Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa, dopisuje się do szacownego klubu miłośników Musical Fidelity :)

 

Na dzień dzisiejszy cieszę się MF E100 + cd Micromega stage4...

 

pozdrawiam

 

 

MF E100 bardzo fajny wzmacniacz. MF ma to cos w sobie ze chetnie sie slucha muzyki. Mialem swego czasu caly zestaw z serii E. Gralo naprawde fajnie zwlaszcza ze zestaw kosztowal niewiele w porownaniu do innych:) Poszukaj reszty tzn e600 + e500 i bedziesz mial niezle grajacy i dobrze wygladajacy zestaw:)

post-11813-0-72582200-1309971118_thumb.jpg

post-11813-0-79835200-1309971127_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Czy to przypadkiem nie któryś z Panów sprzedaje A308 http://allegro.pl/musical-fidelity-a308-i1698329118.html i czy cena jest do negocjacji...

 

Z tego co wyczytałem w necie i tu na forum (patrz dwa 4 odpowiedzi wyżej ;-)

(Dla mnie gra po prostu analogowo, ciepła z piękną średnicą i basem, wysokie trochę wycofane, zaokrąglone nie tną po uszach , ale wszystko jest OK, może dlatego z Tempo25 tak ładnie sie zgrywa)

prawdopodobnie będzie pasować do moich B&W CDM 7NT.

 

Tak się tylko zastanawiam czy jest możliwy odsłuch gdzieś w okolicy Stolicy lub krótkie wypożyczenie sprzętu za kaucią ? Będę wdzięczny za umożliwienie jednego z powyższych.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na B&W bym uważał, u mnie z 804 Nautilusami sie nie zgrało, było ostro po górze i mało basu, ale pewnie dużo zależy od tego jaki dźwięk się lubi i od pomieszczenia.

Proponuję mimo wszystko odsłuch, ja targałem A308 do sklepu na odsłuchy Tempo 25. Było OK tam jest ok u mnie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Czy to przypadkiem nie któryś z Panów sprzedaje A308 http://allegro.pl/musical-fidelity-a308-i1698329118.html i czy cena jest do negocjacji...

Tak się tylko zastanawiam czy jest możliwy odsłuch gdzieś w okolicy Stolicy lub krótkie wypożyczenie sprzętu za kaucią ? Będę wdzięczny za umożliwienie jednego z powyższych.

 

Pozdrawiam

 

Witam

Z tego co mi wiadomo to nikt z forum. Sprzedawca jest z Głogowa. Już kilka razy umawiałem się na odsłuch, ale albo mi coś wypadało albo wzmacniacz był na odsłuchach u kolegi sprzedawcy. Dodatkowo cena była zaporowa 4800zł i chwilowo przeszła mi ochota na zmiany. Mam (intuicyjne) przeczucie, że w moim zestawieniu spisałby się wybornie, jednakże jakoś tak jestem zauroczony swoim Japońskim klocem no i wozić 65kg sprzętu w te i wewte na odsłuchy celem konfrontacji w nieznanym środowisku akustycznym... :)

A co do Musicala - all about the money :)

Edytowane przez 2_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za te informacje, ale przede wszystkim cena jak dla mnie jest trochę niezrumiala przecież mf to nie złoto a jego cena momentami jeszcze rośnie zamiast spadać.... Co do B&W to uważam od zawsze, dlatego najpierw chciałbym posłuchać niż brać w ciemno, ostro może być ale mf gra przecież ciepła górka a z basem z tego co zauważyłem są problemy przy dwóch glosnikachnniskotonowych - ja mam jeden i nigdy nie miałem z tym problemu nawet z lampa zaskakująco dobrze kiedyś grały...

Gdyby ten mf był za 3-3.5k to bym wziął w ciemno a tak będę się bujał do następnej okazji...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3-3,5 będziesz długo szukał ale fakt 4,8 to moim zdaniem 8 paczek za dużo - choć dźwiękiem spokojnie cenę rynku wtórnego moze usprawiedliwić.

Za 3 kzł to raczej A300.

Nie dziw się A3, 300, 308 to najlepsze urządzenia ze srebrnej serii A.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to 804 wyglądaja tak , że można kupić za sam wygląd i wykonanie. Bajka, najlepsza była moja mama jak mało nie wyrwała gwizdka mysląc , że ładny mam mikrofon :-). Ale sie zdenerwowałem hehehe.

