Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to prawda glosnik "ultra gory" w kappa 9 jest oparty na Semit K (c-Emit 902-2645B).

Posiadaczem tych kolumn jestem od jakiegos miesiaca...i z tymi "inowacjami " nie mam nic wspolnego. Nie wiem jak to jest zrobione (czasem lepiej moze i nie wiedziec) , ale gra jednak fajnie. (bardzo subiektywne).

Gdybym zdobyl jakos te s-emity i skopiowal zwrotnice dla samej gory i ultra g. tak jak na schemacie kappy 9 to moje pytanie brzmi czy granica podzialu f . miedzy srodkiem i gora w 8 i 9 jest taka sama ...bo na calkowita przebudowe zwrotnicy to nie bardzo mam zapal i sily.

Co do podzialu gory to nie widze duzych problemow .. raczej i dam rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poimo roznic w budowie zwrotnic (Kappa 8,9) to jednak w opisie jest bardzo podobnie.."Crossover Frequencies: 80Hz, 800Hz, 4500Hz"...

Chyba jednak pokusze sie na dokonanie zmian.

 

Bez obaw , nie ruszaj istniejącego podziału ( bo nie ma takiej potrzeby ) a podział pomiędzy Emitem a Semitem jest "dokładką" dla już istniejącego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystaj to co już masz , Semit ma mniejsza folie ( wyższy rezonans ) a zatem wymaga wyższego podziału niż Emit , natomiast w druga stronę raczej nie ma już tych ograniczeń .

Góra pasma dla Emita to okolice 40kHz ( tu mogę się mylić ) zatem wystarczająco wysoko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Semit? Czy EMIT High Energy to dobry odpowiednik? chodzi tutaj o dostepnosc ...

Wykorzystaj to co już masz , Semit ma mniejsza folie ( wyższy rezonans ) a zatem wymaga wyższego podziału niż Emit , natomiast w druga stronę raczej nie ma już tych ograniczeń .

 

Bo rozumiem , że pokazane głosniki masz sprawne . Jak zdążyłeś sie zapewne zapoznać górna granica pasma podawana przez Infinity dla K9 i K np 8 jest identyczna i wynosi 45kHz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazane glosniki sa sprawne ...a moim celem jest wmiana dolozonego I. emit k wraz ze zwrotnica na takie rozwiazanie jak w Kappa 9A z INFINITY sEMIT K SUPER TWEETER 902-2645B

.

 

Tak jak na tym schemacie...

 

Dokładnie o tym piszę , tylko sam próbujesz ustawić sobie schody w pionie ;-))

Wszystko jest Ok , tylko zamiast wymyślać zastępstwo dla Semita użyj w tym miejscu Emita 1 do 1 . Wszystko masz pod ręka , tylko działaj.

Nie zmieniaj tez org podziału pomiędzy Polydomem a "dolnym " Emitem , a dołóż jedynie elementy odpowiedzialne za podział pasma między górkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Kappy 8.2i z Rotelem RB990BX i myślę nad modernizacją sprzętu ;)

Myslałem nad Kappami 9.2i i Nakamichi PA-7.

 

Przedwzmacniacz to Yamaha CX-1000, jestem z niego bardzo zadowolony, wiec raczej zostaje.

Pokój aktualnie 25m^2, ale docelowo będzie około 40m^2, więc myślę że 9.2 się sprawdzą.

 

Macie jakies sugestie odnośnie końcówki? Czy do 4500-5000zł dostane coś lepszego niz PA-7?

Edytowane przez m.stank2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Kappy 8.2i z Rotelem RB990BX i myślę nad modernizacją sprzętu ;)

Myslałem nad Kappami 9.2i i Nakamichi PA-7.

 

Przedwzmacniacz to Yamaha CX-1000, jestem z niego bardzo zadowolony, wiec raczej zostaje.

Pokój aktualnie 25m^2, ale docelowo będzie około 40m^2, więc myślę że 9.2 się sprawdzą.

 

Macie jakies sugestie odnośnie końcówki? Czy do 4500-5000zł dostane coś lepszego niz PA-7?

 

Jak myślisz poważnie nad modernizacją i lubisz granie "pełną gębą" to nie eksperymentuj i użyj sprawdzonego zestawu, czyli patrz na mój system. Gra w 60m2 i to jak, jak budżet nie pozwala na raz, to step by step :-)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak tylko wtrącę, że narzekający na brak basu w Re90, powinni przed szukaniem lepszego pieca wymienić kondensatory. Tam gdzie się da, na midbasie i midtweecie, na jak najlepsze, przetestowane, rewelacyjna poprawa w całym zakresie odsłuchu.

