Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, baran napisał:

To ja muszę zapytać... Cena "nie z doopy" to bylaby jaka? Oczywiście w Euro, bo głównym rynkiem zbytu Dynaudio raczej nie jest Polska ?

Jedyne dane które mam to obrazki z internetu. Przy tym poziomie znajomości serii Heritage można napisać,że równie dobrą ceną będzie 1000€ lub milion € ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, S0nic napisał:

Serio? Wystarczy rozejrzeć się po kolumnach innych producentów a nie kupować pudełka na buty za 26 000zł.

Płacą tym, którzy potrafią zbudować taki wizerunek i narracją, że ich produkt jest lepszy od innych. To nie jest tak, że można to zrobić tak sobie. Czasami ktoś oczywiście próbuje wyskoczyć na start z cenami z kosmosu i wtedy masz głosy oburzenia. Nie płacą oczywiście wszyscy. Z tym, że jak miałeś wcześniej kolumny Dynaudio C1, zapłaciłeś za nie kilka lat temu 20 tysięcy. Lubisz ta markę, podoba Ci się dźwięk, a następca kosztuje już 40 tysięcy, to co? To co, kupisz kolumny od YB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, S0nic napisał:

Serio? Wystarczy rozejrzeć się po kolumnach innych producentów a nie kupować pudełka na buty za 26 000zł.
 

 

9 minut temu, S0nic napisał:

Serio? Wystarczy rozejrzeć się po kolumnach innych producentów a nie kupować pudełka na buty za 26 000zł.
 

Tak rozumując to kolumny możemy sobie sami wystrugać a chyba nie o to chodzi. Roxi popełnił bardzo mądry wpis,pomyśl co zrobisz jak któregoś dnia ceny usług medycznych poszybują tak w górę,że będziesz brał chwilówki nie po to żeby się leczyć,ale żeby od dochtora narzędzia pożyczać. Chciwość korporacji stała się epiedemią Zachodu,no ale my tu o Dynaudio ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roxi napisał:

Płacą tym, którzy potrafią zbudować taki wizerunek i narracją, że ich produkt jest lepszy od innych. To nie jest tak, że można to zrobić tak sobie. Czasami ktoś oczywiście próbuje wyskoczyć na start z cenami z kosmosu i wtedy masz głosy oburzenia. Nie płacą oczywiście wszyscy. Z tym, że jak miałeś wcześniej kolumny Dynaudio C1, zapłaciłeś za nie kilka lat temu 20 tysięcy. Lubisz ta markę, podoba Ci się dźwięk, a następca kosztuje już 40 tysięcy, to co? To co, kupisz kolumny od YB?

Widzimisię klientów mnie nie interesuje. Każdy kupuje co chce. Patrząc na to z boku i znając trochę kolumn konkurencji te monitory w cenie 26 000zł to jakiś żart ?

YB audio to inna filozofia firmy, przychodzi się ze swoim pomysłem przetworników i buduje się kolumny.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jamówię napisał:

 

Tak rozumując to kolumny możemy sobie sami wystrugać a chyba nie o to chodzi. Roxi popełnił bardzo mądry wpis,pomyśl co zrobisz jak któregoś dnia ceny usług medycznych poszybują tak w górę,że będziesz brał chwilówki nie po to żeby się leczyć,ale żeby od dochtora narzędzia pożyczać. Chciwość korporacji stała się epiedemią Zachodu,no ale my tu o Dynaudio ? 

Dokładnie bierzemy się za struganie , wyjdzie taniej.. ? nie koniecznie lepiej czy nawet choćby porównywalnie, ale na pewno taniej.. a przecież dla 90% Polaków to jest najważniejsze.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jamówię napisał:

 

Tak rozumując to kolumny możemy sobie sami wystrugać a chyba nie o to chodzi. Roxi popełnił bardzo mądry wpis,pomyśl co zrobisz jak któregoś dnia ceny usług medycznych poszybują tak w górę,że będziesz brał chwilówki nie po to żeby się leczyć,ale żeby od dochtora narzędzia pożyczać. Chciwość korporacji stała się epiedemią Zachodu,no ale my tu o Dynaudio ? 

