Jump to content
Vinyl_pl

Wasze ustroje.

Recommended Posts

14 godzin temu, velone napisał:

Ustroje akustyczne to Addictive Sound z Gdynii - ciekawy wybór i dobra jakość

Robiłeś pomiary czy na słuch i metoda prób i błędów? Czy po bokach i za plecami tez jest adaptacja? Świetnie ze masz pomieszczenie tylko do audio.

Pomiarów nie robiłem i wszystko trochę na czucie ale efekt super.

Z boku tylko w miejscu pierwszych odbić, a z tyłu dyfuzory.

20200322_165518.jpg

Xavian Perla Esclusiva, Atoll IN200 Signature, NuPrime DAC-9

xavian
2 godziny temu, EPwasyl napisał:

Witam wszystkich ponownie 🙂

W tym ciężkim dla wszystkich czasie, a tym niezbyt ciężkim dla nas - audiofilów i melomanów 😉 - wreszcie mogłem obfocić swój nowy pokój i tymczasowo (na okres kwarantanny) przenieść swoje graty z poddasza. W międzyczasie wymieniłem swoje STX'y, z których de facto - jak dobrze niektórzy pamiętają - byłem bardzo zadowolony w ów pomieszczeniu, w szczególności, że bardzo mocno kultywuję pojęcie, iż to jednak akustyka spełnia 70% naszych doznań percepcyjnych :).

W chwili obecnej stoją już docelowo kolumny Dali i jak się okazało, zniesienie ich do większego i wyższego pomieszczenia sprawiło, że te klocki niesamowicie się otworzyły, niemal tak, jak przestrzeń przed nimi :).

Miał być to swojego rodzaju eksperyment na okres przesiadywania w domu, ale dźwiękowo tak mi się spodobały, że chyba zostaną już tutaj na stałe, a na poddasze kupi się coś lżejszej wagi 🙂

PS. TV oczywiście jest tak postawiony tylko tymczasowo, dopóki nie uda się nabyć większego, który będzie figurował za linią kolumn.

Pozdrawiam!

DSC06033-2-2.jpg

DSC06019-3.jpg

DSC06029-2-3.jpg

DSC06032-2-2.jpg

Pięknie!

• Like 1

4 godziny temu, EPwasyl napisał:

wreszcie mogłem obfocić swój nowy pokój

Świetnie to wygląda, gratulacje! Zwłaszcza kot i lampy doskonale pasują do całości 😉

Godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

Świetnie to wygląda, gratulacje! Zwłaszcza kot i lampy doskonale pasują do całości 😉

Dzięki! 🙂 Właściwie to dziś żona tez dostrzegła synergię kota z tym pomieszczeniem 😄

6 godzin temu, EPwasyl napisał:

W tym ciężkim dla wszystkich czasie, a tym niezbyt ciężkim dla nas - audiofilów i melomanów 😉 - wreszcie mogłem obfocić swój nowy pokój i tymczasowo (na okres kwarantanny) przenieść swoje graty z poddasza. W międzyczasie wymieniłem swoje STX'y, z których de facto - jak dobrze niektórzy pamiętają - byłem bardzo zadowolony w ów pomieszczeniu, w szczególności, że bardzo mocno kultywuję pojęcie, iż to jednak akustyka spełnia 70% naszych doznań percepcyjnych :).

W chwili obecnej stoją już docelowo kolumny Dali i jak się okazało, zniesienie ich do większego i wyższego pomieszczenia sprawiło, że te klocki niesamowicie się otworzyły, niemal tak, jak przestrzeń przed nimi :).

Miał być to swojego rodzaju eksperyment na okres przesiadywania w domu, ale dźwiękowo tak mi się spodobały, że chyba zostaną już tutaj na stałe, a na poddasze kupi się coś lżejszej wagi 🙂

PS. TV oczywiście jest tak postawiony tylko tymczasowo, dopóki nie uda się nabyć większego, który będzie figurował za linią kolumn.

Pozdrawiam!

DSC06033-2-2.jpg

DSC06019-3.jpg

DSC06029-2-3.jpg

DSC06032-2-2.jpg

Przytulny i "ciepły" kącik 👍 W takiej scenerii zawsze milej się słucha

Edited by velone

Xavian Perla Esclusiva, Atoll IN200 Signature, NuPrime DAC-9

13 godzin temu, velone napisał:

Przytulny i "ciepły" kącik 👍 W takiej scenerii zawsze milej się słucha

Podziękował :). Ale fakt, faktem, sceneria odsłuchu dodaje walorów smakowych - zamiast zawieszać oko na żarzących się lampach we wzmacniaczu, można zawiesić na żarzącym się drewnie w kominku 👌😉

14 hours ago, rafal735r said:

Ciekawa ściana. 

Domyślam się, że chodzi o moją fotkę 😉

To panele Fluffo z miękkiej pianki powlekane (flekowane) równie miękkim materiałem. Grubość od 2 do 5 cm.

Bardzo fajna rzecz - polecam - spełnia również funkcję akustyczną.

