Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi przyszło do głowy ekranowanie płaskimi blachami, to będzie nawet łatwiejsze. Transformatory siedzą ładnie i są cichutkie. CD w trakcie poszukiwań, a raczej DAC. Testowałem rDaca Arcama i było świetnie. W planach jest Ayon CD lu dac Hegel HD11. Kolumny tymczasem JBL L-36 ale poluje na ATC scm 19 lub 11. A300 to świetny piec i zgrywa się z różnymi sprzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa,A300... Mialem przez ponad pol roku 10 lat temu poki mi go nie podpier...., teraz od dluzszego czasu nie wyobrazam sobie braku lamp w amplifikacji. Ale wracam do klubu-pogonilem M1 dac ver.1 do UK za dobra cene.Potem odsluchiwalem kilka dacow w cenie 1800-2800 i wrocilem do M1 ver.2.Jest roznica! No i w Sopocie mozna podyskutowac o cenie! Nie slyszalem konkurencji dlan w tej cenie i wyzej tj jw 2800. Ps recenzja ver.1 w Stereophile byla znakomita!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he,dostalem odszkodowanie i doradzam,ubezpieczajcie graty! Ps zal mi go bylo bardzo,bo spiewal... ciekawe, po latach Szanowny kolega psg podeslal mi do odsluchu i juz nie robil takiego wrazenia...(1sza wersja ze zlota 'belka' u dolu

 

... Inny juz mialem system,co prawda.M1 Dac Ver 2 jest swietny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Jarku,u mnie teraz gra h100 od hegla i powiem że jedyne co caspian mijał lepsze to fajne ciepłe wokale a reszta na plus dla hegla.pozdrawiam

Witam Panie Tomku

Właśnie ta średnica Caspiana zapada w pamięci na zawsze. W moim przypadku dopiero Musical A300 grając podobną średnicą dodał jeszcze to czego trochę mi w Caspianie brakowało. Wiele inny wzmacniaczy(droższych i niby lepszych od Roksana)

po pewnym czasie nie dawało takiej radości i przyjemności słuchania. Tej średnicy może z czasem brakować i nic tego nie zastąpi, bo to jest najistotniejszy zakres muzyki.

A300 ma piękną i nasyconą średnicę z bardzo dobrymi skrajami pasma i tym co jest ciężkie do zwerbalizowania, czyli MMMuzyką przez duuuuże M!

Życzę Panu i Wszystkim Muzyki, by była celem, a nie środkiem.

Mam nadzieję, że Hegel się u Pana sprawdza.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie zestawił bym w szranki te dwa wzmacniacze. Wydaje mi się, że klasa obu jest porównywalna, a różni je sygnatura brzmienia. Na pewno, czego by mi w heglu brakowało, to prezentacja harmonicznych niczym z dobrej lampy i pewnie nasycenie i konsystencja w średnicy, ale to tylko akademickie gdybania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miło mi dołączyć do miłośników Musicala! Chcę się podzielić opinią na temat posiadanego A 3.2, którego samodzielnie, niewielkim kosztem tuningowałem-bardzo dobre efekty przyniosła wymiana okablowania wewnętrznego na kable Sommer w zasilaczu oraz do gniazd głośnikowych (tutaj kabel ORBIT 240),jak również wymiana bezpieczników,likwidacja prądów wirowych w gniazdach głośnikowych,wymiana lutów na srebrne,mechaniczne tłumienie obudowy oraz ekranowanie transformatorów. Efekt? Zdecydowanie lepsza makro i mikrodynamika , przejrzystość,rozdzielanie planów, jeszcze lepsza kontrola basu. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam!

Witam

pytanie do kolegi odnośnie patentu na bezpieczniki?

co zrobiłeś w tym kierunku?

No i może te fotki udało by się wkleić koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

pytanie do kolegi odnośnie patentu na bezpieczniki?

co zrobiłeś w tym kierunku?

No i może te fotki udało by się wkleić koledze.