A czy ja mówie o budowanie kolumn samemu? Przecież wyraźnie piszę, kolumny innych producentów.
Temat usług medycznych przemilczę bo będzie nie w temacie wątku.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Roxi napisał:

Płacą tym, którzy potrafią zbudować taki wizerunek i narracją, że ich produkt jest lepszy od innych. To nie jest tak, że można to zrobić tak sobie. Czasami ktoś oczywiście próbuje wyskoczyć na start z cenami z kosmosu i wtedy masz głosy oburzenia. Nie płacą oczywiście wszyscy. Z tym, że jak miałeś wcześniej kolumny Dynaudio C1, zapłaciłeś za nie kilka lat temu 20 tysięcy. Lubisz ta markę, podoba Ci się dźwięk, a następca kosztuje już 40 tysięcy, to co? To co, kupisz kolumny od YB?

Zgadzam się z tym są pewne marki, gdzie jak człowiek raz kupi to potem naprawdę ciężko jest cos kupić od innego, bo człowiek się przywiązuje do niej jak i do tego co ona oferuje.. A to, ze wielu Polaków nie stać jest na to coś to nie problem producenta, bo te dobra nie są kierowane w pierwszym rzucie dla naszych rodaków.. Już nawet stoliki od naszych Producentów nie są kierowane dla nas, a bardziej dla odbiorców zagranicznych co łatwo zauważyć , choćby w necie.. W przypadku Gigawatta główny cennik jest w Euro i tyle samo kosztuje listwa u nas co i u znacznie bogatszego Niemca, choćby, który tam zarabia ich średnią krajową.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lolek126 napisał:

Dokładnie bierzemy się za struganie , wyjdzie taniej.. ? nie koniecznie lepiej czy nawet choćby porównywalnie, ale na pewno taniej.. a przecież dla 90% Polaków to jest najważniejsze.. 

Lolek, Twojego zachowania to ja już całkowicie nie rozumie. Z jednej strony bronisz na każdym kroku wysokich cen, ale sprzętu nie kupujesz, bo jest dla Ciebie za drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, S0nic napisał:

Widzimisię klientów mnie nie interesuje. Każdy kupuje co chce. Patrząc na to z boku i znając trochę kolumn konkurencji te monitory w cenie 26 000zł to jakiś żart ?

YB audio to inna filozofia firmy, przychodzi się ze swoim pomysłem przetworników i buduje się kolumny.

Kolego smartfony mamy po 8-10 tyś.. składany od Samsunga ... w warszawie w jednym ze sklepików na Starym Mieście (pisałem o tym kiedyś) z bursztynu kawałek statku o dł. powiedzmy 40 cm kosztuje ponad 20 tyś, a motocykl o dł 20 cm z bursztyny bodajże około 12 tys.. Ceny są robione pod bogatą Europę ,a nie pod biedną Polskę, choć w niektórych kręgach jesteśmy podobno bardzo bogaci i super się żyje ludziom.  Na fora można wejść i widać jakim to jesteśmy bogatym krajem.....

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lolek126 napisał:

Kolego smartfony mamy po 8-10 tyś.. składany od Samsunga ... w warszawie w jednym ze sklepików na Starym Mieście (pisałem o tym kiedyś) z bursztynu kawałek statku o dł. powiedzmy 40 cm kosztuje ponad 20 tyś, a motocykl o dł 20 cm z bursztyny bodajże około 12 tys.. Ceny są robione pod bogatą Europę ,a nie pod biedną Polskę, choć w niektórych kręgach jesteśmy podobno bardzo bogaci i super się żyje ludziom.  Na fora można wejść i widać jakim to jesteśmy bogatym krajem.....

