Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do posiadaczy wzmacniaczy firmy Naim. Interesuje mnie model NAIM NAIT 5i-2. Chcę go podłączyć do ATC SCM7. Czy ktoś ma albo słuchał takiego połączenia ? Druga sprawa to jakość dźwięku z odtwarzacza multimedialnego. Tem wzmacniacz nie posiada wbudowanego modułu DAC, a ja po jego ewentualnym zakupie przekroczę limit finansowyi nie ma mowy o zakupie osobnego DAC-a. Czy ktoś słuchał z takiego źródła i jak się ten wzmacniacz prezentował. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam. Krzysztof Kmita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do posiadaczy wzmacniaczy firmy Naim. Interesuje mnie model NAIM NAIT 5i-2. Chcę go podłączyć do ATC SCM7. Czy ktoś ma albo słuchał takiego połączenia ? Druga sprawa to jakość dźwięku z odtwarzacza multimedialnego. Tem wzmacniacz nie posiada wbudowanego modułu DAC, a ja po jego ewentualnym zakupie przekroczę limit finansowyi nie ma mowy o zakupie osobnego DAC-a. Czy ktoś słuchał z takiego źródła i jak się ten wzmacniacz prezentował. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam. Krzysztof Kmita.

 

Naim z ATC to fajne polaczenie, co prawda nie sluchalem 7-ek z Naitem 5i, ale mialem SCM40 z koncowka 250. Gralo to wybornie.Nait 5i- to bardzo fajna maszyna, calkiem niezle prowadzaca nawet wieksze glosniki, oczywiscie wszystko w granicach rozsadku. Mysle, ze ma wystarczajacy UMPH, zeby pchnac SCM7. Jest takze dosyc przezroczysty, takze pokaze zalety nawet lepszych zrodel....P.S. nie stawiaj sobie granic typu - mam tyle i tyle wiece za to musze miec teraz wszystko. Spokojnie, rozlaz to sobie w czasie. Z wlasengo doswiadczenia wiem, ze zamykanie sobie furtek na zasadzie, kupie jeszcze to i juz bede spelniony w temacie audio nie dziala. Lepiej powiedziec sobie, jak beda pieniadze to moze, ale na pewno nie teraz, bo sa wazniejsze sprawy...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio miałem okazję się poszwędać po salonach i znajomych. Miałem okazję sprawdzić parę rzeczy. Przede wszystkim porównywałem TeddyCapa z Hicapem. Moje odczucia są takie że są to dosyć porównywalne urządzenia. Naim gra lepszą średnicą i ma lepszy wyższy bas, TeddyCap jest bardziej detaliczny. Przepaści jednak nie było poza właśnie jednym aspektem. Hicap rewelacyjnie podnosi przyjemność słuchania muzyki rockowej. Wszelkiego rodzaju gitary grają z większą masą, gęstością, jest niesamowity power i grunge. TeddyCap jakoś lepiej moim zdaniem nadawałby się do jazzu gdzie liczy się detal, zejście na kontrabasie. Jak kto woli. Ja jednak zdecydowałem się na Hicapa. To co pokazał w muzyce rockowej to przechodzi pojęcie.

 

Testowałem Hicapa z moim XS w porównaniu do "gołego" SuperNaita. Wielkiej różnicy nie było, moze z delikatnym wskazaniem na XS + Hicap. HiCap to doskonałe uzupełnienie integry, basu jest zdecydowanie więcej, czystego i kontrolowanego. Trzebaby się mocno postarać aby moje Spendory zabuczały z Hicapem. Scena staje się nieograniczenie szeroka, jest zdecydowanie więcej muzyki ciepłej analogowej takiej własnie jak lubię.

 

Próbowałem takze Hicapa z moim źródłem CD5XS. Początkowo wydawało mi sie jest OK ale po pewnym czasie stwierdziłem że źródło gra jakoś tak sztucznie, brakowało tej analogowej nutki którą ma Flatcap. Uważam że Flatcap gra dużo lepiej ze źródłem i raczej trudno będzie znaleźć coś co przebije CD5xs + flatcap (oczywiscie w granicach rozsądku)

 

Zdecydowałem się zatem na Hicapa do XSa. TeddyCap to też dobry klocek ale muzyka rockowa pokazała że Hicap to coś co przenosi XSa w inne rejony. No i to zawsze Naim. Dla estetów to ma znaczenie. Zawsze przyjemniej popatrzeć w nocy na kolejne zielonego logo producenta z Salisbury :)

 

Oto moja nowa zabawka:

vvvv.jpg

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh widzę, że chroba się rozwija. U mnie chwilowo się chyba zatrzyma z uwagi na brak kasy jakiejkolwiek po zakupie nowego wzmacniacza... jeszcze z kablami pomieszam nieco i będzie git. Aktualnie mam leema linx2 w chacie i gra zdecydowanie bardziej detalicznie i żywo niż mój acoustic zen. Kabel jest kompletnie nowy więc pewnie coś tam się jeszcze zmieni. Zresztą wzmak też pewnie będzie dojrzewał.

