Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem może niecałe 2 lata. Dla wtajemniczonych zestaw 502+557 to było już "coś" bliskiego tzw. hi-endu.

Ja wyjątkowo miło wspominam drugi plan sceny muzycznej, jej realistyczną sugestywność, ale efekty te nie były bardzo wyraziste - raczej dla konesera, niż amatora mocy i wstrząsów kondygnacji budynku.

Fortepian - bardzo dobrze; bo nagrania instrumentów solo tracą masę, gdy im zabraknie watów. Ale brzmienie takiego zestawu jest "jeszcze" zdecydowanie tranzystorowe. Ostatecznie bardziej mi odpowiada wygładzona muzykalność w stylu np. Hegla.

 

Poza tym 557 ma już swoje latka; ważny jest stan egzemplarza; kilometarz (sprzęt sponiewierany po świecie nie zagra dobrze, bez regeneracji.) Z uporem nudziarza twierdzę, że ważniejsze niż sprzęt jest to, co się ma w domu (system, akustyka, instalacja, bliskość kaloryfera itp. Jak ktoś tego nie słyszy, to tylko się ośmiesza.)

No i ... wygląd; nie jestem fanem takiej estetyki, ale odtwarzacz został, bo liczy się jak gra.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Czy ktos z klubowiczów posiada lub posiadał transport Meridian 500? Mam takowego w domu, według sprzedającego przeskakuje na nie których płytach. Przetestowałem go porządnie i doszedłem do wniosku że on po prostu nie toleruje nie których CD-R i jest całkowicie sprawny. CD-R Sony czyta wszystkie, nawet stare i podrapane. Natomiast np TDK czy Maxella nie może wczytać, a jak już wczyta to ciagle skacze i trzeszczy. Testowałem go kilkuktornie na tych samych krążkach i jest ciągle taka sama sytuacja. Sony czyta od A do Z, a TDK i Maxell ni huhu. Śmiem wątpić że to nie przypadek, bo player "świrował" by bez względu na krążek.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na napędach Meridiana, ale zawsze podstawowym odnośnikiem sprawności sprzętu jest oryginalna płyta, nie żadne CDR-y, on może je czytać, ale nie musi.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profanacja. Meridian zasługuje tylko na cd oryginalne.

Ogólnie ma prawo coś zatrzeszczeć i przeskoczyć. Kiedy śmiałem nowy cd-- Audiolab CD 8200 i częściej laser przeskakiwał niż w starszym Meridianie.

 

Jak się pojawi problem z wczytaniem cd w 508 nie papram lasera alkoholem, tylko pędzelkiem wymiatam kurz i zbieram odkurzaczem. I działa jak trzeba. Same płyty też trzeba czasem przetrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Bo patrzysz na 508, a tam są 3 modele.

Pod napisem specyfikacja masz osobny dostęp do danych 508, 508/20 i 508/24

 

 

Specifications

Disc format: CD

Digital converter: CS4390, Delta Sigma 24 bit

CD Mechanism: CDM-12.5 / VAM1205

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczesnych wersjach Meridiana 508 można jeszcze nawet spotkać CDM4 :(

 

 

Przecież to oczywistość. Pozdrawiam.

 

W uzupełnieniu jeszcze - same oryginalne lasery raczej niedostępne.

Można dostać chińskie zamienniki 25 dolarów sztuka.

 

Oryginalny-VAM1205-CDM12-5-dla-Philips-CD-Laser-Pick-up-VAM-1205-CDM-12-5.jpg_640x640.jpg

 

 

Gdzie taki NOWY mechanizm mogę dostać ? Mozesz podesłać link na dobrego i uczciwego dostawcę ? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebay- bywają rzadko oczywiście ale co do uczciwości to raczej nikt nie będzie ręczył....oprócz sprzedawcy rzecz jasna.:)

Ostatnio widziałem komplet napęd z laserem na Donberg Electronicks

Cena coś powyżej 150 EU.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chyba rok temu CDM 12.4 w firmie Tom-El, dawali gwarancję. W końcu nie wymieniłem, bo odkurzeniu starego lasera, 508.20 chodzi bez zarzutów do dziś.

 

Mam identycznego Meridiana 508.20 - co prawda jest schowany bo gram na innym CDP ale zaskoczyłeś mnie z tym że po odkurzeniu było wszystko

OK. Mozesz coś więcej o tym napisać -czy użyłeś pędzelka czy dodatkowo czyściłeś spirytusem lub innym płynem ? Z góry dziękuję.

 

Jesli chcesz aby Meridian 508 zagrał dużo lepiej to zmień zasilanie na lepsze. Ja mam tak zrobione i gra fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadze mu może nowego CDMa, co mi w sumie szkodzi

Zanim to zrobisz,możesz spróbować zmienić ustawienia serwo.Z reguły ustawienie jest na A (zakres A-D).Spróbuj na B,zobaczysz czy czyta ci te cd-r.

Odtwarzacz 508.20 na CDM 12.4 potrafi czytać nawet dane z płyt cd (ścieżki spoza TOC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Uprzedzając pytania,robiłem swego czasu eksperymenty ze zmianą serwa,pod kątem zmian w dźwięku.Znalazłem gdzieś w sieci blog,jakiegoś gościa,który przełączał serwo i słyszał zmiany :)

Ja natomiast,zaobserwowałem ,że odtwarzacz,bodaj że na ustawieniu B,czyta sobie ścieżkę ,która zawiera teledysk i jakiś tam wywiad !W głośnikach cisza.

Na kolejnym,wariował na niektórych płytach,więc szybko wróciłem do A :) Nawiasem,mój egzemplarz ma drugi laser w swoim już dość długim żywocie,chyba oryginalny,bo działa doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zanim to zrobisz,możesz spróbować zmienić ustawienia serwo.Z reguły ustawienie jest na A (zakres A-D).Spróbuj na B,zobaczysz czy czyta ci te cd-r.

Odtwarzacz 508.20 na CDM 12.4 potrafi czytać nawet dane z płyt cd (ścieżki spoza TOC).

Pięćsetke kupil już jeden forumowicz, który słucha tylko tloczonych. Ja przez pół roku posiadania też nauczyłem się słuchać na nim tylko oryginałów. A jak już CDR to nagranych na pniu na CDR Sonego.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznego Meridiana 508.20 - co prawda jest schowany bo gram na innym CDP ale zaskoczyłeś mnie z tym że po odkurzeniu było wszystko

OK. Mozesz coś więcej o tym napisać -czy użyłeś pędzelka czy dodatkowo czyściłeś spirytusem lub innym płynem ? Z góry dziękuję.

 

Jesli chcesz aby Meridian 508 zagrał dużo lepiej to zmień zasilanie na lepsze. Ja mam tak zrobione i gra fantastycznie.

Mam identycznego Meridiana 508.20 - co prawda jest schowany bo gram na innym CDP ale zaskoczyłeś mnie z tym że po odkurzeniu było wszystko

OK. Mozesz coś więcej o tym napisać -czy użyłeś pędzelka czy dodatkowo czyściłeś spirytusem lub innym płynem ? Z góry dziękuję.

 

Jesli chcesz aby Meridian 508 zagrał dużo lepiej to zmień zasilanie na lepsze. Ja mam tak zrobione i gra fantastycznie.

 

Spirytus lepiej nie. Wymiatam i zbieram odkurzaczem, czyli rurą otwartą 3-4 cm od mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.