Bardzo interesujące przykłady ale nic nie wnoszą do tematu wątku. Proponuję jakąś książeczkę o podstawach ekonomii - życie staje się prostsze i bardziej zrozumiałe.   ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Roxi napisał:

Lolek, Twojego zachowania to ja już całkowicie nie rozumie. Z jednej strony bronisz na każdym kroku wysokich cen, ale sprzętu nie kupujesz, bo jest dla Ciebie za drogi. 

Kto powiedział, że nie kupuje ? ?  A cen nie tylę bronie co uważam, że są robione pod bogatszą Europę i nikt nie zmusza np mnie do kupienia, a wybrałem pewne kolumny, myślę, ze już się robią ? a przynajmniej mam taką nadzieję i to jest moja decyzja, ale zaznaczam nikt mnie nie zmuszał.. 

Teraz, S0nic napisał:

Bardzo interesujące przykłady ale nic nie wnoszą do tematu wątku. Proponuję jakąś książeczkę o podstawach ekonomii - życie staje się prostsze i bardziej zrozumiałe.   ?

Do tematu nie wnoszą, ale chodzi o to, ze ceny pewnych rzeczy nie są robione pod Polaków, my nie jesteśmy głównymi odbiorcami i nikogo nie interesuje to, że mi ceny pewne nie podobają się.. ale jak cos chce to tyle muszę zapłacić. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, krzysiek napisał:

Jak byśmy mieli euro, to i tak narzekalibyśmy, że nie zarabiamy w tych euro tyle, ile zarabiają na zachód od nas.

Zgadza się.Chodzi tylko oto ,że ceny są mniej więcej takie same ,czy to w niemczech czy u nas.Jak tam coś kosztuje 1000euro to tutaj 4000 zł.Wiadomo że producent nie będzie robił wyjątku dla "biedniejszych krajów",bo mniej zarabiają.Z drugiej strony na zagranicznych forach ,też narzekają na ceny.My za to trochę ponarzekamy , ale i tak kupujemy,bo to nasza pasja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lolek126 napisał:

Kto powiedział, że nie kupuje ? ?  A cen nie tylę bronie co uważam, że są robione pod bogatszą Europę i nikt nie zmusza np mnie do kupienia, a wybrałem pewne kolumny, myślę, ze już się robią ? a przynajmniej mam taką nadzieję i to jest moja decyzja, ale zaznaczam nikt mnie nie zmuszał.. 

Co fajnego wybrałeś?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, S0nic napisał:

Co fajnego wybrałeś?

Cierpliwości tak jak napisałem kolumny się robią, oby tylko fabryki nie zamknęli, ale jestem dobrej myśli..  a przynajmniej sprzedawca zapewnia , abym się nie martwił.. A czy fajne , dla Ciebie może nie będą fajnymi.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lolek126 napisał:

Cierpliwości tak jak napisałem kolumny się robią, oby tylko fabryki nie zamknęli, ale jestem dobrej myśli..  a przynajmniej sprzedawca zapewnia , abym się nie martwił.. A czy fajne , dla Ciebie może nie będą fajnymi.. ?

Ale to ja nie będę ich słuchał, tobie mają się podobać nie mi, pytam z ciekawości co fajnego kupiłeś.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, izapat napisał:

Zgadza się.Chodzi tylko oto ,że ceny są mniej więcej takie same ,czy to w niemczech czy u nas.Jak tam coś kosztuje 1000euro to tutaj 4000 zł.Wiadomo że producent nie będzie robił wyjątku dla "biedniejszych krajów",bo mniej zarabiają.Z drugiej strony na zagranicznych forach ,też narzekają na ceny.My za to trochę ponarzekamy , ale i tak kupujemy,bo to nasza pasja.

