Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy polski aktor .


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Jasli starzy aktorzy to zawsze gdy mam mozliwosc obejrzenia "Mistrza" to świetną grę w tym filmie Janusza Warneckiego i oczywiscie Hanin, Golewskiego, Borowskiego i Śmiałowskiego - świetna stara szkoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak dla mnie Andrzej Grabowski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Konradt, 20 Cze 2010, 13:50

 

>Bezapelacyjnie Krzysztof Majchrzak , najbardziej autentyczny egzemplarz w naszym polskim środowisku

>aktorów kinowych, a zwłaszcza teatralnych.

>Pozdrawiam

>K.

 

tia szczególnie dobrze zagrał role w reklamie piwa Żywiec. tfu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz Gajos

Tadeusz Łomnicki

Zbigniew Zapasiewicz

Gustaw Holoubek

Roman Wilhelmi

Piotr Fronczewski

Jerzy Sztur

 

Jakoś tak ,chyba poza pierwszym można pomieszać ;-)

Dla mnie Janusz Gajos jest zawsze inny ,niepowtarzalny, zaskakujący ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod prawie wszystkimi głosami się podpisuję, uważam, że mieliśmy i mamy wielu dobrych aktorów , chociaż mi osobiście najbardziej podchodzi szkoła sprzed lat nastu / kilkudziesięciu, ot Fronczewski, Gołas, Gajos , Kobuszewski, Kociniak jeden i drugi, i cały szereg

 

-nie chcę wywoływać burzy ale nie mogę sobie odmówić przedstawienia trójcy najgorszych aktorów z tak zwanych naszych "wielkich"

 

nr1. Zamachowski - wszystkie jego role śmiertelnie nudzą, nigdy nie zagrał nic przyzwoicie, nie wiem kto popiera takie beztalencia, a za rolę Wołodyjowskiego /koszmar/ u mnie ma dyskwalifikację dożywotnią

 

nr2. stary Sthur - "seksmisja" extra, każda inna rola niż pajaca powinna być zablokowana dla tego Pana, obejrzę niedługo "Mistyfikację" aby zapewne po raz kolejny pogrążyć go w moich wrażliwych zmysłach

 

nr3. Janda - po trzykroć zupełnie nienaturalna aktorka - większość jej ról to niby takie osadzone w realiach, a ja w życiu nie spotkałem osoby która tak dziwnie by się egzaltowała/przeżywała/ miny stroiła , pomijając oczywiście osoby lekko zdebilone i wiecznie na prochach

 

- a lekko trącę tylko nomenomen dezertera Kondrata i całą ferajnę która się zbłaźniła w najgorszym kiczu wszechczasów pokazując "potęgę" współczesnego polskiego kina "ZŁOTO DEZERTERÓW", pokazując szacuneczek dla wykonywanego przez siebie zawodu i widzów , mentalność która zawsze chyba była w żyłkach - jak dają to lepiej wyjąć to złoto z banku bo na winiawkę zabraknie, choćby śmierdziało to okrutnie.

 

Bez urazy - po za tym lubię polskich aktorów, oglądam polskie filmy i tylko czasem takie tam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorian, mógłby podpisać się pod tym, co napisałeś, szczególnie pod dezerterami.

Jednakże pani Janda nijak do tego towarzystwa nie pasuje. Zresztą Twój wpis o niej, świadczy o pewnym uprzedzeniu do Jandy i masz zapewne do tego prawo. Chciałbym jednak zwrócić Twoją uwagę na jej teatralne dokonania reżyserskie w teatrze telewizji: świetne duety z Markiem Konradem i Januszem Gajosem, czy np. Klub Kawalerów również w znakomitej obsadzie.

Nie, nie ma zgody na taka ocenę Jandy.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"świetne duety z Markiem Konradem i Januszem Gajosem, czy np. Klub Kawalerów również w znakomitej obsadzie" = nie zaprzeczę Klub Kawalerów to aktorsko moja ulubiona epoka, proszę nie mylić z ulubioną epoką w ogóle

- co do Jandy jak napisałem drażnią mnie jej nadmierne egzaltacje w tzw. "poważnych rolach", nie komediowych, takie zupełnie nienaturalne

- co do doznań teatralnych - to przede wszystkim drażni mnie to, że ze świecą szukać w dobie durnowatej komercji i obejrzeć w tv sztukę z bieżącymi dokonaniami naszych aktorów, a do stolycy nijak mi po drodze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Podpisuję się pod wieloma, ale naj jest dla mnie Pan Gajos. Miałem niewątpliwe szczęście i przyjemność widzieć na żywo w teatrze - niezapomniane doznanie. Choćby miał wypowiedzieć 2 słowa, potrafił przyćmić wszystkich innych aktorów na scenie. Absolutne mistrzostwo. Pierwszy mój zachwyt wzbudził w teatrze tv "Ławeczka" - dziecięciem byłem widząc to, ale do dziś pamiętam

Zgadzam się też z negatywnymi opniami dotyczącymi Krystyny Jandy; mnie bardzo drażni jej maniera i jedyne miejsce gdzie przystoi: to gdy śpiewa "Na zakręcie" - wtedy wywołuje u mnie ciarki na plecach i gęsią skórkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy z Czterech Pancernych... może oprócz kierowcy czołgu. Ten serial to właściwy klucz! Są tam wszyscy, ktorzy powinni być...