W sklepie A308 pieknie grał z 805 , ale u mnie w domu już bas zniknął. Pomieszczenia były +/- tych samych rozmiarów, ale w sklepie było super wytłumione. Grało pieknie i po tym odsłuchu zdecydowałem sie na zakup wzmaka te kilka lat temu. W domu długo szukałem głośników, zaskakująco dobrze było z JPW 910 , kolumny ze 4 półki w dól względem wzmaka a grało pięknie. Zestaw miałem blisko 7 lat. Dopiero po zmianie pomieszczenia okazało się , że zakup kolumn musi nastąpić i trafiło na moje wymarzone Tempo , zagrało bajecznie.

 

Może te 7 B&W będa ok, bo miałem w domu też z tej serii niżej od 804 chyba właśnie 7 lub 9 (miały dwa basowce) i grało lepiej niż 804. Nie pamietam modelu , ale to były takie z prawie schowanym gwizdkiem, ale częśc jego wystawała z zaokrąglonej obudowy na górze. Cena jednak dla mnie była za wysoka jak na postęp względem JPW i zostały JPW. Potem przyszło dziecko na świat i troche ciśnienie mi zeszło na zmiane sprzętu.

 

JPW grają do dzisiaj w drugim systemie w sypialni z Creekiem Evo 2 CD i wzmak i tez jest super. Nie wiem co jest w tych JPW , ale dla mnie te kolumny pasują idealnie, co ważne nie można słuchać zbyt głośno bo wtedy się gubią ale do odsłuchów w sypialni dla moich uszów sa super. Mają dużo dołu , ale mięsistego i przyjemnego , ładną średnicę, ograniczone nie natarczywe wysokie, jest naprawdę dobrze. Stereofonia jest ich najsłabszym elementem, ale nie robię na nich krytycznych odsłuchów.

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za wszystkie informację - niestety nadal nie zanosi się abym mógł posłuchać A308 w najbliższym czasie - głównie dlatego że to egzotyka a do Głogowa za daleko, lepszej ceny niż 4500 też nie będzie więc chyba powinienem napisać do siego roku :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jestem w posiadaniu V-DAC...Szukam dobrego zasilacza do niego, może być np. Muse, albo inny dobry w dobrej cenie (Teddy Pardo za 1400zł odpada)....Nie wiem gdzie można kupić, na e-bay chyba aktualnie nie ma tych Muse:(

 

http://cgi.ebay.pl/40W-Linear-Power-Supply-for-TA2020-TA2024-T-AMP-12V-/150583608145?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item230f7b8351

 

To samo co muse tylko trochę mniejszy transformator.Z Anglii czyli bez vatu i cła dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co muse tylko trochę mniejszy transformator.Z Anglii czyli bez vatu i cła dodatkowego.

Dzięki za link, czyli ten powinien pasować...ciekawe czy ktoś już kupił ten zasilacz ,,ORDO'' do V-DACa i czy jest zadowolony...trzeba jeszcze dokupić odpowiednie końcówki do zasilacza i V-DACa. Podobno jest problem z kupnem końcówki od strony V-DACa tak żeby dobrze pasowało.. Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadła przypadkowo w moje rece ta zabawka:) Musze przyznac ze to cholernie cięzkie pudło potrafi zagrac i to bardzo dobrze zagrac:) Na weekend potestuje na spokojnie i na normalnych glośnościach:) Mam bardzo duza ochote posluchac jak gra A308 integra. Cos czuje ze ten zestaw moze zagrac naprawde świetnie i moze skusiłbym sie na jakies zmiany ...:)

post-11813-0-73245500-1313610916_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje integre A308 jezeli ktos posiada takowa to pisac do mnie:) Chetnie odkupie. Jezeli nie uda mi sie dorwac integry to niestety cd idzie dalej http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/odtwarzacze-cd/musical-fidelity-a308-cr-24-bi-os85521.html

 

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje integre A308 jezeli ktos posiada takowa to pisac do mnie:) Chetnie odkupie. Jezeli nie uda mi sie dorwac integry to niestety cd idzie dalej http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/odtwarzacze-cd/musical-fidelity-a308-cr-24-bi-os85521.html

 

 

pozdr

 

 

 

