Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JBL L36 decade, vintydżowe monitory trójdrożne, gabarytowe monstra ze studyjnym rodowodem brzmieniowym zaadoptowanym na potrzeby home audio. Miały być tymczasowo, a po trzech latach grania nie czuję palącej potrzeby zmiany.

Papierowa barwa, swoboda dynamiczna, basisko z wykopem i w kajdanach, góra ze stożka baz ostrości. A wszystko spójne, neutralne i pokazuje każdą zmianę elementu jak soczewka.

Będę też słuchał na eposach ES22,

Jak spisze się meridian i jak wpasuje się w system dowiecie się na pewno.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze godziny A300 z Meridianem 508.20 b.pozytywnie. Meridian to klasa i kultura. Zestaw daje fajne basiszcze, melodyjne i z punktem, średnica wypełniona po brzegi a zarazem szczegółowa i z oddechem, pięknymi wokalami i prawdziwymi instrumentami, Góra słodka i subtelnie rozświetlona. 508ka wniosła analogową sygnaturę. W tym zestawieniu idealnie odnajdują się JBLe L36 ze swoim studyjnym rodowodem. Cieplejsze i gęściejsze kolumny zepsuły by efekt. Na razie jest super, ale wiemy że na werdykt trzeba jeszcze poczekać. Po rdacu i asusie nareszcie prawdziwe, rasowe granie. U mnie CD rozkwita, daci jakoś nie chcą grać, coś z nimi nie tak. Albo ze mną ;-) Ale cieszę się, ze Flaci i muza z kompa determninują niższe ceny uznanych CD Playerów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie. Dynamika i kontrola serwowana przez A300 z tą z Meridiana pozwalają trzymać wszystko na swoim miejscu. Bas jest masywny i niski, ale z punktem. Świetnie prezentuje się średnica Jak już wspominałem spory udział w efekcie końcowym mają JBLe. Grają szybkim i kontrolowanym dźwiękiem, żadnego zmiękczania i poluzowania. Z kolumnami o ciepłym czy masywnym graniu już mogło by być za ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię nadmiaru góry, rozciągnięcia czy rozjaśnienia, wolę jak jest jej mniej niżeli więcej. Caspian z subtelną górą bardzo mi pasował.

W tym zestawieniu jest fajnie, słodko z blaskiem i subtelnie. Jest mniej niżeli więcej, tak jak lubię. Ktoś mógł by powiedzieć, że za mało. Talerze mają masę i słodko sypią iskrami, pogłosem wygaszającym masywne uderzenie. Jest fajnie i słychać, że 508.20 ma ciężar przesunięty o krok w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem MF M3i, obecnie dobieram sobie głośniki a to nie prosta sprawa. Osłuchałem już mnóstwo kolumn i najbardziej podobają mi się B&W PM1, Kef 40. Teraz jeszcze postanowiłem przetestować AP Tempo 6 tylko nie wiem czy zgrają się ze wzmakiem?

Pomieszczenie jakie posiadam to co prawda ok 47m2 ale część odsłuchowa to 20-25 m2. Macie jakieś rady dla mnie. Nie chciałbym już zmieniać kolumn i wybór ograniczyć do tych pozycji. Pozdrawiam serdecznie i liczę na jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialem tylko napisac klubowiczom szanownym ze X-150 z stajni Musicala to troche odskocznia od reszty. Przerobilem go z 3 parami monitorow- b&w 685,epos ES11 i ATC SCM 11 i z zadnymi nie zagral poprawnie. dziwiek strasznie natarczywy,wysokie nieokrzesane kompletnie,brak kontroli na glosniejszych odsluchach,pisk i jazgot przy wiekszych skladach-nie polecam.

Wiem ze to malo popularny wzmak ale niech bedzie przestroga dla innych-nie ma nic wspolnego z cieplym miesistym brzmieniem musicala.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co faktycznie czyta M3CD ? oprócz cd-da , cd-r audio oczywiście

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po tygodniowy odsłuchu Cyrusa One podłączyłem spowrotem Musicala A300, o różnicy kilku klas nie będę nawet wspominał. Ale ciekawe będzie jeszcze ponowne starcie z dzielonym cyrusem serii 7.5. Poprzednio dzielony system cyrusa musiał uznać wyższość A300. Nie inaczej będzie pewne i teraz, ale wnikliwiej zerknę na różnice w poszczególnych aspektach.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za dublowanie wątku, ale sprawa dość pilna.

Udało mi się kupić okazyjnie monitory Dali Mentor Menuet. Z wymienionym wyżej sprzętem grają pieknie, ale... Zauważyłem, że wzmacniacz się grzeje mocniej niż zazwyczaj. Czy przyczyna tego może być ich impedencja 4 omy i niska skuteczność 86? Mój wzmacniacz ma w intrukcji podane parametry 50w, przy 8 omach. MF Zaleca stosować głośniki o efektywności wyższej niż 88, o tym ile omowe mają być nie pisze. Czy w związku z powyższym istniej możliwość uszkodzenia wzmacniacza? Dodam tylko, że Dali Mentor Menuet to malutkie monitorki, graja jak pisałem w 10mkw, nie zamierzam grać głośno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem psiadaczem wzmacniacza musical fidelity Avalon, jest to wzmacniacz wydany na dziesięciolecie firmy,i teraz dochodząc do setna sprawy uwalił mi się przy nim lewy kanał,problem polega na tym że niewiadomo jakie tam są tranzystory mocy,jedyny napis który na nich widnieje to 10TH Aniversary Spec in,mam prośbę do znawców tematu gdyż w sieci nigdzie niema schematu ani informacji na temat zastosowanych tam tranzystorów,za wszelkie podpowiedzi będe dzwięczny.

Edytowane przez daro-driver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

W tym tygodniu porównywałem w bezpośrednim starciu A300 i Caspiana.

W rezultacie wnikliwych odsłuchów jak i niezobowiązujących sesji mogłem dokonać ostatecznego wyboru. Caspian pomimo swego uroku znalazł nowego właściciela. Twierdzę jednak nadal, że to świetny wzmacniacz. Szkoda także, że nie produkują już Musicala A300, bo mógł by być b.konkurencyjny dla wielu współczesnych i droższych wzmacniaczy. Jak wygospodaruję więcej czasu, to napiszę więcej o pojedynku w/w wzmacniaczy.

post-7222-0-94401300-1363350114_thumb.jpg

Edytowane przez qman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.