Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

słucham tej lampy dopiero od kilku godzin, ale... już mogę polecić Panów uwadze kolejna fajną lampę stopnia wejściowego do Amplifona - Sylvania GB 5814A (Gold Brand - ze złoconym nóżkami i "złotym" napisem na bańkach) naprawdę bardzo dużo dobrego grania za niewielkie pieniądze (niecałe 40 pln/szt.!), brzmienie podobne do ECC802S, dźwięczne, świeże, dynamiczne, przestrzeń i powietrze ;-) może dlatego tak mi pasuje ;-) no, mam nadzieję, że za kilka dni nic się nie pogorszy ;-p

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zakupić wzmacniacz Amplifon WT-30II tylko nie mam możliwośći odsłuchu i boje się w ciemno bo mam DAC Audionemesis który gra troche ciepło i gładko i nie wiem czy się spasuje, czy nie będzie za wolno, spokojnie. Czy jest ktoś z Was z opolskiego i pozwoli przesłuchać kilku utworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam pytanie, a mianowicie:

1) Na ktorej godzinie macie ustawione pokretlo glosnosci pytanie do posiadaczy WT 30 przy normalnym sluchaniu. Wedlug danych 30 W na kanal a u mnie musze miec ustawione powyzej godz 9 ok 10. We wczesniejszym lampowc co prawda mial 35W na kanal na dziesiatej bylo juz zbyt glosno.

Kolumny jak w opisie 86dB, 4Ohm

 

2)Jesli chodzi o wymiane lamp mocytzreba je parowac tzn w WT 30 dobierac w trojki czy caly sekstet?

 

Pozdr

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na której godzinie jest ustawione nie ma znaczenia - zalezy jaki potencjometr.

Np w wt 40 wzmacniacz ustawiony na godz 10 gra mniej wiecej tak jak jadis na godzinie 8.30 - 9. ale na

godz 15 amplifon gra głosno bez zniekształcen a jadisa na 14 juz nie da sie słuchac. W cayin ta35 ma godz 13 są juz takie zniekształcenia ze charczą głosniki a w amplifonie na godz 15 nawet nie zniekształca.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odp.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare wt-40 (rok produkcji sprzed 2002) były na innych transformatorach i nie posiadały zabezpieczen jakie miają obecnie produkowane wt40 i maja inne kondensatory sprzegające (nie scr a icele). Teraz moienila sie stylizacja boczków zamiast drewnianych to akryl.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On kupil z drewnianymi.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 6 Lut 2009, 17:31

 

>Stare wt-40 (rok produkcji sprzed 2002) były na innych transformatorach i nie posiadały

>zabezpieczen jakie miają obecnie produkowane wt40 i maja inne kondensatory sprzegające (nie scr a

>icele). Teraz moienila sie stylizacja boczków zamiast drewnianych to akryl.

>Pozdrawiam.

 

tu trzeba dodać, że są... dwie wersje WT40 :-)

wcześniejszą - prod. do 2001 r. - można rozpoznać po trafch Telto, sprzęgających SCRach i braku zabezpieczeń stopnia mocy. regulacja wartości głębokości sprzężenia zwrotnego - 0, 6 i 10 dB.

"nowsza" WT40 (prod. 2001-08) była z trafami Trafber, sprzęgającymi kondami ICELa oraz z zabezpieczeniem lamp mocy. ma dwa ustawienia sprężenia - 0 i 6 dB. oba wzmacniacze są w "złoto-drewnianej" wersji "gejowski barok" ;-D

WT40-II (prod. od poł.2008) z jest "srebrno-czarny", z akrylem zamiast drewna (+ większe "wcięcia" na pokrętłach volume i source, b.przydatne! ;-) WT40-II ma jeszcze lepsze sprzęgające ICELe, zmienione są też kondy w zasilaniu... pewnie też ma 2 ustawienia sprzężenia zwrotnego 0 i 6 dB ;-)

na rynku mogą się oczywiście zdarzać wersje "poprawione" przez A.P. lub "tuningowane" przez samych użytkowników, wystarczy poczytać na forum ;-)

jeśli coś pokręciłem ws. WT40-ki, proszę mnie poprawić... ;-D

pzdrw,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprzedałem moje akustyki rr2 ( klient dał mi avance singature mk2 i dopłacił ) róznica w brzmieniu kolosalna na kozysc akustyków co mnie cieszy bo własnie szykuje sie do robienia kolejnego projektu na jeszcze drozszych i ponoc lepszych illuminatorach scan speaka. Chce ktos kupic avanece dostały max. gwiazdek w hi fi (sprzet redakcyjny). A i klijent przywiózł kabelki głosnikowe albadeo monolith . Myslałem ze ja mam swietne kable bo nie były gorsze w odsłuchu niz nordosty red dawn - myliłem sie albadeo monolitch sa rewelacyjne - najlepsze kable jakie słyszłałem .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, 7 Lut 2009, 17:24

 

>krzychu-regulacja wartości głębokości sprzężenia zwrotnego w Amplifonie-możesz rozwinąć temat

 

nie jestem elektronikiem, więc Ci nie wyjaśnię, o co chodzi ;-) ale spójrz na tylny panel wzmacniacza - tam na środku jest hebelek o pisany 0dB / 6dB; ponoć tak ogólnie - przy 0 dB, czyli wyłączonym sprzężeniu zwrotnym, wzmacniacz ponoć gra lepiej, a przy 6 dB - ma lepsze parametry... czy jakoś tak ;-D może niech wypowie się ktoś bardziej kompetentny, ja po rozmowie z A.P. ustawiłem wzmaka na 0 dB i tak słucham... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie słyszałem różnicy, dlatego w rozmowie z A. P. zapytałem o sprzężenie. Andrzej mówił, to co napisałem wyżej, ja nie jestem ekspertem, nie wnikam... ustawiłem na "zero" i tak słucham. ale możliwe, że wszystko zależy od konkretnego systemu - warto popróbować, to nic mnie kosztuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak... ale prócz dźwiękowych są także różnice w trwałości lamp ;-) imho trzeba uważać z takimi zabawami i raczej nie "oszukiwać" wzmacniacza, mimo, że np. z 4-omowymi kolumnami gra lepiej na odczepach 8-omowych i tak w końcu wyjdzie szydło z worka. u mnie jakoś tak zbyt szybko lampy mocy zaczynają okazywać oznaki "zmęczenia"... ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.