Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Music Angel MA-845


mandek

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem zdanie, na razie się nie pozbywam, po dostrojeniu głosników gra b. dobrze. A jeszcze lepsze efekty po traktowaniu go jako końcówka mocy i sterowana przez dobry preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anioł się skurwił

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artPaw, 17 Cze 2008, 17:31

 

>Anioł się skurwił

 

buhahahahahahahahahahahahh

Dobre

 

Oprócz muzycznych aniołów i zakrętów :) są jeszcze muzyczne punkty widzenia ( music angle - chyba tak to się tłumaczy, a może Chińczycy pomylili kolejność literek i zamiast angel wyszło im angle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy w temacie MA845. Znalazlem na ebayu 2 wersje tego wzmaka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ktora wersje polecacie i jake są różnice soniczne.

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest to samo.

Tak naprawdę to każdy egzemplarz jest trochę inny, a zdjęcia na aukcjach z ebayu są zawsze takie same.

W gruncie rzeczy bez znaczenia jest jaką wersję kupisz, te wzmacniacze w stanie oryginalnym gtraja dość słabo, ale mają ogromny potencjał tuningowy. Ich zakup należy traktować jako zakup półproduktu, KITu do dalszej obróbki. Jak dotąd najlepszym opracowaniem tuningowym może poszczycić się Wilu Żubr. Jego driver stage na lampach E182CC (lub dużo taniej, na ich sowieckich zamiennikach 6N6P) gra znakomicie, słuchałem i porównywałem z innymi wzmacniaczami. To jest pogromca konkurencji w zakresie cenowym nawet do 10 000zł. Zrób taką modyfikację, a nie będziesz chciał słyszeć o tym, że mogą istnieć jakieś inne wzmacniacze ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam sprzedawca, a zdjęcia pokazują starsze, lepiej zrobione wersje. Jedna z nich ma nawet dodatkowe dławiki na zasilaniu stopnia wejściowego. Obecne wersje wyglądają w środku nieco inaczej i są zubożone o takie "detale" :-(. Zdjęcia nowszych wersji znajdziesz w tym wątku.

 

Jeśli chcesz kupować, to sprawdź, czy nie wyjdzie taniej bezpośrednio ze sklepu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - patrz na monthly sales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się również trzecia wersja przeróbki Music Angela, którą nadesłał do Łukasza Fikusa człowiek z Austrii. Ta wersja zamieszczona jest w opisie zmian Mr Lianga 845 i podobno brzmi lepiej, niż wersja Ł. Fikusa, co on sam przynaje (testował ją również na MA).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Są więc obecnie trzy układowo różne wersje ulepszenia MA:

1. Wersja "Łukasz Fikus": SRPP na wejściu (6SL7 lub 6SN7), driver na równoległym WK (6SN7).

2. Wersja "Wilu Żubr": WK-WA na wejściu (E182CC lub 6N6P), driver na wtórniku White'a (E182CC lub 6N6P)- podstawki novalowe.

3. Wersja "Polska-Austria 1:1" ;-): WK-WK na stopniu wejściowym (6SN7), driver równoległe WA (6SN7).

 

Z tego, co między wierszami wyczytuję, to:

Wersja 2 jest najbardziej dynamiczna, wersja 3 najbardziej "lampowa" wersja 1 - pomiędzy.

Jest w czym wybierać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobal i Wilu Żubr testowali wersję zbliżoną do austriackiej, tyle że m]na lampach 6N1P zamiast 6SN7. Rezultat: w te pędy wrócili do wersji "Wilu Żubr-wtórnik White'a".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG, myślę, że sporo zależy od systemu i niekoniecznie jest jedna, najlepsza i uniwersalna wersja. Gusty też ;-).

 

Czy możesz zdradzić, gdzie dostałeś novalowe podstawki, które pasują w otworki (zwłaszcza śrubki) po oktalach? Jakoś nie mogę utrafić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobalowego MA podłączaliśmy do różnych kolumn i różnych odtwarzaczy. Im lepsze źródło, tym lepiej gra, a napędzić potrafi niemal każde dwudrożne kolumny.

