Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Focale nie mają ani głębszego ani większego a tym bardziej zróżnicowanego tak jak w przypadku Dynek.Sprzedałem kilka tygodni temu Focale i wróciłem do Dynek.Focale to szybkość i detal,Dynki to plastyczność i barwy.

 

Żeby uzyskać dobre brzmienie z Dynaudio potrzebna jest duża wydajność prądowa wzmaka.

 

I nie ma to znaczenia czy były to moje byłe czy inne Dynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie focale, kiedys pisaliśmy na priv i pytalem sie Ciebie jak mogles zmienić c2 na electry, utopie to inna historia...

Electry są bez wątpliwości gorsze od dynaudio confidence. Nie zmienia to faktu, że focale i dynaudio wymagają odmiennej elektroniki.

 

Electry maja beznadziejny bas wiem bo mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I beznadziejną górę i to z berylu.Co do Mini Utopii to są to dobre monitory bez dwóch zdań ale to inne brzmienie od Dynek.

 

Focale bezpowrotnie....prawdopodobnie.Nigdy nie mów nigdy.

Nie wiem czy to byla ironia ale tez uwazam, że jest beznadziejna gora i bas, srodek jakos sie broni i niezla przestrzeń. Co ciekawe berylowa gora w utopiach tez do mnie nie trafia choc lepsza niz w electrze, stare utopie to prawdziwe granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przeszedłem przed laty ścieżkę JMLab/Focal --> Dynaudio i jeśli o mnie chodzi to nie wyobrażam sobie drogi powrotnej:).

 

Moim zdaniem typowy dźwięk tych producentów sytuje się niemal w opozycji jeden do drugiego. Oczywiscie chodzi o starą szkołę brzmienia Focala (w skrócie: przejrzystość, szybkość, relatywna szczupłość basu, doświetlona góra, dość jasny balans tonalny) vs. stara szkołą brzmienia Dynaudio (zagęszczony przekaz, ciemny dżwięk, przebasowany, z "podrasowaną" dolną średnicą i oszczędną górą pasma). Ale oczywiście wszystko płynie i im nowszych Dynek słucham tym mam wrażenie że mniej mają wspólnego ze starą szkołą Dynaudio:).

 

Oczywiście nie należy abstrahować od elektroniki i jako praktyczne pewnik warto przyjąć założenie, że elektronika która dobrze zabrzmi z Focalami raczej polegnie przy Dynaudio i odwrotnie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie należy abstrahować od elektroniki i jako praktyczne pewnik warto przyjąć założenie, że elektronika która dobrze zabrzmi z Focalami raczej polegnie przy Dynaudio i odwrotnie:).

Tego "odwrotnie" to nie był bym taki pewny,co do reszty pełna zgoda.Ja też nie wyobrażam sobie powrotu do Focala....prawdopodobnie.Już tyle razy mówiłem sobie w życiu - nigdy więcej,że teraz piszę .....prawdopodobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Focala i dynaudio jednocześnie. Co prawda dynie w innym systemie a focale w innym i na dodatek z focali tylko wysokotonówka, a dynaudio też po modzie ale teraz jest naprawdę fajnie. Grają inaczej, które lepiej nie wiem.

Kolumny z Focalami są do bólu detaliczne i przejrzyste, dynie mają fajną mięsistą średnicę choć po modzie mają też pazura. Jak dla mnie to różnice są kosmetyczne.

Jedno jest pewne tańsze serie dynaudio warto tuningować, ja zachowałem wartości lecz zmieniłem kondy na lepsze i rezy kupiłem inne, zmieniłem też cewkę dla midwoofera na powietrzną.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne tańsze serie dynaudio warto tuningować, ja zachowałem wartości lecz zmieniłem kondy na lepsze i rezy kupiłem inne, zmieniłem też cewkę dla midwoofera na powietrzną.

Fajnie że inni mają podobne odczucia po takich zabiegach :)

W droższych Dynkach są jeszcze lepsze głośniki, a elementy zwrotnic i okablowanie takie samo jak w najtańszych..

No może nie ma już w tych lepszych cewek rdzeniowych. Reszta na to samo kopyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Focala i dynaudio jednocześnie. Co prawda dynie w innym systemie a focale w innym i na dodatek z focali tylko wysokotonówka, a dynaudio też po modzie ale teraz jest naprawdę fajnie. Grają inaczej, które lepiej nie wiem.

Kolumny z Focalami są do bólu detaliczne i przejrzyste, dynie mają fajną mięsistą średnicę choć po modzie mają też pazura. Jak dla mnie to różnice są kosmetyczne.

Jedno jest pewne tańsze serie dynaudio warto tuningować, ja zachowałem wartości lecz zmieniłem kondy na lepsze i rezy kupiłem inne, zmieniłem też cewkę dla midwoofera na powietrzną.

 

Co zmieniło się w dzwieku w stosunku do wersji produkcyjnej. X16tki mają na górze d-260?

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze zmiany są kosmetyczne, zastosowałem Evo Oil

Jednak na średnicy jest znacznie lepiej, jest znacznie bardziej rozdzielcza i szybsza choć jest dociążona na dole jak dawniej.

Więcej napiszę w przyszłym tygodniu jak więcej posłucham.

Jedno jest pewne Evo Oil nie potrzebują tak długiego wyprzedzania jak czerwone jantzen-y :).

