Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ML 585 i Lumin U1 mini - wymiennie z DAC 1 Micromegi przez koaksjal i wyjściami analogowymi do 585 ( zarówno kabel cyfrowy i interkonekty są do wymiany - jadą do mnie xlr-y na bazie Neotecha Nemoi 3220), lub bezpośrednio AES/EBU do wbudowanego przetwornika w ML 585. 
Jeśli chodzi o samo porównanie przetworników, to jednak na korzyść ML 585, nie jest to jednak do końca jednoznaczne.
Dźwięk jest generalnie bogatszy, ma większą masę i wydaje się - lepszą barwę. Jest nieco wysunięty do przodu, to jednak wciąż z perspektywą i sceną, nie wyrzuca niczego przed linię kolumn, jest równowaga, nie mniej czasem ( zależnie od repertuaru ) bywa nieco stłoczony. No i przez AES/EBU jest kilka decybeli głośniej.
Micromega rozrzuca dźwięki głębiej, jest to granie bardziej analogowe - słaby kabelek cyfrowy i interkonekty - tu raczej nie pomagają. Tak czy inaczej bez względu na wiek, jest to bardzo fajny dac i będę dalej próbował to rozwijać, bo to przyjemne i niemęczące granie.
Jeśli chodzi o samo połączenie ML + JBL, to jest moim zdaniem bardzo dobre połączenie. Full american. Jest dobra kontrola i nóżka chodzi, oj chodzi. Daje sporo frajdy. Zyskałem lepsze dociążenie dźwieku, lepiej róznicowany bas. Potrafi być subtelnie, kiedy trzeba i z rozmachem jak muzyka tego wymaga. Moim zdaniem bardzo uniwersalne głośniki, wypadają dobrze w każdym niemal repertuarze, czego nie można powiedzieć o Tannoyach, które też uwielbiam.
Czy można lepiej ?. Wszyscy wiemy, że tak. Ani te kolumny, ani amplifikacja to przecież nie koniec drogi. Tak się jednak składa, że daje to razem dźwięk całkiem wysokiej klasy. Gra to teraz po 10-12 godzin dziennie, i nie chce mi się przestać. 
Watów niby nie brak, ale jakaś końcówka do bi-ampingu, by pewnie nie zawadziła ........:)

No to twoje ML to super Integra ciekaw jestem jak jego wbudowany DAC .
Co do Neotech 3220 mam i bardzo go lubię. Za tą cenę bardzo dobry kabel.

A jaki kupiles Coax ? Bo ja coś szukam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustykę mam ledwie liźniętą. Coś kiedyś eksperymentowałem, ale po nowym roku trochę zmodyfikuje absorbery, coś pewnie dokupie i na pewno coś zbuduje, zbyt długo się z tym zbieram. No i przede wszystkim wyrzucę te katakany z wełną, choć nie działają najgorzej. Pokój sam w sobie nie jest najtrudniejszy, ale skosy mają jednak wpływ na szerokość sceny. Trochę się z tym pogodziłem, a trochę jeszcze zawalczę


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

A jaki kupiles Coax ? Bo ja coś szukam

jeszcze nie kupiłem i nie wiem, czy zdążę teraz, bo przede mną wyjazd

Mocno się ostatnio wyprułem z kasy, więc raczej na spokojnie. Na pewno nie kupię cyfrówki za kilka tysięcy.

Myślę o Oyaide DST-75R, a może uda mi się wypożyczyć EAR STREAM Digix3 1m z lokalnej krakowskiej manufakturki. Słyszałem kilka pozytywnych opinii. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/7/2021 at 12:38 PM, sound of silence said:

Kilka fotekf3bbbbc4e44019c92cbd592578784d28.jpg7fbac7afaf9ebd8d465fa6737fe2b7c6.jpg5f0a21339c9c388123016aa3081c282c.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Wiem, ustawianie kolumn i dogięcia za pomocą lasera może się wydawać przesadą, ale, że mam na podorędziu, to skorzystałem 🙂