10 minut temu, awietek napisał:

To panele Fluffo z miękkiej pianki powlekane (flekowane) równie miękkim materiałem. Grubość od 2 do 5 cm.

Bardzo ciekawy design Awiatek.

Wieza STEREO Technics :)

19 godzin temu, awietek napisał:

U mnie zmiany... kwiat z boku rośnie na potęgę

Pozdrawiam 😉

BC7EEA35-2BCC-4ED9-AB94-C98D9BCFDB25.jpeg

Szachy!

• Haha 1

3 godziny temu, awietek napisał:

Więc dwa w jednym 👍

👉

20 godzin temu, awietek napisał:

U mnie zmiany... kwiat z boku rośnie na potęgę

Pozdrawiam 😉

BC7EEA35-2BCC-4ED9-AB94-C98D9BCFDB25.jpeg

bardzo estetycznie to wyglada, a jak dodatkowo spełnia walory akustyczne to jeszcze lepiej. sprzecik tez niczego sobie. miłego słuchania i delektowania sie wnetrzem.

23 godziny temu, EPwasyl napisał:

W tym ciężkim dla wszystkich czasie, a tym niezbyt ciężkim dla nas - audiofilów i melomanów 😉 - wreszcie mogłem obfocić swój nowy pokój i tymczasowo (na okres kwarantanny) przenieść swoje graty z poddasza. (...)

wnetrze bardzo sympatyczne, wielkosc i wysokosc wrecz referencyjna. miłego słuchania!!

1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. HEED+BOENICKE+ CHORD HUGO 2       3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

W dniu 25.03.2020 o 12:02, EPwasyl napisał:

wreszcie mogłem obfocić swój nowy pokój

Bardzo fajny salon, masz gust. Gratulacje, zazdroszczę metrażu. Pozdrawiam.

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva   ...And Justice For All . Pozdrawiam .   🎶 🥁

5 godzin temu, tomaszf napisał:

bardzo estetycznie to wyglada, a jak dodatkowo spełnia walory akustyczne to jeszcze lepiej. sprzecik tez niczego sobie. miłego słuchania i delektowania sie wnetrzem.

wnetrze bardzo sympatyczne, wielkosc i wysokosc wrecz referencyjna. miłego słuchania!!

Dziękuję! 🙂 

4 godziny temu, kiza napisał:

Bardzo fajny salon, masz gust. Gratulacje, zazdroszczę metrażu. Pozdrawiam.

Serdeczne dzięki! Sam jestem wciąż pod wielkim wrażeniem przestrzeni nie tylko użytkowej, co przede wszystkim tej muzycznej 🙂

Piękne te Wasze nowoczesne wnętrza. Ale ja, jak mam się zrelaksować, to potrzebuję babcine beże i brązy.

• Haha 2

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Godzinę temu, awietek napisał:

Troche inna perspektywa... ale kwiat i sprzęt wciąż ten sam 😉 - zaden to hajend ale daje mi wiele rozkoszujących doznań audio 😉

Ta perspektywa wiele zmienia. Piękne wnętrze jak dla mnie.  Pozytywnie zatroszczę. Jeśli chodzi o audio łatwe pomieszczenie to chyba nie jest , ale ważne , że daje radę i cieszy. 

• Like 1

Bardzo przyjemnie, bardzo miło. Gratuluję ładnego domku!

Ale akustycznie to musisz chyba mieć masakrę. Ten wysoki sufit pewnie wzmacnia pogłos i kotłuje dźwięk. 

• Like 1

1 godzinę temu, revers napisał:

Moja "królicza nora" 😉

nora, norą😉, a sprzecik pierwsza klasa. na serio, to wcale nie nora , akustyka ogarnieta no moj ulubiony naim. milego dnia  

1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. HEED+BOENICKE+ CHORD HUGO 2       3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Moja "królicza nora"

kn1.thumb.jpg.d28a22d309e33f43de3b4914e24a2a71.jpg

kn2.thumb.jpg.f784f6f8d3fbca6b1ee5d73a91c60390.jpg

kn3.thumb.jpg.813ec55e29400d3c8ff29bfa9d143efb.jpg

Co wsadziles do tych dwu paneli po lewej pod oknem?

Z czego sa zrobione te „klocki“ na tych klockowatych panelach (trzecie zdjecie)

4 hours ago, xajas said:

Co wsadziles do tych dwu paneli po lewej pod oknem?

Z czego sa zrobione te „klocki“ na tych klockowatych panelach (trzecie zdjecie)

Po lewej pod oknem jak i po prawej, nie pokazanej w panelach sa pianki "akustyczne", gąbki 60x60 x2 - 5 cm gładka i 7cm taka ponacinana w kwadraciki.

Na ostatnim gąbki z naklejonymi płytkami. 

Akustyka cały czas sie bawie. Dobrą robote wykonały te drewniane zaluzje powieszone na wnęce okna.

Teraz robie kolejne panele, 120x60 tym razem fronty bedą z takimi panelami

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )