Skocz do zawartości
IGNORED

robimy shigaraki transport / CD Flatfish


Ryszard_wpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W wypadku nie robienia nowej płytki, przyciski można rozmieścić w dowolnym miejscu na obudowie i doprowadzić sygnały przewodami, ew. zrobić małą płytkę tylko na przyciski i doprowadzić do niej sygnał z istniejącej płytki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacek, 4 Lis 2007, 14:57

 

>zorro,

>Nie zniechęcaj, jak jakaś robota idzie wielotorowo to szybciej będą efekty. Zegarami i zasilaniem

>wiele osób się interesuje, nie zaszkodzi jak ktoś powalczy z silnikami.

 

Jest parę napędów zbudowanych świetnie mechanicznie , one niestety nie zawsze grają .

Jak dla mnie to szkoda czasu ,ale życzę powodzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacek, 4 Lis 2007, 15:26

 

>W wypadku nie robienia nowej płytki, przyciski można rozmieścić w dowolnym miejscu na obudowie i

>doprowadzić sygnały przewodami, ew. zrobić małą płytkę tylko na przyciski i doprowadzić do niej

>sygnał z istniejącej płytki.

 

to poproszę linka do przycisków żebym wiedzial jakiej srednicy otwory zrobić

 

I jeśli to mialoby być własnie w ten sposób to najlepiej podłączenie do płytki zrobić na jakąś zlączke, ponieważ do blachy będą przykręcone tylko gniazda z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycznie laser sanyo i sony to ten sam stuff.

Czy ktos probowal moze porownywac KSS'a z SANYO?

Prosilbym o taki test. Jesli beda rozne brzmienia to sie zgodze ze nie ma sensu poprawiac mechaniki. Ale jesli nie ma to taki silnik wola o pomste do nieba. Nie wsadzilbym go nawet do sprzetu za 40zl :(.

Cienka dluga oska. Obciazona plyta i dociskiem w zaleznosci od masy szybko go wyrobi.

Silnik krokowy ma sporo plusow. Dluuuuga zywotnosc mniejsze bicia boczne (krotka gruba os)

 

Sterownik w DVD to np:

BD7902FS

Kto siedzi w cyfrowco moze cos powiedziec na jego temat. Preferowalbym jednak zakup konkretnego modelu DVD zeby wszyscy mieli podobny (jesli ktos bedzie chcial poprawiac mechanike)

Moze da sie zrobic caly przeszczep z DVD z kawalkiem plytki bo lutowanie tego scalaka nie nalezy do przyjemnosci :( (54nogi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto schemat ideowy scalaka sterujacego silnikami.

Jesli chcemy walczyc z silnikami krokowymi to niestety musimy kontrolowac czy silnik sie kreci i w ktora strone. Prad na cewkach nie musi korelowac z obrotami oski. Na szczotkowcu napiecie to obroty :)

Z DVD mozna dorwac plytke z calym systemem/hallotronem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto plytka z hallotronem i listwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marosik, 4 Lis 2007, 16:49

 

>Sterownik w DVD to np:

>BD7902FS

 

Wyizolowanie tego scalaka (pewno z zewnętrznymi tranzystorami mocy) i zaimplementowanie go do napędu sanyo może byc bardzo pracochłonne. Jest to z pewnością zadanie dla bardzo zaawansowanego elektronika - ja do takich niestety nie należę.

Spróbuję coś zaprojektowac w bascomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marosik - chyba zbędne są Twoje wysiłki - podłącz proszę sobie ten silnik do np 2V i sam oceń czy ten hałas jest istotny. Dla mnie to co innego hałasuje i szkoda na to czasu. Silniczek chodzi cicho i równo (przynajmniej na stałym napięciu 2 V z akumulatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz eksperymentowac z silnikami, to moze naped paskowy? Przyklady byly zamieszczane na forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (wpis z 4 Grudnia)

 

Chociaz niekoniecznie musi byc lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter co do paskowego to sily rozkladaja sie nierownomiernie wycierajac jedna strone lozysk slizgowych. Tez nie za dobre rozwiazanie. ;) Ma swoje plusy np pole magnetyczne oddalone od lasera :)

Ale i minusy: paski, naciagi starzenie sie itp.

 

Ryszard_.......

Co do halasu to zgadzam sie jak najbardziej. To nie wina samego silnika...

 

Podpinales oscyloskop podczas pracy napedu? Chyba nie jest on sterowany 'z akumulatora'? wiec nie zapewniles mu identycznych warunkow przez co twoj test jest dość watpliwy ;) (pomimo ze pewnie masz racje)

Moge tak stwierdzic bo dzis zmienilem sam laser a nie silnik krecacy plyta. Odglos skrobania zmniejszyl sie (choc nie ustal). Nowy laser lepsza optyka itp... Mowie o laserze jaki mam (KSS210A) a nie o tym ktory w watku

 

To raczej sposob sterowania/czytania laserem.. Tylko dlaczego jedne sterowniki wytwarzaja ten odglos a inne nie? Czy ktos potrafi to wyjasnic?

Czy gra jest warta swieczki? Moze podmienic sterownik na plytce JVC czyms co nie bedzie tak halasowac??

 

 

 

 

Robertar

 

Tranzystorow sterujacych nie ma. Ten scalak jest wlasnie elementem wykonawczym/driverem silnika krokowego.

Silnik jest bezposrednio do niego podpiety. Ze wzgledu na duza obudowe jest w stanie rozproszyc sporo ciepla. Do niego przez jakas podkladke przewodzaca cieplo jest przycisnieta blacha obudowy napedu DVD.

 

Poczytaj troche o nim. Na necie znajdziesz bez problemu datasheet. Moze bedzie tam napisane jak sie go steruje. Ja sie w to nie zaglebialem (sciagnalem z netu) ale pewnie to nic trudnego. Moze nawet da sie jakos go sterowac napieciowo (przetwornik napieciowo cyfrowy moze?)...

tu powinien byc datash.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pisze o tej kosci dla przykladu. :D

Prawdopodobnie wszystkie kosci sa podobnie sterowane wiec jak sie rozgryzie jedna to reszta przyjdzie bez trudu. Najpierw trzeba to zrobic teoretycznie ;)

W DVD kompowych nie bedzie tranzystorow sterujacych bo nie ma na to miejsca. Zamiast 4 sterownikow na tranzystorach daje sie jedna kosc i po problemie. Malo miejsca duzo funkcji :)

Nawet ten scalak jaki jest oryginalnie w JVC steruje bezposrednio silnikami. Jakby byla szuflada to pewnie i ja by obskoczyl. (ten 'ze skrzydelkami') ;)

 

 

 

Probowaliscie moze poprawic mu warunki pracy? Jakis dlawik przed, moze jakis wiekszy kond itp?

Zdaje sobie sprawe z tego ze to tylko moje gadanie ale moze warto zaczac od tej wlasnie strony? To przeciez scalaki pobierajace najwiecej energii (sterujace silnikami) beda najwiecej balaganic w szynie zasilajacej? (nie mowie o wysokich ponadakustycznych)

 

 

Pzdr i dzieki za debate :D

Moimi wpisami zazwyczaj sie narazam ludziom. Mam nadzieje ze jeszcze nikomu nie podpadlem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragment z watku ktory dal peter :

 

Piotr_DA, 4 Gru 2004, 11:24

 

>Dodatkowo jej ruchy (platformy z laserem) będzie

>powstrzymywał olej w specjalnych naczyniach. (około 1,5 litra oleju jako wahliwa masa - tak

>japończycy bronią się przed earthquake'ami:))

 

Super pomysl tylko trzeba dopasowac lepkosc oleju do czestotliwosci drgan wytwarzanych w napedzie :D Co z falami dodajacymi sie wytworzonymi w tym zbiorniku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marosik

 

>Co do halasu to zgadzam sie jak najbardziej. To nie wina samego silnika...

 

Silnik napędowy ma duże luzy z uwagi na długą oś i słabe łożyska.

Z tego względu płyta ma duże bicie. Duże - w skali makro.

By fotodiody głowicy laserowej w tych warunkach mogły odbierac prawidłowo obraz procesor robi wszystko, by soczewka właściwie kierowała światło.

Sądzę, że hałas wywoływany jest właśnie przez serwo soczewki.

Hałas ten niknie natychmiast po wyłączeniu prądu, z uwagi na małą bezwładnośc tego serwa.

Nadmiernie pracujące serwo soczewki może miec wpływ na jakośc dźwięku z uwagi na, wcale nie tak małe, przeciążenia prądowe.

To wszystko przemawia za tym, by jednak zmienic napęd płyty.

 

>Tranzystorow sterujacych nie ma.

To tym lepiej - dzięki za info, poczytam o tym układzie.

