Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz na GM70


pwit1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nautilus81, 11 Lis 2008, 00:22

 

>Ja bym zebrał odciski palców z frontu i kazał winnym zrobic zrzutke na szmatke i płyn :).

 

Inaczej byś gadał jakbyś był wystawcą i musiał panowac nad tym całym kramem ;-)))

 

>Szkoda ze

>nie słuchałem lampy na diabełkach - byłem w pokoju kilka minut (za duzo ludzi - podobnie w pokoju

>audiostereo ciezko było sie dopchac. Z tego co zaobserwowałem na AS sporo firm zaczeło robic

>wzmacniacze na 6c33c co mnie martwi bo ceny tej lampy ostro polecą w góre a chyba zadna firma nie

>produkuje ich obecnie.

 

Chinole jak wyczują koniunkturę to zaczną robić. Wprawdzie lampki sterujące robia ultragówniane, ale lampy mocy całkiem przyzwoite im wychodzą, nie mam zastrzeżeń, a sporo tego przeszło przez moje ręce.

 

Ciekawe jaka lampa bedzie królowac w przyszłym roku moze gm 70.

 

W konstrukcji GM70 wyraźnie widać inspiracje takimi lampami jak 211, VT4C czy wreszcie 845, tyle że jak to sowieci - zrobili jebutne i nie do zajechania. Konstrukcje legendarnych lampowych marek na takich lampach są drogie potwornie, wspomnijmy tu choćby tylko Unison Research Absolute czy Audio Note On-Gaku. Aczkolwiek "diabelskie" monobloki BATa też kosztują niezgorzej, coś ok. 120 000zł ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->McGyver

Z całym szacunkiem, porównania w małych pokojach w Sobieskim są nie na miejscu.

Rozumiem jakbyś dysponował dużym pokojem, normalnymi konstrukcjami 3 drożnymi na dobrych głośnikach np takimi jak stały w pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub jakimiś ceramikami itp czyli torem który ogólnie więcej pokazuje, to mógłbyś stwierdzić że MPM na GM70 są takie to a takie w porównaniu do modyfikowanego Music Angela.

 

Kolejna sprawa obecne MPM to nie te same dźwiękowo co 2 lata temu, mnie też nie zachwyciły, a słuchałem i tych i tych w różnych konfiguracjach. Bardziej podobały mi się te stare grały bardziej w kierunku modyfikowanego MA, którego słuchałem na AS.

 

MPM na diabłach nie sprzedałeś od kilku lat więc nie są one takie złe, prawda?

Nie traktuj tego jako jakieś prywatne wycieczki ja tylko zwracam uwagę na szczegóły.

 

Przepraszam pwit1'a za zaśmiecanie wątku i cieszy mnie to że we wnętrzu jego wzmaka jest "kolorowo".

 

Fajne byłoby poczytać "spory praktyków" na temat GM70.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shark700, 11 Lis 2008, 00:35

 

>->McGyver

>Z całym szacunkiem, porównania w małych pokojach w Sobieskim są nie na miejscu.

 

Nie zgadzam się. Owszem, warunki akustyczne są jakie są, ale są takie same dla każdego z porównywanych urządzeń. Może i nie pokazują one pełni możliwości, ale każde z porównywanych urządzeń ma tak samo "pod górkę".

 

>Rozumiem jakbyś dysponował dużym pokojem, normalnymi konstrukcjami 3 drożnymi na dobrych głośnikach

>np takimi jak stały w pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub jakimiś ceramikami itp czyli torem

>który ogólnie więcej pokazuje, to mógłbyś stwierdzić że MPM na GM70 są takie to a takie w porównaniu

>do modyfikowanego Music Angela.

 

A niby dlaczego warunkiem ma być obecmność w systemie kolumn trójdrożnych?

Poza tym systemie w którym porównywaliśmy wzmacniacze jedyną zmienną były właśnie wzmacniacze. To daje mozliwość wychwycenia różnic, zorientowania się w ogólnym charakterze tych wzmacniaczy. Można na tej podstawie odnieść się do różnic pomiędzy tam odsłuchiwanymi wzmacniaczami, ale faktycznie o porównanie z jakimś wzmacniaczem odsłuchiwanym w innych warunkach i innym systemie bym się nie pokusił. Poza tym znając z domu MPM na diabełkach oraz MA, a także wystawiane przez nas kolumny mogłem się bardzo dobrze zorientować na jakie aspekty brzmieniowe wpływają warunki akustyczne w hotelu. Pod tym względem ja i Grzegorz mieliśmy przewagę nad naszymi gośćmi.

Music Angela 845 mam teraz w domu, dysponuję też monoblokami na diabełkach. Postrzeganie różnic między nimi również i na AS się potwierdziło, choć oczywiście tam wszystko grało gorzej niż w domowych warunkach.

 

>Kolejna sprawa obecne MPM to nie te same dźwiękowo co 2 lata temu, mnie też nie zachwyciły, a

>słuchałem i tych i tych w różnych konfiguracjach. Bardziej podobały mi się te stare grały bardziej w

>kierunku modyfikowanego MA, którego słuchałem na AS.

 

A to o tym to ja wiem, odkąd mój "prawie sąsiad" Marduk wszedł w posiadanie tych "starych" MPM na GM70. Od początku mi się podobały, a te obecne grają wyraźnie inaczej. Jak już pisałem, wydaje mim się że tak jest ze względu na współpracę ze starymi Yamahami.

 

>MPM na diabłach nie sprzedałeś od kilku lat więc nie są one takie złe, prawda?

 

Ależ nigdzie nie napisałem żed złe, tylko inne. Diabełki mają lepszy drive, rytmikę basu, szybkość, a 845 czaruje barwami, przestrzenią i smaczkami.

 

>Nie traktuj tego jako jakieś prywatne wycieczki ja tylko zwracam uwagę na szczegóły.

 

Absolutnie nie traktuję.

 

>Przepraszam pwit1'a za zaśmiecanie wątku i cieszy mnie to że we wnętrzu jego wzmaka jest

>"kolorowo".

>

>Fajne byłoby poczytać "spory praktyków" na temat GM70.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

Jestem już w wieku, w którym określenie "dziecko" jest dosyć sympatycznym gestem.

Dziękuje Ci bardzo, ale mam prośbę - załatwiaj sobie interesy w innych wątkach.

 

 

pawcio

 

Na razie nadal w katodzie jest para czerwonych BG. Chyba dam jednak jeszcze raz szansę akumulatorom, pozwalając im "łyknąć" nieco prądu, przed przystąpieniem do prezentowania swoich walorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dobra, ja mam dość, z całą frakcją katowicko-krakowską nie chce mi się wojować...

 

Jaka tam od razu frakcja? Zachowałeś się jak dziecko, to i skomentowałem. Od razu dodaję: jakie forum, taki komentarz. jak chcesz tylko wklejać obrazki a pod spodem maja być wpisy pełne zachwytów to zaznacz toto proszę, mnie sie taki otwarty sposób bardzo podoba. Serio! W końcu wykonałeś fajny wzmacniacz i masz powody do dumy.

 

>ale nie zatruwaj większości wątków, w których się pojawiasz.

Może raczysz zauważyć że forum zeszło totalnie na psy, a zadymy przyciągają zadymiarzy. Nie widzę problemu w tym aby wykorzystać swojego nicka to wytępienia takich szkodników jak xyz i podobnych, to oni głównie powodują pewien stan forum. Drażni to Ciebie? A niech drażni. A czy w ogóle zrozumiesz co do Ciebie pisze zależy tylko i wyłącznie od tego czy spadną Tobie klapki z oczu.

 

>Tylko, że taki np. Peter Qvortrup ma tego doświadczenia jeszcze więcej i jego koncepcje są delikatnie pisząc nieco inne.

No to trochę na temat. Firmę bardzo lubię, sam jestem w posiadaniu także sprzętu w.w firmy. Ale tak jak każda firma ma lepsze i gorsze rzeczy, wystarczy tylko przyjrzeć się koncepcji OTO, posłuchać tego. Można szybko wyleczyć się z traktowania sympatycznego pana jako guru.

 

Co do dzielenia się spostrzeżeniami, to może coś na temat traf wyjściowych i nawiązania do poprzedniego akapitu.

Warto trochę odgloryfikować wyroby różnych znanych firm, ponieważ w bezpośredniej konfrontacji wychodzą prawdziwe różnice, nie te "papierowe". Może przykład.

Niedawno we wzmacniaczu na 300B znanym Tobie (tak, tak!) zostały wymienione trafa Ogonowskiego na elektrycznie im odpowiadające Audio Note. Efekt? Wyszczuplenie basu, lekkie wysuniecie średnicy, mikrodynamika i detale na bardzo podobnym poziomie, różnice na granicy percepcji. Posiadaczowi wzmacniacza bardzo taka sygnatura dźwiękowa odpowiada, świetnie zgrały się z kolumnami. A jaki z tego wniosek? Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny transformatory pana Ogonowskiego są fantastyczne. Sam z ciekawości kiedyś porównam te same trafa z wyrobami Tamury, bez kłopotu mogę to zrealizować ale w sumie wiem czego mogę się spodziewać.

I w skrócie ostatnia kwestia.

Niestety z powodów finansowych większość budujących swoje konstrukcje nie będzie ryzykowała i będzie powielała Twoją ścieżkę stosując znane aplikacje. Nie rozumiem jak frajdę może sprawiać stworzenie kalki czyjegoś rozwiązania, no ale cóż... Sęk w tym, ze *pewne* w tym przypadku oznacza rozwiązania z 845 na siłę aplikowane do GM70 wraz z wszystkimi tego konsekwencjami. Można krzyczeć że to nieprawda, ale warto w ogóle zacząć sobie zdawać z tego sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek 11 Lis 2008, 10:48

 

Miła zmiana stylu, jednak się da. Chętnie podyskutuję.

 

Moją osobę i mój wzmacnicz zostawmy, bo pisałem już kila razy, że nie o to chodzi.

Chcesz krytykować rób to, chcesz proponować inne rozwiązania rób to, zadbaj tylko trochę o formę,... minimalnie, tak jak teraz.

 

Forum zeszło na psy, kraj zszedł na psy (to z innego wątku), to zrób coś żeby to zmienić. Jesteś zarówno uczestnikiem tego psiarskiego forum jak i mieszkańcem tego psiarskim kraju. Przynajmniej zacznij od siebie.

Piszesz o XYZ, mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że przez wielu jesteś postrzegany podobnie. Nie wierzysz - zrób ankietę.

 

PQ i całe AN to dla mnie kontrowersyjna firma, z różnych powodów, ale to temat na dłuższą debatę. Pisałem o stylu wypowiadznia się przedsytawiciela dużego koncernu z branży, poczytaj jeszcze raz.

 

Miło słyszeć, że tafa Ogonowskiego konkurują z bardziej znanymi markami. To druga taka opinia w tym wątku, cenna dla przymierzających się do zakupów. Też mam sporo żelaztwa od niego i jak do tej pory złego słowa nie mogę powiedzieć.

 

To i ewentualnie wzmacniacz ktoś będzie budował jest każdorazowo jego suwerenną decyzją i tyle. Nie Tobie ani mi to oceniać. Mam nadzieję, że powstanie sporo odmiennych od mojej konstrukcji i będzie okazja do wzajemnej wymiany poglądów i doświadczeń.

Frajdę można mieć jednak także z jak to ująłeś kalkowanego wzmacniacza. Może trudno Ci to zrozumieć, ale czasami wystarczy że fajnie brzmi, nie każdy chce odkrywać Amerykę, to źle?

