Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

All right. Ten mój NAD 356 też nie najgorzej napędza, ale chce się jeszcze i jeszcze lepiej tym bardziej ,że są jakieś możliwości. W Floydach brzmią całkiem dobrze podobnie w Zeppelinach, gorzej w nowym rocku -Metallica i Rammstein. Ale wyrosłem już z ostrej muzyki ,tylko vinyle pozostały z lat 70-80 tych i czasem nostalgia ciągnie do posłuchania muzyki lat młodości. W salonie mają fajny zestaw NAIM-a preamp i końcówka mocy ,cena w promocji coś ok 9k, ale dodają upust stałym klientom a poza tym na święta jeszcze jakiś bonus dodadzą. Jeszcze namawiają mnie na Hegla 160. I bądź tu mądry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie posłucham propozycji które lampki dobrze by zagrały z dynkami do kwoty ok 8k.Przyznam że w temacie lampy jestem trochę słaby. Moja muzyka to jazz pop i klasyka. Rocka sporadycznie. Czekam na propozycje . Zakup planuję na święta więc mam trochę czasu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj cos z Cayin. Po pierwsze ich dystrybutor sprzedaje je w ludzkiej cenie (szkoda, ze inni dystrybutorzy w tym Nxxxxxxs nie bierze dobrego przykladu i rabia ceny z kosmosu). Po drugie dystrybutor Cayin zna swietnie kolumienki dynaudio i bedzie wiedzial, na ktore modele powinienes zwrocic uwage. Zadzwon, porozmawiaj, moim zdaniem to moze byc bardzo dobry kierunek w doborze wzmacniacza za rozsadne kwoty.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj cos z Cayin. Po pierwsze ich dystrybutor sprzedaje je w ludzkiej cenie (szkoda, ze inni dystrybutorzy w tym Nxxxxxxs nie bierze dobrego przykladu i rabia ceny z kosmosu). Po drugie dystrybutor Cayin zna swietnie kolumienki dynaudio i bedzie wiedzial, na ktore modele powinienes zwrocic uwage. Zadzwon, porozmawiaj, moim zdaniem to moze byc bardzo dobry kierunek w doborze wzmacniacza za rozsadne kwoty.

 

Dziękuję za sugestię . Zainteresuję się ofertą Cayin-a i zadzwonię po radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze wszystko pewnie rozchodzi się w jakim sprzęt jest stanie.

Widziałem 3.4 na ogłoszeniach gdzieś tu koło mnie na Pomorzu chyba nawet za 10500zł ale do idealnych im nieco brakowało, te z linka sam tu wrzucałem w wątku wcześniej bo zwróciły swoich wyglądem moją uwagę.

Oceniając po dość dokładnych fotkach, są jak nowe, a cena to połowa nowych w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie coś napisać o Dynaudio Contour s3.4

Czy są to kolumny uniwersalne brzmieniowo, czy preferują wybrany gatunek muzyczny ?

Czy będą odpowiednie do 25 m2

Jak grają w stosunku do mniejszego brata Dynaudio Focus 260 ?

Myslę wydać tak na początek na wzmacniacz do nich do 6000zł Czy krell kav 300si krell kav 400si Hegel 200 to dobry wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytaj się, zadzwoń do p. Grzegorza Rogali ze Studio 16 hertz on ma spore doświadczenie z głośnikami dynaudio, używa je w swoich konstrukcjach, może podpowie co lepsze albo czy warte pieniędzy Patrząc na zdjęcia to same głośniki chyba wiele się nie różnią, na górze esotec trochę inny? w wyższej serii widać luty a niższej skuwki jakby to była wielka oszczędność chyba że celowe obniżenie jakości.

http://audio.com.pl/images/1/1/6/18116-max_dynaudio_contour_s___.jpg

http://www.highfidelity.pl/foto_testy/1107/dynaudio/19.jpg

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Krella 400xi z COntourem S3.4 i byla to niestety porazka. To jest wzmacniacz sprawdzajacy sie imo najlepiej z monitorami z serii Audience, z ich gestym, miodowym przekazem. Nie przypuszczam, zeb KAV-300i czy inny z "baby" Krelli sie z S3.4 sprawdzil. Z integr zagra na pewno Pass INT150, Gryphon Callisto 2200 czy oldboy ML 383. A najlepsza bylaby koncowka mocy, jesli Krell to od FPB 200 w gore, Pass, Ayre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie głównie porównanie s3.4 z Focusami 260. Czy kupując droższe Contour usłysze efekt "wow" .

To zależy od reszty systemu i akustyki. Według mnie różnica będzie słyszalna i to dobrze, jednak chyba nie tak piorunująca jak piszesz. Najlepiej zagra to jazz i klasykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że jeżeli chodzi o wzmacniacze to im wyżej to tym lepiej, tylko ja napisałem ,że przez rok budżet na wzmacniacz mam tylko 6000 zł . Jakieś propozycje w tej cenie ?