Wersja ze zwykłym wtórnikiem ma gorszą wydajność prądową i jest mniej uniwersalna niż wersja na wtórniku White'a.

 

Podstawki które wstawiłem, to zwykłe novale mocowane do chassis. W otwór po octalu wchodzi idealnie odwrócony do góry nogami pierścień mocujący od takiego novala. Przykręca się to śrubkami, i już. Śrubki kupuje się rzecz jasna osobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie napalilem na tego wzmaka :-)

Po przesluchaniu MPMów świat wygląda inaczej. Nie uciekne juz od lampy ...

Jak MA845 wypada przy MPM'ach ? Czy ktoś z was porównywał ?

Ile trzeba włożyć w MA845 pieniędzy żeby wzmak "zagrał" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MG: Przyjrzałem sie wersji "WŻ" i stopień wejściowy to WK-WK (gdzieś zapamiętałem WK-WA?!), podobnie jak w wersji 3. Trochę mnie odstrasza dodatnie sprzężenie zwrotne we wt. White'a. Ale zapewne niedługo przekonam się nausznie.

 

@Kurt: Gdzieś w wątku jest na temat cen.

W Twoim "o mnie" jest info o klonie Krell KSA-50 - przejrzyj wpisy Bogdana, zrejterował z klubu, bo jednak klon KSA bardziej mu pasuje. W W-wie są osoby z MA, nawiedź, posłuchaj i porównaj ze swoim, żeby nie było rozczarowania :-)

 

Ja mogę tylko polecać, więc należy brać poprawkę. "Każda sroka swój ogon chwali".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MPM na lampach 6S33S. Ma większą moc i większą dynamikę niż MA845.

 

Żeby MA 845 zagrał na poziomie trzeba co najmniej:

-kupić 4 lampy 6N6P po 8-10zł

-kupić podstawki do nich po 10-12zł

-kupic cztery przyzwoite kondensatory polipropylenowe na 630V po jakieś 6zł/szt. lub drożej

-kupić trochę dobrych, wysokonapięciowych elektrolitów.

 

Wyżej wymienione części będą kosztować jakieś 100-300zł.

 

I teraz jak mawiają w reklamach telewizyjnych: za części zapłacisz kartą Visa. Wiedza jak je zastosować - bezcenna ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

Myslalem o MPMach na GM70 ... Diabełków niestety nie słyszałem.

 

Wygląda na to że musze posłuchać tego MA845 przed ew.decyzja o zakupie. 2kzl to nie malo.

Czy znajdzie się ktoś z Warszawy z MA845, kto moglby zorganizowac odsluch ?

MA845 moze byc przed tuningiem lub po.... chociaz wolabym posluchac tego dobrego MA845 ;-)

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich eksperymentów - ostatnio sprawdzaliśmy osławioną rosyjską lampę 6H1P no i niestety nie sprawdziła się, miała odrobinę delikatniejszą średnicę lecz kosztem wysokich tonów (te odrobinę siadły) ale najgorszy był bas - dla mnie nie do zaakceptowania - było go więcej, ale był głęboki lecz "bułowaty" i bez barwy - ot jak kiepski subwoofer. Szybko wróciliśmy do wersji 4x e182cc. Jeśli ktoś chce wersję pośrednią miedzy obecną moją a fikusową - to parę postów wcześniej jest opublikowany schemat gdzie na wejściu mamy 6sn7 a jako sterująca jest e182cc (to wersja brzmieniowo bezpieczna choć ja uważam że 6sn7 prócz tego że droga to jeszcze delikatnie "muli" wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobal - 6H1P to taki odpowiednik 6SL7 - duże wzmocnienie przeważnie jest jakimś kosztem... Nie trenowałeś zestawienia z 6H6P kontra E182CC? Jestem ciekaw tego porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madly, 25 Cze 2008, 10:19

 

>MG - odnośnie przeróbek - dodałbym poprawę zasilania, tutaj też jest sporo zabawy...

 

A i owszem, wręcz od tego trzeba zacząć. Zresztą sam wklejałem rysunki parę stron wcześniej z propozycją jak rozwiązać problem zasilania anodowego driverów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A i owszem, wręcz od tego trzeba zacząć. Zresztą sam wklejałem rysunki parę stron wcześniej z

>propozycją jak rozwiązać problem zasilania anodowego driverów.