Co do aplikowania 845 do układu z GM70 zupełnie nie rozumiem, tzn. jesteś "za", czy "przeciw". Napisz może parę dsłów dlaczego. Moje zdanie znasz - z GM70 można prościej, więc po co komplikować sobie układ.

 

I na koniec mały dowcip (moda ostatnio nastała):

Jedzie facet pod prąd autostradą i słyszy w radiu komunikat "uwaga na autostradzie jakiś wariat jedzie pod prąd", jedzie dalej i myśli "k...., jaki wariat, sami wariaci".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Miła zmiana stylu, jednak się da. Chętnie podyskutuję.

Ale nie ma żadnej zmiany stylu, najwyżej dostosowanie wypowiedzi do tego aby do adwersarza dotarło. Zastosowałeś jakiś-tam filtr i jeżysz się na każdą moją ripostę. Przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze wypowiedzi - bez tego filterka.

 

>Forum zeszło na psy, kraj zszedł na psy (to z innego wątku), to zrób coś żeby to zmienić.

Już zrobiłem, reszta zależy od innych. W końcu nie jestem sam na forum, prawda? A to że wiekszość woli nie angażować się tylko mieć święty spokój to już inna sprawa.

 

>Przynajmniej zacznij od siebie.

>- zrób ankietę.

Ankieta była przy okazji tego gdy cholera mnie wzięła i zrobiłem awanturę ws. wywalenia xyz. Oj działo się, działo:))) Niestety mało z tego zostało, trochę szkoda:)) Wyniki sa znane, "minusem" :DD zaś jest to że sąsiednie forum które łaczy li tylko złość na AS ma wroga nr 2. Jestem poprostu załamany;) Ale przynajmniej inny człowiek uzależniony od "drobienia" przemyślał sprawę, stara się nie robić z siebie idioty. To naprawdę sukces! Co do reszty nie pisze, wszystko już było. Wystarczy przeczytać.

 

Co do aplikowania 845 do układu z GM70 zupełnie nie rozumiem, tzn. jesteś "za", czy "przeciw".

To tez już było, to bardzo proste. Jeśli ktoś chce ciąć koszta licząc się z obniżeniem mocy może spokojnie aplikować taki układ, w każdym innym wypadku wydaje się to bezsensowne. Choćby i dlatego że szkoda następnych 60W idących bezsensownie non-stop w powietrze. I po co w ogóle tak stosować GM70, dlatego że może być tańsza?

 

A co do dowcipu, no cóż, ja uważam że właśnie tacy wariaci na własne życzenie jadący pod prąd wyznaczają nowe kierunki. IQ tłumu zawsze zmierza do zera, a sam tłum ma tylko to do siebie że ślepo za kimś podąża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek 11 Lis 2008, 15:15

 

Ja się "jeżę", a Ty grzecznie "ripostujesz";-)))

 

Wiesz co, ciśnie mi się "na usta" kilka komentarzy do kolejnej Twojej "riposty", ale tym razem dam za wygraną. Wydaje mi się, że zostaniemy przy swoich zdaniach zarówno w kwestiach merytorycznych, jak i nazwijmy to obyczajowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 11 Lis 2008, 00:57

Jak już pisałem, wydaje mim

>się że tak jest ze względu na współpracę ze starymi Yamahami.

 

Yamahy stały się dla p. Maćka wyznacznikiem brzmienia i pod te kolumny projektował i wykonał te monobloczki. Co do gry samych kolumn - w pokoju AS stały Art-y, zagrały z MPM przed Yamahą, jak myślicie jak wypadły? Yamaha to wspaniałe kolumny, jeśli zagrają z odpowiednim wzmakiem i zagrały. Moim zdaniem ARTy nie miały żadnej szansy, nawet w tak małym pomieszczeniu, z MPM Yamahy nie grają górą, grają powietrzem, jeśli wiecie co mam na myśli. Owszem było na AS2008 parę lepiej brzmiących systemóm - ja słuchałem muzyki na MPM + Yamaha przez ponad 3h i nie miałem dość. A najbardziej śmieszyli mnie ludzie, którzy wchodzili do pokoju AS i po jednym spojrzeniu na Yamahy wychodzili mówiąc, że stare graty nie grają. Kto dał szansę zostawał na dłużej.