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazja, dla kogoś kto ma duży metraż.

 

Okazja to jest wtedy gdy kupujesz 6 miesięczne kolumny na gwarancji od pierwszego właściciela z ceną -60% ceny cennikowej.

 

Kupno używanej kolumny to najbardziej ryzykowna sprawa w Audio. Kiedyś ktoś mądry na tym forum powiedział, że kolumny akurat kupuje się tylko NOWE. Ja akurat uważam, że jeśli jest wyjątkowo atrakcyjna cena można się decydować i na używane, ale tylko i wyłącznie gdy są one jeszcze na gwarancji oraz gdy mają potwierdzone pochodzenie od pierwszego właściciela. Ewentualnie ex-demo ze sklepu z pełną gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K

 

 

Okazja to jest wtedy gdy kupujesz 6 miesięczne kolumny na gwarancji od pierwszego właściciela z ceną -60% ceny cennikowej.

 

Kupno używanej kolumny to najbardziej ryzykowna sprawa w Audio. Kiedyś ktoś mądry na tym forum powiedział, że kolumny akurat kupuje się tylko NOWE. Ja akurat uważam, że jeśli jest wyjątkowo atrakcyjna cena można się decydować i na używane, ale tylko i wyłącznie gdy są one jeszcze na gwarancji oraz gdy mają potwierdzone pochodzenie od pierwszego właściciela. Ewentualnie ex-demo ze sklepu z pełną gwarancją.

Kompletnie się nie zgadzam, miałem dziesiątki par kolumn starszych i nowszych, lubię zmieniać i poznawać nowe marki i nie chcialbym przy zmianie być 50% do tyłu.

Wszystkie kolumny były w niemal idealnym stanie, przecież tego nie kupują "paproki" i wiedzą jak obchodzić się ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna bedac okazją jest w cenie 50% od ceny nowej z zachowaniem pelnnego sklepowego kompletu. Kartony itd.

 

Sam trochę przerzucałeś kolumn Dynaudio to wiesz jak jest. W hi-endzie -50% to dziś norma za używane kolumny w bardzo dobrym stanie. Cała zabawa zaczyna się jak sprzedawca ma zejść o kolejne 10% z ceny. Z moich i moich znajomych doświadczeń wynika, że aktualnie faktyczna sprzedaż drogich urządzeń (w Polsce to realnie oznacza wszystko pow. 10 000 PLN) z drugiej ręki jest możliwa gdy zejdzie się poniżej owych 50%. Wtedy należy się często spieszyć.

 

Kolumny za mniejsze pieniądze wolniej tracą wartość. No i są tzw. klasyki, które trzymają nieźle wartość choć tutaj często ich właściciele przeceniają wartość tej legendy...i potem ich ogłoszenia straszą na hifi.pl i allegro po kilka miesięcy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duży metraż do tych kolumn to ile? 35m2 po podłodze (mam skosy) wystarczy?

 

San

 

Może wystarczyć, może niewystarczyć, bez próby w docelowym lokum by; nie ryzykował:). Generalnie, S5.4 to nie jest takie proste powielenie charakterystyki dźwięku S3.4 poprzez dostosowanie go do większego metrażu; odniosłem wrażenie że w odróżnieniu od "równych" S3.4 grają jakby nieco jaśniej, odważniej w górze pasma, co może się spodobać.. lub nie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam trochę przerzucałeś kolumn Dynaudio to wiesz jak jest. W hi-endzie -50% to dziś norma za używane kolumny w bardzo dobrym stanie. Cała zabawa zaczyna się jak sprzedawca ma zejść o kolejne 10% z ceny. Z moich i moich znajomych doświadczeń wynika, że aktualnie faktyczna sprzedaż drogich urządzeń (w Polsce to realnie oznacza wszystko pow. 10 000 PLN) z drugiej ręki jest możliwa gdy zejdzie się poniżej owych 50%. Wtedy należy się często spieszyć.

 

Kolumny za mniejsze pieniądze wolniej tracą wartość. No i są tzw. klasyki, które trzymają nieźle wartość choć tutaj często ich właściciele przeceniają wartość tej legendy...i potem ich ogłoszenia straszą na hifi.pl i allegro po kilka miesięcy;-)

Zgadzam sie w 100% Tak dokladnie jest na naszym rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję czy po prostu chcę a na chęci na razie stoję X16 nabyć pod moją elektronikę, która stoi po nieco jaśniejszej stronie z wigorem, do takiego setupu nadawały się audience ale czy X16tki ? W moich małych 42kach, brakuje zwłaszcza pied..nięcia oraz wielkości sceny, ostatnio podłączyłem większe skrzynki kuzyna audience 10 no i jakby oglądać wszystko w większym telewizorze, wszystko większe nie wchodzę w szczegóły o słabszej ogólnej jakości tego co było a było to wszystko większe i łatwiej się było temu przyglądać. Seria Excite z jej łatwiejszym obciążeniem to w moim przypadku ze wzmacniaczem lampowym 30 wat A/B jedyna możliwość kroku do przodu w Dynaudio. Ale czy nie będzie krzyku o ile nie grają one znacznie jaśniej od audience ? Większy głośnik i znacznie mniejsze obciążenie wzmaga mój apetyt który dzieje się tylko w wyobraźni przy tych założeniach.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.