Skocz do zawartości
IGNORED

12AX7, 7025, ECC83 - zamienniki i opinie


PiMi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, StachMuszel napisał:

Chodzi mi oczywiście o pogięte piny

Tak być nie powinno, oczywiście. Jednak, o ile lampy są faktycznie nowe i nieużywane, to raczej dość typowa przypadłość chińskich produktów i ich jakości, niestety. Sprzedawca może powiedzieć, że sprawdzał czy działają i wtedy piny uległy wygięciu. Teoretycznie jakieś mikro pęknięcia mogły się pojawić na szkle. 

Można reklamować, lub delikatnie i długimi szczypcami ścisnąć i wyprostować te piny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze sprzedawcą, zasugerował proces reklamacyjny, nie zgodził się na wymianę adhoc. Zagwarantował ustnie, że są nowe. Reklamacja do 14 dni!,  piny wyprostowałem, lampki grają.  Odpuściłem temat, ale niesmak pozostal i nastepnym razem kupię w innym sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo konsumenckie jest takie, że bez podawania przyczyny, przy zakupie internetowym, możesz oddać zakupiony towar.

Dobry sklep btw.

😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2023 o 18:04, ampman napisał:

how buy.gif

Oczywistym jest, że lampy mogą polepszyć lub pogorszyć brzmienie, ale nie dlatego, że jedna jest lepsza od drugiej, ale ze względu na całą specyfikę systemu, w którym będą grały.

Na moim przykładzie z użyciem Inpola 2 oraz Heritage, z kolumnami opartymi na wstędze oraz neutralnym, a nawet delikatnie jasno grającym odtwarzaczu powiem tak:

1. początkowo zafascynowany byłem Telefunken Smooth Plates. Grały super detalicznie, bardzo klarowanie. W sumie nie męczyły ucha i wydawało się, że to najlepszy wybór i najlepsze lampy na świecie. Być może, ale nie w moim systemie.

2. przypadkowo w ręce wpadły mi CV404 Mullardy Box Plates i nagle zrozumiałem, że na Telefunkenach nie miałem takiego wypełnienia. Nie grały tak chirurgicznie, ale tonalnie było sporo lepiej. Niestety bas stał się trochę kluskowaty i było go trochę za dużo. To było bardziej ciepłe granie niż Telefunken, ale absolutnie bez zamulenia. Choć wysokie były jednak troszkę spiłowane, ale w granicach akceptacji.

3. no i pewnego dnia włożyłem CV4004 Brimar, którymi jestem zachwycony do dzisiaj. W moim systemie te lampy sprawdziły się najlepiej. W zasadzie wszystko robią dobrze. Może nie grają aż tak super detalicznie jak Smooth Plates, ale różnica jest naprawdę minimalna, a przy tym wszystkim - wszystko inne jest dla mnie idealnie. Świetny, kontrolowany i przede wszystkim różnorodny bas. Kapitalna średnica i dokładnie takie wysokie, jakie chcę, aby były. Z błyskiem jeżeli trzeba. Doskonały balans. Rewelacyjna wręcz scena 3D. Dla mnie to ideał, jeżeli chodzi o ECC83.

 

W dniu 26.10.2023 o 08:36, adazz napisał:

TUNG SOL ECC83 GOLD, jest wybitnie grająca górnym środkiem i górą.

Miałem je fabrycznie w Heritage i jednak lepiej grają dla mnie Mullardy i Brimar. Ale jak na współczesny wyrób to bardzo fajne lampki.

I ten Tung Sol rzeczywiście ma lepszą średnicę i górę niż Telefunken SmoothPlates. Przynajmniej u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że na Telefunkenach może nie było sybilantów, ale czasami (bardzo rzadko) pojawiały się wyostrzenia w wokalach. Delikatne, ale jednak. W Mullardach tego już nie było, ale miałem wrażenie, że odbywa się to kosztem niewielkiego ścięcia pasma. A Brimar grają tak samo "ostro" jak Telefunkeny, ale nic nie kłuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Meloman napisał:

I ten Tung Sol rzeczywiście ma lepszą średnicę i górę niż Telefunken SmoothPlates. Przynajmniej u mnie.

A Bas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adasza napisał:

A Bas?

Jeżeli ma być szczery to dokładnych różnic nie pamiętam, więc zakładam, że grało to chyba podobnie. Te Tung Sole mają coś aksamitnego w brzmieniu średnich tonów i na to zwracałem największą uwagę.

Poza tym gdyby coś było z niskimi tonami to raczej zwróciłbym na to uwagę, więc zakładam, że grały poprawnie.

Na pewno największą różnicę na basie robią u mnie Mullardy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzyłbym sobie pisać konkrety, bo są Mullardy i "Mullardy",

różne fabryki,

inne brzmienie

 

edycja:

sorry @Meloman, podałeś konkretny model więc wystarczy zlokalizować jaki ma kod.

 

Osobiście nie trawię Blackburn za anemiczny, rozlazły bas. Taki Mitcham jest zupełnie lepszy w większości typów lamp, dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla oszczędnych polecam lampy 5755. Niestety wymagają adaptera, ale to nie jest wielki problem - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Zakup bezpośredni = wysyłka paczkomatem w cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ampman napisał:

Jednak ktoś to zauważył? To cud na tym forum dla "nadzianych" klientów i naganiaczy. Pozdrawiam

 

12 minut temu, ampman napisał:

Dla oszczędnych polecam lampy 5755. Niestety wymagają adaptera, ale to nie jest wielki problem - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Zakup bezpośredni = wysyłka paczkomatem w cenie.

hahahaha

 

edit. 

wyglądaja na fejki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez andrzej andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w tym śmiesznego, że masz lampy za krocie i tym się szczycisz, których nie każdy szuka, lub mogą być malowankami. Kto na nie się rzuci, tylko napaleniec. Moje są na pewno amerykańskie i z czarnymi anodami (nie podrabiali ich) i co najważniejsze z tamtej epoki a nie współczesne.

