Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.04.2023 o 10:53, DeDragonSlayer napisał:
JBL B460 sam bym chętnie posłuchał. A najchętniej przygarnął, do kompletu z moimi 250ti.
Szkoda że nie wychodziły w czarnym kolorze.


3013533e3b90f7eb8f88081c1bacfc5f.jpg
Ja nie będę marudził biorę jak stoją ale znaleźć je to jak na lekarstwo. Mi pasują idealnie.

To jest sub pasywny ? 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sovereign Sound Sommelier robi bardzo fajne "odsłuchy" online 😜 Na dobrych słuchawkach lub przejrzystych monitorach studyjnych można jako tako oreślić sygnaturę sprzetu. Czasem wrzuca też co nieco "fajniejszej" muzyki (w sensie że nie plumkanie 😉).

PS. Kupię JBL 4367 lub JBL S4700, wciąż aktualne 🙂 

 

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System głośnikowy S4700 i 4367 Studio Monitor znam z Live m.in. z Mark Levinson № 534 - to porządne zestawienia.

518ml.ins.jpg

Z takimi dwoma wzmacniaczami mocy, w Bi-Amp byłoby jeszcze lepiej.

Do ostatecznego wyboru, S4700 i 4367 musiałby być bezpośrednio skonfrontowane.

Mark Levinson № 5805/5802 też fajny, równo grający zintegrowany wzmacniacz.

McIntosh'e MC1.25KW pasują do K2 S9900 i 4365 Studio Monitor. Co niektórzy takie połączenia mają, i są zachwyceni, jak ten pan w U.S.A.

Cytat

My stereo gets a serious upgrade, reaching a level I never thought I'd be able to achieve in my lifetime. I feel very blessed to be able to have it. The JBL K2 S9900, throws sound out that you can feel like I've never heard before. This is an end-game speaker IMO. Thanks for watching!

Clint the Audio Guy • 19 mar 2022

Do 4365 Studio Monitor potrafią pasować Accuphase - ale tylko te z najlepszych i najbardziej dziarskich, o dużej rozpiętości, dobrej dokładności i neutralności - jak na Accu.

4365 Studio Monitor z Accuphase M6000, C3800 i DP700 - w Japonii:

W dniu 4.04.2023 o 13:07, Sovereign napisał:

Best Value Components

Ex aequo dwa systemy głośnikowe na 1-ej i na 3-ej pozycji.

1. JBL 4365 Studio Monitor i B&W 800 Diamond (Piano Black)

3. Franco Serblin Ktêma i Vivid Audio GIYA G2

Opisane i noty wystawione za poszczególne tam podane aspekty. Maksymalna nota 3 pkt. za każdy aspekt. Najgorsza, gdy aspekt nie widnieje, czyli zerowa. Liczy sią łączna suma pkt.

jbl_4365_best VALUE components.jpg

Kim Hyun-ah, by wiedziała co tam powyżej panowie nawypisywali w Stereo Sound - gdyż to po koreańsku.

=======

attachment.php?attachmentid=55896&stc=1&attachment.php?attachmentid=55903&stc=1&attachment.php?attachmentid=55899&stc=1&attachment.php?attachmentid=55900&stc=1&attachment.php?attachmentid=55901&stc=1&attachment.php?attachmentid=55904&stc=1&attachment.php?attachmentid=55905&stc=1&attachment.php?attachmentid=55906&stc=1&attachment.php?attachmentid=55913&d=1338attachment.php?attachmentid=55914&d=1338

W dniu 1.04.2023 o 21:16, pmcomp napisał:

Fajne 🙂

Dużo Jazzu, w tym starego Jazzu z lat 50. XX w. i różnej innej po trochu, ale najwięcej Jazzu słucha pan z Japonii, na swoim głównym systemie głośnikowym JBL 4365 Studio Monitor z Accuphase M6000, C3800 i DP700. I to od kilkunastu lat, tak że może być pierwszym właścicielem tego systemu gł. Jak 4365 SM słucha z Accuphase tzn. że ma jedne z lepszych modeli Accu - bardziej dziarskich, o dużej rozpiętości, dobrej precyzji i neutralności - jak na Accu.

Wcześniej miał JBL 4344 MkII Studio Monitor. Przewijało się coś B&W, Harbeth, EgglestonWorks. I przeróżne starsze/gorsze Accuphase. @sly30 który to też nie jest staroświecki, może znać te jego Accuphase, bo coś mógł mieć z dobrych modeli Accu i może wie jaki set od Accuphase, należy do najbardziej dziarskich i dokładnych o dużej rozpiętości i dobrej neutralności - jak na Accu.

