Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Kolega jaggo00 jakiś czas temu sprzedawał swoje modyfikowane S3100, wie ktoś czy sprzedał ? 😜 Próbuję się z nim skontaktować tutaj na priv oraz przez ogłoszenie które kiedyś wystawił, ale chyba jest nieaktywny na razie.

Ewentualnie jeśli jest tu ten ktoś kto kupił te kolumny od niego, czy mógłby co nieco o nich napisać ?

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolega jaggo00 jakiś czas temu sprzedawał swoje modyfikowane S3100, wie ktoś czy sprzedał ? Próbuję się z nim skontaktować tutaj na priv oraz przez ogłoszenie które kiedyś wystawił, ale chyba jest nieaktywny na razie.
Ewentualnie jeśli jest tu ten ktoś kto kupił te kolumny od niego, czy mógłby co nieco o nich napisać ?

Hej Micke.
Dam mu znać że go szukasz on chyba przepadł bo go muzyka na Everestach pochłonęła. Tak to jest jak Nirvanę ktoś zaliczy.

Co do modyfikacji to znam i polecam. Poszedł w moje ślady a ja poprzedników z forum. Czyli zwrotnica prądowa na nowoczesnych, wysokiej jakości komponentach - w jego i moim przypadku wykonana przez sonus oliva czyli p. Adrzeja. Jaggo zrobił o ile dobrze pamiętam 1:1 tylko prądowa a ja do swoich L-300 zrobiłem od nowa wg projektu Nelsona Passa ale w wersji prądowej. Chcesz posłuchać ... Wpadaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2022 o 14:57, Micke 13 napisał:

Kolega jaggo00 jakiś czas temu sprzedawał swoje modyfikowane S3100, wie ktoś czy sprzedał ? 😜 Próbuję się z nim skontaktować tutaj na priv oraz przez ogłoszenie które kiedyś wystawił, ale chyba jest nieaktywny na razie.

Ewentualnie jeśli jest tu ten ktoś kto kupił te kolumny od niego, czy mógłby co nieco o nich napisać ?

Juz jestem:) zajrzalem troche przez przypadek a tu proszę:)

Tak Marcin everesty mnie wciągnęły, zbieram sie, zeby cos o nich naskrobac. Ale ok. To później. 

S3100 sprzedane, choc nie powiem, zebym byl z tego powodu szczęśliwy, ale trzeba bylo wietrzenie mojej jaskini zrobić bo zaczynalo tam wygladac jak w komisie:)

Micke, sporo pisałem tutaj na forum o tych glosnikach, o kolejnych zmianach. Wszystko co napisałem podtrzymuje. Chyba latwo znaleźc na forum.

Człowiek, ktory kupil moje kolumny wspomnial, ze ogladał tez innne, ktore jego zdaniem byly na granicy szrotu. Pisze o tym, zeby przestrzec, zeby zwrocic uwage przy zakupie na to co jest w środku. 

W kazdym razie glosniki zdecydowanie warte polecenia! 

Na olx są też fajne jbl studio 4315, z tego co wiem to Marcina. chyba warto sprawdzic. 

Jak by co to czekam na pytania.

 

Edytowane przez jaggo00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, jaggo00 napisał:

Jak by co to czekam na pytania.

Wszystko co o nich tutaj pisałeś czytałem oczywiście po kilka razy, w sumie wertuję temat już od kilku miesięcy. Teraz troszkę żałuję że nie odezwałem się do Ciebie po te S3100, kasę oczywiście kiszę już od ponad roku, ale wciąż łudziłem się że upoluję gdzieś 4367, S4700 czy nawet 4365 w jakiejś ludzkiej cenie. Kurs dolara makabrycznie winduje ceny na te w miarę nowe modele. Wczoraj pytałem ile teraz za nowe 4367 no i napisali mi z salonu w Wa-wie, że cena katalogowa na dzień dzisiejszy... 92000 zł (a przecież tuż po premierze kosztowały ok 60 tys) 😜 Długo myślałem też o Klipschach Cornwallach jako tańszej alternatywie, ale one ponoć o wiele mocniej grają tym swoim hornem i przy okazji trzeba by na starcie suba jednego lub dwa dołożyć, bo basem też nie grzeszą. Teraz w sumie wiem jeszcze mniej niż na początku i mam większy zamęt we łbie 😜 Ostatnio naszła mnie myśl że może pójść w zupełnie inną mańkę, w jakieś wielodrożne trumny. Bardzo podobają mi się Legacy Audio Focus SE, ale z dostępnością w PL jest jeszcze gorzej niż z wysokimi JBLami 😕 Oczywiście myślałem też o wielodrożnych JBLach, najlepszy z tego co wyczytałem jest model 250TI, a gdyby i 200W mojego Krella to było tam za mało (bo czytam jakieś straszne historie że one spawarki wciągają nosem), zawsze można by po taniości podpiąć jakiegoś estradowego Crowna w klasie D tylko pod woofery.

