Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham trzeci dzień x16 i równowaga połączona z dodatkowo oszlifowaną górą, wygładzoną jest nudna, nic tam nie zakłuje, jest to dość przewidywalne a są oczekiwania kiedy powinno być ostrzej a nic takiego nie ma miejsca. Jako że miałem 2 kondensatory jantzen superior 4,7 mF i biały m-cap mundorf 4,7 które sumarycznie pojemnością są zbliżone do fabrycznego czarnego boennica 10 mF w torze do wysokotonówki, włożyłem i się góra ożywiła z charakterem i jest ostrzej kiedy powinno być, już nie jest nudno, nawet barwa poszła, jantzena mam wygrzanego a m-cap tylko godzinkę pograł kiedyś tam więc dzwięk w jakimś stopniu może się zmienić. Myślałem nad mundorf supreme ale z tej pojemności za dwa takie kondensatory to 400 zł z efektem nie wiadomym, więc podziękował.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, choć i tak kupiłem je w stanie nie najlepszym wizualnie z ceną 1560 zł , założyłem sobie że do ceny ok. 2400 w stanie dobrym będę mógł za różnicę do tej ceny ulepszyć je brzmieniowo i jak się zachce położyć fornir, ta imitująca okleina wygląda dość tandetnie gdyby mi przyszło taki mebel kupić za 4500zł to ciężko by to było przełknąć. Ta cena kupna jest dość bliska wartości samych przetworników. Przyznaję że zakup ogólnie dość niebezpieczny i ryzykowany, ale ciśnienie.... Mam nadzieje że po modyfikacji przyjdzie satysfakcja na jakiś czas bo na razie kilka rzeczy w brzmieniu mi się w nich nie podoba i nie mógłbym z tym dźwiękiem żyć. Mam zamiar zrobić zwrotnice nowe by móc potem je porównać z jednej strony a z drugiej bym mieć oryg. do ewentualnej odsprzedaży, grzebanie się wielu nie podoba :)

Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w oryginale excite sa tez zacnymi paczkami, jak kazda kolumna ma swoj charakter i nie kazdemu podejdzie, tak samo jak wielu osobom nigdy brzmienie dynek (kazdych) nie podejdzie (znane wielu osobom twierdzenie, ze dynki sa dla panow po piecdziesiatce itd. heh). Sam jestem ciekaw co tam Kamil "wyczarujesz" z excite i czy to jeszcze bedzie mialo cos wspolnego z szeroko pojetym charakterem brzmienia dynaudio. Bede sledzil jakie zmiany otrzymales.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu się w to bawiłem w x16 i mogę Ci napisać, że zmiany są tylko na plus. Nadal to te same glosniki i te same zwrotnice (te dwa czynniki determinuje brzmienie kolumny), jedynie elementy zwrotnicy i kable są zmieniane na wysokiej klasy.

To samo zrobilem w moich Proac 1sc- pomienialem kabel na Nordost Flat 2 - i jest ,moim zdaniem nie gorzej a byc moze nawet jeszcze lepiej niz bylo.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie tworzą najlepszą wypadkową :) Jeszcze nic nie zamawiałem, na razie słuchałem na fabrycznym kondensatorze Bennic przed grzebaniem, zauważyłem równowagę, wygładzenie, schowanie detalu, mała dzwięczność ogólnie nudno bez zdecydowania detal czuć że jest, ale jakiś schowany, wygładzony nie chce wyskoczyć śmielej a słyszę porównując to co było w pamięci z gry na wcześniejszych monitorach że są nowe dzwięki, których nie było we wczesniejszych monitorach, mimo to przez te wygładzenie i schowanie ma się wrażenie że jest tego mniej, kolega opisał że są mniej detaliczne od poprzednich monitorów i takie robią wrażenie jedynie jeśli ktoś dobrze pamięta utwory to wie że są nowe rzeczy, tylko właśnie podane nie wyraźnie. Potem pogrzebałem i włożyłem 4,7mF jantzen superior + 4,7 mF mundorf m-cap (taki jak w contour 1.4 LE) muzykalnie, barwnie (ale za słodko) góra nadal gładka, za gładka. No i dziś sięgnąłem po ten co miałem w audience 42 oryginalny niebieski philips 4,7 mF z jantzen superior 4,7 mF w duecie i to jest to a lekceważyłem go bo na taki budżetowy zwyklak wyglądał, pokazał ile dzwięczności zabrał biały m-capy, detalu i zdecydowania na górze, selektywności i jakoś inaczej zaczął bas się komponować choć on zmienić się nie powinien to moim wytłumaczeniem jest że zaczął się inaczej komponować przy tej zmienionej reszcie, przypadkiem wpadło trochę szczęścia z tym kondensatorem bo się nie spodziewałem po nim :) Chyba że ten jantzen jest w swojej postaci zajebisty a tamte po prostu psują go mniej lub bardziej, bo sam philips zanim zmienił go jantzen w audience 42 grał po prostu gorzej od niego i taki sens był tej modyfikacji wtedy na kondensatorze.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na co zwrócić uwagę zamiast Focusa 160 w podobnej klasie, nieco mnkejszego i moze (choc nie koniecznie) latwiejszego w wysterowaniu? F160 odpowiadal mi bardzo, ale narazie z wiekszego pomieszczenia nic nici, wiec troche sie dzusza...bede wdzieczny za wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na co zwrócić uwagę zamiast Focusa 160 w podobnej klasie, nieco mnkejszego i moze (choc nie koniecznie) latwiejszego w wysterowaniu? F160 odpowiadal mi bardzo, ale narazie z wiekszego pomieszczenia nic nici, wiec troche sie dzusza...bede wdzieczny za wskazowki.

