy od nowości to już będzie działał lata. Sam przerobiłem już trochę urządzeń naima i nigdy nie miałem z nimi problemów. Co do pre to jak najbardziej 282, najlepszy stosunek cena/jakość z preampów naima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Absolutnie nie słyszałem aby ktoś narzekał na awaryjność czy wykonanie sprzętu Naima. Na zachodnich serwisach aukcyjnych jest masa sprzętu Naima z lat 90. Sprzęt jak na swój wiek trzyma cenę i gra jak za młodu. Pod tym względem Naim to 10/10.

 

W wątku "Naim club" mamy setną stronę :) Mały jubileusz :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twinslaver ile wg. Ciebie max. można zapłacić za 282 z 2006r ?.

 

ja za swojego dalem 10k.. Jest dokladnie z 2006 rok. Nowy kosztowal w tamtym czasie z tego co pamietam 19800 - chodzi jak zyleta i wyglada jak nowka. Mysle ze 9-10 tysi to taka ok cena. Nie obraz sie, ale moim zdaniem jesli ktos wydaje taka ilosc pieniedzy, to warto by bylo zaintereswoac sie co to jest w ogole przedwzmacniacz. W tym urzadzeniu plyna bardzo delikatne prądy, takze moze grac i pewnie ze 30 lat. Czy jest sens robic serwis dla preampow? Mysle, ze tutaj bardziej chodzi o upgrade elementow do obecnej specyfikacji. Z tego co wiem, większość elementow w przedwzmacniaczach Naima trzyma swoje paramtery przez dluuugie lata. Ja bym sie nie przejmowal nawet gdyby preamp byl z np 2000 roku.....co do koncowek mocy, to nawet bez recappingu one graja przez 10 lecia, tyle ze mamy do czynienia z degradacja dzwieku i tutaj faktycznie warto zainwestowac w recapping, czy wymiane tranzystorow mocy. Ceny sa rozne, w zaleznosci od stopnia w ze tak powiem hierarchii i nie zalezy to od ilosci elementow jakie wymieniaja. Serwis zasilacza Supercap gdzie jest 15 regulatorow napiecia kosztuje mniej niz serwis 555ps gdzie jest tylko 7 stabilizatorów :/.....to jest wlasnie nasz kochany Naim:/

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy Naim FlatCap 2x obsłuży Nait XS-2, czy też muszę kupić do tego wzmacniacza FlatCap XS?

 

Mam Flatcapa X2 i XS-2. Spokojnie podłączysz XS-2.

 

Niestety cd Naima są awaryjne

 

Skąd taka opinia ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh i jeszcze pytales, gdzie kupilem. To zadna tajemnica, ebay.co.uk. W lutym zeszlego roku. Przed kupnem warto zapytac o numery seryjne, wyslac to do Naima, oni sprawdza czy nie kradziony i podadza Ci dokladnie, co bylo robione - o ile - w nim.

 

Kolega ma 282 z 2002 roku. Porownywalismy jak brzmi jego z 2002 i moj z 2006. Nie da rady wykryc roznic jesli chodzi o ludzka percepcję i tutaj ogromne brawa dla Naima, bo model kolegi jest zrobiony bez elementow spelniajacych ROHS a moj na bazie ROHS, a brzmia dokladnie tak samo..

pozdro

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Twinslaver za odpowiedź.

 

Pytając o to "jak się starzeje Naim" miałem na myśli nawet nie wpływ samego użytkowania ale wpływ czasu na starzenie - pogorszenie parametrów elementów elektronicznych, które zostały użyte do budowy przedmiotowych modeli Naima - może to mieć wpływ na odsłuch lub pogorszyć parametry sprzętu.

 

Kupując nowy Nac202/Nap200 myślę, że 15 % rabatu da się uzyskać.

Natomist kupując używane sprzęty duża część sprzedających jest dość "pazerna" i chce sprzedać kilkuletnie klocki w cenie - ok. 25% w stosunku do ceny salonowej.

 

Najgorsze świnstwo jakie robi Naim użytkownikom ich sprzętu w naszym kraju to jest 2 lata gwarancji a nie 5 lat jak w np. Anglii czy Niemczech.