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Micke 13 napisał:

Wszystko co o nich tutaj pisałeś czytałem oczywiście po kilka razy, w sumie wertuję temat już od kilku miesięcy. Teraz troszkę żałuję że nie odezwałem się do Ciebie po te S3100, kasę oczywiście kiszę już od ponad roku, ale wciąż łudziłem się że upoluję gdzieś 4367, S4700 czy nawet 4365 w jakiejś ludzkiej cenie. Kurs dolara makabrycznie winduje ceny na te w miarę nowe modele. Wczoraj pytałem ile teraz za nowe 4367 no i napisali mi z salonu w Wa-wie, że cena katalogowa na dzień dzisiejszy... 92000 zł (a przecież tuż po premierze kosztowały ok 60 tys) 😜 Długo myślałem też o Klipschach Cornwallach jako tańszej alternatywie, ale one ponoć o wiele mocniej grają tym swoim hornem i przy okazji trzeba by na starcie suba jednego lub dwa dołożyć, bo basem też nie grzeszą. Teraz w sumie wiem jeszcze mniej niż na początku i mam większy zamęt we łbie 😜 Ostatnio naszła mnie myśl że może pójść w zupełnie inną mańkę, w jakieś wielodrożne trumny. Bardzo podobają mi się Legacy Audio Focus SE, ale z dostępnością w PL jest jeszcze gorzej niż z wysokimi JBLami 😕 

ło matko! 4367 za 90 k? na początku tego roku gość za mało używane wolał 37. no ale wygrały Everesty.

widziałem szwedzkie ogłoszenie na mk2, mają już zwrotnicę napięciową. link: https://hifitorget.se/visa_annons.php/jbl_s3100_mkii_163636.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jaggo00 napisał:

ło matko! 4367 za 90 k? na początku tego roku gość za mało używane wolał 37. no ale wygrały Everesty.

widziałem szwedzkie ogłoszenie na mk2, mają już zwrotnicę napięciową. link: https://hifitorget.se/visa_annons.php/jbl_s3100_mkii_163636.htm

Ceny chyba idą z miesiąca na miesiąc w górę. Za mało używane 4367 (może to i te same co Ty widziałeś), od Ten Ton chcą równe 40 tys i ani milimetra mniej. Gdyby można było z zagranicy sprowadzić to tam trafiają się fajne okazje, ale znów transport to też nie będzie tania sprawa jeśli ma być bezpiecznie.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Micke 13 napisał:

Bardzo podobają mi się Legacy Audio Focus SE, ale z dostępnością w PL jest jeszcze gorzej niż z wysokimi JBLami

referencyjni nie mają?

http://www.hifireference.pl/legacy-focus-se.html

6 minut temu, Micke 13 napisał:

Gdyby można było z zagranicy sprowadzić to tam trafiają się fajne okazje, ale znów transport to też nie będzie tania sprawa jeśli ma być bezpiecznie.

są firmy zajmujące się transportem UE. Rok temu korzystałem wysyłając do Danii b. duże zg. Raptem 1500 zeta. 

29 minut temu, Micke 13 napisał:

że może pójść w zupełnie inną mańkę,

ATC scm 100, 150 i jest szansa, ze złapiesz 😉

30 minut temu, Micke 13 napisał:

model 250TI

byłbym ostrożny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piano napisał:

referencyjni nie mają?

Litości, ja niedługo będę bezrobotny, no i nie śpię na kasie 😜 A zresztą wolę sprzęt sprawdzony = używany 😉

3 minuty temu, piano napisał:

są firmy zajmujące się transportem UE. Rok temu korzystałem wysyłając do Danii b. duże zg. Raptem 1500 zeta. 

Serio proszę o namiary jeśli masz kogoś sprawdzonego, komu można powierzyć transport tak wartościowego sprzętu. Baa, ja nawet sam gdybym mógł pojechać nie wiem czy bym się zabrał z co po większymi paczkami, pewnie musiałbym specjalnie busa wynajmować.

