Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szlufik jadisa przy okazji wstawłem sobie do niego mundorfy u Andrzeja który je zamontował i przy okazji wyregulował bias i poprawił kilka rzeczy i który zrobił to niemal charytatywnie za co mu dziekuje. Serwis jadisa by mnie skasował za to pewnie z pół sredniej krajowej.

Wymiana na mundorfa i regulacja bardzo na plus polepszyła dzwiek tego jadisa.

Niebawem wyniana na mundorfy czeka mnie w cd ale warto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając kwestie ceny i wytrzymałości Silver oil to wrzucenie ich do wzmacniacza amplifona byłoby chyba przerostem formy nad treścią. Nauti-fajny ten jadis podobają mi się zwłaszcza te "kobylaste" kondensatory Rify-aż jestem ciekaw jak to brzmi zwłaszcza po wpięciu mundorfów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Jadisa zrobiłem go też trochę z ciekawości bo chciałem zobaczyć jak to jest zrobione. I zobaczyłem. Powstrzymam się jednak nad ocenami bo mi się znowu dostanie za krytkę czyjajś roboty a nic dobrego nie mogę napisać.

Na temat dzwięku też nie dyskutuję bo nie słuchałem.

 

 

Jeśli chodzi o mundorfy to Silver oil w TACD spisują się świetnie i naprawdę warto. Jesli chodzi o wzmacniacze już raczej nie bo warunki pracy inne i układy również. Supremy wystarczają. Mimo wszystko wstawiam ICELe bo w porównaniu do mundorfa są tańsze a dzwiękowo równie dobre pozatym daję sobie rece poucinać za ich niezawodność. Mówię tutaj o serii PPA żeby nie było niedomówień.

 

Mam natomiast pytanie robił ktoś kiedyś kolumny na głośnikach ETONa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon, 15 Gru 2008, 21:59

 

>Co do tego Jadisa zrobiłem go też trochę z ciekawości bo chciałem zobaczyć jak to jest zrobione. I

>zobaczyłem. Powstrzymam się jednak nad ocenami bo mi się znowu dostanie za krytkę czyjajś roboty a

>nic dobrego nie mogę napisać.

>Na temat dzwięku też nie dyskutuję bo nie słuchałem.

 

 

To ja napisze. Najpierw budowa zewnetrzna jadisa. Zbyt cienkie blachy - łatwosc uszkodzenia, ciezki dostęp do wnętrza chocby zeby ustawic bias (trzeba odkręcic ze 20 srub zdjąc boczki drewniane i dopiero da sie odkręcic obudowe. bez sensu.

Co do wnetrza. Układ banalny,montaz przestrzenny, tanie podzespoły (jedynie potencjometry i przełączniki od alpsa).

Kondensatory sprzegające najtansze icele z najnizszej seri (kilka w dół od tej co siedzą w amplifonach). We wzmaciaczu za 8 tys to wstyd, brak opóznionego załączania.

Fima jadis chciała jak najwiecej zaoszczędzic. Słyszłem tylko opinie ze jadis ma bardzo dobre trafa i sie tego nie wstydzi (transformatory są na wierzchu nie zasłoniete puszkami - sporo firm zasłania transformatory duzymi puszkami a w srodku siedzą marne małe transformatory).

 

Mój jadis ma zmodyfikowane zasilanie ( w srodku siedzą 4 wielkie rify 1000uf z tego co mi pisali sa to jedne z najlepszych kondensatorów do audio). Mam załozone szybsze diody, zmienione kondensatory sprzegajace na mundorfy, wymieniona czesc rezystorów i takie tam... (bed chciał wymienic jescze 8 sztuk na millsa albo kiwame jak na linku:

 

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.octave-electronics.com/services/ampgrade/JADIS_ORCHESTRA_23.JPG&imgrefurl=http://octave-electronics.com/services/ampgrade/ampupgrade.shtml&usg=__BsYXMgTiN_ON-SmtlBtD8pqjhbI=&h=240&w=320&sz=25&hl=pl&start=10&um=1&tbnid=4AyQfdjiZV7MzM:&tbnh=89&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Djadis%2Borchestra%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D

 

Jadisa słuchałem kilka godzin na zamiane z Amplifonem. Zeby go w pełni ocenic musze słuchac przynajmniej kila dni.

Na wokalu jadis dostaje baty nizaleznie czy spiewa P.Barber, Jopek, Edyta Górniak czy Piasek.

Wokal z Wt-40 jest pierwsza klasa. W jadise wokal jest nieco cofnięty.

