Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem wiele eksperymentów z budżetowymi cd i powiem,że straciłem poniekąd,nie mam złudzeń :)

Miałem Philipsy z CDM-1,CDM-9,CDM-4 i wiem,że nie o to chodzi :) Szkoda kasy na tanie cd ,miałem ich kilka i powiem ,że topiłem za każdym razem kasę.) Wiem jedno,musiał bym sprzedać Meridiana i dołożyć drugie tyle,żeby mieć prawdziwy transport cd .Byłem bliski zakupu CEC TL2 ,nie kupiłem,bo gość nie chciał mi go pożyczyć na odsłuch,nawiasem twierdził ,że mam za cienki przetwornik do tego transportu :) Kolega,wybaczyłem mu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś stary tańszy cd np polecany na forum marantz 52

Pisać można wiele .

Kup i sam się przekonaj . 300zł to nie majątek

Miałem Philipsy z CDM-1,CDM-9,CDM-4 i wiem,że nie o to chodzi :)

Miałem kilka Philipsów z tymi napędami i jako transport były cieniutkie .

Sam " laser " to nie wszytko . To jak idzie dalej sygnał jest najważniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie (£270.00) , to naprawdę trudno o konkurencję.

 

Większość aukcji w UK tylko z odbiorem osobistym kończy się dosyć atrakcyjnymi cenami,należy też zwrócić uwagę na brak MSR'a,pudła,manuala i kilka rys-cena wtedy już nie jest tak okazyjna.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że tym razem meridian będzie zemną dopóki któryś z nas "wyciągnie kopyta" a msr to najgorszy pilot świata( gdzieś już to pisałem, że konstruktorowi należy się krzesło elektryczne) oraz to, że każdy z nas ma w anglii kuzyna, kolegę, ciotkę itp oferta jest dość atrakcyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MSRa to pełna zgoda-do używania pojedynczego elementu Meridiana to dramat i u mnie ma dożywocie....w szufladzie;)

Napiszę tak,aukcja 508.20,mint condition,manual,boxed,msr,worldwide shipping,1st owner...zakończyłaby się być może taką ceną:

 

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=7155137433&audioauktion=9cc7b4a9ba232dd1e65e366d7a3c1f41

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MSRa to pełna zgoda-do używania pojedynczego elementu Meridiana to dramat i u mnie ma dożywocie....w szufladzie;)

Napiszę tak,aukcja 508.20,mint condition,manual,boxed,msr,worldwide shipping,1st owner...zakończyłaby się być może taką ceną:

 

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=7155137433&audioauktion=9cc7b4a9ba232dd1e65e366d7a3c1f41

Wiesz Niemiecke lepsze :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś opinie, że meridian lepiej gra po xlr, niestety do tej pory nie było mi dane tego sprawdzić bo mój asr emitter nie ma xlr.

Chciałem zapytać czy ktoś próbował używać przejściówek xlr na chinch? Wpadły mi kiedyś w oko takie przejściówki wyglądały na bardzo solidne, firmy nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku podłączana zbalansowanego cd, który ma wyjście rca (jak meridian 508) do wzmacniacza nie zbalansowanego przez przejściówkę XLR-RCA niczego nie zyskasz. Przejściówka taka jest stworzona do podłączenia niesymetrycznego źródła które ma wylącznie wyjście symetryczne XLR. Przejściówka jest zrobiona w ten sposob, że pobiera sygnał z "+" i masy XLR a zrugiej strony możesz sobie wpiąc kabelek rca. Tak więc połowa sygnału wyjściowego ui tak nie jest wykorzystana. Czym innym było by zastosowanie przejściówki zrobionej na transformatorach sesymetryzujących audio. Najtańsze takie na naszym rynku to monacor LTR-110, dostępne w niektórych sklepach ze sprętem z dziedziny pro audio. Takie trafo sumuje "+" i "-" z XLR a po drugiej stronie mamy masę i "+" dla RCA.

W każdym razie w przypadku meridiana gra warta świeczki. Desymetryzacja jest zrobiona firmowo, masz wyjście RCA i z tego korzystaj. A swoją drogą 508 rzeczywiście rozwija skrzydła po XLR, ale w pelni zbalansowanym torze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje po prostu dam sobie spokoj z tym pomyslem meridian i tak gra super po rca.

508 ma mozliwosc podniesieniela sygnalu wyjsciowego? Wydaje mi sie ze gra ciszej od innych zrodel choc nieznacznie.

Powiedzcie czy wasze 508 tez nie lubia cdrów, ostatnio probowalem pare nagrywanych plyt posluchac i nie przycinal tylko jak plyta byla bez skazy, jak juz miala jakies ryski to przycinal i przeskakiwal, z oryginalami nie ma tego problemu.

Czy moj laser sie konczy? Mam 2 pelne napedy z laserami w zapasie choc nie wiem czy to sa podrobki i czy sa nowe, nie mam pojecia, poprzedni wlasciciel dal mi je z cdkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przeczyścić optykę, możesz przestawić w sofcie typ serwo i zobaczyć czy coś się poprawi, ale wątpię aby to jakoś specjalnie pomogło. U mnie też tak się zaczęło kończenie życia napędu.

Z zamiennikami jest różnie, może działać idealnie, albo wcale, albo tak jak ten, który chcesz wymienić. Musisz spróbować, najwyżej będziesz kupował kolejne szt. Ja zanim trafiłem dobry egz. zmieniałem 3 razy. 1 wcale nie działał, drugi padł nagle po 2 m-cach idealnej pracy, 3 przeskakiwał gorzej niż oryginalny 13 letni. Powodzenia i wytrwałości życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moj laser sie konczy?

Jako były użytkownik 506.20 myślę że laser tak szybko się nie kończy, jeśli nie był podkręcany. Problemy mogą występować, jak jest brudna mechanika, stwardniały smar, kurz i inne zanieczyszczenia. W moim mechanizm był czyszczony i działa znakomicie u następnego nabywcy, ja nie używałem CDR-ów, ale u nowego nabywcy grają bez problemów pod warunkiem nagrywania x8, x 16 na starej nagrywarce CD-R, na nowych i przy innych prędkościach Jego meridian też ma problemy.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.