Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się posiadaczem zestawu z serii 3.2. Sprzęt gra rewelacyjnie. Miałem parę dni na odsłuchach też starszy komplet z serii 3. 3.2 pobiła go oczywiście według mojej subiektywnej oceny na głowę(-: 3.2 gra dźwiękiem zbliżonym do neutralności. Odniosłem wrażenie że w 3 bas był tak jakby podbity.

 

 

mam wzmak A3 ale mialem tez CD A 3.2 i mi sie nie podobał, a jak gra wzmak A3 w porównaniu do A 3.2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem osobno tych kompletów. 3.2 bardziej mi się spodobał. 3 mnie nie zachwyciła. Tak jak napisałem ,bas według mnie nadmuchany i mniej kontrolowany niż w 3.2. W 3.2 żaden zakres pasma nie góruje nad drugim. Odniosłem też wrażenie neutralności z jaką odtwarza muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

chcialbym zapytac sie was o zestawienie m6i z podlogowymi dynaudio..

 

Dużego dźwięku.

 

Wracajac do A3 v A3.2 róznice to kwestia głosników i pomieszczenia. Oba komplety grają po prostu inaczej, reszta jest kwestią konfiguracji.

Jest to ten sam poziom.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz Igor z jakimi kolumnami gra m6i no i jak gra....

 

Witam. Jak dla mnie REWELACJA. Po przesiadce z budżetowej yamahy i marantza to jest przepaść. Głośniki się nie zmieniły AE Aelite 2. Podpięte Qedem Genesisem Bi Wire. Główne różnice dotyczą skali dzwięku tz pojawił się bass bardzo dobrze kontrolowany czego wczesniej nie słyszałem z tych zacnych monitorów. Kombinowałem z subbuferwm. Teraz jest już niepotrzebny. Góra pasma jest zdecydowanie czytelniejsza i mniej szklista. Średnica nie zrobiła takiego przeskoku ale też jest duży krok do przodu.Muzyka płynąca z głośników jest bardziej naładowana pozytywną energią jest potężniejsza, muzykalniejsza,Pomieszczenie jest nią lepiej wypełnione. Nie jestem specem od pisania recenzji więc napisałem tak jak słyszę. A zaczeło się tak ze wraz z nowym rokiem postanowiłem zmienić wzmacniacz. Wybrałem się do Top HiFi w celu posłuchania Marantza ki pearl light. Myślałem ze to będzie to. Po przesłuchaniu przygotowanego materiału poprosiłem sprzedawcę (przy okazji duży plus za obsługę w Łódzkim top hifi)o podłączenie MF m6i. Firme poznałem parę lat temu mój kolega posiadał wzmacniacz chyba był to A 3. Pozostawił po sobie bardzo miłe wspomnienia, a kolega zawsze podkreślał walory Musicala jako firmy. Po porównaniu do marantza ki przepeść jaka je dzieliła była juz nie do "zasypania". I tak oto stałem się SZCZĘŚLIWYM posiadaczem M6i. Odtwarzacz to audiolab 8200CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z Kolegów miał do czynienia z playeremmodel FCD ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że lampki ma i mechanikę Teaca VRDS laser Kss 210. Niegdys najwyższy model firmy.

z jakich lat to urządzenie ? poczatek 2000-ych prawdopodobnie . mechanika Teac`a to coś co lubie

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga połowa lat 90-tych. Muszę chyba sprostować napęd to Sony ale dobry ;) z dostępnym laserem.

 

Musical%2BFidelity%2BFCDablog.jpg

Musical%2BFidelity%2BFCDeblog.jpg

złote lata stereo ! chętnie bym nabył ale straszny rarytas , raz 2-3 lata temu był na znanym portalu aukcyjnym ale zignorowałem...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zmianę tematu ale mam problem właśnie z Musicalem KW 250 S.

 

 

Kupiłem dzisiaj ten "kombajn" pograł kilka godzin i pojawiły się trzaski i szum w prawym głośniku a następnie przestał grać.

 

Przełączyłem drugą kolumnę pod to wyjście wzmacniacza które szumiało i rezultat był ten sam czyli brak dzwięku.

 

Czy to może być spalona lampa w pre??? CO ROBIĆ?????

 

Pozdrawiam

 

Jeszcze taka uwaga.

 

Prawy kanał zaczyna grać jak wzmacniacz jest dopiero co włączony (nierozgrzany) wtedy wszystko jest ok.

 

Kiedy maszyna się już rozgrzeje (nóżki świecą w kolorze niebieskim) pojawia się szum w głośniku i przestaje grać.....

