Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, baran napisał:

Rada użytkownika @Roxi akurat jest bardzo dobra. W dłuższej perspektywie też się zgadzam, że lepiej odpuścić analityczność hiendu na rzecz przyjemności że słuchania. A tę każdy definiuje sobie sam ?

Pacuła to trafnie ujął w recenzji DAC Venusa. Stwierdził, że wbrew obiegowym opiniom sprzęt wysokiej klasy ma swój charakter, bo inaczej byłby nijaki. W konsekwencji w jednym gatunku muzyki sprawdza się lepiej, a innym gorzej. Dlatego zresztą wielu audiofilów często ma więcej niż jedna parę kolumn itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, babatular napisał:

Wlasnie ze system hi-end rożnicuje barwy, dynamikę, jakosc realizacji. Tylko tylko ze system hi-end ma rozdzielczość, dynamikę, przestrzenność i swobodę brzmienia - a to sie sprawdza na KAŻDEJ muzyce. Oczywiście sa płyty lepiej i gorzej nagrane ale przy rozdzielczym,  dynamicznym i bogatym w barwy i zrównoważonym systemie praktycznie kazdej plyty da sie komfortowo sluchac.

Moim zdaniem to ma sens. Jednak najważniejsze aby pamiętać, że 

 

6 godzin temu, baran napisał:

przyjemności ze słuchania. A tę każdy definiuje sobie sam ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Roxi napisał:

Fora są od zarabiania pieniędzy, my tylko produkujemy darmowy kontent. Od pomocy jest Caritas.

Oczywiście, że fora zarabiają dla tych co je założyli, choć znam i takie, które nie zarabia, a sami użytkownicy składają się na jego utrzymanie, ale nie istotne, ale nie zmienia to faktu, że gro ludzi oczekuje pomocy w różnych sprawach od innych, którzy są wstanie pomóc w danej materii osobie, która potrzebuje takiej pomocy/porady. I to bez względu co jest przesłaniem takiego forum w sensie czym się "zajmuje". 

8 godzin temu, Roxi napisał:

Pacuła to trafnie ujął w recenzji DAC Venusa. Stwierdził, że wbrew obiegowym opiniom sprzęt wysokiej klasy ma swój charakter, bo inaczej byłby nijaki. W konsekwencji w jednym gatunku muzyki sprawdza się lepiej, a innym gorzej. Dlatego zresztą wielu audiofilów często ma więcej niż jedna parę kolumn itd. 

Ja się z tym zgadzam... i również znam takie osoby.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, lolek126 napisał:

Oczywiście, że fora zarabiają dla tych co je założyli, choć znam i takie, które nie zarabia, a sami użytkownicy składają się na jego utrzymanie, ale nie istotne, ale nie zmienia to faktu, że gro ludzi oczekuje pomocy w różnych sprawach od innych, którzy są wstanie pomóc w danej materii osobie, która potrzebuje takiej pomocy/porady. I to bez względu co jest przesłaniem takiego forum w sensie czym się "zajmuje". 

Oczywiście, tylko jak jest sponsorowane przez firmy, to oczywiste, że ma służyć interesom reklamodawców. Jak użytkownicy się składają, to wchodzą w gra osobiste ambicje itd. Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem byłoby forum bez moderacji. W praktyce się to jednak nie sprawdza, bo cześć osób nie potrafi zapanować nad ciemną stroną własnego charakteru jak widzi klawiaturę z dostępem do internetu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxi napisał:

Oczywiście, tylko jak jest sponsorowane przez firmy, to oczywiste, że ma służyć interesom reklamodawców. Jak użytkownicy się składają, to wchodzą w gra osobiste ambicje itd. Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem byłoby forum bez moderacji. W praktyce się to jednak nie sprawdza, bo cześć osób nie potrafi zapanować nad ciemną stroną własnego charakteru jak widzi klawiaturę z dostępem do internetu ?

