Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


A co to jest ? Jakieś niebiosa JBL ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jedne muszę schować, oba się nie mieszczą. 4312 są "nowe". Barwa OK, bez niespodzianek, ale chyba jednak muszą leżeć, bo zbyt audiofilska scena mi wychodzi 😉 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich miłośników JBL.

Stało się, tak nabyłem kolumny E80. Mam ampli Denon AVR 2803 i niestety mimo regulacji, różnych wariantów nie jestem zadowolony z basu. Brak głębi.Reszta ok góra i średnie wspaniałe. Czy powinienem wymienić ampli czy dokupić suba (czego nie chcę), a może zmienić ampli na jakiegoś HK ? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich miłośników JBL.
Stało się, tak nabyłem kolumny E80. Mam ampli Denon AVR 2803 i niestety mimo regulacji, różnych wariantów nie jestem zadowolony z basu. Brak głębi.Reszta ok góra i średnie wspaniałe. Czy powinienem wymienić ampli czy dokupić suba (czego nie chcę), a może zmienić ampli na jakiegoś HK ? Co radzicie?

1. Poszukaj czy w necie znajdziesz gdzieś w testach wykres zależności impedancji od częstotliwości
2. Zależnie od tego co znajdziesz .... Ja bym polecił Musical Fidelity M6i lub nowszy M6si

Miałem taki problem jak ty z Focal Chorus 836v I wlasnie MF M6i go rozwiązał . Bas był jak a wcześniej pomimo 3 driverów na basie była lipa

Na moje oko E80 powinno grać na basie choć ich nie słuchałem . Znam JBL 4343, 4315 a mam L300


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


1. Poszukaj czy w necie znajdziesz gdzieś w testach wykres zależności impedancji od częstotliwości
2. Zależnie od tego co znajdziesz .... Ja bym polecił Musical Fidelity M6i lub nowszy M6si

Miałem taki problem jak ty z Focal Chorus 836v I wlasnie MF M6i go rozwiązał . Bas był jak emoji122.png a wcześniej pomimo 3 driverów na basie była lipa

Na moje oko E80 powinno grać na basie choć ich nie słuchałem . Znam JBL 4343, 4315 a mam L300


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pytający w innym wątku wspomniał, że budżet ma ok. 700 zł na używkę i to chyba do tych kolumn wystarczy ale trzeba poszukać czegoś starszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/quad-77brytyjczyk-o-pieknym-brzmieniu-nowy-45k

Brzydki jak .... Noc ale ci co słyszeli bardzo chwalą i cytujac kolegę z forum "żona uwierzy że 100 zł kosztował"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/quad-77brytyjczyk-o-pieknym-brzmieniu-nowy-45k

Brzydki jak .... Noc ale ci co słyszeli bardzo chwalą i cytujac kolegę z forum "żona uwierzy że 100 zł kosztował"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jak multipla 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audiofan01 napisał:

Na olx jest denon 1500ae ale do lekkiej naprawy więc raczej odpada. W tym budźecie jest trochę NAD-ów ale nie potrafię doradzić który więc popytaj w ich klubie, bo te modele grają różnie ale na pewno jakiś będzie odpowiedni.

no właśnie myślałem, że tutaj ktoś ma te kolumienki i doradzi z czym to się je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Bardzo niską czułość . Ciekawe jak to gra ale nie ryzykowałby w ciemno pomimo że jest też za 1800 zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

JBL 4350 pełen oryginał . Kupa pracy aby odrestaurować. Nowy orzechowy fornir położony- taki jak w oryginale - przez eksperta od renowacji mebli antycznych. Robił dla mnie i kolegi (jesteśmy razem właścicielami) już parę kolumn i takiego cacka innemu nie dał bym dotknąć. Wystawione przez kumpla. Dostępne we Wrocławiu. Zapraszam bo to spora okazja jako że nie często są dostępne. Jedne z najlepszych kolumn jakie słyszałem i generalnie uważane za TOP i to nie tylko tamtych czasów.

Bardzo cenione przez miłośników JBL.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/jbl-studiomonitor-4350/2118530494-172-3460


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Piękne sprzęty pokazujecie w wątku. Ja miałem kiedyś skromne i odsądzane od czci i wiary E30. Grały znakomicie jednak moim zdaniem. Co prawda wtedy jazzu czy bluesa wcale nie słuchałem, a "powaznej" rzadko. Potem miałem jakieś Haydny, jakieś Sparki. Od Sparkow lepsz eokazały się Arcusy które mam nadal. A jednak cały czas chodzi mi po głowie kupić te E30 i znów na nich słuchac. No może L830 by nie włazić drugi raz w to samo.