6 minut temu, piano napisał:

ATC scm 100, 150 i jest szansa, ze złapiesz 😉

Oczywiście tą markę również mam na oku, tylko tutaj znowu ceny nawet używanych są bardzo wysokie.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na to ogłoszenie. Te zdjęcia pochodzą z polskiego domu pod Krakowem. Byłem tam i ich słuchałem. Bardzo fajne kolumny, choć ja wolę swoje 250 TI. Nie bałbym się też co do ich napędzenia. Są w stanie przyjąć dużo prądu, co nie znaczy, że aż tyle go potrzebują. Słyszałem je z końcówką Parasounda, Integra Rogue Audio, ML 585, monoblokami na Icepower i kilkoma innymi. Wiem też z pewnego źródła, że mocna lampa 60 w/ kanał świetnie sobie z nimi radziła .
Nie są aż tak trudne, a 200 watowy Krell spokojnie sobie poradzi

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Micke 13 napisał:

A zresztą wolę sprzęt sprawdzony = używany 😉

z s/h Legacy Focus w UE, to rzadkość. Sam się interesowałem. 

24 minuty temu, Micke 13 napisał:

proszę o namiary

korzystałem z Basmar. https://www.firmabasmar.pl/kontakt

Przyjechali, zabrali, dostarczyli pod drzwi, klientowi w Danii. 

Pytałem czy ma jakieś uwagi, odpowiedział, ze uwag brak.

to wszystko w czarnym streczu 4 szt, to moja wysyłka do Danii. 

Jak widzisz, spore to to. 

24 minuty temu, Micke 13 napisał:

Oczywiście tą markę również mam na oku, tylko tutaj znowu ceny nawet używanych są bardzo wysokie.

bo dobre, to trzymają $ i mało kto sprzedaje, chyba, ze przechodzi na wyższy model.

Nieco tańszą opcją jest seria Pro. 

 

 

 

IMG_3039 (1).jpg

12 minut temu, sound of silence napisał:

Wiem też z pewnego źródła, że mocna lampa 60 w/ kanał świetnie sobie z nimi radziła .

zgadza się np. KR Audio Kronzilla. 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piano napisał:

z s/h Legacy Focus w UE, to rzadkość. Sam się interesowałem.

Są teraz fajne i to za ok 33 tys. ale w... Australii 😜 Gość nawet pisze że ewentualnie zamieni na Harleya 😄

9 minut temu, piano napisał:

korzystałem z Basmar. https://www.firmabasmar.pl/kontakt

Dzięki, teraz będę się mógł poważniej porozglądać poza PL.

A np. jakiś czas temu były JBLe S4700 na Ukrainie w okolicach Kijowa za 37 tys.

11 minut temu, sound of silence napisał:

Nie są aż tak trudne, a 200 watowy Krell spokojnie sobie poradzi

A mnie coś się obiło o uszy że za oceanem to do nich nawet i 500W potworki podpinają 😜

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście tą markę również mam na oku, tylko tutaj znowu ceny nawet używanych są bardzo wysokie.

@Mike 13 napisz do mnie na priv.
Ja mam 4315 na sprzedaż ale mam przyjaciela który ma JBL 4343 i JBL L-300 . Coś mówił że z którąś para się będzie rozstawał no chyba że to nie twoja bajka ale i 4343 i L-300 znam i to naprawdę super granie .
Jeszcze go podpytam bo jego syn ma jakieś spore JBL ale nie pamiatam modelu i chyba chciał sprzedać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Micke 13 napisał:

Są teraz fajne i to za ok 33 tys. ale w... Australii

jak doliczysz transport, cła, podatki, vaty, sraty i ryzyko, to z twarzy uśmiech ginie bezpowrotnie. 

X lat temu, gdy stawki były jeszcze znośne, wysyłałem ogromne skrzynie mbl 101, do Azji. Kupiec już wtedy łapał się $ za głowę. 

2 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

4343

👍

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jaggo00 napisał:

Jak by co to czekam na pytania.

Gdybyś miał chwilkę to mam parę dodatkowych pytań o S3100, ale to myślę już na priv 🙂

16 minut temu, piano napisał:

jak doliczysz transport, cła, podatki, vaty, sraty i ryzyko, to z twarzy uśmiech ginie bezpowrotnie.