Za mw 4,8k moge Ci zaproponowac Unison Research Unico Secondo z pilotem RC2 - bardzo zdbany .serwus

post-60224-0-58441300-1474924250_thumb.jpeg

Edytowane przez loze64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam jakąś końcówkę mocy,nawet z poprzedniej epoki, tak 300-400W na kanał przy 4ohm. Dzięki temu uzyskasz szybsze, bardziej uniwersalne granie z jednych i drugich kolumn. Poprawi sie dynamika w skali mikro i makro, pojawi się przyjemna rytmika brzmienia...ogolnie wieksza frajda ze słuchania.

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam jakąś końcówkę mocy,nawet z poprzedniej epoki, tak 300-400W na kanał przy 4ohm. Dzięki temu uzyskasz szybsze, bardziej uniwersalne granie z jednych i drugich kolumn. Poprawi sie dynamika w skali mikro i makro, pojawi się przyjemna rytmika brzmienia...ogolnie wieksza frajda ze słuchania.

Taka końcówka musi już sporo kosztować. 5000 zł to minimum. Ciekawym rozwiązaniem, oprócz wydajnej prądowo, końcówki, bo Dynki naprawdę to uwielbiają, może być subwoofer, np. REL. Tylko bez przesady z ustawieniami głośności i odcięcia. Na pewno poprawi się scena, pojawi się ogromna przestrzeń oraz dynamika w skali makro. Dźwięk nabierze masy, będzie można słuchać nagrań już na niskich poziomach głośności ( wielu kolegów narzeka na tę przypadłość). Minusem suba jest dodatkowy element w akustyce pokoju, nie zawsze będzie to pożądany efekt i często w zależności od nagrania, typu słuchanej muzyki, trzeba będzie pokręcić gałą wzmocnienia.

 

Ćwiczyłem to z Dynaudio Audience 42 oraz 50. Do tego Rotele RA-980BX,2x RB/RC-06, RA-1520, RA-12, RA-1570.

Jeżeli odsłuchiwano spokojną muzykę, np. Diana Krall czy Sade, woofer nie był potrzebny, jednakże gdy w odtwarzaczu ( Rotel RCD-971, RCD-991AE) pojawiała się Metallica, Slayer czy punk brakowało wypełnienia. Pojawiała się za to nieprzyjemna ostrość w górnej średnicy, a bas ......zanikał. Tak, tak, z legendarnej jedwabnej kopułki Dynaudio, jeżeli podłączymy energetyczny wzmacniacz, też mogą pójść iskry. I to takie, że uszy bolą.

 

Dlatego ważne jest żeby Dynaudio miały wydajny prądowo wzmacniacz ( Rotel z 2x145W dla 4 Ohm dawał radę, ale szału nie było), wspomniana KM również ( co najmniej 2x 200W), albo małe wsparcie ze strony aktywnego wzmocnienia basowego. Wtedy będzie dobrze.

 

Pozdrawiam fanów Dynaudio.

Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w Klubie kto miał okazje posłuchać ( może nawet je ma) nowe Dynaudio Emit 20, które zastąpiły serię DM?

Ktoś gdzieś napisał, że nawet swoim charakterem przypominają starą serię Audience, nie są tak jasne jak Excite, które chyba poszły lekko w bok.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w Klubie kto miał okazje posłuchać ( może nawet je ma) nowe Dynaudio Emit 20, które zastąpiły serię DM?

Ktoś gdzieś napisał, że nawet swoim charakterem przypominają starą serię Audience, nie są tak jasne jak Excite, które chyba poszły lekko w bok.

 

Emity 20 są bardziej przejrzyste, gładkie i nieco jaśniejsze w stosunku do DM. Reszta pozostaje na podobnym poziomie. Kolumny grają dużą sceną, ze sporym rozmachem (większym niż F160 według mnie). Na basie jest dość miękko w porównaniu z Excite i Focus i bardzo przyjemnie. Generalnie niezłe paczki jak za 3k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie EMIT z serią Excite czy Focus nie ma sensu, bo jest to duża różnica. Warunek trzeba je wszystkie podłączyć do dobrego wzmacniacza.

 

Dałem przykład kilku cech Emitów w stosunku do wyższych serii bo są już dłuższy czas na rynku, wiele osób je zna i słyszało. Wiadome jest, że im głębiej w las, tym bardziej emocjonująco ;)

 

Wszystkie dynki wymagają solidnego wzmacniacza. Wyjątek mogą stanowic x14 i x34, choć rownież rozwijają skrzydła z czymś lepszym, choć te przyrosty nie są tak duże imo jak w tradycyjnych 4-ohmówkach.

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.