Xavian Perla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostajesz przy dyniach czy moze rls, moze canto one new, moze cos od sonus f.? Osobiscie ciekawia mnie canto one new i calisto.

 

Sam nie wiem. Najchętniej to bym chyba spakował do pudła F160 i wrzucił do szafy, lubię je :-) A może sprzedam cały system i na audio show poszukam dalszych inspiracji.

 

Sorry za byki w poprzednim poscie, nowy telefon z którego pisałem i %%% zrobiły swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wypłynąć w morze ze swojego zakątka i szukać lepszej nieznanej wyspy na którą nie wiadomo ile wysiłku przyjdzie szukać i jaka ona będzie. Ja bym się bał, ale zależy na jaki statek kogo stać :) Jak nie f160 to może 110 (krok wstecz na tweeter d28, no ale jakoś musi być z nim lepiej skoro w serii wyższej jest niższy tweeter od excite 14) albo contour 1.1 trochę chyba łatwiejsze do znalezienia od 110 aby dobrze kupić, by móc odsprzedać :)

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wypłynąć w morze ze swojego zakątka i szukać lepszej nieznanej wyspy na którą nie wiadomo ile wysiłku przyjdzie szukać i jaka ona będzie. Ja bym się bał, ale zależy na jaki statek kogo stać :) Jak nie f160 to może 110 (krok wstecz na tweeter d28, no ale jakoś musi być z nim lepiej skoro w serii wyższej jest niższy tweeter od excite 14) albo contour 1.1 trochę chyba łatwiejsze do znalezienia od 110 aby dobrze kupić, by móc odsprzedać :)

 

Ciekawa metafora :-)

F110 odpadają raczej. Nie są tak gładkie i wyrafinowane w moim odczuciu jak f160. No i tweeter lepszy w f160. C1.1 nie słuchałem, ale ponoć do trudnych w napędzenuy należą. Może warto posłuchać coś z innej stajni, Rls, Spendor, Proac...choć trochę boję się abym nie został z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, tez trafiaja do mnie co pewien czas monitory innych producentow i gdy tak sobie tych "gosci" poslucham to ponownie podlaczam moje x 14 doceniajac te maluchy. Maja w sobie cos te dynie, ze ciezko sie z nimi rozstac. W tym tygodniu bede goscil elac-i, pewnie moje dynki juz sie "smieja"...

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na co zwrócić uwagę zamiast Focusa 160 w podobnej klasie, nieco mnkejszego i moze (choc nie koniecznie) latwiejszego w wysterowaniu? F160 odpowiadal mi bardzo, ale narazie z wiekszego pomieszczenia nic nici, wiec troche sie dzusza...bede wdzieczny za wskazowki.

 

Sonus Faber Minima Vintage jeśli potrzebujesz mniejszych kolumn niż 160...tweeter jest od Dynaudio. Do kupienia z drugiej ręki za jakieś 5500PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na co zwrócić uwagę zamiast Focusa 160 w podobnej klasie, nieco mnkejszego i moze (choc nie koniecznie) latwiejszego w wysterowaniu? F160 odpowiadal mi bardzo, ale narazie z wiekszego pomieszczenia nic nici, wiec troche sie dzusza...bede wdzieczny za wskazowki.

Jak sie uprzesz to sciagne dla Ciebie Proac 1sc-a wtedy przstaniesz szukac.Fakt -lubia troszeczke bardziej wydajny wzm.Cena mw 4k.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie na wskazówki i chęć pomocy z wymianą kolumn, lecz po przeanalizowaniu sobie plusów i minusów ze sprzedaży F160 postanowiłem, że zostaną ze mną. Wasze propozycje są ciekawe, nawet bardzo ale sądzę iż nie wpasują się tak dobrze w moje potrzeby jak F160, na których dzięki podłączeniu do końcówki mocy mogę zagrać ostrzejszego rocka, elektronikę lub zrelaksować się przy spokojniejszej balladzie. Za 1,5 roku będzie szansa na większe lokum, może jakoś przeżyje do tego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.