Czyli najlepiej szukać na terenie EU ? Bo ja już snułem chore pomysły by się z Japończykami za pomocą google translatora dogadywać, oni to tam mają u siebie skarby 😄

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Micke 13 napisał:

Czyli najlepiej szukać na terenie EU ?

z punktu widzenia całkowitej wartości nabywanego towaru, w tym ryzyka transportu, to tak. 

W UE też występuje ryzyko związane z transportem, ale może ono być pomniejszone o transport własny, co niejednokrotnie czyniłem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Micke 13 napisał:

 

A mnie coś się obiło o uszy że za oceanem to do nich nawet i 500W potworki podpinają 😜

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podpiąć i 1 kW, kontrola będzie absolutna, ale 100-200 wat też daje radę. One mają przyzwoitą skuteczność i w mojej opinii nie są z tych najtrudniejszych. Nie mniej kochają prąd i nie boją się go przyjąć w dużych dawkach, co sprawia, że są dość uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z AS 2023 Szymona Fabera z prezentacji Everestów:

JBL Everest DD67000 + elektronika Mark Levinson. Powiem krótko za taką prezentację powinno się karać. Kolumny za 259 000zł grały tak katastrofalnie źle, że trudno to Wam przekazać. Całą prezentację wiecznie zalewał średni i wyższy wiecznie dudniący bas, do tego stopnia że zbierało się na wymioty. Przykrywał absolutnie wszystko, nie było słychać praktycznie nic oprócz łup, łup i wwwwwwuuuuuu. W moim zestawieniu najgorszych zestawów z “wyższej półki” ten jest w top 3. Góra tych kolumn jest dość stonowana i matowa więc przynajmniej tutaj nie będzie kłucia po uszach. Po takiej prezentacji nie dałbym za nie złamanego grosza. Absolutny WSTYD! Zero sceny, zero wybrzmień, zero szlachetności i wyrafinowania.”

Byłem tam  tylko przez chwilę przez ścisk i zbyt małe pomieszczenie i ogólnie to tak bym nie napisał ( Wiadomo Szymon to tylko S16Hz, Wilsony i może niektóre Sonusy uznaje) ale faktycznie prezentacja wyjątkowo nieudana, one się tam dusiły po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sound of silence napisał:

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podpiąć i 1 kW, kontrola będzie absolutna, ale 100-200 wat też daje radę. One mają przyzwoitą skuteczność i w mojej opinii nie są z tych najtrudniejszych. Nie mniej kochają prąd i nie boją się go przyjąć w dużych dawkach, co sprawia, że są dość uniwersalne.

250TI opinie mają raczej paczek bardziej w stronę jazzu niż rocka, a to właśnie seria Synthesis czy Studio Monitor najczęściej przewija się w rekomendacjach dla łojenia. A ja przyznaje (ze wstydem), od kiedy nabyłem Krelle, najczęściej lecę hard&heavy ;P Na KSA-200B moje Dynki A72SE dosłownie latają, nie, źle napisałem, raczej na odwrót, bo membrany tych niełatwych do napędzenia wooferów praktycznie ani drgną, trzeba naprawdę ostro podkręcić głośność, tak je ten Krell trzyma za mordę ;) U mnie praktycznie co sesje odsłuchową leci już Arch Enemy tak to miodnie gra ;) Dlatego na pewno nie zaakceptuje wolniejszego basu niż mam teraz, a z tego co czytałem, to może być problem w 250TI :/ Możliwe że stąd te opinie o potrzebnych spawarkach dla nich.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, audiofan01 napisał:

Napisaleś, że „do łojenia” z czym się nie zgadzam bo grają dobrze i jazz i kameralną,rock,  techno, generalnie są bardzo uniwersalne.

A, to rozumiem. Może więc to kwestia wielkości ? Też nie wyobrażam sobie słuchania tego rodzaju muzyki na mniejszych monitorkach. Nawet teraz z podłogowymi Dynkami jeszcze je dopalam subem RELa w oz. A że subik w sumie malutki, model Q201, to jeszcze muszę go dość mocno odkręcać w 35m2 i to jeszcze bardzo pochłaniającym niskie (silne bas trapy w konstrukcji samych ścian pomieszczenie).