 

Czy lepszy nowy Ford Mondeo, czy kilkuletnie Audi - oto jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze w Polsce jest 2 lata to nie wina Naima....tyle w temacie. Kiedys juz pisalem, zeby sie nie dac zrobic w bambuko i kupic uzywany sprzet drogo. pomiedzy 45-60% ceny nowego jest w porzadku, nie wiecej. Spojrzcie na allegro, tam wisza Naimy po pol roku i dluzej, bo Kowalski chce sie nachapac, a niech czeka i tak nikt nie kupi ;) Co do nowego i uzywanego , elementy tzw: "silowe" (nie jest to oczywiscie popraw nazwa) typu koncowka, czy "wykonawcze" -cd playery, transporty - lepiej doinwestowac, natomiast preampy, DAKI itp. smialo mozna brac uzywane.

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vki

nie przejmuj się tak bardzo bo jak kupisz w końcu wymarzonego Naima i będziesz go zostawiał włączonego na noc-

co jest polecane i powszechnie praktykowane to osiwiejesz bo będziesz się zastanawiał że Ty śpisz a kondensatory włączone i się starzeją.

 

Lepszy nowy Mondeo czy 3 letni Audi A4? Odwieczne pytanie na które ciężko odpowiedzieć.

Natomiast 3-5 letnie wzmacniacze i pre Naima można brać w ciemno.

Tym bardziej że na Ebay UK chodzą po 50-60 % ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez chwilę miałem nadzieję, że pogonię cd i będę miał nieco kasy na rower. Miałem nadzieję, że puszczenie optykiem sygnału z byle dvd do dac'a w moim preampie załatwi temat... Niestety tak łatwo nie będzie. Różnica w klasie bardzo istotna. Dużo większa głębia, nasycenie, szerokość sceny. Lepsza barwa, mociejszy fundament basowy. Praktycznie wszystko lepiej. No może ilość detali podobna. Tda 1305 vs pcm 1793 1:0 ;) szkoda, że nie mam jakiegoś sensownego transportu w domu.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 282 z 2002 roku. Porownywalismy jak brzmi jego z 2002 i moj z 2006. Nie da rady wykryc roznic jesli chodzi o ludzka percepcję i tutaj ogromne brawa dla Naima, bo model kolegi jest zrobiony bez elementow spelniajacych ROHS a moj na bazie ROHS, a brzmia dokladnie tak samo..

pozdro

A ja nie wiem ile lat ma mój "starszak" ale gra jak nowy. Nawet potek nie trzeszczy :)

post-17911-0-15168400-1363635300_thumb.jpg

post-17911-0-33942900-1363635315_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny tuner do kupienia: http://www.ebay.co.uk/itm/Naim-NAT05-XS-Tuner-/271174012115?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Tuners&hash=item3f233b0cd3

Mam i polecam; brzmienie nie gorsze niż cd5i-2 przy audycjach dobrej jakości.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy "dekoracja" ale ja będę się jednak upierał przy swoim że do Naima tylko NACA5. Z uwagi na dosyć niską cenę i to że doskonale się zgrywają z resztą zestawu. Można oczywiscie szukać, eksperymentować, kupować przewody za X tys. ale nie będą to dobrze zainwestowane środki. Te same środki warto zainwestować w chociażby dobre zasilanie. Tutaj uzyskamy duży skok do przodu a w przypadku kabli często za tę samą kwotę uzyskamy tylko delikatną kosmetykę. Czyż nie? Jeśli ktoś ma nieograniczone środki to czemu nie, można się bawić, ale jeśli tak nie jest to NACA5 zostawiłbym w każdym zestawie Naima w spokoju i skupiłbym się na innych aspektach.

 

 

 

Kable zostaw w spokoju. Sprzedaj swoje źródło, dołóż to co masz na kable i poszukaj jakiegoś źródła naimowskiego z drugiej ręki. Wtedy zobaczysz jak gra Naim.

Za jakim CD się rozejrzeć? Mam do wydania ok. 2000 pln.

Zastanawiam się nad czymś w miarę nowym, ale wtedy będzie to model CD5i, lub czymś zdecydowanie starszym np CD5.

Czy usłyszę zdecydowana różnicę pomiędzy tym modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.