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Przy okazji wielkie dzięki wszystkim, którzy pomogli i udzielili info zarówno na priv jak i tutaj na głównej stronie. I dziękuję Mateuszowi, za możliwość odsłuchu jego systemu przed zakupem. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Super zestaw 🙂 Musze sprobowac z tym laserem 😄 od dawna mi to pchodzilo po glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się nabyć L100 niestety poprzedni właściciel pomalował je na czarno i tu jest moje pytanie. Czy zerwać tą farbę jakąś chemią czy zostawić farbę i dać fornir na farbę. Zastanawiam się też czy robić jak fabryka wydała czyli orzech amerykański czy też coś indywidualnego. Bardzo proszę o poradę.

P.s. kolumny zamiast maskownic miały wywalony materiał i w oryginalne ramki maskownic wstawił ktoś blachę 1 mm z otworkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się nabyć L100 niestety poprzedni właściciel pomalował je na czarno i tu jest moje pytanie. Czy zerwać tą farbę jakąś chemią czy zostawić farbę i dać fornir na farbę. Zastanawiam się też czy robić jak fabryka wydała czyli orzech amerykański czy też coś indywidualnego. Bardzo proszę o poradę.
P.s. kolumny zamiast maskownic miały wywalony materiał i w oryginalne ramki maskownic wstawił ktoś blachę 1 mm z otworkami. 

Nie jestem stolarzem ale mam kogo spytać więc dam ci znać. Na moje wyczucie to trzeba zeszlifować farbę i dopiero kłaść nowy fornir. Wiem że są środki które powodują że farba jakby się "gotowała / rozpuszczała" ale nie wiem czy później dobrze będzie ci trzymał klej pod nowym fornirem.
Co do drugiego pytania, ja zdecydowanie dałbym orzech jak w oryginale i zdecydowanie olejowany a nie lakier . Czemu ? Poprostu mi się podoba a nie lubię jakiegoś zebrano czy innych wariactw , fajnie może be teak wyglądał ale to jest bliskie orzechowi. Okej dlatego że lubię dotyk naturalnego drewna a nie lakieru i drewno oddychać może .
I jeszcze taki argument - jak ci za jakiś czas przyjdzie ochota na większe JBL to jak zrobisz je jak w oryginale to z moich doświadczeń cena będzie wyższa i łatwiej sprzedać .
Daj jakieś fotki jak jest i jak zrobiłeś
A co do tego grilla to poprzednik chyba miał coś ... Z ...

Ponizej Przykład mojego odrestaurowania JBL 4315
dc9cdc9d1f595c59c567ac927822ea15.jpg
ec8ac260c889749f81f471772f35bb07.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Plus tej blachy że głośniki są jak nowe oczywiście poza pianką wokół wysokotonowego, ale to chyba standard że się utleniają. Stolarką bawię się amatorsko, ale oklejanie zrobię sam i oczywiście zrobię fotkę  przed renowacją i po. Nie jest łatwo dostać orzecha amerykańskiego w liściu powyżej 30 cm, ale może orzech europejski przejdzie bo jest dostępny. Kupię i sprawdzę jak będzie wyglądał po olejowaniu.

Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SilwanusJeśli zalezy Tobie na powrocie do forniru ukrytego pod farbą to widzę 2 rozwiązania. 

1. Piaskowanie sodą. Zerwie lakier nie uszkadzając forniru. Można też w ten sposób odnowić fronty. Choć będzie czekało malowanie. 

2. Firma Remers ma środek do pozbywania się lakieru z drewna. Nie pamiętam jak się nazywa ale można w necie znaleźć namiary na ich doradcę technicznego.

I jeszcze jedno. Marcin ma rację z olejem. Bez porównania lepszy wygląd. Brałbym też pod uwagę woskowanie.