100% zgody , a przykład jest tutaj jak jest z moderacją, więc co by było jakby jej nie było.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak na złagodzenie wszelkich konfliktów.Decyzja zapadła. Octave v70se zamówiony.Chociaż Accu. grał każdy rodzaj muzyki dobrze , to po czasie trochę nudzi,najzwyczajniej brakowało mi w nim emocji.Pewnie z innymi kolumnami było by lepiej , ale z Dynaudio ,to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że Twój wybór i Tobie ma się podobać.. ? Accu czy każdy inny producent nie jest lekarstwem na wszystkie bolączki ludzi....:-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, izapat napisał:

To ja tak na złagodzenie wszelkich konfliktów.Decyzja zapadła. Octave v70se zamówiony.Chociaż Accu. grał każdy rodzaj muzyki dobrze , to po czasie trochę nudzi,najzwyczajniej brakowało mi w nim emocji.Pewnie z innymi kolumnami było by lepiej , ale z Dynaudio ,to nie to.

To najlepszy wybór jakiego mogłeś dokonać,bo jest Twój. Gratulacje i niech Ci latami czas przy muzyce umila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Roxi napisał:

A jaki temat został zamknięty, coś o Dynaudio czy Accu? ?

Nie, o IC do 25 tyś.. szopka dosłownie co niektórzy pisali, szkoda nawet komentować. Tak się zastanawiam ilu z nich choćby w ręku miało jakiś IC np powyżej 10 tyś. Ale to nie pierwszy tego typu temat, który jest zamykany, zamiast oczyszczany , a następnie wyciąganie konsekwencji wobec pewnych osób, używających pewnego słownictwa.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lolek126 napisał:

Nie, o IC do 25 tyś.. szopka dosłownie co niektórzy pisali, szkoda nawet komentować. Tak się zastanawiam ilu z nich choćby w ręku miało jakiś IC np powyżej 10 tyś. Ale to nie pierwszy tego typu temat, który jest zamykany, zamiast oczyszczany , a następnie wyciąganie konsekwencji wobec pewnych osób, używających pewnego słownictwa.. 

Nie mam doświadczeń z zachodnimi forami, ale ponoć poziom kultury jest inny. Mniej jest hejtu i jadu. Podobnie jest z mediami, mniej straszą, a bardziej informują. Opluwanie i agresja do innych, to nic innego jak frustracja wynikająca z niezaspokojonych pragnień i ambicji. Później jest kierowana na innych, często w sposób zracjonalizowany, pod płaszczykiem dobrych rad i intencji. Wątek widocznie był ogniskiem konfliktów, to dla moderacji łatwiej go zamknąć niż poświęcać czas na moderowanie i odpowiadanie na skargi z panelu moderacyjnego. Nie potrafią się ludzie zachować, to likwiduje się im wątek, proste ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Miroslav1 napisał:

... są tematy które wyjątkowo budzą napięcie -  kable..... dla mnie jest to nie zrozumiałe, jeżeli ktoś nie przykłada wagi do okablowania to jego sprawa....dla mnie to jest element toru, więc  przykładam przykładam się.. ? 

Było chyba coś takiego, że założyciel wątku mógł decydować kogo w nim zablokować, jest to jeszcze? Chyba zbyt duża demokratyzacja ? Ceny kabli są wysokie i budzą dużo emocji. Kable to też najszybszy zarobek dla handlarzy i oni się żrą międźy sobą deprecjonując konkurencje i później tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roxi napisał:

Nie mam doświadczeń z zachodnimi forami, ale ponoć poziom kultury jest inny. Mniej jest hejtu i jadu. Podobnie jest z mediami, mniej straszą, a bardziej informują. Opluwanie i agresja do innych, to nic innego jak frustracja wynikająca z niezaspokojonych pragnień i ambicji. Później jest kierowana na innych, często w sposób zracjonalizowany, pod płaszczykiem dobrych rad i intencji. Wątek widocznie był ogniskiem konfliktów, to dla moderacji łatwiej go zamknąć niż poświęcać czas na moderowanie i odpowiadanie na skargi z panelu moderacyjnego. Nie potrafią się ludzie zachować, to likwiduje się im wątek, proste ? 

Oczywiście, że prościej taki wątek wykasować, niż  poświecić czas na posprzątanie ... tylko to nie o to chodzi.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Roxi napisał:

Było chyba coś takiego, że założyciel wątku mógł decydować kogo w nim zablokować, jest to jeszcze? Chyba zbyt duża demokratyzacja ? 