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies też, tylko który, bo o ile pamiętam były trzy?:))

A na serio, to mnie najbardziej urzekają postacie Władysława Hańczę(!)Tadeusza Łomnickiego, Daniela Olbrychskiego, Romana Wilhelmiego, a także- wspomniany już przez skynyrd,a- T.Fijewski oraz Janusz Gajos

Bardzo lubię sylwetki Henryka Talara, Piotra Pawłowskiego, Bronisława Pawlika, Franciszka Pieczki, Witolda Pyrkosza.

Z ról kobiecych, to postawię na M.Ćwilkińską, R.Hanin

Uwielbiam też W.Pokora, S.Mikulskiego i oczywiście E.Karewicza

Bardzo podobała mi się rola K.Strasburgera i K.Kaczora w "Polskie Drogi"

Z czysto serialowych, to mnie bardzo się rola, którą obsadzono por.Borewicza.

 

Co do ścisłej odpowiedzi o najlepszego polskiego aktora, to hm..,mnie jest trudno odp.wahałbym się pomiędzy Władysława Hańczą, a Tadeuszem łomnickim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy z Czterech Pancernych... może oprócz kierowcy czołgu. Ten serial to właściwy klucz! Są tam wszyscy, ktorzy powinni być...

 

Pozdr, M

 

Włodzimierz Press jest za to świetny w dubbingu.

 

Zastanawiałem się nad tym długo. Nie jestem w stanie wskazać tylko tego jednego. Jest ich wielu. Ale zawsze, zawsze to są aktorzy "starsi". Wielu z nich już odeszło. Jedni nadal występują.

Zawsze darzyłem sympatią Krzysztofa Kowalewskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kariera Nikodema Dyzmy - bardzo lubię ten serial, jest według mnie kultowy. Po premierze serialu w TVP przeczytałem książkę. Nie widzę nikogo innego w roli Nikodema! No!

 

Pozdr, M '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Teatr Telewizji

Rewizor- Mikołaj Gogol

reż.Jerzy Gruza

 

I wiadomo kto mistrz :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Pokora. Nie tylko jako Żorż Ponimirski... Wybitny, niewykorzystany aktor. Roman Kłosowski (znany jako Maliniak, a mniej znany z filmów Kondratiuka, np. "Dziura w ziemi"). Jan Kobuszewski, Gustaw Lutkiewicz. Łomnicki, Zapasiewicz - to oczywiste.

 

Teatr Telewizji

Rewizor- Mikołaj Gogol

reż.Jerzy Gruza

 

I wiadomo kto mistrz :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fronczewski był tu mistrzowski, obok Łomnickiego. Ale jednak Fronczewski. Genialna rola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Szyc. Wspaniały komediowy talent ale nie tylko. Znakomita dykcja i umiejętności sceniczne. Nieco rozmienił się na drobne Kac Wawą ale tylko troszkę. Wg mnie byłby dobry do roli brata Stuhra w Pokłosiu, byłby bardziej swojski, naturalniejszy, gdyby kwestii były przez niego wypowiadanenabrałyby życia, bardziej pasował do roli polaczka od azbestu. Wielka szkoda bo najwybitniejszy aktor młodego pokolenia pojawiłby się w najwybitniejszym polskim filmie lat 2000+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapasiewicz, Wilhelmi, Gajos.

Z mlodszych Szyc, Braciak - tez dobry jezd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

fronczewski akademia i podroze pana kleksa,to chyba nalepsze filmy ktory zrobili za komuny i najbardziej charakterystyczna postac,kiedys to puszczali w kazde swieta a teraz kung fu panda,poza tym gajos, grabowski super rola w pit bulu nie dal sie zaszufladkowac jako ferdynand kiepski,i jeszcze paru,

 

nie cierpie zamachowskiego za shreka,jak mozna tak spier....c dubbing i jeszcze kase za to wziac

 

a i jeszcze nie cierpie pazury za nasladowanie jima careya w 13 posterunku dno,to samo chlopaki nie placza polska wersja pulp fition,pazura powinien miec zakaz grania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Roman Wilhelmi i długo długo nic... Człowiek z kosmiczną charyzmą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.