 

 

Peter

 

Kwestię napędu paskowego rozważałem - ale tylko w przy założeniu, że silnik napędzający będzie bezszczotkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zwrocilem uwage na bicie silnika i w moim napedzie na pewno nie wystepuje to w skali makro, prawde mowiac nie zauwazylem zadnego bicia. Czesto dyski sa zle wykonane i zauwazalne bicie jest spowodowane nie centrycznie ustawionym otworem w dysku. Sa nawet specjalne gadgety ktore eliminuja ten problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel, 4 Lis 2007, 22:12

 

>w skali makro

 

Przepraszam - miało byc - w skali mikro.

 

Miałem na myśli to, że luzy wielkości setnych części milimetra na łożyskach napędu płyty mogą mieć niebagatelny wpływ na zdolność odczytu sygnału. Możliwe jest też, że część informacji jest gubiona.

W posiadanym przeze mnie napędzie sanyo problemem jest także mało precyzyjnie wykonany talerzyk dociskowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich zainteresowanych w najbliższą niedzielę za niecały tydzień, na wystawę Audio Show 2007 będą odsłuchy naszego dzielonego CD!!!!!:-) , robocza nazwa....to "Euphoria CD Transport" :-)! Mamy nadzieję że wszystko się poukłada i pokażemy Shigarakiclona + NOS PD + Zasilacz.

Będzie to grało ze wzmacniaczami Passa F3 i A30, pre na lampach 6SN7 wg Bermana oraz dwoma parami głośników autorstwa ArturaP do wyboru.....:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert

>W posiadanym przeze mnie napędzie sanyo problemem jest także mało precyzyjnie wykonany talerzyk

>dociskowy.

 

 

Nie ma sie co dziwic. To sprzet za 150zl a nie za 15kzl. ;)

 

 

 

 

A powaznie to mysle ze naped paskowy akurat by tu przewazal. Scieraja sie lozyska slizgowe ale za to pasek ciagnie tylko w 1 strone dzieki czemu oska nie lata sobie gdzie ciezsza plyta (nie wycentrowany otwor)

 

Zludzenie zle wycentrowanego otworu moze sie poglebiac przez np krzywe naniesienie farby na plycie.. Pare razy z ciekawosci dotykalem plyte (sprawdzalem 'okraglosc' plyty)/rant i wcale az tak duzego bicia nie maja.

Jesli chodzi o sciezki danych na plytach to sa one robione po naniesieniu farby (chyba) wiec sa zrobione wokol centralnego otworu ktory jest ich osia.

 

Boczne bicia fajnie rozwiazal Pioneer ktory stosuje krazek na ktorym kladzie sie plyte. Eliminuje boczne bicia bo masa krazka jest kilkukrotnie wieksza od masy samej plyty cd.

 

 

 

 

Moze ktos cos napisze jak wypadaj odsluchy? Jak Ci idzie Peter? Ja nic nie mam tzn ani bómboxa ani dobrych kondkow zeby je przekladac wiec czekam na wasze opinie czy wogole w to wchodzic. :D

 

Sprawa silnika przyda sie kazdemu dlatego bylem za zalozeniem osobnego watku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marosik>

 

Powiem Ci tyle że nie mam ochoty włączac teraz swojej Sonówki od kiedy Shark zabrał mi ShigaClona i zaczął go zabudowywac :-) Poprostu gra to w taki spsób że trudno jest wrócic do innych CD `ków po tym.

Fakt że dopiero po włozeniu BG i kwarca dzwięk nabrał ogłady i klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy rzeczywiście warto fundować Klonowi nowe płytki wyświetlacza/ sterowania? Oryginalny wyswietlacz jest czytelny i pewnie wytwarza mniej zakłócen od wskażników diodowych... Jeśli chodzi o układ przycisków, to można np umieścić na obudowie tylko klawisze Play/Stop, lub nawet ograniczyć sterowanie do pilota. Byłoby fajnie, gdyby koszt ForuKlona © w estetycznej obudowie dało się utrzymać w rozsądnych granicach, skupiając się na elementach istotnie wpływających na dźwięk (zasilanie, zegar).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek całkowicie się z Tobą zgadzam. Wyświetlacz jest czytelny i ma ładny ciepły kolor. Guziki też mozna łatwo podłączyc kablami i to jest najmniejszy problem.Ja jednak nie ograniczałbym się wyłącznie do pilota bo róznie z tym bywa...np pies pogryzie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pies... :) A tak nieco oftopicznie - ciekawe jak w roli transportu spisuja się NADy, które chyba też mają mechanizmy Sanyo? Taki model C525 ma wyświetlacz podobny do Shigaraki (być może też podobne kości sterujące transportem?), zasilanie pewnie całkiem przyzwoite, a producent chwali się jakością cyfrowego wyjścia. Wydawałoby się, że powinien nawet bez modyfikacji zagrać całkiem nieźle...

