Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2020 o 22:42, Jan Onufry napisał:

Xeo4 wyglądają jak Emity M10, więc pewnie są to "zaktywowane" M10-tki i tu nic bym nie zyskał na dźwięku.

Dzięki za cenną uwagę odnośnie wzmacniacza do Evoke 10.

 

Chętnie bym ich posłuchał, bo wyglądają świetnie i jestem ciekawy czy ich gra zrobiłaby na mnie równie duże wrażenie.

miałem emit 20 mam evoke 20, jeśli je porównasz to stwierdzisz że emit to nic szczególnego i zaczniesz się zastanawiać dlaczego wogóle mogłeś się nimi zachwycać, wiadomo potrzebny będzie dobry wzmacniacz (powiedzmy w tej samej cenie co kolumny) zeby je docenic ... słucham i plumkania i czasem ostrzejszego grania i nie brakuje mi uniwersalnośći..

dsp to faktycznie fajna sprawa, i kolejny wydatek żeby to wszystko razem fajnie grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Svawo napisał:

miałem emit 20 mam evoke 20, jeśli je porównasz to stwierdzisz że emit to nic szczególnego i zaczniesz się zastanawiać dlaczego wogóle mogłeś się nimi zachwycać, wiadomo potrzebny będzie dobry wzmacniacz (powiedzmy w tej samej cenie co kolumny) zeby je docenic ... słucham i plumkania i czasem ostrzejszego grania i nie brakuje mi uniwersalnośći..

dsp to faktycznie fajna sprawa, i kolejny wydatek żeby to wszystko razem fajnie grało

No to mam cel na Nowy Rok?

A z czym mam tego posłuchać w sklepie? Ktoś wcześniej mówił, że hegel, ale z heglem raczej mi się nie uda, bo hegla ma Top HiFi a oni z kolei nie mają dynaudio. Inny sklep ma dynaudio, ale nie ma hegla?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies tam na fb polecali hegla, electrocompanieta czy musical fidelity do tych kolumn, ja słuchałem tylko na naim nait5si i nie było najgorzej, chociaż na roksan caspian m2 czuć MOC i jest genialnie i tak już u mnie zostało, jestem zadowolony, nadal miewam ekeft wow jak słucham dobrze zrealizowanego jazzu a minęło 9 miesiący od zakupu kolumn, przy rocku różnie zależy od relizacji... rca mam dwa cardas parsec (do jazzu) i tellurium black (do szybszej muzyki)... głośnikowy to najtansza melodika, żródło to arcam rplay podpięty przez mini dsp z dirac live, na żródle zrobiłem największe oszczędności ale lubie je no i zmiana byłaby zbyt kosztowna a jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emit M20 i Cyrus One, ma ktoś takie połączenie i może się podzielić spostrzeżeniami? Słucham od kilku dni i coś mnie w tym zestawie męczy, jakby Cyrus był trochę jazgotliwy w wyższych zakresach. Wcześniej grała u mnie Yamaha AS-700 i pomijając inne aspekty, nic nie kłuło po uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten?

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2826-cyrus-one#laboratory

 

Wg pomiarów yamaha jest lepszym wzmacniaczem:

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/847-yamaha-sa-700#laboratory

 