 

Głupi już jestem od tego , dlaczego tak się dzieje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zamierzam sie kupnem wzmacniacza do Mission m34i polecano właśnie MF jako jakość/cena teraz pytanie do was co polecicie do maxx 250f do właśnie tych kolumn,pomieszczenie to 15m2 słucham głównie trance,ale spokojne,troche dance,house, mieszkam w UK a dokładnie Nottingham Prosze o podanie konkretnych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy Musical Fidelity,moje pytanie brzmi : czy wielka przepaść dzieli MF3 OD MF 308.Ten pierwszy ok 2000zł, drugi ok 5000zł.Czy przepaść cenowa jest adekwatna do brzmienia, który z wymienionych wzmaków lepiej sprawdzi się w muzyce dynamicznej.Nadmienię że oczekuję dzwięku ocieplonego,energetycznego z dużą ilością szczegółów z bardzo dobrą średnicą.Kolumny na revelatorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy Musical Fidelity,moje pytanie brzmi : czy wielka przepaść dzieli MF3 OD MF 308.Ten pierwszy ok 2000zł, drugi ok 5000zł.Czy przepaść cenowa jest adekwatna do brzmienia, który z wymienionych wzmaków lepiej sprawdzi się w muzyce dynamicznej.Nadmienię że oczekuję dzwięku ocieplonego,energetycznego z dużą ilością szczegółów z bardzo dobrą średnicą.Kolumny na revelatorach

 

Najlepszą i najmniej inwazyjną opcją dla kieszeni będzie nabycie MF 3.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka. Podchodziłem z rezerwą, a miło zostałem zaskoczony. Poprawiła się gładkość a przekaz zyskał na jędrności i wypełnieniu. Subtelnie ale zauważalnie. Warto dla samego designu ;-) i świadomości, że podły kawałek blachy z drutem nie stanowi ograniczenia. Polecam, bo to najłatwiejszy i najtańszy upgread. 30 zł/szt.

post-7222-0-87318500-1327656598_thumb.jpg

post-7222-0-60661500-1327656628_thumb.jpg

 

Witam

@qman- jak sie sprawuje A300?

Wyśmienicie. Lubię barwne, komunikatywne i muzykalne granie z dużym naciskiem na średnicę. A300 spełnia moje oczekiwania i dodaje jeszcze świetną scenę, ładną górę i mocny melodyjny bas.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka. Podchodziłem z rezerwą, a miło zostałem zaskoczony. Poprawiła się gładkość a przekaz zyskał na jędrności i wypełnieniu. Subtelnie ale zauważalnie. Warto dla samego designu ;-) i świadomości, że podły kawałek blachy z drutem nie stanowi ograniczenia. Polecam, bo to najłatwiejszy i najtańszy upgread. 30 zł/szt.

 

 

 

 

Wyśmienicie. Lubię barwne, komunikatywne i muzykalne granie z dużym naciskiem na średnicę. A300 spełnia moje oczekiwania i dodaje jeszcze świetną scenę, ładną górę i mocny melodyjny bas.

pzdr.

 

Napisz coś więcej o bezpiecznikach bo gdzieś czytalem ze są rodowane i złocone ale nic więcej nie wiem .Pozdrawiam Igor

Edytowane przez igor-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jakie kolumny polecilibyście do współpracy z Musicalem KW 250 S, pokój 15m2, od rocka do klasyki - obecnie słucham na Eltaxach Liberty 5+ i jest tak sobie "ciepłe kluchy bez rozdzielczości i z wycofaną górą pasma i dudniącym basem"

 

Najlepiej kolumny używane ze względu na ograniczony budżet - max 4 koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka. Podchodziłem z rezerwą, a miło zostałem zaskoczony. Poprawiła się gładkość a przekaz zyskał na jędrności i wypełnieniu. Subtelnie ale zauważalnie. Warto dla samego designu ;-) i świadomości, że podły kawałek blachy z drutem nie stanowi ograniczenia. Polecam, bo to najłatwiejszy i najtańszy upgread. 30 zł/szt.

post-7222-0-87318500-1327656598_thumb.jpg

post-7222-0-60661500-1327656628_thumb.jpg

 

 

Wyśmienicie. Lubię barwne, komunikatywne i muzykalne granie z dużym naciskiem na średnicę. A300 spełnia moje oczekiwania i dodaje jeszcze świetną scenę, ładną górę i mocny melodyjny bas.

pzdr.

Witam! Pamietam pare lat temu miales roksana I i II? Czy mimo uplywu czasu moglbys sie pokusic o porownanie ich brzmienia do MF A300. Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.