Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=271832464322

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=271832542468

 

Panowie, czy taka kombinacja może dobrze zagrać? Ktoś może słuchał? A tu 508.20 mint

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=321717349167

Edytowane przez TomekL3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam Koledzy !

 

Mam ogromny problem i mam nadzieję, iż to właśnie wy pomożecie mi go rozwiązać !

Posiadam 2 odtwarzacze CD model 508.24 oraz 588.24.

Potrzebuję gotówki i muszę jeden sprzedać a obecne nie mam kompletnego systemu i nie odsłucham ich ostatecznie.

Który z nich jest lepszym kompanem, i którego lepiej jest sobie zostawić.

Co do 508 to jest to wersja 20 bit po upgrade w samym MERIDIANie na 24 bity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Szukam końcówki do zestawu roksan Caspian M1 integra i cd w celu połączenia zgłosnikami w biampingu. Końcówka na bas.

Koledzy proszę o opinię o meridian 556. Jak wpłynie na bas, jak może się sprawdzić w takim połączeniu. Z góry dziekuję.

P.S. Głosniki KEF R300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Klub umarł? Ktoś tu zagląda jeszcze? :)

 

Z sentymentu:) 6 Meridianów przez ostatnie 8 lat;) Brak odtwarzaczy CD w ofercie firmy,która renomę zawdzięcza źródłom to co najmniej dziwna systuacja.

Jak pisze zildijan-Director trzyma poziom i być może będzie nowe otwarcie w kwestii DACów:szersza oferta,rozwiązania nie tylko dla PC-audio...

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Klub umarł? Ktoś tu zagląda jeszcze? :)

 

Powód jest banalny - koniec produkcji transportów CD przez PHILIPSA (podobno sprzedali licencje chińczykom)....a na DVD-rom długo się nie pojedzie.

Ja przez ładnych parę lat używałem 507/24 wszystko grało do momentu padnięcia lasera.

Co ja nie zamawiałem " oczywiście wszystko oryginał " - ebay Niemcy (2 sztuki), ebay Izrael (3 sztuki) , Impel (kompletny transport pochodził 8 miesięcy a dwa następne wcale nie zadziałały , zwróciłem), polski autoryzowany serwis ( 1000 zł z gwarancją na 6-miesięcy , dałem sobie spokój) ....i sprzedałem jako zepsuty.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy chłopaki. :-) Pytam bo zakupiłem sobie transport Meridian 602 i jestem pod ogromnym wrażeniem, ale jako że nie miałem styczności z dobrymi transportami, tylko budżetowymi cd, jestem ciekaw czy ktoś to miał, słuchał, czy może jakąś opinią się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare Meridiany w roli transportu

Używam takowego,w tej chwili tylko jako transport i spisuje się wyśmienicie.

Porównywałem z masą kultowych cd ,począwszy od cd z napędami na CDM1/CDM4/CDM9(teraz wiem ,że nie o to chodzi)

transport Meridian 602

,tutaj Meridian zawsze wychodził o krok do przodu.Sygnatura dźwiękowa jest podobna do tej,którą daje po analogu.Dźwięk szybki,dynamit z wzorową przestrzenią.Bardziej po stronie jasnej neutralności.Dodatkowa zaleta,to bezbłędne śledzenie ścieżek.

Nie miałem niestety w bezpośrednim porównaniu prawdziwego transportu.Chętnie bym nabył transport 500 ,ale ciężko jest to znaleźć .

transport Meridian 602

No proszę,to świadczy o firmie,sprzęcik sprzed wielu latek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie,

 

Potrzebuje szybko kase i niestety padlo na MERIDIAN Director Dac koaksjalny i USB.Z zasilaczem Tomanka stanowi wysokiej jakosci tandem.Forumowiczowi sprzedam razem za niewysoka cene i serdecznie polecam to zestawienie.

 

Tomanek po wstawieniu Black Gateow i gniazda sieciowego Furutecha to zupelnie inna liga.Zastapil u mnie NAD M51 Dac

 

Polecam!

 

Zildjian - Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Meridiana 200 i w połączeniu z odpowiednim dac-iem niszczy cd w przedziale 6-8 tysi zł.

 

super:) ja mam Meridiana 602 ale nie mam porównanie z innymi dobrymi transportami czy nawet naprawdę dobrym cd.

Ciekawe jak wypada porównanie 200 z 602, słyszałeś oba?

Z jakim daciem gra u Ciebie Meridiana, u mnie North star design 192.

Co ciekawe, nawet ze zwykła lampucerą, ten transport wymiatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meridianach siedzi napęd DVD ROM. Niestety jak to bywa z tymi napędami po jakimś czasie siadają.

Miałem u siebie w G91A ten sam problem. Po 10-ciu latach po prostu przestał wczytywać płyty. Wymieniłem na nowy i teraz śmiga jak nówka sztuka.

Kupiłem identyczny jak ten:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/1pcs-Used-Good-DSL-720A-for-CD-MERIDIAN-808-G08-etc-ERR6-/171814020227?hash=item2800e9e483:g:58QAAOSwpDdVIUKm

 

Oryginalny DSL-720A jest produkcji koreańskiej.

Wymiana samemu zajmuję nie więcej niż pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis: MECHANIZM LASERA DSL710A

firmware LT1.4

z laserem HOP1200S

 

występuje między innymi w modelach :

 

Denver DVD-310

Kiss DP 1000

Harman HD970

Philips DVDR630VR

TEN napęd DVD jest dość awaryjny i lekko kapryśny ,płyta CD wczytuje się 8 sekund, ten sam napęd występuje w Meridianie 588.24 ,zastanawiam się jeszcze dlaczego w modelu z tym napędem zrobili tak że silnik po włożeniu płyty kręci się cały czas ,nawet jak jest pozycja STOP oczywiście przy włożonej płycie...

Słychać to z miejsca odsłuchu i jest to z " deka " denerujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.