Witam mam cd mf308 w komplecie z wmacniaczem. Gra to po prostu pieknie. Nie jestem zapalonym audiofilem bo stwierdzilem ostatnio, ze zestaw ten pasuje mi w 100% i pozostanie u mnie na dlugie lata. Jedynie na co wydaje teraz ciezko zarobione pieniazki to płytki :)

pozdrawiam

 

ps. warto zamiast sprzedawac cd poszukac na ebayu wzmacniacz, bywaja... ceny 4-5tys, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam cd mf308 w komplecie z wmacniaczem. Gra to po prostu pieknie. Nie jestem zapalonym audiofilem bo stwierdzilem ostatnio, ze zestaw ten pasuje mi w 100% i pozostanie u mnie na dlugie lata. Jedynie na co wydaje teraz ciezko zarobione pieniazki to płytki :)

pozdrawiam

 

ps. warto zamiast sprzedawac cd poszukac na ebayu wzmacniacz, bywaja... ceny 4-5tys, ale warto.

 

 

Witaj

 

Powiem Ci ze albo mam pecha albo nie ma w sh a308. Szukam codziennie integry ale nic... Potrafie sobie wyobrazic ze ten zestaw zagralby naprawde super:) Niestety 2 cd nie bede trzymac poniewaz nie ma to sensu bo i tak podpietego mam jednego. Nie chce rozdzielic coplanda i zostawic mf cd bo cos czuje ze te szukanie integry moze potrwac a i tak nie mam gwarancji ze ja znajde:) Zreszta 5 tys to troszke za duzo wg mnie... Wydaje mi sie ze cena powinna byc blizej 4 tys niz 5 ...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki.

Tuningowal ktos MF E-11?

Chodzi mi o zmiane kondow i trafa.

BArdzo malo jest info na forum.

 

Mam podejrzenia ze w moim padly kondy bo gra plasko i bez jaj. POdstawa basowa zniknela i dynamika kiepska .Kupilem uzywana niedawno a kiedys sluchalem jej porownujac z rotelem 971 i bila go na glowe.

Kupilem wtedy rotela bo nie mialem papieru na e-11. Ale pamietam ze grala bardziej dynamicznie i otwarcie od rotela. Teraz jest odwrotnie.

Gosc trzymal ja w wilgoci gdzies.

Chcialbym sprobowac z trafem nowym, mocniejszym i kondami.

MA ktos jakies koncepcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

bylem juz praktycznie zdecydowany na zakup zestawu T+A E-Series, ale kurs Euro poszybowal w gore a na rynku wtornym pojawilo sie kilka ciekawych propozycji MF:

 

1. MF KW-250s - ok 8 tys

2. MF A-308/308 CR - ok 8.5 tys

3. MF Nu-Vista M3/3D - ok 14 tys

 

Do tej pory mialem okazje przesluchac glownie MF 5.5 z VA Mozart Grand, ProAc 140 i B&W CM9. Brzmienie bylo bardzo intrygujace stad mysle nad powyzszymi urzadzeniami. Czy moglbym Was prosic o komentarze, czego moge sie spodziewac po powyzszych w odniesieniu do 5.5 ?

 

Zakladam roboczo, ze zwlaszcza Nu-Vista to bedzie inna liga niz 5.5 - na to wskazuje cena. Nie wiem jaka bedzie sygnatura dzwieku.

 

Szumam zestawu, ktory zapewni mi dosc cieple brzmienie, ale nie nadmiernie kluchowate. Nie znosze zbyt natarczywej gory, z drugiej strony cenie sobie dobra przestrzen i detalicznosc przy bogatej srednicy i wokalach ... Taka fanaberia :D

 

z gory dzieki za podpowiedzi.

 

robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. MF KW-250s - ok 8 tys

2. MF A-308/308 CR - ok 8.5 tys

3. MF Nu-Vista M3/3D - ok 14 tys

kW-250S dobrze znam. O ile wzmacniacz (monobloki + pre lampowe), pre gramofonowe, są na najwyższym poziomie, wbudowane CD to tylko poziom A5. Warto więc połączyć to kW z lepszym CD. Nu-vista to starszy model. Jakościowo porównywalny z serią kW. Seria 308 też nienajgorsza ;-)

Chyba najlepszy stosunek cena/jakość w tym przypadku oferuje kW-250S.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o Sonus Faberach Domus, JMlab Mini Utopia, VA Mozart Grand.

Musical powinien zagrać dobrze ze wszystkim co ma głośnik ;-) Jest przejrzysty i neutralny. Odrobinkę ciepły. Ale minimalnie.

Napędzi większość kolumn. Niestety nie słuchałem kW z w/w głośnikami, choć zgaduję ,że z JMLab będzie świetnie.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.