Kolego nawet nie może tak robić, nie ważne jaki Producent, ale nasz rodzimy jakiś czas temu miał cennik tak jakby osobno dla Europy, a inny dla nas i co się okazało, że dzwonili z innych krajów do Producenta i mówili, że tak być nie może, albo cennik jest jeden dla wszystkich, albo niech sobie sprzedaje tylko w bogatej Polsce.. efekt jest taki, cennik teraz jest jednakowy dla wszystkich..  

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lolek126 napisał:

Kolego smartfony mamy po 8-10 tyś.. składany od Samsunga ... w warszawie w jednym ze sklepików na Starym Mieście (pisałem o tym kiedyś) z bursztynu kawałek statku o dł. powiedzmy 40 cm kosztuje ponad 20 tyś, a motocykl o dł 20 cm z bursztyny bodajże około 12 tys.. Ceny są robione pod bogatą Europę ,a nie pod biedną Polskę, choć w niektórych kręgach jesteśmy podobno bardzo bogaci i super się żyje ludziom.  Na fora można wejść i widać jakim to jesteśmy bogatym krajem.....

To jest mit. Ta bogata Europa i USA jest oczywiście coraz bogatsza, ale dla bardzo wąskiej grupy ludzi. Klasa średnia cały czas maleje i ubożeje. Polska jako kraj w ostatnich latach bardzo zyskała również kosztem tych zachodnich krajów. Tak wiec proszę przestać to samo powtarzać jacy jesteśmy biedni, a oni bogaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S0nic napisał:

Ale to ja nie będę ich słuchał, tobie mają się podobać nie mi, pytam z ciekawości co fajnego kupiłeś.

Dam znać jak przyjdą tak jak pisałem nie mam zwyczaju pisać o czymś czego jeszcze nie mam.. ale się zgadzam masz rację mi się mają podobać.. tak jak Twoje kolumny podobają się Tobie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roxi napisał:

To jest mit. Ta bogata Europa i USA jest oczywiście coraz bogatsza, ale dla bardzo wąskiej grupy ludzi. Klasa średnia cały czas maleje i ubożeje. Polska jako kraj w ostatnich latach bardzo zyskała również kosztem tych zachodnich krajów. Tak wiec proszę przestać to samo powtarzać jacy jesteśmy biedni, a oni bogaci. 

Roxi to dlaczego w tym kraju około bodajże 35 % Polaków zarabia około 2 tys netto.. ? Czyli minimalną pensję  to są dane z kilku miesięcy wstecz.. dla przykładu Niemcy minimalna pensja około 1500 Euro.. + bogatszy socjal.. Oczywiście, ze jesteśmy bogatsi dzisiaj w stosunku do tego co było np. 10 lat temu, ale nie zmienia to faktu, ze do tych najlepszych jak i do średniej półki brakuje nam  i to nie mało.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, S0nic napisał:

Bardzo interesujące przykłady ale nic nie wnoszą do tematu wątku. Proponuję jakąś książeczkę o podstawach ekonomii - życie staje się prostsze i bardziej zrozumiałe.   ?

A w tych książkach do ekonomii to ujęto rozpady gospodarek postkomunistycznych w wyniku wręcz zbrodniczych transformacji,przy jednoczesnym turbo bogaceniu się komunistycznych,więc utopijnych z punktu widzenia ekonomistów zachodu Chin?

4 minuty temu, lolek126 napisał:

Roxi to dlaczego w tym kraju około bodajże 35 % Polaków zarabia około 2 tys netto.. ? Czyli minimalną pensję  to są dane z kilku miesięcy wstecz.. dla przykładu Niemcy minimalna pensja około 1500 Euro.. + bogatszy socjal.. Oczywiście, ze jesteśmy bogatsi dzisiaj w stosunku do tego co było np. 10 lat temu, ale nie zmienia to faktu, ze do tych najlepszych jak i do średniej półki brakuje nam  i to nie mało.. 