 

Witam!...generalnie w bezpiecznikach jest problem (jak mi wyszło w odsłuchach) w jakości "drucika"-można pięknie modelować brzmienie różnymi ich rodzajami-proponuje druty z sieciowego Sommera,ze stratami energii na prądy wirowe w metalowych tulejach oraz z efektem mikrofonowym (drucik drga razem z otoczeniem)...po dobraniu odpowiedniego przekroju (raczej cieńszy niż grubszy od oryginalnego) nakładam go na plastikowy walec z dybla do muru o odpowiedniej średnicy-przyciętego pod wymiar i wpinam w zatrzaski...stosuje też spinkę żeby drut dobrze przylegał do dybla :-)...konsultowałem się z technikami-nie ma problemu z bezpieczeństwem sprzętu...efekt? Lepsza dynamika,przejrzystość,lepiej kontrolowany bas!...koszty? Żadne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze jeśli chodzi o prądy wirowe,to warto we wtyczce sieciowej,np. BALSIE spiłować bolce,tak aby powstał "półksiężyc" zamiast koła-w ten sposób w gniazdku jest kontakt w jednym punkcie i nie ma strat na ciepło. Najlepiej piłuj od wewnętrznej strony :-)...odradzam też stosowanie pierścieni ferrytowych,szczególnie w dużych ilościach-osuszają dźwięk, spłaszczają! Ostrożnie też z filtrami sieciowymi- obniżają dynamikę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie czy Pre+Power A3CR to był by krok w przód w stosunku do A300, który ciągle pokazuje co potrafi, tym razem z Asusem Xsonar Essence One jako źródłem . Zadziwiająco dobry DAC, w mojej ocenie lepszy od rDaca.

Pytam z ciekawości, bo dokopałem się do wzmianki, że Antoni M. miał kłopot z A300, bo nie mógł długo wymyślić nic lepszego w tej cenie i pozostało mu podzielenie integry na pre/power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Pre+Power A3CR to był by krok w przód w stosunku do A300, który ciągle pokazuje co potrafi, tym razem z Asusem Xsonar Essence One jako źródłem . Zadziwiająco dobry DAC, w mojej ocenie lepszy od rDaca.

Pytam z ciekawości, bo dokopałem się do wzmianki, że Antoni M. miał kłopot z A300, bo nie mógł długo wymyślić nic lepszego w tej cenie i pozostało mu podzielenie integry na pre/power.

 

Wg mnie to będzie skok w bok:) Wiecej kabli a brzmieniowo będzie na podobnym poziomie.

Jeżeli chcesz do przodu to seria KW.

 

... widziałem ostatnio zestaw Nuvista do sprzedania ale nigdy nie miałem okazji posluchac niestety...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym posłuchać, bo pomimo klasy jaką prezentuje KW 250S styl już nie do końca mi podchodzi. To był już design brzmienia nowych serii. Było muzykalnie ale już nie tak barwnie, mięsiście i za jasno. A300 to stara szkoła i jeszcze dodatkowo pięknie gra harmoniczne. Myślę, że pozostaje mi już tylko Nuvista, skoro pre power nie wiele wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre+Power A3CR

 

 

To jest całkiem inne brzmienie niż A3 i A300.

Dość rozjaśnione i mniej muzykalne, moim zdaniem niewypał, jeśli ktoś ceni MFA300 czy nawet A308.

Prawdopodobnie zawinił w tym zestawie preamp.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki xniwax

Nie pomyślał bym, że A3CR tak zmienił nurt. Tak więc zapominam o wzmocnieniu i nie kombinuje. Idąc jedynie za Twoją sugestią, zaczaję się kiedyś na NuVistę.

Jeszcze pytanie o CD A3. Lubię jak sprzęt się prezentuje, a bliźniacza linia wzornicza wygląda super. Zastanawiam się nad CD A3, czy jest godnym partnerem dla A300. Chociaż mogę na źródło przeznaczyć więcej i nie wiem co zrobić.Jakieś sugestie mile widziane.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSICAL FIDELITY A1 CD PRO

 

Co myślicie o takim źródle do Caspiana M2

Noszę się z zamiarem zmiany cd m1 na coś lepszego

 

Może ktoś z was posiada takie cd i skrobnie parę słów

mialem,dynamit,ultraprzejrzysty w stylu ng Meridian 507.mialem caspian m1 series 1 i szybko sprzedalem-nie mial basu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś amp A5? Jak to brzmi? Z JMLabami będzie ok? Możecie porównać z A3(tego słyszałem). Nie chce mi się jechać setki km na odsłuch, stąd pytanie.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.