Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sztuczna przestrzeń na przeciętnie zrealizowanej płycie. Nigdy nie zrozumie podniety ta płytą przez audiofilow.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się nieproszony.Na swoim przypadku na budżetówkach audience 42 (po mod) to wiem że nawet budżetowa seria potrafi zagrać dookolne efekty z dobrą dokładnością i szerokim ich rozstawieniem, przykład 1 utwór 11 sek. szczekanie psów na godz. ~4.30, telewizor w 2 utworze miedzy słuchaczem a kolumną i tutaj najłatwiej słyszę rozjechanie lokalizacji w ustawieniu kolumny-pomieszczenie-słuchacz lekkie zmiany i nie słychać gdzie dokładnie jest TV. Jest kilka zmiennych w ustawieniu które dają na końcu wiele kombinacji a zmienia sią z każdą zmienną głębokość sceny, szerokość, przesunięcie występowaniu efektów, no bo można kombinować z szerokością bazy x odległością głośników od tylnej ściany x dogięciu kolumn, odległości miejsca odsłuchu od kolumn, więc żeby znaleźć odpowiednie ustawienie to trzeba się naprzesówać. Te ustawienie jest spoko, polecam sprawdzić jak ktoś nie próbował to można się zdziwić http://www.cardas.com/room_setup_golden_cuboid.php

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tej płyty przy dokładnie takim ustawieniu kolumn (stare, obecne), Lubię odsłuch przy dużym rozstawie. Odsłuch w krótkim polu na dłuższą metę mnie męczy, trochę jak słuchanie na słuchawkach, Choć przyznam, więcej szczegółów jest do uchwycenia. Przez te efekty dla mnie płyta pełna magii, choć przyznam, że też wolę Pink Floyd. Przesłuchałem ostatnio kilka starych płyt i zaskoczyły mnie na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Porządne woofery zawitały do dynaudio. Piękne:

 

http://hifipig.com/dynaudio-launch-contour-range-at-high-end/

 

Cena za nowe kolumny Contour też robią wrażenie.

 

Znając politykę cenową dystrybutora z Krakowa zakładam, że kolumny podstawkowe bedą kosztować 19.999 PLN a tańsze podłogówki ponad 30 tyś PLN.

 

Z drugiej strony jeśli te nowe woofery okażą się tak dobre podczas odtwarzania muzyki jak na zdjęciach to może się okazać, że mało kto będzie kupował serię C. Przecież do tych nowych Contour trafia Esotar!

 

Jest szansa na wybitny monitor, dużo łatwiejszym do wysterowania niż 25, który ze swoim przewymiarymowanym wooferem i problematycznym basem okazał się wyzwaniem nie do przeskoczenia dla wielu osób...

 

Klasyka Dynaudio to w końcu jednocalowa kopułka i 17 woofer....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne to kwestia gustu, zdecydowanie bardziej odpowiadała mi ich stara szata. Wygląd to jednak druga sprawa, czy ktoś ich już słuchał na forum i może podzielić się wrażeniami. Jak mieszka blisko Krakowa to wpraszam się na odsłuch:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś recenzje, wykresy już są ? Z ciekawości pytam bo, poza zasięgiem finansowym te modele. Zawieszenie bardziej półokrągłe, może dla większego skoku, może efektywność się zwiększy, widać litraż sporo większy niżeli w ostatnich contour 1.4

Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dynek to chyba coś z serii X. Pozostałe mogą być zbyt trudne do wysterowania. Może z tym wzmacniaczem lepsze byłyby AP Tempo VI, też kiedyś chciałem je kupić jak miałem inny wzmacniacz. One ładnie grają nawet ze słabszymi prądowo wzmacniaczami od twojego. Oczywiście trzeba posłuchać i najlepiej u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jaki model polecacie do Roksana Caspiana M1NG? Budżet w granicach nowych Focus 260. Odsłuch na powierzchni ok 20m2 ale otwarty z jednej strony na jadalnię i kuchnię.

 

Firefly twonka, wersja z korektorem impedancji, poszukaj w klubie warszawskiego audiofila.

