Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Emil, ale jak powierzchnia nie pozwala lub akustyka pomieszczenia, to nie uważasz, że można pójść w bok albo pół kroku do tyłu. Piszę to bo tak właśnie miałem. 25SE jednak nie wpisały się do końca do mojego systemu i pomieszczenia i pojawiły się F260. W stosunku do DM 3/7 są dużym krokiem do przodu ale już porównując do 25SE to jednak tej pięknej góry troszkę brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dynaudio jest na rynku:)

 

Co do dużych kolumn w relatywnie małym pomieszczeniu to istnieją kolumny, które są nisko nastroje i będą grały bardzo ok. Zależy co producent chciał osiągnąć...

Na problemy z basem zawsze pomocne są ustrojem akustyczne i/lub cyfrowa korekcja modów pomieszczenia.

 

25se są bardo specyficznym wytworem dynaudio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dynaudio jest na rynku:)

 

Co do dużych kolumn w relatywnie małym pomieszczeniu to istnieją kolumny, które są nisko nastroje i będą grały bardzo ok. Zależy co producent chciał osiągnąć...

Na problemy z basem zawsze pomocne są ustrojem akustyczne i/lub cyfrowa korekcja modów pomieszczenia.

 

25se są bardo specyficznym wytworem dynaudio:)

 

Problem w tym, że Dynki podpasowaly mi bardzo. Lubię tą gęstość,miękkość w brzmieniu. No i tweetery jedwabne to jest to co uwielbiam. Po dwoch latach z Dynaudio ciezko mi sie slucha innych kolumn, wiekszosc jest dla mnie zbyt natarczywa. Moze za malo jeszcze osluchany jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Dynki podpasowaly mi bardzo. Lubię tą gęstość,miękkość w brzmieniu. No i tweetery jedwabne to jest to co uwielbiam. Po dwoch latach z Dynaudio ciezko mi sie slucha innych kolumn, wiekszosc jest dla mnie zbyt natarczywa

Uzależnienie dynkowe o jak ja to lubię:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Problem w tym, że Dynki podpasowaly mi bardzo. Lubię tą gęstość,miękkość w brzmieniu. No i tweetery jedwabne to jest to co uwielbiam. Po dwoch latach z Dynaudio ciezko mi sie slucha innych kolumn, wiekszosc jest dla mnie zbyt natarczywa. Moze za malo jeszcze osluchany jestem...

 

Konkretnie i na temat :)

Pozdrawiam...

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem w tym, że Dynki podpasowaly mi bardzo. Lubię tą gęstość,miękkość w brzmieniu. No i tweetery jedwabne to jest to co uwielbiam. Po dwoch latach z Dynaudio ciezko mi sie slucha innych kolumn, wiekszosc jest dla mnie zbyt natarczywa. Moze za malo jeszcze osluchany jestem...

 

To kombinuj z elektronika i pokojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów od 1,5 roku jestem posiadaczem Dynaudio Focus 110 kupiłem je z drugiej ręki, kolor klon , szukam przyszłego właściciela tych zacnych monitorków. Niestety nie posiadam kartonów i instrukcji. Stan oceniam na bardzo dobry - , poważnie zainteresowanych proszę o kontakt na prv. Miejscowość Ostrołęka woj.Mazowieckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny 2-drozne, a nie 2,5, szczegół, ale jednak.

Nadają się do wstawienia do małego pokoju – imo zupełnie nie, ale jeśli ktoś ma ochotę to powodzenia.

No i ten rytmiczny bas – żeby go uzyskać musi być i odpowiednio spore pomieszczenie i naprawdę wydajny wzmacniacz, dodatkowo o odpowiedniej charakterystyce.

Tak w ogóle, świetne kolumny. I mają prezencje, ten ich następca to estetycznie krok, i to spory, w tył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będe robił mod. x16. Kiedy przełączam na 42ki to muzyka łatwo materializuje się, z dużo większą dokładnością wiem co dzieje się na scenie, nie muszę doszukiwać się. Jak przełączam z 42ek na x16 z kolei przychodzi sporo dźwięków że dziwne że słucha się tego samego nagrania, jest sporo różności podanych niewiadomo gdzie z niezbyt dużym zdecydowaniem, dzwięki podstawowe w x16 są podawano z małą ilością energii w porównaniu z 42, zapewne to za sprawą tego że 42 podaje głośniej średnicę i podbija też górę stąd zdają się donioślejsze instrumenty a góra nadaje bardziej zdecydowanego charakteru, wydarzenia dzieją się na ciemnym tle w 42 czego nie ma w x16. Wątpię w poprawę dokładnej lokalizacji w 16 po mod. na poziomie 42, średnicę mógłbym wydobyć innymi lampami, nie wiem co robić, poczekam.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z marantzem są bardzo pozytywne jeśli chodzi o współpracę z kolumnami 4-ohmowymi.

Nie wiem jak to się zgra z tymi Dynaudio, czy nie będzie zbyt delikatnie, miękko, natomiast impedancja nie powinna stanowić problemu (PM-75 świetnie sobie radził np. z Infinity Kappa 8.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w każdej innym rodzaju muzyki słychać perfekcyjne brzmienie instrumentów , tak w rocku wszystko brzmi głośno ale bez wyrazu. Myślałem że wzmak za słaby i mam ochotę go zamienić na C 375 a moż na jakiś model NAIM a? Może zaczekać bo Dynki mają m- i trzeba aby się wygrzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w 2-gim systemie glosniki o dosc podobnej konstrukcji jak A62 (52SE), napedzam je wcale nie mocarnym Luxmanem, i na jak blokowe poziomy glosnosci jest zupelnie dobrze. Jest rytm, bas nie rozlewa sie. Ostatnio przesluchiwalem kilka plyt Ozzy'ego, jest dobrze. Nie gwarantuje, ze Marantzem zapewni sukces, ale wyprobowac warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.