Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teżem zadowolony z 508.20 i to w bardzo ładnym stanie. Niektórzy panikują, że już laserów nie ma - a tu nie dość, że można kupić nowy CDM 12.4 to jeszcze z roczną gwarancją.

 

Spotkałem się już z dwiema szkołami "serwisowania 508", pierwsza zakłada tylko nowe lasery, druga tylko stare (czyli NOS-y lub oszukiwane NOS-y z demontaży.)

Czy macie jakieś nowe doświadczenia w tej kwestii? Pozdrawiam.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprzedaję swój zestaw: integra Meridian 551 plus cd Meridian 506 (po upgradzie do 24bit w Nieporęcie oczywiście). Kilka miesięcy temu wstawiony nowy zegar Omig od MrElektronik z własnym zasilaniem. W komplecie pilot MSR oraz pilot do CD. Czasami w cd przeskakuje przy odtwarzaniu i raczej to laser - dodaję zupełnie nowy laser CDM12.4 jeszcze produkcji Philips - nie mam czasu wozić do wymiany.

Sprzęt wręcz w idealnym stanie. Do integry jest karton i cały komplet dokumentów, CD bez opakowania. Sprzęt osobisty. Sprzedaję z powodu zmiany sprzętu na inny.

Zainteresowanych proszę o kontakt. Do obejrzenia i odsłuchu w Warszawie.

Cena około 4000 za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich Meridianowców. Poszukuję od pewnego czasu modelu 506.20. z myślą o modernizacji do 24 bit w przyszłości. Sprzęt ma już swoje lata więc biorę pod uwagę opisaną przez forumowiczów dostępność lasera. Znalazłem na ebay uk odpowiadający mi egzemplarz, ale na wszelki wypadek poprosiłem sprzedającego o nr seryjny (506 410582) Następnie wysłałem do Huntingdon zapytanie - m.in. jaki napęd jest w rzeczonym egzemplarzu.

Oto odpowiedź:

 

 

"Hi There,

 

Thank you for getting in touch with Meridian and sorry for the delay in our response.

The 506.20 actually used the Philips CDM12.5 laser mechanism. I have attached a copy of the relevant circuit diagrams to this email for your reference. On the 551 volume level 65-75 is fairly loud but this ‘loudness’ can vary depending on what speakers you have connected. I believe you would be able to hear any distortion if it was occurring and maybe a lower listening level maybe required."

 

Best regards.

 

Russell Phillips

Technical Support

Meridian Audio Ltd.

 

Czy z tego wynika że do modelu 506.20 trafiały zarówno napędy 12.4 i 12.5 ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Kielce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Ta strona by to potwierdzała:

http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm#M

a to zestawienie jest raczej rzetelne i było tu już wielokrotnie cytowane.

 

Sama kwestia laserów w Meridianach była również niejednokrotnie poruszana na forum - spróbuj poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu meridianek z kością 24 bitową mniej mi się podobał. Miałem wrażenie że wersja 20 bitowa gra jakby pełniejszym dźwiękiem. Poza tym ja osobiście nie jestem zwolennikiem "ulepszania" rzeczy, które są dobre. Meridian 506.20 to bardzo fajny player. Bardzo dopracowany i oferujący niepowtarzalne brzmienie. Mnie osobiście urzekł od pierwszego odsłuchu. Mam go już kilkanaście lat i tak już chyba pozostanie. Co prawda ostatnimi czasy więcej słucham poprzez oddzielne DAC'i (które zresztą sam sobie majstruję), które oferują jakość dźwięku na nieco wyższym poziomie niż 506'tka, ale używam go jako transportu i tu spisuje się doskonale. Aplikacja CDM12 jest w nim doskonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie 506-ki to dobre playery,grają nieco inaczej,prawdopodobnie to,jak zresztą pisze @Tomek1685,to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza w historii aplikacja philipsowskiego cdm'a.

