Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A5 w te we w te.niewciagajace,plastykowe brzmienie.sprawdzane na electra 905

 

Jak wyżej, nie warto. Lepiej szukać A300, nawet A308 lub nawet "endową" niegdyś serię "F"

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, nie warto. Lepiej szukać A300, nawet A308 lub nawet "endową" niegdyś serię "F"

 

Jaką sygnaturą legitymuje się końcókwa F16?

 

albo inaczej

jaka końcówka zagra tak analogowo, plastycznie i barwnie jak A300.

pytam, ponieważ myślę o DACu z przedwzmacniaczem, który zagra z końcówką.

A jak nie MF to co za ok 3-4 kzł.( wiem- Caspian!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F16 jest stareńki i należałoby przebadać czy kondy nie są na standardowe 85 stopni. W f16 temperatura wewnątrz jest wysoka i jeżeli kondy są standardowe (a MF nigdy nie szalał z jakością podzespołów) to może to oznaczać potrzebę rychłego serwisowania.

 

Jarek,

pamiętej również o tym, że końcówka wykorzystywana z DAC powinna mieć możliwie niski gain. Do głowy przychodzi mi xindak pa-m, o ile nie straszna Ci klasa A. Końcówki MF mają gain 30, czyli standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare ale jare i lepiej F18 hybryda średnica lampa całą gębę, bass tranzystora.- raczej nie do dostania u nas.

Można jeszcze poszukać starych Pass Aleph - gładkość, przejrzystość co prawda nie do kruszenia ścian ale muzykalnie.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja wejścia powinna być 10 razy większa od impedancji wyjścia urządzenia sterującego, tego wcześniejszego na drodze sygnału.

Znając parametry przedwzmacniacza, łatwo jest dopasować końcówkę i na odwrót. Tzn łatwo elektrycznie, nie koniecznie sonicznie.

Dla tego tak fajnie mieć integrę z dobrze zaprojektowaną sekcją przedwzmacniacza, która nie będzie ograniczeniem dla stopnia końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman, z dosc duzego doswiadczenia wiem,ze przytoczona regula nie zawsze sie sprawdzala tj 10x to nie wymog absolutny.mialem kiedys pre Vincenta o wy 2kohm,ktora bardzo ladnie wspolpracowala z niskoimpedacyjnymi (fajnymi zreszta) koncowkami Linna. Dlaczego Ty chcesz zmieniac A 300? to piec skonczony.I aby pojechac wyzej to juz min poziom Nuvista. I jeszcze jedno,nie kombinuj z biampingiem,szkoda czasu. Caspian? zarty sie Panow 3maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta regulka to taki drogowskaz tylko, a odstepstwa sa akceptowane.

Co do A300 to jestem bardzo zadowolony, ale czasami czlowieka nosi ciekawosc. Gdzie indziej poszukam potencjalu systemu opartego o A300.

Zrodlo w pierwszej kolejnosci, chociaz kusza mnie Eposy ES22 R. Marschala

Pieknie zagral A300 w ich towarzystwie.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eposy es22 fajne paczki ale sa lepsze od nich;-)

Bardzo fajna srednica i przestrzen jak na ten przedzial cenowy.

Lekkie niedomoganie na dole pasma ( tak bylo u mnie).

Polskie Minas Anor byly o klase lepsze pod kazdym wzgledem.

 

Lepiej dolozyc te 1-1.5 tys zl i brac Minasy ( uzywane)

 

 

 

Pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Tak , minasy od Grzegorza. Miałem je bezposrednio po ES22 . Minasy też mają ''to cos'' na srednicy( nawet lepsza niz es22) + reszta o klase lepsza:)

Jak dobrze poszukasz to za 3-4 tys kupisz minas III w sklepowym stanie. Zdecydownie polecam. Lepszych kolumn w podobnym przedziale cenowym nie slyszalem.

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wersja III . Starszej nie bierz.

Dobrze jak zerkniesz do klubu 16 hertz - tam dowiesz sie wszystkiego:)

 

Szkoda ze nie masz okazji posluchac rowniez es22 - to tez sa dobre paczki no i z czym to bedzie gralo? Minasy ogolnie sa latwe do napedzenia ale jak wiadomo sa klocki ktore sie nie lubia i tyle:)

 

pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES22 sluchalem u znajomka ze swoim A300 i stad ten trop. Zagralo wysmienicie z cd cyrusa. W sumie gotowa recepta na brzmienie, ktore bardzo mi odpowiada. Przyjemnosc, muzykalnosc z kotrola i b.dobra scena. Nie bede sie rozpisywal, ale A300 lepiej sie spisal od dzielonego cyrusa.

Ale jezeli mozna lepiej, to czemu nie sprobowac. Cisnienia nie mam i moge czekac na okazje. Pozniej mozna by bezposrednio porownac eposy i minasy. Tylko czy to warte zachodu. Zrodlo w poczekalni, tez sie rozgladam. Chcial bym miec juz spokuj. Dobrze , ze wzmaciacz juz raczej na stale. Kilka juz relegowalo przy A300( spis w o mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to co innego i dobrze ze sluchales es22 :)

Pisz smialo do Grzegorza - jak masz blisko to na odsluch do niego ew wypozyc kolumny od niego i sprawdz u siebie w domu. z Grzegorzem nie powinienes miec problemu.

 

Bedziesz mial wtedy jasnosc czy brzmienie minas III bedzie to czego sluchasz.

 

 

pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szacowne grono milosnikow MF. Wtrącę swoje trzy grosze do tematu. Od 2 lat MF M6i gra z AUDIOLABEM 8200CD i jest to bardzo udane połączenie. Odtwarzacz ten wniósł lepszą rozdzielczość oraz dynamikę . Zyskała średnica tj czytelność. Jednocześnie tzw muzykalność na bardzo dobrym poziomie. Warto posłuchać w swoim systemie. U mnie był to strzał w dziesiątke!

Z drugiej strony wzmacniacza grają zacne ATC Scm 40. Też warto rozważyć odsłuch w swoim systemie (wątki powyżej). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam mozliwosc zakupu sprzetu:

- musical fidelity sinfonia dual mono class a power amplifier

- musical fidelity sinfonia class a preamplifier.

 

post-47546-0-84591300-1355659031_thumb.jpg

 

Jak oceniacie ten sprzet, jaka jest realna wartosc tego sprzetu (nigdzie nie znalazlem ofert sprzedazy w internecie...) ?

 

Z gory dziekuje za informacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to zobaczymy jak zgra się A300 z Meridianem 508.20

Studyjne JBL L-36 pokazują wszystko jak na dłoni. Będą też Eposy ES22.

PO DACach: Asus xonar i arcam rDac zobaczymy co pokaże rasowy CD Player, bo wymienione daci, a zwłaszcza rDac zagrały nijak, eufemistycznie mówiąc. Bez urazy, ale nie dostrzegłem w arcamia żadnego gazetowo forumowego ocha ani acha. Zagrał bez ikry, bezpłciowo. Prawidłowe odtwrzanie dźwięków to za mało, nawet z uwzględnieniem niskiej ceny.

Wolę mieć bałagan z cdrami jak marnie grane flaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.