W sumie też mi spadła nieco ochota na zakup flatcapa do cd5 bo jestem zachwycony możliwościami grania z plików :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maiłem identyczne zestaw w identycznej konfiguracji jak ty kardas i bardzo podobne odczucia. zrezygnowałem z Hi-Capa tylko i wyłącznie ze względu na trafo, które w moim odczuciu i w mojej sieci buczało nieakceptowalnie głośno.

gratuluję zakupu.

szybkie pytanie: cały czas jest zasilacz włączony, czy tym razem korzystasz z guzika na froncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maiłem identyczne zestaw w identycznej konfiguracji jak ty kardas i bardzo podobne odczucia. zrezygnowałem z Hi-Capa tylko i wyłącznie ze względu na trafo, które w moim odczuciu i w mojej sieci buczało nieakceptowalnie głośno.

gratuluję zakupu.

szybkie pytanie: cały czas jest zasilacz włączony, czy tym razem korzystasz z guzika na froncie?

Tak u mnie zasilacz jest włączony cały czas (tak jak pozostałe klocki). Nic nie buczy. Wiem że to zależy od jakości sieci elektrycznej. Widać że chyba u mnie nie jest najgorsza. Jest absolutna cisza. Po włączeniu całego zestawu sprzęt musi pochodzić z pół godzinki zanim osiągnie swój szczyt możliwości a pozostawiając w stand-by nie ma takiego problemu. Poza tym mam sentyment do zielonego logo i fajnie wygląda w nocy :)))

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co się dzieje z końcowką mocy Naim NAP 200?? Dlaczego ten model jest tak masowo sprzedawany (SH)?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny wysyp tych urządzeń.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie jakie kable (IC i głośnikowe) zakupić do wzmacniacza Naim Nait XS i kolumn Harpia Amstaff mini. CD na razie musi zostać stare tj. Yamaha CDX900. Kasę jaką chce przeznaczyć to 500-600 pln. Nie mam czasu wypożyczać i testować. Na pewno macie doświadczenie i wiecie co jest warte polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głośnikowe nie warto się bawić. Ja przetestowałem masę przewodników i zawsze wracałem do firmowych NACA5. Co do IC to spróbuj poszukać Skylinka AR Sound. Kabel dorównuje naimowskiemu HL, kosztuje jednak ułamek tej kwoty. Można też poszukać jakiegoś Chorda, też powinien się sprawdzić. Wszelkimi innymi wynalazkami typu Audionova i innymi nie zawracałbym sobie głowy, już wolałbym naimowskiego szaraka.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie słuchałem legendarnego naca5, ale już przerobiłem dwa kable i zdecydoawnie warto eksperymentować. więc nie całkiem się zgadzam z kardasem. na forum brytolskim kable chorda są raczej chwalone, ale wiadomo, że każdy ma swoje preferencje. aktualnie testowany przeze mnie kabel leema linx 2 jest produktem chorda i może być używany przy wzmacniaczach naima. mam takie informacje od chorda bo z ciekawości pisałem do ich cable doctora. polecam kontakt bo koleś jest bardzo pomocny.

 

kabel ten niewiarygodnie poprawił mi przejrzystość, detaliczność i przestrzenność. jestem w szoku.

gram na szaraku ic i mam zamiar, pod dobrych doświadczeniach z chordem, kupić ich ic chorus referenece z nowej serii. jest tam tzw. aray zast., który jest też w nowych topowych kablach chorda, nad którymi spuszczają się totalnie wszyscy, którzy ich słuchali.

 

taka moja opinia.

a i słyszałem naca5 u kolegi twnislaver'a na jego bardzo dobrym sprzęcie i też trudno się było przyczepić do czegoś.

więc może faktycznie na początek potestuj właśnie koszerny kabel?

 

to jak nie masz dina w cd to po co w ogóle szukasz kabla z dinem? nie lepiej podłączyć to rca - rca? przecież xs ma takie wejście a i tak nie będziesz miał benefitów związanych z prowadzeniem masy w kablach din. Przynajmniej ja tak to rozumiem....

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy "dekoracja" ale ja będę się jednak upierał przy swoim że do Naima tylko NACA5. Z uwagi na dosyć niską cenę i to że doskonale się zgrywają z resztą zestawu. Można oczywiscie szukać, eksperymentować, kupować przewody za X tys. ale nie będą to dobrze zainwestowane środki. Te same środki warto zainwestować w chociażby dobre zasilanie. Tutaj uzyskamy duży skok do przodu a w przypadku kabli często za tę samą kwotę uzyskamy tylko delikatną kosmetykę. Czyż nie? Jeśli ktoś ma nieograniczone środki to czemu nie, można się bawić, ale jeśli tak nie jest to NACA5 zostawiłbym w każdym zestawie Naima w spokoju i skupiłbym się na innych aspektach.