Japończyk lubi i sportowe auta jak swój Nissan 370Z FairLady.

Victor Feldman - The Arrival of Victor Feldman (1958 r.): [Chasing Shadows] & [S'posin']

Sonny Rollins - I'm An Old Cowhand (1957 r.)

Weather Report | Jaco Pastorius - [Teen Town]

Ma i vintage JBL C36 Viscount [D130 + 075], Altec 612 (Altec 604E), na których zdecydowanie mniej słucha. One u niego jak już od czasu do czasu grają, to przeważnie z vintage McIntosh A116, MC2105. Do tego C26 / MX110.

DP75V⇒MX110⇒MC2105⇒JBL 4365 - wcześniej i testowo. Czyli do nowych paczek możesz podpiąć MC2105 m.in. pod taką muzyczkę.

Kuchinashi No Hana

Wintydżowy AMPEX także wcześniej testowany w zestawie DP700⇒AMPEX MX10⇒M6000⇒JBL 4365

Christian McBride - In A Hurry

Quincy Jones - Ironside & Ai No Corrida

-----------

Vitavox CN-191 Corner Horn Loudspeaker System (1970 r. i ok. 1980 r.)

Vitavox-CN-191-Corner-Horn-Loudspeaker-SVitavox.jpgVitavox-CN-191-Corner-Horn-Loudspeaker.jvk.jpg

Woofer : Vitavox AK-155 (w starszych); AK-157 (od ok. 1980 r.)

Driver: Vitavox S2

Horn: Vitavox CN-157 (w starszych); Vitavox CN-481 Multicell Dispersive Horn (od ok. 1980 r.)

Dividing Network: Vitavox NW-500

 

Vitavox małpował ze starych Klipschornów. Nawet horny CN-157 (ale odlane z aluminium), bazują na K-5 Horn Klipscha m.in. ze sklejki jodłowej, włókna szklanego i innych tworzyw.

Japończycy w swoich systemach głośnikowych, komponentach głośnikowych, mają mnóstwo małpiarstwa z różnych Amerykańskich.

A Anglicy m.in. z Klipscha.

Klipschorn 1 right

post-9215-13819276080896.jpg5a14e163dfa17_K5Flabel.thumb.jpg.f3e88285a14e1ad95057_K5Ffront.jpg.914dd0074810d

Z kolei Klipsch do Klipschornów podbierał od innych drivery rasowo amerykańskie. W starszych, drivery Western Electric 713. Po iluś tam latach University SA-HF driver.

5465708490_5fbda3d1a7_z.jpg

1112vintkli.promo_.jpgd.jpgc.jpgk.jpgi.jpgf.jpge.jpgt.jpg151636696.6Ox28Q2x.01VitavoxCN191.jpg

Do Jazzówek, samego wokalu i małych składów klasycznych pod wokal i pojedyncze instrumenty, max. do paru dźwięków/instrumentów - wystarczą angielskie Vitavoxy CN-191.

4365 Studio Monitor i 4367 napędzanych tranzystorową elektroniką, nie wymieniłbym na staroświecko grające vintage Vitavox CN-191 i TAD TSM-2 nawet z dużą dopłatą.

 

Peter Ayer, stary winylowiec - nowsze Magico Q3, zastąpił starymi Vitavoxami CN-191 (w starszej wersji).

Cytat

Vinyl: American Sound AS2000; (2) SME 3012R; Vintage Technics MM, Ortofon SL15, vdH Colibri Elite; Loricraft, KLAudio; Speakers: Vitavox CN-191
Electronics: Lamm LP2.1 Deluxe, Lamm LL1 Signature, Lamm ML2; Cables: (2) stock SME phono, Karmeli cables, Ching Cheng PCs, DIY rack

https://www.whatsbestforum.com/threads/natural-sound.32867/ Peter Ayer

Jeszcze wcześniej (przed Magico Q3) miał Magico Mini II i EgglestonWorks Rosa.

''Old HiFi system'' z Magico Q3:

Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, GT napisał:

Super paczuszki jak ktos ma mozliwosc sciagnac sobie z Norwegii:  https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=304495977&ci=5  wolalbym niz 4367 🙂

No nie wiem. Miałem array 1000 i sprzedałem bez żalu zamienieniając na  lepsze do stereo 4429.

Przypuszczam (bo nie słyszałem), że 1400 jest tym samym tylko bardziej. Ogólnie cała seria array to super kino domowe ale do muzyki to już nie bardzo, za dużo basu.  Ten co kupił ode mnie zachwycił się po pierwszym wrażeniu ale po paru miesiącach sprzedał. Ja wytrzymałem rok. Posiadacze 1400 z tych co w Polsce wystawiali do sprzedaży też się nimi długo nie cieszyli.

Więc ja wybrałbym zdecydowanie 4367(nie wiem czy jeszcze ale były niedawno dwie oferty na hifi.pl) choć 4429 też są dobre i raczej niczego nie szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, audiofan01 said:

No nie wiem. Miałem array 1000 i sprzedałem bez żalu zamienieniając na  lepsze do stereo 4429.

Przypuszczam (bo nie słyszałem), że 1400 jest tym samym tylko bardziej. Ogólnie cała seria array to super kino domowe ale do muzyki to już nie bardzo, za dużo basu.  Ten co kupił ode mnie zachwycił się po pierwszym wrażeniu ale po paru miesiącach sprzedał. Ja wytrzymałem rok. Posiadacze 1400 z tych co w Polsce wystawiali do sprzedaży też się nimi długo nie cieszyli.

Więc ja wybrałbym zdecydowanie 4367(nie wiem czy jeszcze ale były niedawno dwie oferty na hifi.pl) choć 4429 też są dobre i raczej niczego nie szukam.

To akurat prawda, 1400 maja wszechogarniajacy potezny bas, glebszy i bardziej wypelniajacy pomieszczenie nawet niz everesty. Dobrze graja z mocnymi koncowkami i w zaadaptowanym pomieszczeniu nie jest to problemem. Za 4367 sie robi ostatnio cena problematyczna, ostatnio gdzies za 90k pln widzialem wystawione w jakims sklepie w Polsce 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, GT napisał:

To akurat prawda, 1400 maja wszechogarniajacy potezny bas, glebszy i bardziej wypelniajacy pomieszczenie nawet niz everesty. Dobrze graja z mocnymi koncowkami i w zaadaptowanym pomieszczeniu nie jest to problemem. Za 4367 sie robi ostatnio cena problematyczna, ostatnio gdzies za 90k pln widzialem wystawione w jakims sklepie w Polsce 😉 

Tak jak pisałem, były niedawno dwa ogłoszenia na hifi.pl, jedno „bezcenne”, a drugie chyba 47 tys. zł. Były i się szybko …. zmyły😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, audiofan01 said:

Tak jak pisałem, były niedawno dwa ogłoszenia na hifi.pl, jedno „bezcenne”, a drugie chyba 47 tys. zł. Były i się szybko …. zmyły😉

Tak, patrzac co sie teraz dzieje z cenami sprzetu audio, to pewnie ktos dobrze zrobil jak kupil 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, audiofan01 napisał:
Sprawdziłem z ciekawości - termometr położony na górze obudowy w najcieplejszym miejscu pokazuje maks. 40,8 st. C


No to ci powiem "cool".
Ja na radiatorach mojego widziałem powyżej 50c ale tak z godzinę grałem mocniej. Na szczęście środek wzmaka tam gdzie bateria kondensatorów jest
9277d0e179447175ee76a90ba4ed3296.jpg

Ma około 30-32c

Ale zaskoczony jestem że w klasie A tylko tyle. Kiedyś miałem MF AMS 35i to parzył w rękę jak trzymałeś 30sec


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Marcin Wielgus said:


Klimacik dosłownie i w przenośni. Po parawej urządzenie do "czyszczenia" powietrza emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiadomo, to gdzies w Korei/Chinach pewnie, a to tam standard wystroju wnetrza. Ale JBL K2 S9500 czytalem ze super sprawa, bardzo poszukiwane na rynkach wschodnich, glownie Japonia. Ktos wie czy jest jakas para w Polsce? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Wiadomo, to gdzies w Korei/Chinach pewnie, a to tam standard wystroju wnetrza. Ale JBL K2 S9500 czytalem ze super sprawa, bardzo poszukiwane na rynkach wschodnich, glownie Japonia. Ktos wie czy jest jakas para w Polsce?

Nie ma o to nie tylko w Polsce niestety


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.