W przyszłym tygodniu muszę podjechać ze Caspianem do p.Maćka i zobaczę jak zagra z NS-1000. Urzekł mnie taki sposób prezentacji dźwięku, i gdzieś mam porównania, że scena nie taka, płytka, wąska skoro nie daje się przestać ich słuchać...

Pozdrawiam i dziękuję za miło spędzony czas w pokoju AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BECO

Pzrepraszam ale jako dawny właściciel 1000 (czasami i dziś słucham 690) muszę co nieco sprostować. Yamahy są fajne ale stanowczo daleko im do neutralności. Poza tym są ostre, przy większych poziomach głośności wręcz się drą, urok pryska. Wymagają wysokiej klasy, mocnego ale spowolnionego wzmacniacza aby je utrzymał w ryzach a i tak ze względu na specyfikę zwrotnicy potrafią pokazać swoje oblicze wręcz od strony Altusów. Poza tym z racji wewnętrznej konstrukcji bliżej im do monitorów bliskiego pola niż do tradycyjnych kolumn... Odczarujmy pewne rzeczy. To jest dźwięk wciągający którym można się zachwycić, można też się na niego nabrać i po pewnym czasie mieć go po prostu dość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 13 Lis 2008, 08:38

>Odczarujmy pewne rzeczy. To jest dźwięk wciągający którym można

>się zachwycić, można też się na niego nabrać i po pewnym czasie mieć go po prostu dość.

 

Owszem mogę, ale czy muszę próbować się odczarowywać? De gustibus...nie wdaję się w polemikę, ale pozwól mi mieć swoje zdanie. Wiadomo, jestem początkujący, ale czy to znaczy, że brak mi umiejętności świadomego wyboru tego co mi się podoba? Nikt nie napisał, że są neutralne, ani że są top hi-endowe, grają muzykę.

W tym zestawieniu (DAC Stelmach, i inny pre niż bufor p. Maćka) zagrało to niewymuszenie każdy gatunek muzyki jaki włączyłem. "Audiofilskiej przestrzeni" nie było, a jakże (i jak zauważysz nie zwalam tego na sprzęt, pokój, czy wszędobylskich gapiów), nie było też takiej ilości detali jak z ARTów , ale za to było coś co ciężko mi nazwać, co jest dla mnie w muzyce najważniejsze - emocje. Każdy z systemów na AS miał podobne warunki, a wykładał się niejeden znacznie droższy, już nie wspomnę o braku CD w pokoju AN...

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając może tematu lamp.

 

W zakładce DIY jurek podał fajnego linka do rosyjskojęzycznej strony. Pozwolę sobie powtórzyć go tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Po szybkim przeglądzie jest tam sporo nieco odmiennego spojrzenia na wiele aplikacji.

 

Jest też układ na GM70:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Kilka "specyficznych" rozwiązań, ale całość ciekawa. Układ drivera chyba trochę zbliżony do koncepcji Wilu Żubra.

 

-------------------------------

I przy okazji słowo do cyphera, bo nie moge wypowiedzieć się w niektórych wątkach.

Konstruktor, do którego projektu zamieściłeś linka ma już nową koncepcję na lampę 845. Zobacz tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

. Mnie się podoba. Podobny układ wypróbował też Józek (jt211), może uchyli nieco szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawy układ nie znam sie ale podoba mnie się ;)

 

uwagę tez zwraca regulacja wzmocnienia, rez w szereg i cały alps do masy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Witek za link;-)

Ciekawe rozwiązanie, lampy sterujące są po 6 USD więc tanio..