 

Ale tutaj uwaga, nie wszystkie obecne aniołki nie mają oddzielnego uzwojenia na zasilanie anodowe stopnia wejściowego. To dotyczy tych modeli, które "biorą" anodowe stopnia wejściowego z anodowego 900V lamp 845.

 

Nie mniej jednak do poprawienia i bez tego w zasilaniu jest parę rzeczy :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich serdecznie witam,którzy posiadają wzmacniacz MA na lampach845.Wykorzystując forum chciałbym się wypowiedzieć na temat tego wzmacniacza Music Angel .Po przeprowadzonej fachowej i kompletnej modyfikacji przez Pana Stanisława (Dink)

Cała historia z tym wzmacniaczem rozpoczęła się od stycznia 2008r.Po nieudanej i nieudolnej modyfikacji mojego wzmacniacza przez pewnego forumowicza,która okazała się totalną porażką i nie polecam nikomu takiej modyfikacji,jedno wielkie brumienie w głośnikach,nie mające nic wspólnego z jakością brzmienia muzyki jaka powinna płynąć z tego wzmacniacza MA 845.Wielka przestroga dla użytkowników MA 845,dobrze się zastanówcie,komu powierzacie swój sprzęt do modyfikacji!!!!!Nic po pięknych słowach,lecz po czynach można poznać dobrą jakość prac.Koledzy którzy znają moją historię wiedzą o kogo chodzi!!!!!

Teraz parę słów przyjemniejszych o moim MA 845

Został wykonany (wcześniej poprawiony)od zera przez naprawdę bardzo dobrego,solidnego i kompetentnego wykonawcę i fachowca w tej dziedzinie.Trafił do Pana Stanisława ,który od początku rozpoczął żmudną modyfikację >Wszystko rozpoczął od początku,włącznie z trafami zasilającymi (od Pana Ogonowskiego),które bardzo polecam pod warunkiem,że będą dobrze dobranę napięcia,jest to bardzo istotne,gdyż wróży dobrą pracę tego wzmacniacza.

Wzmacniacz po modyfikacji,który trafił do mnie został zbudowany w układzie przestrzennym,jest troche inny od pozostałych tutaj wzmacniaczy MA845,ale to z racji na budowę (oryginalna płytka została wczesniej zle zrobiona przez tego formowego specjalistę i niestety poszła do kosza)Dink zbudował mój wzmacniacz bardzo solidnie i fachowo,gdzie widać na zamieszczonych zdjęciach

W tej chwili wzmacniacz gra rewelacyjnie,jest przestrzeń,lokalizacja planów,spora dawka energi,na tych lampach 845 (wymieniłem na 845B) czysta klasa A Driver 6H9C i 6H8C ruskie .Piękna barwa instrumentów ale to już za sprawą podłączonych do niego głośników RFT 3060LB obecnie przymierzam się do budowy odgród.

Kompletna ale to kompletna cisza w głośnikach żadnego brumienia, charczenia Rewelacja.

Miałem okazję przesłuchania nie jednego wzmacniacza i to tych z górnej półki,i mogę się wypowiedzieć ,ze ten który posiadam obecnie jest bardzo udanym modelem(jestem nim zachwycony) pod warunkiem,że trafi do fachowej modyfikacji(ja miałem szczeście i i trafiłem do Dinka)Jeśli ktoś ma ochotę na posłuchanie to zapraszam szczegóły na PW

Pozdrawiam wszystkich właścicieli MA 845.Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8513-100000495 1214741506_thumb.jpg

post-8513-100000496 1214741506_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek - gratulacje!!! Cieszę się, że Twoja gehenna się zakończyła.

 

McGyver ma świętą rację stwierdzając kilka wpisów wcześniej, o tym, że wiedza jest bezcenna.

;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zbyszek - gratulacje!!! Cieszę się, że Twoja gehenna się zakończyła.

 

-Dzieki Marek bo dokladnie tak jest jak piszesz sprawe wzmacniacza mam zamknieta za sprawa naszego kolegi fachowca Dinka jego wiedza jest na wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.