Focus 260 to caspian nie napędzi w odpowiedni sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem caspiana a nawet dwa, dynki to ostatnie kolumny jakie bym z nim zestawil, podpinalem spendory s6 do roksana i zagralo tak jakby zarzucił na sprzęt grubą kołdrę i wrzucił do wanny z wodą ;) Znając dynki jest podobnie. Sorry ale musiałem to napisać, nie szukam zaczepki ale to nie moze grać dobrze ani nawet poprawnie.

Lubię wysokie dynki i roksana też ale nie w parze, w druga strone nie podłączyłbym exposure do focali lub triangli. Asr emitter to taki "trochę" lepszy caspian, styl gry jest podobny i z c2 zagralo to dennie.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mialem caspiana a nawet dwa, dynki to ostatnie kolumny jakie bym z nim zestawil, podpinalem spendory s6 do roksana i zagralo tak jakby zarzucił na sprzęt grubą kołdrę i wrzucił do wanny z wodą ;) Znając dynki jest podobnie. Sorry ale musiałem to napisać, nie szukam zaczepki ale to nie moze grać dobrze ani nawet poprawnie.

Lubię wysokie dynki i roksana też ale nie w parze, w druga strone nie podłączyłbym exposure do focali lub triangli. Asr emitter to taki "trochę" lepszy caspian, styl gry jest podobny i z c2 zagralo to dennie.

Musze odnieść sie do tego by ktoś kto bedzie czytać nie sugerował sie w 100 procentach tą wypowiedzią. Owszem zgadzam sie z kolegą ze zarowno dynki jak i caspian grają ciepło i moze byc z tego połączenia problem, lecz pisanie ze nie zagra to nawet poprawnie to bzdura. Woele zalezy od akustyki, jesli jest zywa i reszta toru dobrze dobrana łącznie z kablami zagra to fajnie. Taka jest prawda i nie mozna w zaden sposob dyskredyrowac tego polączenia. Oczywiscie nie wszystkie dynki z caspianem zagrają to tak dla jasnosci. Mysle ze serie audience,focus caspian wysteruje. Balbym sie podlączyć go do serii contour i serii confidence. Choc swoimi czasy caspian pogrywal mi z 1.3 se i naprawde bylo ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy musi sie zgodzic, ale nie można powiedzieć o brzmieniu tego połączenia, że jest naturalne i neutralne, zarówno caspianowi i dynaudio brak szybkiego ataku, konturu, zróżnicowania i rozdzielczość co razem da potocznie zwaną ciepłą kluske. Dodam tylko, że nigdy na oczy nie widziałem focusow ale nie sądzę żeby były znacząco inne od audience czy confidence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej powierzchni testowałeś C2, ja mam 20 m2 i grały u mnie DM3/7, 25SE, F260. Każde grały inaczej i nie tylko dla tego że to kolumny z różnych półek. Zauważyłem, że Dynki bardzo czułe są na kubaturę. Domyślam się, że gdybym w swoim systemie puścił C2 to byłoby dość fatalnie, basu zbyt dużo i brak jego kontroli. Reasumując słabo znam Caspiana ale w 20m2 F260 ma prawo zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio nie są przeznaczone dla lamp, to nie jest chyba najlepszy match - takich rzeczy jak Confidence lub 25SE raczej nie łączyłbym z lampami. Nawet w niektórych zestawach ss - wydawałoby się, że z mocną końcówką mocy Maka MC402 będzie dobrze - C1 potrafią zabrzmieć nie na miarę swoich możliwości. Najlepiej jest z MLem '-)

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do lamp mam naprawdę mocne 200 watowe monobloki jolidy na 211 w pp mezzo utopie szarpią jak chcą a dynki ledwie jęczały bylem w szoku :)

 

Do tego te lampy nie mają nic wspólnego z brzmieniem stereotypowo lampowym idą raczej w jasną, rozdzielczą stronę.

 

Z ml i z gryfem chciałbym posłuchać c2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły x16, początkowo bez szału, być może ze względu na przyzwyczajenie do dzwięku z audience bo co raz bardziej podoba mi się dzwięk z excite, szczególnie równowaga a w niej łatwość z jaką ich się ich słucha. Lampka nie daje rady na basie... a miałem nadzieje że z monitorami z dołkiem na 5 ohma impedancji będzie już ok z dołem, tranzystor za to radzi sobie dobrze, bardzo dobrze i wtedy można nazwać dzwięk ekscytującym bo gra z wigorem i swobodą, niestety brakuje czaru z lampy.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.