Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję, posłuchajcie tych kolumn u siebie czy w jakimś salonie audio, a nie wzorujcie się wyłącznie na tym teście.. bez względu czy jesteście nimi zainteresowani na poważnie, czy też chcecie sobie tylko posłuchać. Zdaje sobie sprawę, ze 30i to inne deczko kolumny niż 50 tki, ale jednak.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ps39 napisał:

Dobra rada gdyż po przeczytaniu stwierdziłem, że mogę je wstawić do swego pokoju i świetnie zagrają. Przez chwilę była pociecha, że nie muszę kupować monitorów Confidence 20 tylko dalej mogę grać na podłogowych Dynaudio?

Ale Ty wiesz ile osób by marzyło o  c20  ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Klecha86 napisał:

Potargana maskownica, obity stand, czego nie ma na zdjęciach i w opisie, nie wiadomo co jeszcze bo sprzedawca wali scieme, sprzedają się już kilka miesięcy.

W dniu 5.11.2020 o 00:05, rambo54 napisał:

Czy ktoś z Was kojarzy porównanie grania C1 do Contour 20/20i?

 

Może koledzy z zza Oceanu ?

Contour 20 słuchałem w salonie, C1 mam, z tego co mogę wywnioskować to jest inna klasa dźwięku.

Na korzyść C1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, aqs napisał:

Potargana maskownica, obity stand, czego nie ma na zdjęciach i w opisie, nie wiadomo co jeszcze bo sprzedawca wali scieme, sprzedają się już kilka miesięcy.

Contour 20 słuchałem w salonie, C1 mam, z tego co mogę wywnioskować to jest inna klasa dźwięku.

Contoury nowe są nawet inaczej strojone. Więc jeśli komuś się podoba C1, to nie spodziewam się, żeby polubił Contour 20. I odwrotnie. Bez posłuchania nie da rady. Niemniej, z samej dokumentacji... Contour 20 są dużo łatwiejsze do napędzenia i mogą grać głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, baran napisał:

Contoury nowe są nawet inaczej strojone. Więc jeśli komuś się podoba C1, to nie spodziewam się, żeby polubił Contour 20. I odwrotnie. Bez posłuchania nie da rady. Niemniej, z samej dokumentacji... Contour 20 są dużo łatwiejsze do napędzenia i mogą grać głośniej.

Nie chodzi mi o strojenie, a raczej o wyrafinowanie, gładkość, plastyczność czy spójność, zszycie pasm w C1 jest mz wybitne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, rambo54 napisał:

Jeśli dobrze pamietam, przesiadłeś sie ze Special 25? 

Którą wersje C1 posiadasz? 

Tak z S25, mam C1 pierwszą wersję która jest dość ciężka do wystartowania, ale odwdzięcza się piękna muzyką. W porównaniu do S25 jest sporo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, aqs napisał:

Tak z S25, mam C1 pierwszą wersję która jest dość ciężka do wystartowania, ale odwdzięcza się piękna muzyką. W porównaniu do S25 jest sporo lepiej

Ja sie przesiadłem z S25 na Crafty. 

Teraz myślę o C1, pierwszej generacji 

Zszycie pasma w Craft też jest lepsze niż w s25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, rambo54 napisał:

Ja sie przesiadłem z S25 na Crafty. 

Teraz myślę o C1, pierwszej generacji 

Zszycie pasma w Craft też jest lepsze niż w s25

Nigdy nie słyszałem Craft, nie wiem co u Ciebie zagra lepiej, C1 całkowicie znikają w pomieszczeniu mamy piękną scene z mocnym akcentem grania w głąb za linią kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rambo54 napisał:

Teraz myślę o C1, pierwszej generacji 

„Indyk myślał o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścieli” ?