Edytowane przez jaggo00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety chyba nie uratuję już tego forniru pod farbą, bo są mocno zbite dwa rogi. Dziś będę miał renusol strong i postaram się usunąć powlokę z farbą wtedy będę widział na 100 % czy da się coś zrobić z oryginalnym fornirem. Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Jakis czs temu @Sovereign odnosząc się do moich dywagacji dotyczacych sensu stosowania CC na dole pasma w moich s3100 zaczął od mojego braku doświadczenia. Tak w kwestii tej marki a także audio nie jest ono imponujące. Raczej szukam go tutaj u kolegów. I w tym momencie zainspirowany wiedzą kolegi Sovereign (bardzo dziekuje!) zrobiłem kolejny krok. 

CC po całości:)

Co można powiedzieć? Kolejna dobra zmiana;) fortepian, blaszaki czy nawet wokal bardzo zyskały. Znowu poprawiła się przestrzeń, słychać teraz wyraźnie "aurę" przestrzeni gdzie nagrywana była muzyka...

Przypomnę,  że podział w jbl s3100 ustawiony jest na dolnym krańcu na 800hZ. Warto było i każdemu polecam. Ciekawe jak @Marcin Wielgusu Ciebie by zadziało😎?

Przy okazji wymieniłem też kondensatory zasilające CC. Po wyminie ładowarki będzie 60V. Napiszę jak będzie o czym:)

Screenshot_20211128-095539_Messages.thumb.jpg.3303b7667c73a4050078bde1323a53cb.jpg

Czy teraz jestem pod ścianą jeśli chodzi o dalsze (rozsądne) udoskonalenia? Jeśli nawet tak to całkiem przyjemna ta ściana....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, audiofan01 napisał:

Ten regał po prawej, to prawdziwe pudło fortepianu czy zrobiony na wzór pudła?

Jakkolwiek to świetny pomysł👍

Prawdziwy fortepian z lat 20tych XX wieku. Nie dało się naprawić więc na emeryturze jest meblem...

Screenshot_20211128-122224_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwy fortepian z lat 20tych XX wieku. Nie dało się naprawić więc na emeryturze jest meblem...
Screenshot_20211128-122224_Gallery.thumb.jpg.a70648c87c89b186ed81ecdd2189b655.jpg

Świetny i bardzo oryginalny pomysł.

A jakie słyszysz zmiany na niskich tonach ? Bo u mnie CC jest na górze i średnicy i jestem bardzo zadowolony choć nie wiem czy dobrze zrobiłem słuchać Andrzej aby na dole sobie odpuścić CC.
U mnie to już ponad pół roku ... Albo i więcej czas leci ale jest naprawdę dobrze zresztą mówiłem ci o tym i pisałem na forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje nietuzinkowego pomysłu, który prócz hobbystycznego waloru, stanowi ustrój akustyczny i wspaniały dodatek aranżacji wnętrza.

👍

ładny fragment wnętrza,

gratki, 

Przy okazji, 

ładne te 4315 i 4343 👍

chciałem rzucić uchem na nie, ale to znów drugi koniec PL ;-(

Ufam, ze kiedyś...

---------------------

Pozdrowienia dla sympatyków, bo i sam kiedyś miałem JBL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje nietuzinkowego pomysłu, który prócz hobbystycznego waloru, stanowi ustrój akustyczny i wspaniały dodatek aranżacji wnętrza.

ładny fragment wnętrza,
gratki, 
Przy okazji, 
ładne te 4315 i 4343 
chciałem rzucić uchem na nie, ale to znów drugi koniec PL ;-(
Ufam, ze kiedyś...
---------------------
Pozdrowienia dla sympatyków, bo i sam kiedyś miałem JBL 

zapraszam. prywatnie na L300 słucham


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piano napisał:

Gratulacje nietuzinkowego pomysłu, który prócz hobbystycznego waloru, stanowi ustrój akustyczny i wspaniały dodatek aranżacji wnętrza.

👍

ładny fragment wnętrza,

gratki, 

Przy okazji, 

ładne te 4315 i 4343 👍

chciałem rzucić uchem na nie, ale to znów drugi koniec PL ;-(

Ufam, ze kiedyś...

---------------------

Pozdrowienia dla sympatyków, bo i sam kiedyś miałem JBL 

Dzięki!