Dla zabawy,swego czasu w dzielonym źródle znajomego wpięliśmy meridiana zamiast dedykowanego transportu,wypadł po prostu lepiej.To było dawno,a miałem wtedy 506.24.

Szczytowym osiągnięciem meridiana wydaje się 508.20,wersji 24bit 508-ki nigdy nie miałem,jednak z bardzo wiarygodnych źródeł wiem,że lepiej te 20 bit zostawić w spokoju bo może być rozczarowanie;)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sieci,jest to operacja przelutowania kabli do transformatora,który jest przystosowany do pracy na obu napięciach (na pewno w serii 500).Ewentualnie można zastosować zewnętrzny transformator,ten jednak może w pewnym stopniu ograniczać zasilacz odtwarzacza,zadziała jak filtr.

The connections are as follows;

115v

Pin 1 with live wire (brown) linked to pin 2

Pin 4 with blue wire (blue) linked to Pin 3

Pin 5 unused

 

230v

Pin 1 brown wire

Pin 2 linked to pin 3

Pin 4 blue wire

Pin 5 unused

To schemat z 508.20 ! ,wystarczy znaleźć dla twojego modelu.Pomoc można uzyskać na meridian info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na jakim poziomie cenowym współczesnych odtwarzaczy grają Meridian 508.20 lub 508.24 ?

 

Cholera wie ale poniżej 20k to bym raczej nie próbował.W najbliższym czasie planuję sparing 508-ki z Naimem CDX2 i wtedy będę miał na tą kwestię większy ogląd,zdaje się się,że CDX2 to minimum od którego można startować do Meridiana.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Cholera wie ale poniżej 20k to bym raczej nie próbował

 

Jest to bardzo złe podejście .

 

Jeżeli ktoś lubi namacalne i soczyste granie przed kolumnami to spokojnie cedek z lampą na wyjściu (np. lector cdp 0.6 ) wystarczy aby meridiana sobie wybić z głowy.

Jeżeli ktoś lubi plany w głąb i stabilnie rozrysowane instrumenty to pełna zgoda.

 

Ale wszystko zależy od naszych oczekiwań a mało od kasy.

 

Dodam że jestem fanem tej marki żeby nie było.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Firewall,być może to złe podejście,tylko tu dyskutujemy ale jak widzę,że Ty chcesz wystawić do ringu z 508.20 zamulacza za 6k to odnoszę wrażenie,że piszesz takie rzeczy z przekory albo po prostu nie za bardzo wiesz o czym piszesz.

Tego typu źródła jak CDP06t,YamahaCDX996,Marantz CD10 używa się w celu korekcji systemu ale na pewno nie można tego typu playerów zaliczyć do tych co to pokazują dużo i prawdziwie,nie wspominając już o ubytkach w dynamice przy wszelkiego rodzaju "upiększających" źródłach.

Oczywiście mogę sobie wyobrazić system gdzie takie źródło zagra poprawnie i wraz ze swoimi wszystkimi (i w niemałej ilości) przypadłościami nieźle wkomponuje się w system ale chyba nie o to tutaj chodzi...

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po latach znowu u mnie cyfra Meridiana-Director Dac.A ze cena aktualnie na amazonie to nadal tylko 249 funtow,

po przeczytaniu recenzji w sieci-jest tego troche-kupilem.Przyszlo expresowo!

W opakowaniu rozne przejsciowki i smieszny zasilaczyk.Zamowilem na probe nowy Tomanek ULPS USB-dac zasilany jest przez wejscie USB.Sygnal dostarcza sie wejsciem coax i wypuszcza kabla i/k.

 

Tomanek ulegl lekkiej modyfikacji i zasilanie 'bylo slychac' polepszylo sie

o dosc sporo.Nie mialem doswiadczenia w kablach USB,ale rozne fora wskazywaly na Wireworld Starlight za 300 z kawalkiem.Na poczatek:) dobry.

No i? A moze przekonacie sie sami?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.