Urbana i Czarzastego zapytaj a nie nas. Oni to poustalali 30 lat temu. Mógłbym również Ciebie zapytać w jaki sposób komuś udawało się nabywać za 1000 pln, budowane po wojnie w wielkim trudzie przez naszych ojców przedsiębiorstwa,skoro sam ich majątek wielokrotnie przekraczał te sumy. O sposobie zarządzania nie piszę,bo ktoś kto choć raz w życiu miał w ręku idiotyzmy napisane przez Langego zna odpowiedź. No ale my tu o Dynaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lolek126 napisał:

Roxi to dlaczego w tym kraju około bodajże 35 % Polaków zarabia około 2 tys netto.. ? Czyli minimalną pensję  to są dane z kilku miesięcy wstecz.. dla przykładu Niemcy minimalna pensja około 1500 Euro.. + bogatszy socjal.. Oczywiście, ze jesteśmy bogatsi dzisiaj w stosunku do tego co było np. 10 lat temu, ale nie zmienia to faktu, ze do tych najlepszych jak i do średniej półki brakuje nam  i to nie mało.. 

Dowodzi to jedynie tego, że ceny są dla nich przystępniejsze, ale nie oznacza, że są niskie. To właśnie Amerykanie od lat podnoszę głosy, że co dzieje się z cenami jest abstrakcyjne. Różnic jest taka, że Bezos jest przesłuchiwany przed senatem w USA za praktyki monopolistyczne, bo zdają sobie sprawę, że za kilka lat pójdzie znowu na bruk miliony ludzi pracujących w handlu i transporcie, a nasz urząd marszałkowski wysyła zapraszania do zamieszczania towarów na Amazonie, bo myśli, że ułatwia wchodzenie firmom na rynki zagraniczne. Ale nas stać, bo my jesteśmy biedni Polacy i płaćmy za wszystko i siedźmy cichutko. Zresztą mamy to kolegę z USA na forum i również napisał swoje zdanie na temat nowych kabli i kolumn z jego perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jamówię napisał:

A w tych książkach do ekonomii to ujęto rozpady gospodarek postkomunistycznych w wyniku wręcz zbrodniczych transformacji,przy jednoczesnym turbo bogaceniu się komunistycznych,więc utopijnych z punktu widzenia ekonomistów zachodu Chin?

Urbana i Czarzastego zapytaj a nie nas. Oni to poustalali 30 lat temu. Mógłbym również Ciebie zapytać w jaki sposób komuś udawało się nabywać za 1000 pln, budowane po wojnie w wielkim trudzie przez naszych ojców przedsiębiorstwa,skoro sam ich majątek wielokrotnie przekraczał te sumy. O sposobie zarządzania nie piszę,bo ktoś kto choć raz w życiu miał w ręku idiotyzmy napisane przez Langego zna odpowiedź. No ale my tu o Dynaudio...

Wiesz ja jestem za młody, aby wypowiadać się o tamtych czasach, co ja miałem wtedy powiedzmy 10  lat, ale zdaje sobie sprawę z tego co się działo ... jest to przykre.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jamówię napisał:

A w tych książkach do ekonomii to ujęto rozpady gospodarek postkomunistycznych w wyniku wręcz zbrodniczych transformacji,przy jednoczesnym turbo bogaceniu się komunistycznych,więc utopijnych z punktu widzenia ekonomistów zachodu Chin?

Nie, są informacje jak działa rynek ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, lolek126 napisał:

 

Do tematu nie wnoszą, ale chodzi o to, ze ceny pewnych rzeczy nie są robione pod Polaków, my nie jesteśmy głównymi odbiorcami i nikogo nie interesuje to, że mi ceny 

To wszystko jest ciekawe,gdyby nie było śmieszne. W zdecydowanej,wręcz przygniatającej ilości przykładów,to właśnie producenci bardzo zabiegają o możliwość dystrybucji w Polsce,bo mają pełną świadomość,że inwestując tylko w Zachód,jak to się tobie wydaje,po prostu się ugotują. Jest oczywiście jeszcze Rosja,ale to odrębna para kaloszy.

