Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dzięki za Din 4/4 - kupiony od Kolegi z Naszego Sekciarciego Klubu ;-)

Dzieki Krzysiekol że ze mnie nie zdarłeś ..

 

Teraz.

Kupię NAC A5 czarny 2 odcinki po 2 do 2,5m - (mogą być bez wtyków)

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge na razie być w Klubie NAIM-a, ale powiem co wymyśliłem :)

Otóż wymyśliłem, że jak kiedyś będę chciał kupić swojemu synowi pierwszy zestaw audio, to będzie to NAIM. Tyle tylko, że Staś skończył dopiero 5 lat ;(

Pozdrawiam

Papamek

 

 

minelo 10 lat. kupiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Dory wieczór,

chcę Wam wszystkim miłośnikom naima (do których też się zaliczam) opisać sytuację, na którą (nie chcąc) jakby wpadłem.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przebudowałem mój zestaw. Obecnie to jest cd5x plus fltatcap2x, Nac n-272, nap 250.2. Głośniki to Vandersteen 3a Signature, kable większość naima, poza łączówką cd-pre, to jak pamiętam, ar-sound, skylink i sieciowe mam zrobione na kablach polskich (nie pamiętam nazwy) i wtykach supry. ( nawiasem mówiąc, zmiana bardzo pozytywna).

Napisałem o tym, żeby Wam opisać sytuację, w jakiej się znalazłem.

Otóż po około 40-50 minutach słuchania muzyki - ale tylko i wyłącznie takich płyt, na których bas jest naprawdę nagrany - z moich płyt, to np. Roger Waters The Wall (concert, ten ostatni), ostatnia płyta Wojtka Waglewskiego, ale też stare płyty Marleya i wiele innych w tym np. muzyka symfoniczna), nap 250.2 wyłącza się z powodu przegrzania po ok. właśnie 40-50 minutach. Przy słuchaniu na poziomie głośności wg nac - n 272 - 60. Być może jest to 60% mocy. W każdym razie wyłącza się. Mój Nap, chociaż 11-letni, przeszedł recaping u naima, co sprawdziłem w Audio Center, (kupiłem używany). Sprawę zgłosiłem 10 dni temu w Audio Center. Mieli przesłać do naima. Na razie nie mam odpowiedzi. Może trzeba jeszcze trochę czasu. Opisuję to wszystko, nie dlatego, że jestem zawiedziony, ale że mi po prostu żal, bo lubię to granie. Ale jak gra. Naim pisze na swojej stronie, że nap 250.2 przez dłuższy czas może napędzać głośniki ze spadkiem impedancji do 2 ohm. Moje ponoć wg pomiarów potrafią z sekcją niskotonową zejść do 2,8 ohma.

Albo legenda pada, że naim wysteruje wszystko, albo co?

Pod rozwagę Państwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zapewniles 250 - ce odpowiednie chlodzenie? Ja gralem na 250.2 z ATC SCM40, ktore sa bardzo pradozerne momentami bez opamietania i nigdy zabezpieczenie temperaturowe nie zadzialalo.

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

czy zapewniles 250 - ce odpowiednie chlodzenie?

Oczywiście. Stoi osobno na półce i na granitowej płycie. W wypadku innych pytań, dodam, że mam dedykowane zasilanie od tablicy i gniazda furtutecha w ścianie. Instalacja (nowa) była powtórnie na moją prośbę sprawdzana. Sprawdzałem też prowadzenie masy, wtyki. Może coś pominąłem? Podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak, to najwidoczniej te vandersteeny biora strasznie duzo pradu, a ze 250 jest regulowana, szybciej sie wylacza niz np 200. Jak

Chcesz mozesz po swietach wpasc do mnie, sprobujemy ze 135-kami

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Wiesz Twin...

Ja myślę,że nap 250.2 to już tylko legenda. Spójrz w necie, jakie to głośniki Vandersteen 3a Signature i jak wygląda sekcja niskotonowa. do tego, te głośniki mają sygnalizację (diody), które zapalają się jak wzmacniacz nie daje rady... I zapaliły mi się ze dwa razy.

Skłaniam się do przekonania, że ten nap nie wysteruje wszystkiego. I tyle. Bez urazy dla Wszystkich Państwa. Jeśli mówicie, że u Was jest głośno, jak słuchacie mając gałkę "na 9 lub 11", to ja (ze względu na kubaturę, ale też na autentyczny poziom głośności) z reguły nie słucham poniżej 50 na nac n 272 (nie wiem czy to jest jest 50% mocy), ale wtedy zaczyna brzmieć muzyka. No i okazuje się, że to robi się problem dla nap 250.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś te głośniki chyba nie teges wydajne: ja słucham normalnie wieczorami między 20-25 na skali. Jak chcę dać czadu (i mogę bo np. jak dziś jestem na home office) to nigdy chyba nie grałem głośniej niż 45. Między 35-40 jest bardzo dobrze. A mam raczej średnio trudne głośniki - 87 skuteczność. I teoretycznie słabszy wzmacniacz. Może kable głośnikowe coś knocą?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Twin...

Ja myślę,że nap 250.2 to już tylko legenda. Spójrz w necie, jakie to głośniki Vandersteen 3a Signature i jak wygląda sekcja niskotonowa. do tego, te głośniki mają sygnalizację (diody), które zapalają się jak wzmacniacz nie daje rady... I zapaliły mi się ze dwa razy.