Jeśli chodzi o te zacne paczki to niestety należą do Marcina. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o poradę. Niestety mój luxman 550 skończył na serwisie bez nadziei na szczęśliwy koniec (brak części). Muszę znaleźć nowy wzmacniacz do 7k pasujący z JBL L100.  Zastanawiam się nad Marantz hd-amp1 (podobno to bardzo jasne granie, ale wygląd super) i nad nuprime st 9 i nuprime dac-9 (podobno to cieplejsze granie) wygląd już mniej ekscytujący. żaden ze mnie meloman i uszy już mniej referencyjne (po 50 😉 ).

Dziękuję 

Edytowane przez Silwanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem troszkę sam sobie, ale może komuś to się przyda. Zadzwoniłem do Q21 i miły Pan doradził mi, żeby nie pchał się w klasę D, a raczej pomyślał o lampie lub dobrej integrze. Dożo mi to pomogło, bo teraz chociaż wiem czego dalej szukać.

Wrócę też do odnowienia kolumn. Skończyłem je klika dni temu (mało czasu). Na razie grają z moją yamahą od kina domowego. Poszukiwania wzmacniacza trwają.

jbl 1.jpg

jbl 6.jpg

jbl 7.jpg

jbl 8.jpg

jbl 14.jpg

jbl 15.jpg

jbl16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szacunek ... Za robotę która wykonałeś . Ubytki na krawędziach możesz uzupełnić woskiem do renowacji mebli. Dobierz kolor do swoich paczek i będzie super. Podeślę ci zdjęcia jak ja moje L80 zrobiłem . Znajdziesz ten wosk na allegro .

Co do wzmaka ja lubię cieplejsze . Miałem większość z Musical Fidelity. Zajrzyj do klubu MF.
Polecam model M6si a jak trzeba zaplatwie ci go w bardzo dobrej cenie - nowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za dobre słowo i za pomysł z woskiem. Jestem właśnie w trakcie ustalania ceny za accuphase jeśli się nie uda to bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy. 

205fe7c8f980d030a71054ef97682da4.jpg
Może kolor ciut za ciemny ale taki miałem. W realu lepiej wyglada a koszt nie wielki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2021 o 18:09, Silwanus napisał:

Panowie proszę o poradę. Niestety mój luxman 550 skończył na serwisie bez nadziei na szczęśliwy koniec (brak części). Muszę znaleźć nowy wzmacniacz do 7k pasujący z JBL L100.  Zastanawiam się nad Marantz hd-amp1 (podobno to bardzo jasne granie, ale wygląd super) i nad nuprime st 9 i nuprime dac-9 (podobno to cieplejsze granie) wygląd już mniej ekscytujący. żaden ze mnie meloman i uszy już mniej referencyjne (po 50 😉 ).

Dziękuję 

A czy luxman już pogrzebany? o brak których części chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, jaggo00 napisał:

A czy luxman już pogrzebany? o brak których części chodzi?

Luxman leży u pana na serwisie. Czekam właśnie na ekspertyzę jakie konkretnie są rzeczy do wymiany. Mam nadzieję, że dostanę krótką listę. Całą sprawa mocno mnie niepokoi, bo wstępna wycena jest na 3,5 k. Części mają być sprowadzone z Japonii. W następnym tygodniu będę miał accu 308 i mocno się zastanawiam, czy ciągnąć ten wątek z luxmanem. Ogólnie majster jest mega irytujący, bo każdy kontakt to wielkie narzekanie jaki to bardzo trudny sprzęt do naprawy i że nie warto. Dużo płaczu. Przewidziany czas naprawy ... rok.

Pozdrawiam

Edytowane przez Silwanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Już zamówiłem w kolorze orzecha. Dzięki za pomysł.

Na małe ryski i ubytki to super rozwiązanie. Połóż na ciepły - nie gorący - kaloryfer przed zabawa to jest bardziej plastyczny . Kup wąską szpachelki a później zapoleruj szmatką na koniec i git


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.