...chyba kiedyś tak było, uważam że to było dobre rozwiązanie....każdy powinien prowadzić swój wątek tak jak uważa i jeżeli ktoś tylko zagląda by zrobić zadymę to autor wątku powinien mieć możliwość zablokowania takiego gościa....nie wchodzę do wątków gdzie nie mam nic do powiedzenia, i tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

... są tematy które wyjątkowo budzą napięcie -  kable..... dla mnie jest to nie zrozumiałe, jeżeli ktoś nie przykłada wagi do okablowania to jego sprawa....dla mnie to jest element toru, więc  przykładam przykładam się.. ? 

Dokładnie , wiec po co zaglądać na pewne tematy, skoro człowieka po pierwsze to nie interesuje, a po drugie trzeba szczerze napisać nie stać na takie rzeczy o jakich jest w danym wątku.. po co tracić czas, zaśmiecać wątek, a na koniec jeszcze obrażać innych ludzi.. 

46 minut temu, Roxi napisał:

Było chyba coś takiego, że założyciel wątku mógł decydować kogo w nim zablokować, jest to jeszcze? Chyba zbyt duża demokratyzacja ? Ceny kabli są wysokie i budzą dużo emocji. Kable to też najszybszy zarobek dla handlarzy i oni się żrą międźy sobą deprecjonując konkurencje i później tak to wygląda.

Coś takiego było, ale chyba teraz już niekoniecznie.. na pewno może zgłosić do moderacji, ale to różnie może być.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Roxi napisał:

 Ceny kabli są wysokie i budzą dużo emocji. Kable to też najszybszy zarobek dla handlarzy i oni się żrą międźy sobą deprecjonując konkurencje i później tak to wygląda.

... oczywiście że ceny kabli są wysokie a nawet  bardzo wysokie, tylko w czym problem gdy kupuję  za swoją kasę....nie rozumie tego....gdybym napisał na forum że robię zbiórkę na Transparenta i prosił o wpłaty...wtedy tak... ? a tak.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miroslav1 napisał:

.. oczywiście że ceny kabli są wysokie a nawet  bardzo wysokie, tylko w czym problem gdy kupuję  za swoją kasę....nie rozumie tego....gdybym napisał na forum że robię zbiórkę na Transparenta i prosił o wpłaty...wtedy tak... ? a tak.....

Zrób zbiórkę na Opusa, to się dołożę ?

Wbrew pozorom, to pomimo, że nikt nie wymyślił facebooka czy takiego fora od strony teoretycznej, ale rozwiązania te powstały na wskutek spontanicznego działania. Jednak chcąc przeanalizować jakie motywacje kryją się za ludzkim zachowanie, to jest ich sporo. Dlatego z jednej strony trudno jest zrozumieć zachowanie innych oraz własnego uzależnienia. Tutaj taki mały zestaw... każdy może mieć oczywiście inny lub wybrane ? a to oczywiście niw wszystkie...

Tak na marginesie, to decydowanie o tym, kto należy do danej społeczności lub możliwości jego eliminacji jest przejawem statusu ? 

Katalizatory budowania społeczności internetowych:

  • Istnienie wspólnej potrzeby - wymiana informacji na temat danego modelu, funkcjonalności, cech, możliwości. 
  • Potrzeba przynależności
  • Potrzeba samorealizacji
  • Internalizacja - potrzeba posiadania słuszności
  • Potrzeba kontaktu
  • Potrzeba bycia rozpoznanym, wyróżnionym
  • Występowanie wspólnych cech demograficznych lub kulturowych
  • Wspólne zainteresowanie oraz hobby
  • Przyzwyczajenie oraz lojalność
Edytowane przez Roxi
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...chyba kiedyś tak było, uważam że to było dobre rozwiązanie....każdy powinien prowadzić swój wątek tak jak uważa i jeżeli ktoś tylko zagląda by zrobić zadymę to autor wątku powinien mieć możliwość zablokowania takiego gościa....nie wchodzę do wątków gdzie nie mam nic do powiedzenia, i tyle....