6 minut temu, S0nic napisał:

Nie, są informacje jak działa rynek ?

To może zacytuj,albo podaj przykłady tego jak działa według autorów tych książek w postkomunistycznym modelu byłych demoludów i hybrydowym przez nikogo nie przewidzianym systemie gospodarczym Chin,z chęcią poczytam i piszę to bez złośliwości. 

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roxi napisał:

Dowodzi to jedynie tego, że ceny są dla nich przystępniejsze, ale nie oznacza, że są niskie. To właśnie Amerykanie od lat podnoszę głosy, że co dzieje się z cenami jest abstrakcyjne. Różnic jest taka, że Bezos jest przesłuchiwany przed senatem w USA za praktyki monopolistyczne, bo zdają sobie sprawę, że za kilka lat pójdzie znowu na bruk miliony ludzi pracujących w handlu i transporcie, a nasz urząd marszałkowski wysyła zapraszania do zamieszczania towarów na Amazonie, bo myśli, że ułatwia wchodzenie firmom na rynki zagraniczne. Ale nas stać, bo my jesteśmy biedni Polacy i płaćmy za wszystko i siedźmy cichutko. Zresztą mamy to kolegę z USA na forum i również napisał swoje zdanie na temat nowych kabli i kolumn z jego perspektywy.

Ale ja nigdzie nie napisałem, że dla przeciętnego Niemca zarabiającego najniższa krajową 1500 Euro to takie confidensy 30 to "pikuś" tylko u nich taka osoba może coś pomyśleć o kolumnach może w niższym segmencie , ale jednak, a u nas osoba zarabiająca 2 tys to może sobie pomyśleć o tym jak przeżyć do pierwszego..  Roxi u nas troszkę ponad 50% Polaków nie widzi średniej krajowej to jest coś około bodajże 5400 brutto czyli pi razy drzwi do łapki mają ludzie około 3700 i powiedzmy 50% Polaków nigdy takiej kwoty nie widziała na oczy przy wypłacie.. A osoba mając taką wypłatę niech ma kredyt mieszkaniowy, opłaty, mieszkania, auta, plus życie to ile jej zostaje na "zabawę" nawet jak zona ma powiedzmy też cos około 3700 netto plus dwoje dzieci... a wypadałoby coś odłożyć, pytanie z czego.. jak wszystko, albo prawie wszystko  idzie na przelew.... Jestem pełen podziwu dla ludzi zarabiających mało, że dają radę jakoś wszystko poukładać i funkcjonować, aby przeżyć do kolejnego miesiąca.. 

10 minut temu, Jamówię napisał:

W zdecydowanej,wręcz przygniatającej ilości przykładów,to właśnie producenci bardzo zabiegają o możliwość dystrybucji w Polsce,bo mają pełną świadomość,że inwestując tylko w Zachód,jak to się tobie wydaje,po prostu się ugotują. Jest oczywiście jeszcze Rosja,ale to odrębna para kaloszy.

Kolego nie napisze jaki asortyment z Audio, ale w necie można zobaczyć, że pewne rzeczy od polskiego Producenta Wietnam więcej kupuje niż u nas się sprzedaje, a na pewno  jest to porównywalne w pewnym okresie czasu jak rozmawiałem z właścicielem.. Wietnam... ?

Drugi Producent pewnych rzeczy telefonicznie powiedział mi że, jeśli ludzie w tym i moja osoba  uważa, że coś jest za drogie  to trzeba swoją uwagę zwrócić na innych Producentów, a on sam już nie patrzy na nasz rodzimy rynek..  I zwróciłem uwagę na innego rodizmego Producenta ? też nie jest tani, ale na pewno jest to rozsądniejszy wybór.. dla mnie... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.