Skłaniam się do przekonania, że ten nap nie wysteruje wszystkiego. I tyle. Bez urazy dla Wszystkich Państwa. Jeśli mówicie, że u Was jest głośno, jak słuchacie mając gałkę "na 9 lub 11", to ja (ze względu na kubaturę, ale też na autentyczny poziom głośności) z reguły nie słucham poniżej 50 na nac n 272 (nie wiem czy to jest jest 50% mocy), ale wtedy zaczyna brzmieć muzyka. No i okazuje się, że to robi się problem dla nap 250.2

 

Oczywiscie, ze nie wysteruje wszystkiego. Do wysterowania Linn DMS Isobarik, potrzebne byly 3x250, zeby gralo, monitory C1 Dynaudio, minimum NAP 300, Proac D3.8, nawet 500 nie daje rady, przyklady mozna mnozyc. To nie tak, ze bronie Naima, fizyki po prostu nie oszukasz:(..

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Oczywiscie, ze nie wysteruje wszystkiego. Do wysterowania Linn DMS Isobarik, potrzebne byly 3x250, zeby gralo, monitory C1 Dynaudio, minimum NAP 300, Proac D3.8, nawet 500 nie daje rady, przyklady mozna mnozyc. To nie tak, ze bronie Naima, fizyki po prostu nie oszukasz:(..

No właśnie.

 

Nie wiem Dekoracja, jakie masz głośniki, jakie pomieszczenie,. Wiem, że też masz nac 272. U mnie przy 45 dopiero zaczyna grać. I nie jest głośno. Tylko przyzwoicie (skuteczność zmierzona głośników, to 85 db). Wciąż tutaj mówi się o, że np. ATC 40 są trudne. Nieprawda. Miałem je u siebie. Żadnych problemów. Ale wybrałem Vandersteeny, m.in. ze względu na doskonały bas (1x8 cali do 35 hertzów, a niżej - jeśli jest na płycie, to 1x 10 cali do 25 - i wszystko w obudowie zamkniętej - no i pewnie stąd te problemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie.

 

Nie wiem Dekoracja, jakie masz głośniki, jakie pomieszczenie,. Wiem, że też masz nac 272. U mnie przy 45 dopiero zaczyna grać. I nie jest głośno. Tylko przyzwoicie (skuteczność zmierzona głośników, to 85 db). Wciąż tutaj mówi się o, że np. ATC 40 są trudne. Nieprawda. Miałem je u siebie. Żadnych problemów. Ale wybrałem Vandersteeny, m.in. ze względu na doskonały bas (1x8 cali do 35 hertzów, a niżej - jeśli jest na płycie, to 1x 10 cali do 25 - i wszystko w obudowie zamkniętej - no i pewnie stąd te problemy)

 

Czym napedzales ATC?

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Czym napedzales ATC?

Napem 250.2

 

200dr. Nawet letni nie jest. Myślę o czymś w rodzaju Proac 148 za jakiś czas - podobały mi się bardzo.

Miałem studio 140, a te chyba nowsze wersje. Bardzo je lubiłem, ale w większym pomieszczeniu już nie dawały rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

No to faktycznie nie bylo problemu, ale od siebie powiem ze dopiero z 2x250 ATC spiewaly

Przez pewien czas miałem nap200 i 250.2. Podpiąłem 250 na średnicę i górę, a 200 na bas. I dźwięk dla mnie stracił. Nie odczułem też, żeby to wszystko było bardziej wydajne. Wróciłem do nap 250. Pewnie 2x250 byłoby ok. No ale nie mam. Teraz rozważam nap300. Tylko czy da radę tym głośnikom? Chciałbym je zostawić, bo mi odpowiadają. Może jednak serwis naima coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przez pewien czas miałem nap200 i 250.2. Podpiąłem 250 na średnicę i górę, a 200 na bas. I dźwięk dla mnie stracił. Nie odczułem też, żeby to wszystko było bardziej wydajne. Wróciłem do nap 250. Pewnie 2x250 byłoby ok. No ale nie mam. Teraz rozważam nap300. Tylko czy da radę tym głośnikom? Chciałbym je zostawić, bo mi odpowiadają. Może jednak serwis naima coś podpowie.

 

Watpie, aby 300 cos zmienilo. Uzyskasz troche lepsza kontrole. To juz bardziej 135. Porownywalem 300 ze 135 na glosnikach PMC fact 8. 300-ka nie dawala rady, za to 135 tak:) tak wiem, mam 135 i chwale swoje, ale po prostu gra:)...chyba ze masz na mysli 300DR, bo ta z tego co wiem od znajomego Naimowca z Anglii jest lepsza niz 135....a co do kombinacji 200/250 z ATC, nie mialo prawa zagrac, to dwie calkowicie rozne bestie

 

Trzymam kciuki, zebys nie musial nic kombinowac!

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Z okazji nadchodzących Świąt życzę wszystkim tu zaglądającym: audio króliczka na zbliżającego sie zajączka ..

 

Ps

Nie wiem czy moderacja tego nie zdejmie bo podobnym wpisem obraziłem kiedyś uczucia RELIGIJNE " jednego satanisty .. ;-)

Którego serdecznie pozdrawiam

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozłacane i nie srebrne tylko ..

.. niklowane do kabla 200 pln/mb- tak poprostu ;-)

Legenda Naima

 

I pewnie trudniej bedzie mi je dostać niż pozłacane ..

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.