Przede wszystkim ma mniejsze szumy i zniekształcenia. Czy będzie lepiej od yamahy? Moim zdaniem nie, ale czy będzie ok? Nie widzę powodu, żeby nie było ok. Kiedyś słyszałem, że wysokie szumy mogą spowodować uczucie "jasności" dźwięku. Może to właśnie słyszysz? On jest w klasie D? Może być jeszcze dzwonienie, niektóre układy w klasie D to  wyraźnie pokazują. Tzn. układ nie jest aperiodyczny przy wymuszeniu skokowym, a pojawiają się oscylacje z tłumieniem. Pamiętam, że ludzie też często piszą że takie wzmacniacze brzmią ostro. Niestety nie znalazłem innych pomiarów tego wzmacniacza... Jakbyś miał okazję to polecam sprawdzić 10kHz  sygnału prostokątnego. To też może sporo wyjaśnić.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barandokładnie ten, w klasie D. Pierwsze wrażenie Cyrus zrobił dobre, dźwięk dokładniejszy, bardziej klarowny niż Yamaha. Przeleciałem parę dobrze znanych nagrań i coraz bardziej coś mi nie grało, za jasno się zrobiło. Przy spokojnej muzie to nie razi, ale u mnie często leci metal, czy różne rzeczy na przeciętnym poziomie realizacji i tu już się wiercić zaczynam. Warunki akustyczne mam takie sobie, jednak Yamaha która nie uchodzi za szczególnie neutralną, łagodniej się ze mną obchodziła ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalne klas a D gra specyficznie i na początku robi dobre wrażenie, a w miarę upływu czasu ,  dla  mnie  przynajmniej traci taki wzmacniacz w moich oczach..  Dla mnie klasa A-B zdecydowani lepiej mi pasuje. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rambo54 napisał:

A klasa D która nie gra na początku jak klasa D, to często ma barwione po prostu brzmienie, tandetnymi układami degradującymi dzwięk

Co masz na myśli? Jakie "tandetne" układy? Degradują dźwięk... Mocniej niż wzmacniacze lampowe? ?

Dlaczego klasa D miałaby grać inaczej? Np. w sytuacji, gdy sygnał wyjściowy ma takie same (lub bardzo zbliżone parametry do wzmacniaczy innej klasy).

Cała zła prasa klasy D bierze się stąd, że ludzie biorą wzmacniacze o słabych parametrach i porównują ze wzmacniaczami o skrajnie innych parametrach albo jeszcze lepiej - lampowymi. Przyznać trzeba, że ogólnie "testerzy" z czasopism nie pomagają, bo mówią o odczuciach zamiast podać twarde dane plus ich ewentualna interpretacja.

Inna sprawa, że tak naprawdę mało jest dobrych wzmacniaczy w klasie D ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baran napisał:

Co masz na myśli? Jakie "tandetne" układy? Degradują dźwięk... Mocniej niż wzmacniacze lampowe?

gówniane opampy które zamulają ten szybki i bezpłciowy dźwięk klasy D.

Lampa i fajnie grające tranzystory to parzyste harmoniczne, które lubimy.

Klasa D fajna ale do subwoofera albo z DSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2020 o 20:50, rambo54 napisał:

gówniane opampy które zamulają ten szybki i bezpłciowy dźwięk klasy D.

Lampa i fajnie grające tranzystory to parzyste harmoniczne, które lubimy.

Klasa D fajna ale do subwoofera albo z DSP

Podobne mam zdanie do suba jak najbardziej.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro lampa i tranzystor (nie żeby w układzie D nie było tranzystorów ? ) dodają parzyste harmoniczne, to nie można powiedzieć, że są lepsze. Obiektywnie są gorsze przez to i to one degradują dźwięk. Nie wzmacniacz w klasie D.

Mnie np. bardziej się podoba przez kolumny niż w filharmonii, ale mówienie, że na koncercie słabo gra to przesada ?

Inna sprawa, że przypuszczam, że właśnie z tego powodu ludzie nie lubią "tanich" wzmacniaczy. Te audiofilskie czasami (w sumie to dość często chyba) na wyjściu zapewniają parametry gorsze, ale takie audiofilskie ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, baran napisał:

Bo w filharmonii jest mniej basu ?

Dodatkowo dźwięk jest mało zniekształcony, czyli nie jest taki gładki. I jak coś jest twarde i ostre to tak to słychać.

 

Gratulacje ?, niewielu audiofili ma odwagę to powiedzieć, choć pewnie wielu "ma" podobnie... ? A może jeszcze nie byli w filharmonii... dlatego ciągle "rzeźbią", kupują, sprzedają, odsłuchy, dzielenie włosa na czworo... A to może być takie proste! Idzie człowiek do filharmonii, wraca ze zlasowanym mózgiem i krwawiącymi uszami, włącza swoje zabawki i... audio nirvana ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.