Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zagrało to bardzo swobodnie , z wielka lekkością. Nic się nie kisiło nie zostawało w tyle. Dźwięk był bardzo przejrzysty.

To mnie kolego zaskoczyles bo ja bylem przekonany ze troszke mu malo mocy bedzie zeby te kolumny zagraly i zeby byl odpwoiedni bas a tu prosze... niezly klocek sie wydaje z tego M6i skoro dal rade z B@W diamondy 804 bo rozumiem ze z tymi kolumnami odsluchiwales? Pozdrawiam.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Właśnie bas w B&W 804 w porównaniu do Proac był bardzo spójny, nierozlazły, dobrze kontrolowany. Nie było wrażenia że bas nie nadąża, że się gubi i goni resztę a wszystko brzmiało przejrzyście i melodyjnie.

Edytowane przez tatachabera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem końcówki mocy A5cr. Ku mojemu zdziwieniu, bardzo głośno pracują transformatory. Nie jestem pewien czy buczenie pochodzi od głównego toroidalnego czy od dwóch płytkowych. W głośnikach jest cisza. Żadnego szumu an syczenia. Może ktoś wie jak naprawić lub zmniejszyc tę wadę/cechę. Jeżeli ktoś spotkał się z analogicznym problemem - proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem końcówki mocy A5cr. Ku mojemu zdziwieniu, bardzo głośno pracują transformatory. Nie jestem pewien czy buczenie pochodzi od głównego toroidalnego czy od dwóch płytkowych. W głośnikach jest cisza. Żadnego szumu an syczenia. Może ktoś wie jak naprawić lub zmniejszyc tę wadę/cechę. Jeżeli ktoś spotkał się z analogicznym problemem - proszę o pomoc.

 

Może to pomoże DC-Blocker Tomanka, właśnie mam na testach i u mnie na 100% działa.

http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=80

http://www.audiostereo.pl/zasilacze-tomanek-wymiana-opinii-doswiadczen-sugestie-itp_92997.html/page__st__900 miłej lektury

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne stare gramofony.

to prawda - staruszki... ale daja rade ;-)

niezle wykonane graja w sam raz - chyba ciezko kupic nowy gramofon ponizej 1k EUR wykonany precyzyjnie i z dobrych materialow - te starocie na takim tle wypadaja niezle...

MF doklada dobry stosunek cena-jakosc.... no i mozna sobie winyli posluchac ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczow

Mam pytanko czy ma ktoś z was molaczenie pmc z musical fidelity, posiadam pmc twenty 22 i chciałbym je napedzic M6i, zastanawia mnie jak zagra takie zestawienie, obecnie posiadam yamahe as 2000, chciałbym żeby moje pmc naprawdę ożyły,

Z góry dziękuję za pomocne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

nie wygląda ciekawie ( amp ) : słabe wejscie optyczne , niskie parametry usb , złacza na sprężynkach .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zawsze chciałem posłuchać Musical Fidelity i zanabyłem takiego łobuza:)

post-18352-0-92716900-1386348269_thumb.jpg

Edytowane przez jarex

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak gra ?

No i z czym?

 

To co się rzuca pierwsze w ucho to kultura, kultura dźwięku.

Zero chaosu, wszystko wyważone, niektórzy napiszą "klasa"

Dźwięk po ciepłej strony mocy, równowaga.

W moim przypadku gra to obecnie w zestawie: CD Sony ES - Musical - Eltax Liberty.

Kable no name, interkonet Profigold.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Proszę o pomoc mój M1 DAC przestał działać przez wejście coaxialne, przez optyczne jest wszystko OK.

Sprawdziłem sygnał i kabelek. Niestety kupiłem go w Wielkiej Brytani przez Ebay i nie wiem czy gwarancja będzie honorowana w Polsce.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

 

Wnętrze M1 DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc mój M1 DAC przestał działać przez wejście coaxialne, przez optyczne jest wszystko OK.

Sprawdziłem sygnał i kabelek. Niestety kupiłem go w Wielkiej Brytani przez Ebay i nie wiem czy gwarancja będzie honorowana w Polsce.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

 

Wnętrze M1 DAC

 

Jesli kupiles przez eBay to do 45 dni jesteś objety programem ochrony kupujących. Otwierasz spór z zastrzeżeniem, co jest nie tak. 99% że dostaniesz zwrot kasy po odesłaniu urządzenia.

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tommm. Jestem użytkownikiem MF M6i. W mojej opini warto się nim zainteresować.Koniecznie wybierz się na odsłuch !!! Jest kilka aspektów które mi pasują i dlatego mam go od 2 lat i nie myślę o zmianie. Chyba ze na M6i500.

Jest to b mocny wzmak co przekłada się na potęgę brzmienia na każdych kolumnach.

Jest po tej cieplejszej str brzmienia.

Nie sieje wysokimi i nie dudni basem -wszystko jest podane z duża kulturą i wyważone.

Nie męczy przy długich odsłuchach

Polecam posłuchać !

Edytowane przez igor-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.