 

"Not all digital outputs are equal. In the case of the NAD C525BEE, careful attention has been paid so that best use can be made of the ever increasing number of products now available with digital inputs (CD, MD recorders, computer sound cards, outboard D to A converters, etc.). Unusually at this price point, the coaxial output is buffered and isolated by a transformer from the converter itself and the output impedance has been carefully tailored to produce a precise 75 ohms impedance to ensure perfect matching. This attention to detail reduces the timing errors (jitter) that could otherwise distort the digital data stream."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez ten wyswietlacz pasuje. Moglby miec total time, w przypadku kiedy przegrywam dyski, ale to moge sprawdzic na innym transporcie.

 

Obecnie tez mnie nie ciagnie aby wrocic do poprzednio uzywanych napedow. Modyfikacje juz praktycznie zakonczylem, czekam jeszcze na zegar Tenta, no i wypadalo by sprawdzic inne regulatory; PS ma tu zdecydowanie duze znaczenie.

 

Jest to projekt ktorego nie mozna przegapic. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz z JVC jak dla mnie ma sporo zalet duże cyfry widać je z daleka, można zmienić kolor podświetlenia i nie sieje zakłóceniami tak jak LED czy inne wyświetlacze.

Peter ma racje lepszy kwarc, kondy w zasilaniu i jest baaaardzo dobrze, wydaje mi się że siła tego napędu leży w jego kompaktowej budowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy tuningowcy !

 

Podajcie proszę dobre doświadczenia ze zmianami kondzi - jak na razie mamy 2 równoległe nurty:

1. zostać z ogólnym zasilaniem 8V i bawić się na płytce zmianami kondzi

2. odseparowanie 5V - przecięcie ścieżki i doprowadzenie niezależnego zasilania 5V (teoretycznie lepsze rozwiązanie)

 

Czekam na kondzie więc nie mogę się doczekać Waszych informacji co wymieniać i na co. Czy faktycznie ceramiki smd trzeba wyrzucić?

 

Błagam kolegów od "silników krokowych" - załużcie sobie inny wątek - wyżywajcie się w nim ile wlezie.

Chętnie skorzystamy jak do czegoś dojdziecie.

My tu mamy bardzo specjalistyczny zakres zainteresowań :

 

Jest to Shigaklon .... nieco modyfikowany by wycisnąć najwięcej z kompaktowego czytnika Sanyo SFP 101N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorro - na allegro "kombinuje" to co wielu z nas ... Tanio i dobrze dostać surowiec do Shigaklona. Z rozbiegu kupiłem kilka CD które nawet nie wrócą na alllegro bo szkoda ludziom psuć humoru. (np Fonika 103R ... chociaż Wyświetlacz LCD ma jak Shigaraki...)

 

NAD które mają Sanyo SFP101 (nie koniecznie 16PIN!!!) to 520, 522, 540 i 542. Inne są na Sony.

Harman Kardon 730, 740 i 760 (ostatni ma kości takie jak trzeba...) -

 

Tylko poco nam te CD jak są drogie i mało kompaktowe. Mają kupę niepotrzebnych gadżetów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard_wpl

Na razie nie separowałem zasilania zrobiłem przetaktowanie SPDIF na 74AC74 (wiem AC sieje) i osobny zegar, zasilanie na różnych BG ale ogólnie 1000STD za mostkami i potem jakieś BGN za stabami, osobne trafa do zegara, przetaktowania, napędu jutro odsłuchy, została wymiana kodzi na płytce napędu bezpośrednio przy scalakach na coś lepszego.

Te ceramiki SMD to wymieniłbym na lepsze ale też SMD, albo BGNX HIQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Podajcie proszę dobre doświadczenia ze zmianami kondzi - jak na razie mamy 2 równoległe nurty:

1. zostać z ogólnym zasilaniem 8V i bawić się na płytce zmianami kondzi

2. odseparowanie 5V - przecięcie ścieżki i doprowadzenie niezależnego zasilania 5V (teoretycznie lepsze rozwiązanie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany, ponad 1150 wpisów w tym wątku. i ja mam to wszystko przeczytać? jest jakieś podsumowanie? typu warto kupić JVC... jakieś tam. bo tanie, fajny wyświetlacz, pilot i odpowiedni napęd i kości.

robi się powoli taki mega wątek jak o GC. z ostatnich wpisów można wyczytać że warto to sobie poskładać. tak więc jakiego boomboxa mam upolować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.