W tym kontekście, to oczywiście żart, ale czytałem ostatnio fajną książkę Nassima Taleba twórcy pojęcia "Czarny łabędź" który zresztą idealnie pasuje do Covidu w której użył fajnej metafory. Indyk prognozuje swoją przyszłość na podstawie swoich dotychczasowych życiowych doświadczeń. Nie wie tylko, że w perspektywie jest święto dziękczynienia. Pytanie teraz tylko kiedy ?

Kupuj Rambo C1. Na nich raczej nie stracisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, aqs napisał:

Nie chodzi mi o strojenie, a raczej o wyrafinowanie, gładkość, plastyczność czy spójność, zszycie pasm w C1 jest mz wybitne. 

Nie słuchałem nigdy C1. Porównywałem jedynie S25 z Contour 20. I w mojej opinii bardzo ciężko te kolumny porównać, bo Contoury zapewniają dużo bardziej realistyczny dźwięk (w mojej opinii), ale S25 są dużo gładsze i... Bardziej romantyczne? Weselsze? Żywsze? 

Contoury jednak są dość ciemne z mocnym basem, ale jednak dużo lepszym niż S25. 

Generalnie w S25 ta gładkość mnie zaczyna wkurzać po czasie. Wszystko gra tak samo. Na Contourach różnicowanie nagrań jest świetne. Jeśli C1 są jeszcze gładsze od S25, to różnica pomiędzy tymi kolumnami jest ogromna (C1 vs Contour) i chyba trzeba tego posłuchać bo "lepsze" to dość szeroki termin.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aqs Na rzecz C1 przemawia cena i głośnik wysokotonowy. Jeśli dobrze pamiętam w C1 dorzucili dodatkowy magnes ze względu na niską częstotliwość podziału. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że wystarczy niższy prąd dla uzyskania tego samego ciśnienia akustycznego. Więc niektóre zjawiska są minimalizowane. Moim zdaniem może to prowadzić do obniżenia zniekształceń i w efekcie, po prostu lepszej góry. A jak ktoś nie gra zbyt głośno, to przy normalnym graniu Esotar2 da radę.

 

Jakbyś porównał bas C1 vs S25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Confidence są super. Sam rozważałem zamiast Contour 30/60, ale przegrały z żoną ?

Skrzynka jest z MDF, front z tego co pamiętam chwalą ze specjalnego materiału (czyli pewno jakaś żywica ? ). Do tego mamy nowy woofer z neodymowym magnesem i esotar 3 z neodymem, hexis i wielką komorą tłumiącą... Czy 40k to dużo za taki zestaw? Zwłaszcza, że fajne standy są w zestawie?

To jednak są topowe głośniki Dynaudio. Jak policzymy na scanach to za same głośniki wychodzi ~12k. czyli taki 2-way monitor ze standem można złożyć za 20-25k na scanach (zresztą Yb Audio ma taki ;p)...  A jednak dynaudio to spora marka i ~50% ceny to marka+dystrybucja+marketing, sama produkcja raczej jest śmeisznie tania, ale nie wiemy ile kosztował inżyniering tego, a ponieważ był w danii, to wątpię, że było tanio.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baran napisał:

Nowe Confidence są super. Sam rozważałem zamiast Contour 30/60, ale przegrały z żoną ?

Na korzyść zakupu przemawia fakt, że ma się nowy model na lata, który będzie utrzymywał w jakimś stopniu wartość. Jak ktoś ma poprzedni model, to łatwo go sprzedać lub oddać w rozliczeniu i zakup jest mniej bolesny.

Nie zmienia to faktu, że wielu kolegów w tym klubie lub innych miłośników marki ich nie kupi za względu na cenę. Być może Dynaudio i dealerzy i tak sprzedając mniej zarabia więcej. Tak więc zależy komu kibicujemy, marce czy kolegom ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baran napisał:

A jednak dynaudio to spora marka i ~50% ceny to marka+dystrybucja+marketing,

+ doświadczenie i możliwość odsłuchu u siebie przed kupnem. 

Zamawiając paczki na najlepszych przetwornikach scana czy innego producenta u chłopaków z YB Audio kupujemy "kota w worku". 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.