Przy okazji nie wiem skąd legendy, że nawet te E30 produkowały tylko bas. One basu produkowały niezbyt wiele i dobrego. Są też wytrzymałe, bo kiedyś po pijaku słuchałem tak głośno, że poszedł zapach jakiejś zywiciy czy kleju. Kolumny były całe ciepłe, ale nic im się nie stało.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeć nie słyszałem, ale widzę że mają identyczne przetworniki co Northridge E90 które kiedyś miałem. W E90 średnio-tonowy się męczył ogarniając zbyt szerokie pasmo, tu jest zupełnie inaczej cięty więc może być lepiej/inaczej (niepotrzebne skreślić). Druga sprawa to że E50 mógł służyć jako środkowy kanał w konfiguracji Northridge'ów do kina domowego, więc może ale nie musi mieć naturalnie brzmiące wokale.

Tyle gdybania z mojej strony, może się trafi ktoś kto faktycznie ich słuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Hejka, gdyby ktoś coś wiedział:

Kupię używane JBL S3900 🙂

Oczywiście sprawdzam codziennie na Hifi Sharku, są ciekawe oferty w US (nawet zważywszy na kurs dolara) oraz oczywiście w JP, tylko nie wiem jak tam z cłem wygląda... Dlatego raczej preferuję kupić gdzieś z EU. Ze starych ogłoszeń PL znalazłem na allegro jedne używane za 23,5k z 2019r, oraz powystawowe za 29,9k z 2021r.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hejka, gdyby ktoś coś wiedział:
Kupię używane JBL S3900
Oczywiście sprawdzam codziennie na Hifi Sharku, są ciekawe oferty w US (nawet zważywszy na kurs dolara) oraz oczywiście w JP, tylko nie wiem jak tam z cłem wygląda... Dlatego raczej preferuję kupić gdzieś z EU. Ze starych ogłoszeń PL znalazłem na allegro jedne używane za 23,5k z 2019r, oraz powystawowe za 29,9k z 2021r.

Też bym kupił ale to rzadkość na rynku wtórnym w EU.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zmiana koncepcji 😜 Teraz poszukuję S4700 lub 4365 😉

Rozumiem że 4365 są przede wszystkim do "monitorowania", mimo wszystko ta delikatna regulacja na potkach (tam jest niby ledwie po 0,5dB) kusi, zawsze to jakieś dopasowanie dla różnie nagranej muzyki 😉

Taką opinię dot porównania tych modeli znalazłem na grupie facebookowej Home Audio Sound:

"JBL 4365 vs 4700. Both speakers have different sounds. The 4365's have a better top end, less bass. The 4700's are opposite with more bass and not quite the top end."

4365_4700.thumb.jpg.9972a4bdf3cca4d63821ab96daddea9f.jpg

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zmiana koncepcji Teraz poszukuję S4700 lub 4365
Rozumiem że 4365 są przede wszystkim do "monitorowania", mimo wszystko ta delikatna regulacja na potkach (tam jest niby ledwie po 0,5dB) kusi, zawsze to jakieś dopasowanie dla różnie nagranej muzyki
Taką opinię dot porównania tych modeli znalazłem na grupie facebookowej Home Audio Sound:
"JBL 4365 vs 4700. Both speakers have different sounds. The 4365's have a better top end, less bass. The 4700's are opposite with more bass and not quite the top end."
4365_4700.thumb.jpg.9972a4bdf3cca4d63821ab96daddea9f.jpg

Jak nabędziesz to wpraszam się z browarem na odsłuch
Odezwij się do Ten Ton z Wrocławia mieli kiedyś na sprzedaż 4365 może mają jeszcze a na pewno podpowiedź dostaniesz co do tego jak grają.

Czy coś jest monitorem czy nie to się nie przejmuj bo wiele dobrych konstrukcji JBL ma rodowód studyjny. Moje L-300 to studyjne 4333 ale grają super. Lubię je jakoś "bliskiego pola" ale po drugiej stronie salonu też jest cool.

Daj znać co ci się udało znaleźć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.