Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cybant

(Konto usunięte)

Tak , słuchałem RS-8 z WT 40. W skrócie wygladało to tak: bardzo dobra przestrzeń ( RS8 same są dosyć przestrzenne), góra w miarę w porządku, średnica na tym samym poziomie co góra , trochę spowolniony bas i brak dynamiki przy bardziej skomplikowanych utworach.

Słuchałem ich w pomieszczeniu 55m2 tak więc w mniejszych powinno być lepiej.

Jeżeli mogę polecić zestawienie to spróbuj koniecznie z Trianglami w podobnym zakresie cenowym, niektórzy są zachwyceni taki połaczniem, ja słyszałem polecam ( AC/DC w takim połączeniu rewelacja!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy wt-30II uciagnie rs8 ?? w smie wt-40 jest znacznie mocniejszy...

mam okazje kupna uzywki wt-30II a kolumny rs8 juz stoja w pokoju. i teraz sie zastanawiam...

kupic wt-30II w sumie z opisow bardziej pasuje mi jego brzmienie - lampowe natomiast wt40 podobno troche brzmi jak tranzystor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie niedawno wnioslem wzmacniacz do domu.

pierwsze wrazenia bardzo na plus.

musical fidelyty a3.5 przegrywa w kazdym aspekcie z amplifon wt-30II

 

 

a mozecie polecic jakas konkretna sieciowke ?? oraz lampy na wejscie ??

o sterujacych myslalem o rca clean top 12AU7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie padła mi jedna lampa 6c33c-b w WT40II, czy aby wzmacniacz grał równo to trzeba dopasować tę jedną brakującą do pozostałych trzech? czy można kupić jedną nową (NOS) tak na ślepo i powinno być dobrze? A jeśli można wiedzieć to gdzie koledzy zaopatrują się w te lampki?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PONIEWŻ POZBYŁEM SIĘ SIEMENSÓW TRIPLE MICA E82CC-POSZUKIWANIA TRWAJĄ DALEJ,POSZUKUJE LAMPY Z CIEPŁYM BRZMIENIEM, DETALICZNEJ ALE BEZ PRZESADY,Z GŁĘBOKIM BASEM.SIEMENSY JAK DLA MNIE SĄ ZA DOBRE JEŚLI CHODZI O DETALICZNOŚĆ,ZA MAŁO CIEPŁE I BAS JEST TROCHE SZCZUPŁY,JAKBY POŁĄCZYĆ JANY I SIEMENS 3 MICA TO BY WYSZŁY IDEALNE LAMPY DLA MNIE,JAKIE LAMPY BRAĆ POD UWAGĘ DO MOICH PEFERENCJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś podkręciłem dość mocno mooją 40II i jest problem,przy lewej lamie mocy czerwona dioda zaświeciła się, więc od razu power off oczywiście zrobiłem,ustawienia miałem odczep 8 ohm z kolumnami 6 ohm i włączona pętla na 0dB,po ponownym uruchomieniu kilka sekund po zgaśnięciu diody standby znowu rozbłysk i załączenie się diody czerwonej za diabłem,czy zabezpieczenie nie zadziałało,lampy mają rok i nie były często eksploatowane,wszystkie znaki na ziemii i niebie wskazują że diabełek trafił do Świętogo Piotra,zauważyłem że na dnie banki tej lampy między nóżkami są jakby siwe smugi,ale nie wiem czy były tam wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość cybant

(Konto usunięte)

Mam ten sam objaw...zamówiłem nowe lampy u p.Piwowarczyka ( 320 zł) i po kłopocie. Zostały trzy dobre ,p. Andrzej kazał mi odesłać. Dobierze dobrą lampę i będę miał drugi komlet w zapasie.

Piszę to aby uzmysłowić jak rewelacyjny jest serwis Amplifona......

Miłośnicy chińskich lampowców mogą tylko o takim pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

To moj pierwszy wpis jako forumowicza-posiadacza Amplifona WT-30III zakupionego u Pana Andrzeja w listopadzie ubieglego roku. Koncze wlasnie budowe systemu-troche na lapu capu, ale przyjemnosci wiele! Prosze wiec Kolegow o wyrozumialosc, bo pytania beda z gatunku amplifonowej szkoly podstawowej. Na poczatek dwa

1. Podobno poleca sie wymiane fabrycznych lamp. Na jakie? U p. Andrzeja pytac/zamawiac?

2. Jakie kable glosnikowe dobrac?

Mam oprocz Amplifona Marantza CD15S1 i niedawno postawione JmLab Focal 826-30th Anniversary Edition:))

 

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.