Niemniej jednk póki co pozostanę przy pomyśle E180F>2A3>845 poprostu mam wzmak na 2A3 bez traf wyjściowych więc nie potrzebuję dokonywac żadnych dodatkowych inwestycji..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marsel 14 Lis 2008, 00:15

 

Proszę się odpierniczyć od mojego szefa (PQ).

 

?????

Przecież ja o nim w samych superlatywach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew, 13 Lis 2008, 20:06

 

>no ciekawy układ nie znam sie ale podoba mnie się ;)

 

Faktycznie, driver na 6H6P ma -14V na siatce (-94V-(-80V)), patrząc na ch-ki lampy, to zastanawiam się, czy przez nią jakikolwiek prąd popłynie. ten układ to teoria, czy praktyka?

 

>uwagę tez zwraca regulacja wzmocnienia, rez w szereg i cały alps do masy..

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To nie jest ciekawy sposób regulowania wzmocnienia, to jest głupi sposób regulacji wzmocnienia. Wzmocnienie realizowane jest przez dzielnik rezystorowy 10k/potencjometr 45k - rezystancja wejściowa wzmacniacza będzie się wahała od 10k (potek otwarty na maksa), a 55k (potek ściszony zupełnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>madly

>>Faktycznie, driver na 6H6P ma -14V na siatce (-94V-(-80V)), patrząc na ch-ki lampy, to zastanawiam >>się, czy przez nią jakikolwiek prąd popłynie. ten układ to teoria, czy praktyka?

 

Popłynie. W przybliżeniu 12,9mA.

No chyba, że mamy inne charakterystyki.

 

Cyrylicą czytać nie potrafię, ale zdjęcie wzmaka na stornie jest, więc może ktoś go zbudował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magazynier, 14 Lis 2008, 13:09

 

>Popłynie. W przybliżeniu 12,9mA.

>No chyba, że mamy inne charakterystyki.

 

Masz rację. Założyłem Ua=200V, a katoda ma -80V. Driver zasilany jest symetrycznie +-200V.

Prąd też się zgadza ale na mój gust to kiepski punkt pracy, bardzo blisko nieliniowego kolanka ch-ki. Ale za to będzie siał "jedynie słusznymi" harmonicznymi ;-) Cukiereczek :-)

 

Aproksymowany wykres ch-ki - trochę kulaśnie, ale daje pogląd :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wykres...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie pewnie znowu mi się dostanie za mentorstwo ale jak czytam bzdury to nie mogę wytrzymać.

 

„Masz rację. Założyłem Ua=200V, a katoda ma -80V. Driver zasilany jest symetrycznie +-200V.

Prąd też się zgadza ale na mój gust to kiepski punkt pracy, bardzo blisko nieliniowego kolanka ch-ki. Ale za to będzie siał "jedynie słusznymi" harmonicznymi ;-) Cukiereczek :-)”

 

To nie jest kiepski punkt pracy tylko normalny. Lampa pracuje jako wtórnik katodowy i jej punkt pracy nie ma nic wspólnego ze zniekształceniami. Jej wzmocnienie jest poniżej 1 a zniekształcenia bardzo niskie praktycznie do maksymalnego wysterowania (pod warunkiem że opornik katodowy ma wystarczająco dużą wartość tutaj 12K tak że sporo). Lampa wzmacnia jedynie prąd i w razie potrzeby może go wpakować do siatki (klasa A2)i domyślam się że po to go zastosował. Tak że praca na kolanku, golonce czy nawet szynce:) ma niewielki wpływ na zniekształcenia. Zatem i cukierkowych zniekształceń też nie wygeneruje.

Trochę ironizuje ale jak się domyślam nikt nie zauważył że to nie wzmacniacz tylko wtórnik:) a to nie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze że pierwszy się nie wpisałem, choć świerzbiały mnie palce;)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tylko może niech najpierw poczyta wpisy z wątku "GM70" ;-)))

A ja pod tym co pisze Amplifon w wątku gm70 podpisuję się obiema rękami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ops.. nie tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.