Nie jest niestety tak różowo. To narzędzie bardzo często było wykorzystywane jako ban złośliwy. Banujący nakładał je na osoby nie dlatego,że robiły w wątku bydło,tylko dlatego,że bardzo często nie starczało mu argumentów do normalnej dyskusji,albo tylko dlatego,ze kogoś nie lubił. To jest jako takie niezgodne nie tylko z art 54 Polskiej Konstytucji,ale z umiejętnością prowadzenia dyskusji w miejscu publicznym w ogóle. Narzędzie to było z resztą nadużywane przez obie strony. Moim zdaniem bardzo przydatną funkcją jest ignor. Wyłącza delikwenta z poziomu mojego ekranu i facet de facto nie istnieje. Obecna Moderacja,jest w moim odczuciu o niebo lepsza od poprzednich,gdzie bywało,że moderatorzy uznawali się za forumowych bogów i w sposób całkowicie nieuprawniony karali na lewo i prawo tych,z którymi albo nie potrafili poradzić sobie merytorycznie,albo nie pasowali im politycznie(całkowite kuriozum) albo kogoś po prostu nie lubili-czyli postawa kompletnie patologiczna.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxi napisał:

Pochwalić się muszę Lolek nowym rozwiązaniem. Brakuje mi jeszcze rolety na TV, ale i tak progres jest ogromny. Poprawa szczegółowości, barwy i koniec ze zniekształconym basem i pogłosami. A na pierwszym miejscu funkcjonalność wzorowa i wszystko pod ręką.Czy forma podporządkowana treści, a nie odwrotnie ? Dawno miałem to zrobić, ale byłem zbyt leniwy. Gdybym wiedział jaki będzie efekt dzwiękowy, to zacząłbym od tego przed pierwszym zakupem audio, a nie odwrotnie... Tu nie ma mowy dosłownie o poprawie dźwięku, to gra jaki całkiem inny zestaw ? 

 

excite3.jpg

Roxi piękna audiojama. Gratuluję ?  Transparent tak pomógł,czy akustyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

... na prawdę zajebiście to wygląda....rozwiązanie z tymi półkami/regałami,  bardzo mi się podoba.... ,, nowe rozwiązanie,, cóż to takiego?...jakie to kolumny? 

Dzięki, wygląda fajnie, ale jak wspominałem jest niesamowita zmiana akustyki pomieszczenia. Po prawej stronie zawsze pojawiał się pogłos, tam wiec niezależnie od tego jakie kolumny w tym pomieszczeniu grały, to dźwięk w podobny sposób był degradowany. Teraz jest niesamowita różnica. Zresztą Tobie nie muszę tego tłumaczyć, bo masz zrobioną adaptację. U mnie motywacja była odwrotna, bo ciągle kupuję książki i nie miałem ich już gdzie trzymać. Tak więc musiałbym się ich pozbyć lub wstawić regał. Kolumny bez zmian, Excite x44. Docelowo będą inne, ale te ładnie grają, a musiałbym je teraz za bezcen sprzedać, to na razie nie są ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jamówię napisał:

Roxi piękna audiojama. Gratuluję ?  Transparent tak pomógł,czy akustyka?

Dzięki, Transparenty mam już od dawna. Akustyka teraz dała ogromną różnicę. Trudno to wyrazić słowami aby nie przesadzać, ale zmiana jest niesamowita jak te książki i płyty robią robotę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roxi napisał:

 Akustyka teraz dała ogromną różnicę. Trudno to wyrazić słowami aby nie przesadzać, ale zmiana jest niesamowita jak te książki i płyty robią robotę ?

... nikt nie zaczynał zabawę w audio od akustyki - jeżeli tak mówi to kłamie ? ale przychodzi taki moment że akustykę trzeba ''ruszyć'' ...nie ma wyjścia...sam widzisz a raczej słyszysz że na pewnym etapie jest to konieczne i polecam właśnie takie rozwiązanie jak zrobiłeś....jaki metraż pokoju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

jaki metraż pokoju? 

Ciężko powiedzieć, bo to pomieszczenie otwarte na dwa inne i klatkę schodową ? Duży w każdym razie... Jednak teraz jest bardzo ok. Z perspektywy czasu to pewnie wiele sprzętów niesłusznie krytykowałem i zmieniłem... ale cóż tam. Nikt nie jest święty ? 

Akustyki nie robiłem, bo chciałem kupić odgrody... ale życie zmusiło mnie do regałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.