Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy była już na forum informacja o nowym urządzeniu MF - Musical Fidelity V-Link (USB to SPDIF Converter)?

 

http://www.stereophile.com/content/musical-fidelity-v-link-usb-spdif-converter

post-17176-076194500 1297974535_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy wzmacniacz musical fidelity e10 i jedna rzecz mnie trochę niepokoi. Jeśli gram z gramofonu, to po wyłączeniu wzmacniacza, głośniki wysokotonowe wydaja gwizdy. Uziemienie gramofonu jest podłączone do odpowiedniego gniazda we wzmacniaczu, a wzmacniacz do gniazdka z uziemieniem. Jak podłączam gramofon pod aux, to takie cudo nie występuje. Nie ma znaczenia gdzie do czego jest uziemiony gramofon, czy pod wzmacniacz czy bezpośredio do listwy. Ciekawe, jest to, że jak pogram z gramofonu, następnie przełączę wybierak na cd i dopiero wtedy wyłączam wzmacniacz to nic nie piszczy, jedynie pyknięcia w kolumnach, ale tak to chyba jest zawsze jak się wyłącza wzmacniacz i tak miałem także w innych wzmacniaczach. Również w przypadku grania z cd takich objawów nie ma. W sumie jeśli nic się nie ma uszkodzić przez to gwizdanie to mi to wcale nie przeszkadza, zwłaszcza że wzmak z moimi kolumnami gra doskonale. I pytanie. Co to może być i czy to jest niebezpieczne dla sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadł mi kiedyś w oko jeden model MF . Było to CD z centralnym napędem , w srebrnej obudowie z bocznymi czarnymi lekko wypukłymi paskami metalu ( cos ala Rotel "10" ) . Produkcja z lat 90 tych prawdopodobnie.

Czy ktos bardziej obeznany kojarzy model ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może miał doczynienia z mf x-80 i jak brzmi w porównaniu do x-150?

czy też ma lampy w przedwzmacniaczu?

 

Witam,

Nie miałem okazji porównać tych dwóch modeli, więc na to pytanie nie odpowiem. Co do lamp to x-150 nie ma lamp w przedwzmacniaczu, wnętrzze możesz sobie obejrzeć np. tu: http://audio.com.pl/pdf/testy/odtwarzacze%20cd/musicalfidelityx-rayv3.pdf ,co do x-80 to wydaje się być modelem mocno zbliżonym do x-150 tyle że ze sporo niższą mocą wyjściową, wprawdzie zdjęć wnętrza nie widziałem ale lamp w układzie przedwzmacniacza też bym się nie spodziewał. Po x-150 MF wprowadził nowszy model x-t100 i ten ma już stopień lampowy w przedwzmacniaczu (przykładowy link ze zdjęciem wnętrza http://www.hifi.nl/nieuws/38134/Gratis-CD.html .

pozdrawiam.

Edytowane przez gelar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak się nie da to są dość różne wzmaki.

 

A300 - może bardziej to JmLabów i tego typu kolumn

A308 - równie dobry może lepszy jeśli chodzi o kontrolę i przejrzystość ale i droższy s/h.

bardziej przypomina dzieloną wersję pre-power A3 (nie integrę A3)

Dość trudny wybór bez odsłuchu.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie MF A 300 pięknie czaruje lampową barwą a zarazem lekkością i swobodą w średnicy z miłymi wybrzmieniami, góra świetnie rozciągnięta, aksamitna, szczegółowa i słodka równocześnie, basisko masywne nie narzuca tempa, ale też go nie spowalnia stanowiąc stabilny fundament. Brzmienie spokojne, gładkie z zaokrąglonym atakiem, słodkie i barwne. Fani ostrego rocka powinni poszukać czegoś innego, reszta gatunków miodzio. Składy jazzowe, wokal czy muzyka z elektronicznym basem brzmią wybornie. To takie pierwsze spostrzeżenia, bo dopiero po 3,4 miesiącach można coś powiedzieć arbitralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20mkw , JBL L-36 i jest b.dobrze z basem. Jest faktycznie mocarny i nie należy do demonów szybkości, ale nie snuje się bez sensu. ZA to pięknie mruczy jak trzeba i przyłoży, aż miło. Porównuje go do basu krella kav 300i, a to nie byle jaki zakres w tym wzmacniaczu. Akustyka, preferencje i punkt odniesienia też jak wiadomo mają znaczenie. Ja np. wolę troszkę za dużo jak za mało ;-) i bardziej z mięskiem jak suchą kontrolę.