Ale gdy puszczam płyte z muzyką klasyczna jadis pokazuje swój "pazur". Orkiestra brzmi bardziej realistycznie, szybciej. Mysle ze w muzyce elektronicznej jadis by sie sprawdził lepiej ale solowe instrumenty trąbka Garbarka czy szarpanie stun Pata matheny brzmi lepiej na amplifonie ale jak dołączy sie do tego duzą ilosc innych instrumentów np na płycie Pata "the road to you" to jadis lepiej wypada.

Góra bardziej krystaliczna w amplifonie, dół nizej schodzi w amplifonie ale jest wolniejszy niz w jadisie co ma odbicie własnie w szybkich utworach, symfoniach.

I tyle jak to mówi przysłowie zamienił stryjek patyka na kijek czy jak tam to szło.

Oba wzmacniacze są na swój sposób dobre co słychac jak bezposrednio podłączyłem nada 320. Wtedy zrobiło sie płasko i nie było juz tej przyjemnosci z słuchania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej miałem przyjemnosc porównywania mojego amplifona z cayinem a88t który oprucz dynamiki i nieco szybszego basu pod kazdym względem był gorszy niz amplifon (przestrzen, srednica, góra pasma).

Bede chciał porównac mojego jadisa z wersją seryjna. Gdyby ktos był chętny prosze o info na priva.

Dodam jeszcze trzy grosze na temat Cd amplifona - gra swietnie nie tylko z wt-40 co słysze u siebie.

Ide dalej słuchac muzyki chce jeszcze przetestowac kilka płyt a noc jest najlepszą porą do tego).

Pozdrawiam.

Andrzej (miałem nie mówic na Pan pamiętam). Zapraszam na odsłuch akustyków do siebie i jak planujesz budowe kolumn to warto posłuchac tez tych głosników. Akurat te scanspeaki sie lubią z Wt-40.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez chce sie dopisc do klubu dzisiaj tzn juz wczoraj dotarl moj WT 30III. Dziekuje Panie Andrzeju dotarl caly i dziala. Narazie nie sluchalem niestety, bowiem stoi sobie w moim rodzinnym domu na Pomorzu, ale wkrotce po niego jade i przytacham do Hamburga.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, 15 Gru 2008, 22:17

 

>Panie Andrzeju, korzystając z okazji chciałbym zapytac o zamienniki 6N1P-EW.Czy w ich miejsce można

>zastosowac ECC40

 

A myśleliście o zastosowaniu 6CG7 / 6FQ7? Te lampy maja niemal identyczne parametry elektryczne i taki sam cokół (w 6FQ7 brak jedynie ekranu, ale nie powinno to mieć znaczenia). Może konstruktor się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon 15 Gru 2008, 22:49

 

"Tak naprawdę ta lampa nie ma zamienników. Ze względu na spore napięcia odpada stosowanie ECC88 można by coś pokombinować z E188CC i E288CC ale ceny straszne."

 

ECC88 nie, ale już E88CC spokojnie wytrzyma. Inną kwestią jest brzmienie, ja wolałem 6n1p, ale E88CC ma jedną niezaprzeczalna zaletę - mnogość dostępnych brandów, każdy o nieco innym brzmieniu.

 

 

"A myśleliście o zastosowaniu 6CG7 / 6FQ7"

 

Dla mnie o trzy klasy przed każdą 6n1p i każdą e88cc jaką udało mi się wypróbować, tyle, że wzmocnienie o połowę niższe, więc może być kłopot z aplikacją w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,

 

Kilka słów nt kabli zasilajacych do Amplifonów. Pamietam, że kilka miesięcy temu ktorys z kolegow polecał zasilajacy Wireworlda, ktory u niego b. sie sprawdził.

Je przyjmowalem - zgodnie z wczesniejszymi lekturami - ze dobry kabel zasilajacy ma sens glownie w przypadku zrodla ( moj tacd dostaje papu za posrednictwem neel gold, z czego byłem dotad zadowolony).

Jako ,że ciągle nie dawało mi spokoju zasilanie WT 40 zwykłym kablem dostarczonym w komplecie, zapytałem Ryszarda Szafrańca z Argentum , co sądzi o dobrym kablu zasilajacym do wzmacniacza.

No i w ten sposob stałem sie posiadaczem kabla Nokaut ( napisałem list do Gwiazdora i mi sfinansował).

Moj standardowy test po podłaczeniu kabla do wzmaka wypadł pozytywnie- kopara opadła.