 

tak, tylko ten szarak to chyba jest DIN-DIN, a ja w CD nie mam takiego wyjścia.

znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/naim-din-5-2-rca-audioquest-copperhead-i3067431360.html

 

Kable zostaw w spokoju. Sprzedaj swoje źródło, dołóż to co masz na kable i poszukaj jakiegoś źródła naimowskiego z drugiej ręki. Wtedy zobaczysz jak gra Naim.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głośnikowe nie warto się bawić. Ja przetestowałem masę przewodników i zawsze wracałem do firmowych NACA5. Co do IC to spróbuj poszukać Skylinka AR Sound. Kabel dorównuje naimowskiemu HL, kosztuje jednak ułamek tej kwoty. Można też poszukać jakiegoś Chorda, też powinien się sprawdzić. Wszelkimi innymi wynalazkami typu Audionova i innymi nie zawracałbym sobie głowy, już wolałbym naimowskiego szaraka.

 

Kardas, z calym szacunkiem, skylink nie dorownuje HiLine'owi. Nie jest to oczywiscie jakas przepasc, ale HiLine jest po prostu lepszy dla Naima, czy warto za niego placic kilka razy tyle? Odpowiedz pozostawiam forumowiczom..

 

ale "i "czy "x"?

gdzie złapałeś taką okazję? Daj znać jak coś takiego jeszcze raz znajdziesz:)

 

na ebay.co.uk jest mnostwo sprzetu Naima w rozsadnych cenach, doslownie tony. Znajomy kupil caly system tam, ja czesc i jestem bardzo zadowolony. Naim jest jak młotek, warto tylko sprawdzic numery seryjne czy aby nie bity ;) tzn..kradziony:pp

 

a propos kabli do Naima, przede wszystkim wymiana szaraka na hi-line jak stac albo jak kogos stac ale uwaza ze nie warto to cos ze stajni AR Sound. Szarak to po prostu dno i pierd...li dzwiek Naima. Glosnikowe, ja bym na poczatku sie nie przejmowal, NACA5 sa optymalne dla Naima, mozna lepiej w pewnych aspektach ale zawsze cos sie traci z NACA. One maja ten cholerny drive o ktory tak ciezko w innych kablach. Co prawda sa troche "brudne" ale wedlug mnie to tylko dodaje smaku Naimowi. Pole gdzie mozna naprawde poszalec to sieciowki, i jak do pewnego czasu bylem anty temu wybrykowi fizyki, tak teraz wiem, ze po prostu dzialaja i na pewno sie nimi pobawie. Dzieki uprzejmowsci znajomego ze sklepu, mam teraz wpiete 3 sieciowki w system. Furutech i dwa Harmonixy. Jakis czas temu byl u mnie znajomy i spoooro sie nimi bawilismy. Z dobra sieciowka Naim brzmi powiedzilabym jakos tak dostojnie i arystokratycznie, wokale sa cudownie slodkie i bardzo wyraznie artykulowane, scena rosnie do rozmiarow stadionu, masz wrazenie, ze muzyka wypelnia caly pokoj. Wiem, ze to troche gornolotne slownictwo, ale powiedziane nie tylko przeze mnie, ale i przez drugiego Naimowca, ktory ma praktycznie identyczny system. Nie moge sie juz doczekac az wroce z Chile i poslucham u siebie, zwlaszcza ze Hicap DR przylecial :D

 

pozdro dla wszystkich zielonych........

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciówki są ważne, potwierdzam ;). Jesteśmy obaj na statku harmonix więc wiem, o czym piszesz.

KotD Ja mam cd5 bez żadnego x, czy i. Model przed i. Subtelniejszy, ładny barwowo. Ale i tak pewnie za chwilę będę grał z plików głównie i cd zostanie od święta.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twinslaver, bez urazy, ale znam ślepe testy w których Skylink wygrał z HiLinem. Generalnie ja bym unikał też pisania że któryś kabel jest lepszy a któryś gorszy. Kabel powinien być dobierany do reszty zestawu i do głośników. Ja znalazłem w Skylinku analog, czarne tło, ciepło, delikatną kremową górę. Komuś to moze pasować a komuś nie. Hi-Line to też super przewodnik ale czy chcemy za niego zapłacić 4 razy tyle co za Skylinka to już zostawiam ocenie przez samych zainteresowanych.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slepe testy sa dla audiofili;) ja mialem skylinka przez 2 lata i po tym czasie uwazam ze hiline jest kablem lepszym:)

 

Panowie,

 

pozbywam się "koszernych" zasilaczy:

 

Dual Teddycap

Teddy XPS

 

Zainteresowanych zaprszam na priva

 

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbywasz się Teddego? DR się sprawdził? Ja co prawda ostatnio dołożyłem do XS zwykłego Hicapa2 ale też byłbym zainteresowany różnicami Hicap DR / Hicap 2. Nigdzie w Polsce nie mogłem znaleźć salonu gdzie mieliby nową wersję "DR".

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.