 

PS. Fejki, to ty rozgłaszasz. Są tak rzeczywiste jak to, że jutro wstanie nowy dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kramyeu napisał:

Osobiście nie trawię Blackburn za anemiczny, rozlazły bas. Taki Mitcham jest zupełnie lepszy w większości typów lamp, dla mnie.

Ja aż tak w lampach nie siedzę jak Wya, ale mogę zrobić focie tych Mullardów. Zresztą mam dwie różne pary. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, andrzej andrzej napisał:

widać ze to fejki albo malowane u ruskich, idz z nimi na bazar a nie robisz smietnik z tematu

Komentarz dno. Jesteś cienias i tyle w temacie lamp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ampman napisał:

Komentarz dno. Jesteś cienias i tyle w temacie lamp. 

a z ciebie taki "fachowiec" ze sprzedajesz oszukane lampy i jeszcze pisze w ogloszeniu ze nie sprawdzone.

" Nie testowana we wzmacniaczu audio z braku możliwości"

a co to za problem sprawdzić? nie oszukuj ludzi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ampman napisał:

Daruj sobie... twoje wywody są żałosne. Jak jest coś nie tak, to zawsze jest możliwość zwrotu. 

znowu kręcisz gagatku, to z twojej aukcji

"Zwroty

Sprzedający nie jest przedsiębiorcą, więc nie chroni Cię prawo konsumenckie, np. nie zwrócisz zakupu bez zgody sprzedającego."

 

pozatym te 5755 nawet takie orginalne nie podrobione jak twoje to nawet nie stały przy prawdziwym ECC83 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez andrzej andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Meloman napisał:

Ja aż tak w lampach nie siedzę jak Wya, ale mogę zrobić focie tych Mullardów. Zresztą mam dwie różne pary. 

CV4004 wg. internetu to Mitcham - czyli trafiłeś te mniej zmulone (z lepszym basem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kramyeu napisał:

CV4004 wg. internetu to Mitcham - czyli trafiłeś te mniej zmulone (z lepszym basem)

Tak, ale w opisie chyba popełniłem błąd. Bo napisałem o CV4004, bo taką parę mam w oryginalnych pudełkach, ale mam jeszcze jedną parę, którą kupiłem w Tube-store, ale już w pudełkach zastępczych. I teraz nie wiem czy to są na pewno też CV4004. I ja tą drugą parę miałem na myśli. Teraz mam je wpięte w Inpola 2, który stanowi rezerwę. 

Te CV4004 mam w szufladzie i póki co się niestety kurzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2023 o 21:03, andrzej andrzej napisał:

znowu kręcisz gagatku, to z twojej aukcji

"Zwroty

Sprzedający nie jest przedsiębiorcą, więc nie chroni Cię prawo konsumenckie, np. nie zwrócisz zakupu bez zgody sprzedającego."

 

pozatym te 5755 nawet takie orginalne nie podrobione jak twoje to nawet nie stały przy prawdziwym ECC83 

Szkoda na ciebie męczyć klawiatury, bo sam się ośmieszasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie👍

Nie kłóćcie się 😱

W moim nowo zakupionym Yaqinie MS-90B wymieniłem 12AX7 na Psvane 12ax7 Art Gold. Chciałem dodać trochę blasku górnym rejestrom. No i udało się, ale trochę jakby za bardzo 😁

Lampy jak i wzmacniacz są nowe. Powiedźcie mi z czasem wygrzewania w którym kierunku może to pójść? Teraz równowaga tonalna jest lekko przesunięta do góry, bas lekko schudł.

Szukać innych 12ax7 czy czekać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StachMuszel napisał:

Lampy jak i wzmacniacz są nowe. Powiedźcie mi z czasem wygrzewania w którym kierunku może to pójść? Teraz równowaga tonalna jest lekko przesunięta do góry, bas lekko schudł.

Szukać innych 12ax7 czy czekać?

Spokojnie kilkadziesiąt godzin daj pograć tak piecykowi jaki i lampom i dopiero możesz przystąpić to odecy sonicznej jednego  i  drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, dedal75 napisał:

Nowy grat z kartonu gra chudo przeważnie .

No właśnie mój grał grubo i ciemno, dlatego wymiana standardowych czerwonych PSvane na wersję Art Gold. Różnica kolosalna. W MC-100B też na start kiedyś wymieniłem 12ax7 na Arty, ale różnica był mniejsza i inna. Na razie około 20h grania. Ciekaw jestem kierunku zmian.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dla oszczędnych polecam lampy 5755

Bardzo tanie te lampki, około 10 zł sztuka JAN lata 80, kupie z 10 potestuje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, StachMuszel napisał:

No i udało się, ale trochę jakby za bardzo 😁

Niespotykana tutaj szczerość. Po wymianie najczęściej ludzie tutaj mają o 2 klasy wyżej sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, januszowe napisał:

Bardzo tanie te lampki, około 10 zł sztuka JAN lata 80, kupie z 10 potestuje:)

Podaj źródło, to chętnie kupię 100 sztuk. Bujasz w obłokach... raczej 10 USD sztuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz po "10zł", tylko brać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jeszcze 10 sztuk do testów GE JAN-5751 nie wymagają przejściówki no i cena też super 🙂

rok temu kupiłem pare ecc803s JJ i jedna z lamp zaczęła brumić, po rozgrzaniu, na mierniku niby wszystko ok, niesmak pozostał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.