Mysle, ze podobnie jak Pan Andrzej zbiera zasłużone pochwały za swoje produkty, warto na tym forum polecic inne udane polskie produkty, ktore dobrze pasuja do amplifonow.

W dodatku zgodnie ze zdaniem producenta kabla, po wygrzaniu przez jakies 30 h ma byc jeszcze lepiej.

Nie mam jeszcze w sprzecie mundorfow, chociaz jestem juz na nie zdecydowany, ale ode mnie do Staszowa jest ponad 400 km , a wysyłac sie boje.

Co sadzicie o roli zasilajacyh do wzmaka? Czy ktos probował juz Nokaut'a? Jakie zdanie Pana Andrzeja?

Dla mnie podłaczenia go dało podobnie silny efekt co sterujace mullardy w Wt 40. W przypadku kabla jest to lepsza separacja kanałow, lepsza stereofonia, czystsza barwa średnich , które trochę tracą "miodu" , a dostają więcej precyzji. Tak czy inaczej kolejny ciekawy ( lecz drogi , niestety)upgrad.

Pozdrawiam

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem kabel z Lappa Olflexa i tez uwierzylem w to co uslyszalem. Lepszy bas, dynamika, wiecej powietrza i precyzyjniejsza stereofonia(wczesniej byl "zwykly kabel").

 

Jednak poki co mam powazny problem. Musialem wyslac swoj wzmacniacz pany Andrzejowi i w transporcie szlag trafil jedna lampe koncowa - 6550 EH. Pan Andrzej zaproponowal ze skombinuje mi jakas(dziekuje!). Tak czy siak czeka mnie wymiana kompletu lamp. Wybor jest duzy, do tej pory mialem Electro Harmonixy. Zastanawiam sie jeszcze nad KT88...

Jakiej firmy lampy kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sieciówke argentuma jak i interkinekt i głosnikowe co prawda z nizszych serii. Nie polecam do tego zestawu co mam. Sprzedałem te kable (najlepsze jest to ze za sieciówke u producenta zapłaciłem 320 zł a na allegro sprzedałem za 370). Testy w gazetach audio robią swoje.

Moze w innym sprzecie w innej konfiguracji cos poprawiły ale u mnie Argentum sie nie sprawdził choc kable bardzo solidnie i estetycznie wykonane (czyste srebro).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver, 16 Gru 2008, 13:03

>

>Wiesz, tylko ze bedzie nowa nie wygrzana itd itp. Czy to napewno ma sens?

 

Tdrozd tak zrobił. Dobrali mu perfekcyjnie. Po 100-150h grania mu się wyrównało.

 

>Na ebayu mozna z Anglii kupic kwartet za 450 zl z przesylka (100 funtow)

 

a z Jacmusic kupisz kwadrę za 100 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu Gold Liony. Mogłem sobie porównać z Shuguangami i Electroharmonixami oraz KT88 JJ. Wszystkie grały podobnie, różnice były minimalne, na granicy percepcji. Gold Liony zagrały chyba ciut lepiej, z tym, że IMHO ta dyskusyjna poprawa nie jest w ogóle warta wydanych pieniędzy. Gold Liony są produkowane w tym samym miejscu co Electroharmonixy, zresztą poza napisami wyglądają identycznie. Niewykluczone że Gold Lion to te same lampy, ale precyzyjniej selekcjonowane i opatrzone innymi nadrukami. Podobne spostrzeżenia czytałem też gdzieś na DIYaudio forum, ale - zabijcie mnie - nie umiem teraz tego znaleźć. Bardzo dobrze grają również Electroharmonixy, Shuguangi i JJ, są praktycznie nierozróżnialne (o ile są wygrzane. Niewygrzane grają trochę mulasto). Shuguangi są tanie, ale czasem padają bez żadnego wyraźnego powodu, dlatego polecałbym raczej "pancerne" EH. A dlaczego nie JJ, skoro grają równie dobrze? Otóż JJ mają brzydki kształt baniek, a poza tym niemal wcale nie świecą. A co to za lampy, co nie świecą? ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 16 Gru 2008, 00:13

 

>amplifon, 15 Gru 2008, 21:59

 

"Mysle ze w muzyce elektronicznej jadis by sie sprawdził lepiej ale solowe instrumenty trąbka Garbarka czy szarpanie stun Pata matheny brzmi lepiej na amplifonie ale jak dołączy sie do tego duzą ilosc innych instrumentów np na płycie Pata "the road to you" to jadis lepiej wypada."

 

a konkretnie "trąbka Garbarka" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.