No i A3 to pewnie nie to samo co A3oo w definicji niskich tonów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trafił mi w ręce odtwarzacz MF A2CD ...uzupełnia komplet z piecykiem A2 jednakże mam z nim problemy.

Problem polega na kapryśnym czytaniu płyt ...Raz płytę przeczyta bezproblemowo, a innym razem tej samej płyty nie widzi ...dzieje się to z każdym rodzajem płyt ...czy nagrywana czy fabryczna.

Po rozkręceniu obudowy widać że naped po włożeniu płyty rozkreca ja na chwilkę ...wtedy czyta bez problemów, ale losowo po włożeniu tej samej płyty naped się nie rozkręca i wyskakuje komunikat " NO DISC " ...

Miałem taki przypadek ...słuchałem wieczorkiem płytki wszystko było super ...wyłaczyłem sprzęt przyciskiem POWER i rano próbując uruchomić tą samą płytę i już był problem " NO DISC ".

Soczewka zoomuje prawidłowo ...problem jest z rozruchem płyty.

Może spotkał sie ktoś z podobnym przypadkiem ?

 

Pozdrawiam

 

PS. Załaczam fotki wnętrza MF A2CD i E624 ...audiofilskie powietrze :-)

 

A2CD.JPG

 

A2CD2.JPG

 

E624.JPG

 

E6242.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trafił mi w ręce odtwarzacz MF A2CD ...uzupełnia komplet z piecykiem A2 jednakże mam z nim problemy.

Problem polega na kapryśnym czytaniu płyt ...Raz płytę przeczyta bezproblemowo, a innym razem tej samej płyty nie widzi ...dzieje się to z każdym rodzajem płyt ...czy nagrywana czy fabryczna.

Po rozkręceniu obudowy widać że naped po włożeniu płyty rozkreca ja na chwilkę ...wtedy czyta bez problemów, ale losowo po włożeniu tej samej płyty naped się nie rozkręca i wyskakuje komunikat " NO DISC " ...

Miałem taki przypadek ...słuchałem wieczorkiem płytki wszystko było super ...wyłaczyłem sprzęt przyciskiem POWER i rano próbując uruchomić tą samą płytę i już był problem " NO DISC ".

Soczewka zoomuje prawidłowo ...problem jest z rozruchem płyty.

Może spotkał sie ktoś z podobnym przypadkiem ?

 

Pozdrawiam

 

PS. Załaczam fotki wnętrza MF A2CD i E624 ...audiofilskie powietrze :-)

 

A2CD.JPG

 

A2CD2.JPG

 

E624.JPG

 

E6242.JPG

 

 

Załaduj nowy laser i piwinno być ok sony KSS 240 pozdrawiam.

 

Załaduj nowy laser i piwinno być ok sony KSS 240 pozdrawiam.

 

w a2 jakiś inny siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można podmienić w A2 cały mechanizm z innego CD ??

w czasie transportu ( kurierem ) połamały się plastikowe elementy i cały mechanizm spadł na glebę

pokleiłem to ale czasami nie zamyka szuflady do końca i zaczyna buczeć silniczek

przy okazji -jaki laser sanyo siedzi w A2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w wyborze CD do Musicala E10. W tej chwili gram na harmanie hd740 i kolumnach AE EVO 3 i o ile AE super się spasowały z moim wzmacniaczem to jeśli chodzi o cd, myślę ze można by było lepiej.

Drugie moje pytanie jest o serwis Musicala. Muszę nareperować moduł przedwzmacniacza w tym E10. Na forum Stereo polecono mi Audio klan, czy to dobry serwis, może jakieś inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...pytanie tylko jaki CD ( tani ) kupić jako dawcę części plastikowych które mam połamane ? może się uda kupić jakiś z innym uszkodzeniem :) "

 

 

Stare Kambridze, NADy, CECe - tak sprzed 10 i więcej lat...ale głowy nie dam za konkretne modele.

 

elduce

 

Rozumiem, że raczej coś w miarę taniego z CD, u mnie świetnie spisywał się przez kilka lat Sony XA30ES.

Do tego wzmaka przydałby się raczej CD z dobrze kontrolowanym niższym basem i dość czystą górą.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.