Edytowane przez Mikellino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy warto kupić Infinity RS 4001 za prawie 700zł? Czy może lepiej RS 3000?

 

Nie znam RS 3000 ale mam 4001 i jestem z nich bardzo zadowolony-w mniejszym pokoju ( ok 12 m2 ) brzmią lepiej od RE 90 !

Jak głośniki są oryginalne i w dobrym stanie-za 700 zł nie znajdziesz nic lepszego...

I z tego co widzę,te 3000 to popierdólki przy 4001 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wtrącę, że narzekający na brak basu w Re90, powinni przed szukaniem lepszego pieca wymienić kondensatory. Tam gdzie się da, na midbasie i midtweecie, na jak najlepsze, przetestowane, rewelacyjna poprawa w całym zakresie odsłuchu.

 

Zaciekawiłeś, co i na co wymieniałeś? Opis, krok po kroku, zdjęcia by się też przydały.

 

Byłby to zacny wkład do zacnego klubu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"Kolega" dość długo słuchał obu zestawów i stąd takie wnioski więc nie będę nic nikomu udowadniał...a głowę mam całą i na miejscu :).Dodam tylko,że mówię o małym ok 12m2 pokoju na poddaszu,więc nie wiem czemu zdziwienie?

A kolega "zdziwiony" miał okazję porównania w podobnych warunkach Rs4001 i Re90 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freedi

 

Mam Re 90 od marca 2013, wcześniej stały w pokoju na niecałych 12 m2 i słuchałem ich dość długo, by móc obiektywnie twierdzić, że RS4001 nie dorównają im w żadnym aspekcie, to pojedynek olbrzyma z liliputem.

Nie da się ukryć faktu, że Rs przy Re to jest zwyczajna "popierdułka" kosztująca mniej niż 1/3 ceny, fabrycznie nowych Re 90.

Kwestią najważniejszą jest tylko i wyłącznie odpowiednie ustawienie kolumn i amplifikacja.

Słabszy, gorzej dobrany wzmacniacz z łatwością ogarnie RS4001 ( 6 Ohm), a z Re 90 ( 4 Ohm) pójdzie mu już dużo, dużo gorzej.

Żeby dobrze ustawić tak duże kolumny w tak małym pokoju, to trzeba się sporo napracować, natomiast z małymi skrzynkami jest o wiele prościej i tu bym upatrywał źródło iluzorycznej przewagi Rs nad Re.

 

Pozdrawiam

Pygar

post-45609-0-14932700-1461488345_thumb.png

post-45609-0-39114500-1461488357_thumb.png

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 20:48

 

Wyświetl postUżytkownik freedi dnia 10.04.2016 - 06:37 napisał

Nie znam RS 3000 ale mam 4001 i jestem z nich bardzo zadowolony-w mniejszym pokoju ( ok 12 m2 ) brzmią lepiej od RE 90 !

 

Kolega chyba na głowę upadł....

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Pygar

 

Napisano dziś, 10:55

 

"Freedi

 

Mam Re 90 od marca 2013, wcześniej stały w pokoju na niecałych 12 m2 i słuchałem ich dość długo, by móc obiektywnie twierdzić, że RS4001 nie dorównają im w żadnym aspekcie, to pojedynek olbrzyma z liliputem.

Nie da się ukryć faktu, że Rs przy Re to jest zwyczajna "popierdułka" kosztująca mniej niż 1/3 ceny, fabrycznie nowych Re 90.

Kwestią najważniejszą jest tylko i wyłącznie odpowiednie ustawienie kolumn i amplifikacja.

Słabszy, gorzej dobrany wzmacniacz z łatwością ogarnie RS4001 ( 6 Ohm), a z Re 90 ( 4 Ohm) pójdzie mu już dużo, dużo gorzej.

Żeby dobrze ustawić tak duże kolumny w tak małym pokoju, to trzeba się sporo napracować, natomiast z małymi skrzynkami jest o wiele prościej i tu bym upatrywał źródło iluzorycznej przewagi Rs nad Re.

 

Pozdrawiam

Pygar"

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

kolega freedi chyba nie wytrzymał presję i usuneł oryg. wpis bo go już nie widzę. Szkoda, każda opinia oparta na osobistym doświadzeniu ma swoją wartość. Nawet gdy się z nią nie zgadzam. Zgadzam się natomiast w 100% z tym co napisał Pygar.

RE90 to oczywiście zupełnie inna bajka, to innej klasy i wagi kolumny,

Ale bez poprawnej amplifikacji, i jeszcze lepiej bi-amplifikacji nie warto w ogóle REN90 dotykać.

REN80 są pod tym wględem bardziej uniwersalne kolumny.

 

PS: w.w. nie zmienia faktu, że 4001ki za 700zł są super zakup!

Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.