Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto by pomyślał, że po latach te wzmacniacze ponownie będą wywoływał tyle emocji. Trochę to tak jakby w wieku czterdziestu lat spotkać przez Facebooka swoją wielką niespełnioą miłość z liceum i zakochać się w niej ponownie :)

Bo to po prostu świetny sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nowość, że dobrze dobrany system zagra dobrze, zaś urządzeń grających o x klas lepiej niż konkurencja w tym samym przedziale cenowym jest tutaj jakieś 90%, dla wielu osób wiele klocków gra jak nie z tej półki, wychodzi na to, że nie ma rzeczy złych i prawie wszystko gra jakby kosztowało kilkakrotnie więcej :)

U mnie kapitalnie zagrał amplituner KD Denona, też udało mi się go świetnie zestawić i można tak dalej w to brnąć.

Za 5-6 tys. można przebierać we wzmacniaczach i jeden powie, że 400xi jest najlepszy a odezwie się też masa osób z innymi propozycjami, którzy stwierdzą, że z czymś innym złożyli zestaw o niebo lepszy.

 

Nie wypowiadam się tutaj który wzmak lepszy, zaś moja konkluzja jest taka: kav300i to o wiele bezpieczniejszy wybór bo:

- zagra z większą ilością urządzeń towarzyszących,

- w razie potrzeby sprzedać go łatwiej (nadal twierdzę, że popyt na 300i jest większy obecnie niż na 400xi)

 

Nie każdy ma czas i ochotę robić kilkaset km w jedną stronę aby posłuchać wzmaka za 3-4 tysiące, często prościej kupić, spróbować u siebie (na to i tak trzeba czasu) i mieć pewność, że jak nie podejdzie, odsprzedamy szybko i bez straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trudno znaleźć coś lepszego w sensownej kasie, szczególnie jak się ma komplet z CD 280.

Bo 280 jest równie dobra. To świetne źródło z koszmarnie halasujacą szufladą. W takim zestawieniu jednak potrzeba dużo gęstego sosu i słodkich przypraw dlatego wymieniane choćby Dynaudio ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nowość, że dobrze dobrany system zagra dobrze, zaś urządzeń grających o x klas lepiej niż konkurencja w tym samym przedziale cenowym jest tutaj jakieś 90%, dla wielu osób wiele klocków gra jak nie z tej półki, wychodzi na to, że nie ma rzeczy złych i prawie wszystko gra jakby kosztowało kilkakrotnie więcej :)

U mnie kapitalnie zagrał amplituner KD Denona, też udało mi się go świetnie zestawić i można tak dalej w to brnąć.

Za 5-6 tys. można przebierać we wzmacniaczach i jeden powie, że 400xi jest najlepszy a odezwie się też masa osób z innymi propozycjami, którzy stwierdzą, że z czymś innym złożyli zestaw o niebo lepszy.

 

Nie wypowiadam się tutaj który wzmak lepszy, zaś moja konkluzja jest taka: kav300i to o wiele bezpieczniejszy wybór bo:

- zagra z większą ilością urządzeń towarzyszących,

- w razie potrzeby sprzedać go łatwiej (nadal twierdzę, że popyt na 300i jest większy obecnie niż na 400xi)

 

Nie każdy ma czas i ochotę robić kilkaset km w jedną stronę aby posłuchać wzmaka za 3-4 tysiące, często prościej kupić, spróbować u siebie (na to i tak trzeba czasu) i mieć pewność, że jak nie podejdzie, odsprzedamy szybko i bez straty.

Po części masz rację. Każdy chwali swoje. Ja piszę to wszystko z perspektywy wieloletniego użytkownika, byłego użytkownika.

Być może 300i to urządzenie które znajdzie więcej konfiguracji w których odnajdzie się bezproblemowo ale nie o to tu przecież chodzi. Nie szukamy urządzeń które będą grać przyzwoicie z większością zestawień. Kupujemy coś po to by znaleźć, zbudować to jedno najlepsze. Dla mnie bez różnicy jest to że 300 bezproblemowo spisze się w 100 systemach a 400 dajmy na to tylko w 40.Dla mnie dużo ważniejsze jest to że 400 gra dźwiękiem o klasę lepszym. Nie wspominam już o tym, że jest mocniejsza, nowsza i ładniejsza i, że łatwiej o egzemplarz nie grzebany. A owa większą chodliwosc 300 na rynku wynika chyba z tego, że sprzęt dużo tańszy i więcej szrotow się trafia, których ludzie się pozbywaja. Ryzykowny interes choć nie wykluczam, że uda się trafić na zadbany egzemplarz. Jeśli miałbym środki to z pewnością nie kupiłbym 300i tylko 400xi. Jeśli nie ma się pieniędzy na 400 to nie ma o czym dyskutować. 300i będzie wtedy równie dobrym wyborem.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, ze trochę się obawiałem przed zakupem. W środku wygląda na oryginał w porównaniu do zdjęć z neta i filmików. Tyle mogę stwierdzić. Na atolla nic złego powiedzieć nie mogę, ale krell kocyk zdjął. Jest bardziej szczegółowy, jaśniejszy. Jak tutaj napisano - klasa wyżej. Słucham dopiero dwie godziny, ale jestem zadowolony.

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć jak jest z grzaniem 300i? Zauważyłem, że dosyć się grzeje. Teraz jest ciepło, w mieszkaniu dochodzi 30 stopni. Po za tym słucham w małym pomieszczeniu. Może to jest przyczyna. Jak jest u Was?

Grzeje się, nie przejmuj się, o ile nie parzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć jak jest z grzaniem 300i? Zauważyłem, że dosyć się grzeje. Teraz jest ciepło, w mieszkaniu dochodzi 30 stopni. Po za tym słucham w małym pomieszczeniu. Może to jest przyczyna. Jak jest u Was?

Każdy Krell się mocno grzeje bo ma mnóstwo tranów pracujących w klasie A - nawet odtwarzacze i preampy... mój pre KAV-280p potrafi się porządnie rozgrzać nie tylko w ciepły dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć jak jest z grzaniem 300i? Zauważyłem, że dosyć się grzeje. Teraz jest ciepło, w mieszkaniu dochodzi 30 stopni. Po za tym słucham w małym pomieszczeniu. Może to jest przyczyna. Jak jest u Was?

300i i 400xi grzeją się dość mocno. Jeśli masz w mieszkaniu gorąco, to grzanie się tych wzmacniaczy jest normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300i i 400xi grzeją się dość mocno. Jeśli masz w mieszkaniu gorąco, to grzanie się tych wzmacniaczy jest normalne.

Wzmaki to wiadomo ale warto wspomnieć, iż Cd289 też jest ciepły w miejscu otworów w górnej ściance. Więc trzeba pamiętać o wolnej przestrzeni na CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie kilka razy ten odtwarzacz ale nie zwróciłem uwagi czy się grzeje, więc niewiele mogę na ten temat powiedzieć. Mój Levinson No 390s też ma miejsca w których jest wyraźnie cieplejszy niż reszta obudowy. To normalne. Przynajmniej w niektórych odtwarzaczach.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas upałów odpiąłem...;(

 

U mnie ma sporo miejsca wolnego nad kratkami wentylacyjnymi więc jest ok nawet w upały;-)

 

Znalazłem fajną grafikę z info na temat 280 i układów w klasie A.

 

Spearit-sound-krell280cd.jpg

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.