Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No racze coś niedrogiego. Kolumny mam używane za 1000 zł Musicala E10 udało mi się kupić za 960, stan wizualny bardzo dobry, niestety przedwzmacniacz gramofonowy szwankuje. Cd myślę max 700-800 zł, choć wolałbym taniej. Trochę się też boję kupować używane cd, bo zdolności manualne mam żadne i np takiego lasera to za Chiny bym chyba nie wymienił.

No i też mi się wydaje że cd musi być raczej mocno dynamiczny i jasny do E10. Niby mój harman nie jest taki zły, może kwestia jego małej przejrzystości to wina interkonektu klotza lagrande?

Kusi mnie trochę, żeby upolować cd MF E60, ładnie by się zgrało wizualnie ze wzmacniaczem. Dobry jest ten odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim A2 jest sanyo sf91 sprawdziłem :)

niestety problem jest z mechaniką

na naszym forum znalazłem fajną stronkę może się przyda

http://vintage-audio-laser.com/-Liste-Convertisseurs-N-A-Bloc-

 

Niema niestety bogactwa informacji o naszych zabawkach ...każda jest na wagę złota :-)...dlatego też umieściłem zdjęcia wnętrz odtwarzaczy może komuś się przyda.

Niestety w Twoim linku niema nic o naszych A2, ale E60 wychodziło mniejwięcej w tym samym czasie a jest w nim Sanyo ...w E624 był laser Sony ...nie wywęszyłem modelu, bo czytał wszystko co mu się włożyło, bo nie było potrzeby nawet mysleć o tym temacie ...zamówiłem juz laser do A2 w Impelu ...zobaczymy czy rozwiaże to mój problem z kaprysnym rozpoznawaniem płyt.

Dzięki :-)

 

pozdrawiam

Edytowane przez MARER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki znalazłem nawet z całym mechanizmem

http://www.impelshop.com/?item=1697

pytanie tylko jaki CD ( tani ) kupić jako dawcę części plastikowych które mam połamane ?

może się uda kupić jakiś z innym uszkodzeniem :)

 

Laser z linka , który podałeś to SF91 5/8 i niestety nie jest to laser odpowiedni do A2 ( niestety okazało się to po zakupie )...w A2 siedzi SF91 5/6

http://www.impelshop.com/?item=4541

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeglądam forum w poszukiwaniu informacji o Musical Fidelity A 3.2 i A 3. Z tego co zauważyłem powszechna jest opinia, że A 3 jest lepszy. Jednak na innym forum audio znalazłem bardzo pochlebne opinie na temat A 3.2 (który miał być połączeniem A 300 z A 3). Na forach zagranicznych i w testach A 3.2 też jest pozytywnie opisywany. Mam pytanie do krytyków czy słuchali tego wzmacniacza dłużej? I czy był wygrzany czy tylko wyjęty z kartonu? Osoby, którym podoba(ł) się A 3.2 też proszę o kilka zdań na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeglądam forum w poszukiwaniu informacji o Musical Fidelity A 3.2 i A 3. Z tego co zauważyłem powszechna jest opinia, że A 3 jest lepszy. Jednak na innym forum audio znalazłem bardzo pochlebne opinie na temat A 3.2 (który miał być połączeniem A 300 z A 3). Na forach zagranicznych i w testach A 3.2 też jest pozytywnie opisywany. Mam pytanie do krytyków czy słuchali tego wzmacniacza dłużej? I czy był wygrzany czy tylko wyjęty z kartonu? Osoby, którym podoba(ł) się A 3.2 też proszę o kilka zdań na ten temat.

 

 

Dla moich uszu lepszy okazał się 3.2. Gra bardziej naturalnie. 3 ma jak dla mnie nadmuchany bas(-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser z linka , który podałeś to SF91 5/8 i niestety nie jest to laser odpowiedni do A2 ( niestety okazało się to po zakupie )...w A2 siedzi SF91 5/6

http://www.impelshop.com/?item=4541

"Człowiek uczy się całe życie " mój błąd !

nie wiedziałem że laser o takim samym opisie może być całkiem inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Polecam przejrzyste, szybkie kolumny. W moim drugim systemie A 3.2 gra z Monitor Audio GS20 i jest ok, szczegolnie ze wzgledu na muzyczna wszechstronnosc tego zestawienia. Uzywki GS10 w twoim budzecie, wiec warto je rozwazyc. Znajomy matchowal MF z Focalami i podobno tez bylo dobrze.

Edytowane przez blek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMLab Electra 906 - na hifi pl w ogłoszeniach - tylko nie wiem, czy aktualne, a warto.

 

Moze być tez Electra 905 poleciłbym tez JmLab PS 5.1 ale to już lekki hard core ;)

ze wzgledu na super przejrzystość i analityczność.

906, 905 i ps 5.1. warto byćcierpliwym i poszukać.

post-8986-0-54199400-1306613474_thumb.jpg

post-8986-0-13413500-1306613481_thumb.jpg

post-8986-0-12567900-1306613670_thumb.jpg

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 308 to chyba wysoka cena. Piszę chyba, ponieważ nie słuchałem tego wzmacniacza, ale czytałem na tym forum wpisy co nie były aż takie pochlebne, aby wydawać tyle pieniędzy. Nie słuchałem osobiście, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Zawsze interesował mnie A308 może ktoś coś o nim napisać. Od czego jest lepszy?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie(-:

Jakie kolumny podstawkowe wziąć pod uwagę do odsłuchu? Elektronika komplet Musical Fidelity 3.2.

Niestety wspomniane JMLAB-y dawno sprzedane)-: Licze raczej na typy kolumn łatwiej dostepnych. Zainteresowałem sie Dynaudio 52/Focus/X12, Focal 806/807( nie wiem czy sa różnice pomiedzy seria 700,nie liczac brzydszej obudowy,B&w cm 1 lub 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam A308 od chyba 9 lat, kupiłem jako nowy na promocji z CD, oba są u mnie do dzisiaj i nie mam zamiaru zmieniać :-). Dokupiłem mu tylko godne głośniki Tempo 25 AP. Zestaw skończony jak dla mnie :-). Brakuje mi tylko drugiego wejścia na magnetofon hehehe, bo jestem fanem analogu. 5 kzł to dużo na dzisiejsze czasy. Ja dałem 7,5 za wzmak i 7,5 za CD. Ale to była promocja taka, wyprzedaż za 50%ceny dwa klocki. Nowy kosztował wtedy 15tys. Dla mnie gra po prostu analogowo, ciepła z piękną średnicą i basem, wysokie trochę wycofane, zaokrąglone nie tną po uszach , ale wszystko jest OK, może dlatego z Tempo25 tak ładnie sie zgrywa. CD jest także super. Pamiętam jak miałem Marantza CD63KIS wcześniej z lampowym słuchawkowcem Skorpion od Dubiela i HD 600. Byłem zawiedziony bo basu nie było nic. Po wpięciu 308CD , po prostu utonąłem w fotelu i nie mogłem zdjąć słuchawek. A zwalałem wszystko na wzmak wtedy z Marantzem. Cohen i 10new song gra zjawiskowo na tym zestawie.

 

Generalnie polecam , choć cena wygórowana.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.