Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

onkiel, oryginalne wtyki głośnikowe Naima wyglądają tak jak na tym kablu:

http://allegro.pl/naim-naca5-sklep-audiopunkt-22-825-30-90-polecam-i3128481994.html

nie wiem, czy będą Ci pasować do kolumn.

Są to wtyki typu "Deltron" tyle, że zespolone we wtyczce.

 

Podobne do nich ale pojedyncze to takie

http://allegro.pl/chord-odyssey2-na-metry-sklep-audiopunkt-i3114488224.html

Chord ma je również w ofercie obok takich, o których pisał dekoracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to się nie pochwaliłeś, że coś sobie już kupiłeś i ja odniosłem się do tego:

Witam, mam pytanie jakie wtyki bananowe polecacie. Kolumny i wzmacniacz przyjmuje tylko babany i mam dylemat czy kupic cos tanszego np:

http://allegro.pl/wtyki-banan-real-cable-bfa-6020-4szt-kpl-i3101161472.html

czy cos takiego:

http://allegro.pl/wtyk-bananowy-qed-screwlock-4-szt-latwy-montaz-i3119779512.html

a moze jeszcze cos innego??

czekam na odpowiedz :)

 

czyli nie warto placic 2x wiecej za QED?

nigdzie nie widze oryginalnych wtyków Naim zeby zrobic sbie wtyki do kolumn a banany od strony wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia z różnymi monitorami do sprzętu Naima? Tak w cenie do 10k za obie?

Edytowane przez Bumbrum

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj. Monitorki za 1300 komplet przy tak wypasionym SPRZĘCIE???

Edytowane przez Bumbrum

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj. Monitorki za 1300 komplet przy tak wypasionym SPRZĘCIE???

 

Kupilem je bo nie moglem wytrzymac bez muzyki podczas pobytu za granica i poki co na nich gram i jest naprawde niezle:) mozna oczywiscie przyczepic sie do pewnych rzeczy, ale nie uwierzylbys jak one potrafia zagrac wlasnie z taka elektronika:) w ta strone mezalians ma sens bo 282/250 wyciska z nich 160%, ale nigdy w druga strone.

 

P.s.

 

Od poniedzialku gram na hicap DR i jest...bosko. Nieprawda jest , ze teddycap jest lepszy niz nowy DR. Pojedynczy hicap zmiazdzyl dualteddycap w moim systemie. DR ma podobna ilosc detali, jeszxze lepiej kontrolowany bas, a przede wszystkim dzwiek jest gesty, oleisty , kremowy. Well done Naim ;)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nikt nie uzywa kabli din-rca?

czy do nait 3 warto brac audionova skyline?

czy jednak tansze produkty?chcialbym podlaczyc cd pod din ale chcialbym porady co kupic a co omijac szerokim lukiem.

bede wdzieczny za odpowiedz.

 

Jak cena jest dla Ciebie do zaakceptowania to polecam AR-Sound Skylink. Kilka dni temu kupiłem din-din i jestem bardzo zadowolony. Wart swojej ceny. Jak z jakiegoś powodu Ci nie przypasuje masz 30 dni na odesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena 148£ jak dla mnie troche za wysoka.

jednak sklonie sie do nizszego pulapu cenowego. cos mozesz polecic?

 

Jesli nie zalezy Ci na czasie, kup go z drugiej reki. Sa tez kable na ebay.co.uk Gotham GAC. Znajomy ma i sobie chwali

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i mam gothama. Szczerze powiedziawszy to nie powalił mnie na kolana, granie raczej ciepłe, kluchowate, zbliżone trochę do kabli Klotza. Cały czas używam Skylinka i ten kabel zgrał się z moim zestawem wyśmienicie. Mam go już jakiś czas i nie oddam go za żadne pieniądze :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gothama mozna kupic za ok 100 zl na jebaju a skylink kosztuje kilka razy wiecej. :) czy roznica jest az tak znaczna??

a co o audionova bo mam propozycje tylko sie zastanawiam czy brac.

i tak bede musial dokupic kabel do tunera wiec pewnie kupie cos taniego tylko czy gotham nie bedzie za kluchowaty ?? znalazlem jeszcze ogloszenie z greenlink ar-sound ale nie znam opini o nim.

mam tyle pytan bo jestem swiezym posiadaczem Naita i do tej pory mialem tylko wzmak z rca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotham widzialem ale brak opini i nic o nim nie wiem.

a skylink z drugiej reki moze byc :-)

 

a jak bys ocenil GreenLink Ar-sound?

 

mam GreenLinka, podlaczam nim pre ramofonowe do preampa, przez niego "przechodzi" sygnal jak i zasilanie. Bardzo dobry kabel, przestrzenny z punktowym basen. Jezeli zalezy Ci na kasie, to AR Sound ma tez kable Yellow. Kumpel to ma, kiedys wpadl do mnie z nim, fajnie gra a z tego co wiem, jest znacznie tanszy niz Skylink.

 

wrzuć jakąś sweetfocie tego DR :)

 

wyglada tam samo jako normalny HiCap ;) Z tylu tylko ma napis DR - that's all

 

znalazlem jeszcze foty "starszego systemu" z cyklu "mlody audiofil" ;)

post-21780-0-39065500-1364890538_thumb.jpg

post-21780-0-92530600-1364893138_thumb.jpg

post-21780-0-74088800-1364893173_thumb.jpg

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym dołączyć do gromadki Naim maniaków. Z audio mam do czynienia od kilkunastu lat, był Denon z popularnymi i dobrze wspomnianymi Tannoy m2.5, był Rotel z B&W... A od 2009r jest Naim i chyba zostanie ze mną na dłużej :-)

Obecnie mam kupiony w 2009r wzmacniacz Nait 5i-2 i od miesiąca CD5x. Zestaw gra z kuponymi w 2009r Dynaudio Focus 220. Do niedawna grał z CD5i-2, którego obecnie chcę sprzedać.

Nie jestem audiofilem, raczej jak to określił ktoś ma forum melomanem :-) Szukam w audio spokojnego i przyjemnego przekazu, słucham głównie Jazzu i zestaw, który mam pięknie się do tego sprawdza.

Miałem obawy odnośnie wybranych kolumn, ale pierwsze kilka minut odsłuchu przekonało mnie, że Naim i Dynaudio to świetny duet!

Bardzo poważnie myślę o dokupieniu Flatcapa. I tu rodzi się pytanie do bardziej doświadczonych: Czy z moim wzmacniaczem ma to sens??

Zaznaczam, że jestem zadowolony z brzmienia zestawu ale czytając Wasze posty pomyślałem, że może warto? :-)

Zmiana na CD5x dała wyraźną poprawę brzmienia zestawu.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Moim zdaniem źródło bez zasilacza traci na prawdę dużo. O ile zasilacz podłączony do wzmacniacza daje niewiele to przy źródle zmiany są ogromne. Flatcap to doskonały partner do CD5X. Poszukaj Flatcapa z drugiej ręki na ebayu, można kupić dużo taniej niż w Polsce. Podłączysz duet CD5x + flatcap do wzmacniacza 5i-2 i będzie super zestaw. Tak jak pisał "dekoracja" source first".

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.