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Micke 13 napisał:

A, to rozumiem. Może więc to kwestia wielkości ? Też nie wyobrażam sobie słuchania tego rodzaju muzyki na mniejszych monitorkach. Nawet teraz z podłogowymi Dynkami jeszcze je dopalam subem RELa w oz. A że subik w sumie malutki, model Q201, to jeszcze muszę go dość mocno odkręcać w 35m2 i to jeszcze bardzo pochłaniającym niskie (silne bas trapy w konstrukcji samych ścian pomieszczenie).

4429 to są raczej większe kolumny, a nie „mniejsze monitorki”. Waga szt. to 32 kg, sam 30 cm woofer waży 10 kg. Sa tylko, mimo swych gabarytów, podobnie jak inne studio monitor słabe w najniższych zakresach, bo to tylko 40 Hz i to przy -6 dB. Więc tak jak pisałem, symfonika, najniższe organy to tu mają lekko pod górkę we wszystkim innym szybki swobodny bas daje świetne efekty. Mam je w 38 mkw i dają radę.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, audiofan01 napisał:

4429 to są raczej większe kolumny, a nie „mniejsze monitorki”. Waga szt. to 32 kg, sam 30 cm woofer waży 10 kg. Sa tylko, mimo swych gabarytów, podobnie jak inne studio monitor słabe w najniższych zakresach, bo to tylko 40 Hz i to przy -6 dB. Więc tak jak pisałem, symfonika, najniższe organy to tu mają lekko pod górkę we wszystkim innym szybki swobodny bas daje świetne efekty. Mam je w 38 mkw i dają radę.

Mimo wszystko, 1x30 to nie to samo co 2x30 + 2x18 w Legacy Audio Focus, lub choćby jedna 38ka jak w największych JBLach. Nie żebym był jakimś basolubem, po prostu moje pomieszczenie odsłuchowe chłonie bas jak gąbka, zostało tak umyślnie pomyślane bo ja nie znoszę dudnienia ;) Dlatego też kolumny stawiam niemalże na środku pokoju (4m od ściany z tył, 1m od bocznych bardzo silnie tłumionych ciężkimi bas trapami) by zminimalizować wpływ podbicia niskich od ścian, nawet suba umieszczam na środku i jeszcze podnoszę go na granitach by mniej podbijał bas od podłogi ;) Dzięki temu niskie są piekielnie szybkie i bardzo czytelne. Oczywiście w takim ustawieniu i konfiguracji pomieszczenia potrzeba kolumn z dużą ilością basu ;)  Troszkę jak w tych letnich domkach amerykanów o cienkich ściankach, gdzie bas przelatuje przez nie swobodnie i nie jest niczym podbijany ;)

 

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/11/2022 at 9:32 AM, Micke 13 said:

Mimo wszystko, 1x30 to nie to samo co 2x30 + 2x18 w Legacy Audio Focus, lub choćby jedna 38ka jak w największych JBLach. Nie żebym był jakimś basolubem, po prostu moje pomieszczenie odsłuchowe chłonie bas jak gąbka, zostało tak umyślnie pomyślane bo ja nie znoszę dudnienia 😉 Dlatego też kolumny stawiam niemalże na środku pokoju (4m od ściany z tył, 1m od bocznych bardzo silnie tłumionych ciężkimi bas trapami) by zminimalizować wpływ podbicia niskich od ścian, nawet suba umieszczam na środku i jeszcze podnoszę go na granitach by mniej podbijał bas od podłogi 😉 Dzięki temu niskie są piekielnie szybkie i bardzo czytelne. Oczywiście w takim ustawieniu i konfiguracji pomieszczenia potrzeba kolumn z dużą ilością basu 😉 Troszkę jak w tych letnich domkach amerykanów o cienkich ściankach, gdzie bas przelatuje przez nie swobodnie i nie jest niczym podbijany 😉

 

 Tak czy siak, brzmienie JBLa nawet L250 czy cokolwiek podobnego z tej "stajni" to bedzie cos zupelnie innego / inna filozofia dzwieku niz Dynaudio 🙂 Wiec ciezko to bedzie porownywac na zasadzie w dynkach byl bas taki i taki, a w JBLu bedzie inny. To beda tak inne charaktery brzmienia jako calosci, ze w ogole tego nie bedzie sie dalo ze soba zestawic! 🙂Nie da sie tez w zaden sposob przyrownac basu z 2x18cm do duzego papierowego woofera jak jest w L250, ja bym to opisal w ten sposob: bas z L250 nawet moze byc subiektywnie duzo wolniejszy, moze nawet nie byc wcale nizszy, moze nawet bardziej dudnic lub wzbudzac pomieszczenie - nie wiem, ale bedzie na pewno bardziej "autentyczny"  🙂 Bo dobry bas to nie tylko zejscie i parametr impuslowy (szybkosc), ale tez cos co nazywa sie "barwa" i pewna fizyczna obecnoscia / namacalnoscia, ktorej praktycznie zadne konfiguracje z dwoma 18cm wooferami nie daja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GT napisał:

Nie da sie tez w zaden sposob przyrownac basu z 2x18cm do duzego papierowego woofera jak jest w L250

A u mnie jak najbardziej mogę zrobić takie porównanie, bo prócz Dynek mam też Onkyo SC90MkII właśnie z 30cm papierzakiem i to jeszcze w oz 😄 Tak więc w porównaniu z Dynkami bas z Onkyo jest równiejszy i nie dudni w niższych rejestrach, tam gdzie Dynki już grają z dziury. Nie jest podbity w średnim i wyższym podzakresie ale jest też przez to wolniejszy i mniej precyzyjny (poza najniższą oktawą gdzie Dynki spowalniają dziurą) Mniej umca, umca że tak się wyrażę, ale za to wielkość basowych źródeł pozornych jest znacznie większa, co nadaje im potrzebnej potęgi. Dynkom bardzo pomaga sub RELa który jest oczywiście oz. Akurat teraz w 35m2 Dynkowy bas z dziur bas-reflexów mocno się rozmywa, w jego miejsce nakłada się więc szybki bas z RELa, końcowy efekt jest znakomity. Jednakże niestety wielkość źródeł pozornych, przede wszystkim na średnicy dalej jest znacznie mniejsza niż z 30cm papierzaka Onkyo. Dlatego też zmieniłem pierwotną koncepcję kupna JBL S3900 z podwójnymi 25cm na jakąś wersję z pojedynczym 38cm. PS. Również muszę napisać, że od wielu lat nieznoszę dźwięku z małych monitorków. Nie ważne jakby szybko i precyzyjnie grały, ich źródła pozorne są nierealistycznie pomniejszone i np. słuchanie wysokich kobiecych wokali przypomina smerfne hity 😕

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/15/2022 at 7:15 PM, Micke 13 said:

A u mnie jak najbardziej mogę zrobić takie porównanie, bo prócz Dynek mam też Onkyo SC90MkII właśnie z 30cm papierzakiem i to jeszcze w oz 😄 Tak więc w porównaniu z Dynkami bas z Onkyo jest równiejszy i nie dudni w niższych rejestrach, tam gdzie Dynki już grają z dziury. Nie jest podbity w średnim i wyższym podzakresie ale jest też przez to wolniejszy i mniej precyzyjny (poza najniższą oktawą gdzie Dynki spowalniają dziurą) Mniej umca, umca że tak się wyrażę, ale za to wielkość basowych źródeł pozornych jest znacznie większa, co nadaje im potrzebnej potęgi. Dynkom bardzo pomaga sub RELa który jest oczywiście oz. Akurat teraz w 35m2 Dynkowy bas z dziur bas-reflexów mocno się rozmywa, w jego miejsce nakłada się więc szybki bas z RELa, końcowy efekt jest znakomity. Jednakże niestety wielkość źródeł pozornych, przede wszystkim na średnicy dalej jest znacznie mniejsza niż z 30cm papierzaka Onkyo. Dlatego też zmieniłem pierwotną koncepcję kupna JBL S3900 z podwójnymi 25cm na jakąś wersję z pojedynczym 38cm. PS. Również muszę napisać, że od wielu lat nieznoszę dźwięku z małych monitorków. Nie ważne jakby szybko i precyzyjnie grały, ich źródła pozorne są nierealistycznie pomniejszone i np. słuchanie wysokich kobiecych wokali przypomina smerfne hity 😕

Ja sluchajac wlasnie JBL s3900 np. po innych wiekszych JBLach bylem mocno zawiedziony, wlasnie zbyt powsciagliwym i plaskim dolem. Tak ze koncepcja wejscia w jakis wiekszy woofer jest jak najbardziej trafna. Co nie zmienia faktu, ze rynek uzywanego JBLa (czy tez nowego) to praktycznie w PL martwica i jest to mocno frustrujaca sytuacja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.