Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś to robili sprzęt. Teraz to idą na łatwiznę żeby jak najwięcej zarobić i pchają jak najgorsze podzespoły. Za takie pieniądze człowiek oczekuję, że będzie to solidnie zrobione. Kupować po to żeby później robić upgrade wszystkich podzespołów żeby zaczęło to normalnie grać. Chyba, że używkę za pół ceny to jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, shiver07 napisał:

Kiedyś to robili sprzęt. Teraz to idą na łatwiznę żeby jak najwięcej zarobić i pchają jak najgorsze podzespoły

Tylko jak się ma Twoje twierdzenie do

 

14 godzin temu, shiver07 napisał:

smsl Q5 Pro 

To jest po staremu i bez szukania oszczędności zrobiony klamot? 

Ps. Oczywiście dobrze, że osobiście posłuchałeś S40. Nie zachwyciły, cóż zdarza się. Na szczęście wybór mamy OGROMNY 🙂

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, shiver07 napisał:

Ten filmik mówi sam za siebie.

https://youtu.be/0TxorWiy78w

Ale słuchałem jeden po drugim i różnica między Emit a Evoke jest duża, na korzyść Evoke

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emit i Evoke należą do podstawowej linii produktów. Podobnie jak Contour in Confidence. W tej linii wg tego co opowiadają przedstawiciele Dynaudio te serie są dobre ogólnie. Tzn. W niczym nie będą wyjątkowe, ale we wszystkim dobre. Serie Special - mają trochę inne zadanie. I stąd prawdopodobnie niektórym mocno przypadną do gustu a innym... Nie:)

"Dobre" to dość szerokie pojęcie 🙂

 

Evoke to bardzo porządna seria. Technologicznie i designersko są po prostu super. Emit jest ok, w swojej kategorii. To również bardzo porządne głośniki.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, shiver07 napisał:

Ten filmik mówi sam za siebie.

https://youtu.be/0TxorWiy78w

Wszystko czyli co ?

2 godziny temu, shiver07 napisał:

Kiedyś to robili sprzęt. Teraz to idą na łatwiznę żeby jak najwięcej zarobić i pchają jak najgorsze podzespoły. Za takie pieniądze człowiek oczekuję, że będzie to solidnie zrobione. Kupować po to żeby później robić upgrade wszystkich podzespołów żeby zaczęło to normalnie grać. Chyba, że używkę za pół ceny to jeszcze.

Kiedyś ?  - tzn . kiedy ?

Upgrade wszystkich podzespołów ? tzn. jakich ? 

Co nie jest solidnie zrobione ?

2 godziny temu, shiver07 napisał:

Kiedyś to robili sprzęt. Teraz to idą na łatwiznę żeby jak najwięcej zarobić i pchają jak najgorsze podzespoły. Za takie pieniądze człowiek oczekuję, że będzie to solidnie zrobione. Kupować po to żeby później robić upgrade wszystkich podzespołów żeby zaczęło to normalnie grać. Chyba, że używkę za pół ceny to jeszcze.

Kiedyś ?  - tzn . kiedy ?

Upgrade wszystkich podzespołów ? tzn. jakich ? 

Co nie jest solidnie zrobione ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Dynaudio lubi zacne tawarzystwo. Miałem już dm2/7 x18  s40 i obecnie contour 20i z poprawnymi wzmacniaczami grają poprawnie , ale im lepszy wzmacniacz , wtedy zaczynają "śpiewać"Tak też jest ze wszystkimi kolumnami ,jeśli jest głośnik prawidłowo zestrojony i dostanie odpowiednie wzmocnienie, to zagra prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pędziłem swoje Dynki Krellami.

KST 100

KSA 150

FPB 300

faktycznie im więcej prądu z gniazdka to grały lepiej (SPecial 25, Contour 5.4, Crafft) ale po jakimś czasie uznałem że do dwudrożnego monitora, nie będe zużywał 1000W w sieci a na tym się to kończyło.

to są po prostu dziwne głośniki i tyle.

W normalnych warunkach typu europejski salon, tj 18-30m2 nie widze powodu by dalej odpalać agregaty po 600W na kanał by grać na 2W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rambo54 napisał:

Tak, pędziłem swoje Dynki Krellami.

KST 100

KSA 150

FPB 300

faktycznie im więcej prądu z gniazdka to grały lepiej (SPecial 25, Contour 5.4, Crafft) ale po jakimś czasie uznałem że do dwudrożnego monitora, nie będe zużywał 1000W w sieci a na tym się to kończyło.

to są po prostu dziwne głośniki i tyle.

W normalnych warunkach typu europejski salon, tj 18-30m2 nie widze powodu by dalej odpalać agregaty po 600W na kanał by grać na 2W.

Albo bawimy się w Audio , albo oszczędzamy i kupujemy mini wieżę🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, rambo54 napisał:

Tak, pędziłem swoje Dynki Krellami.

KST 100

KSA 150

FPB 300

faktycznie im więcej prądu z gniazdka to grały lepiej (SPecial 25, Contour 5.4, Crafft) ale po jakimś czasie uznałem że do dwudrożnego monitora, nie będe zużywał 1000W w sieci a na tym się to kończyło.

to są po prostu dziwne głośniki i tyle.

W normalnych warunkach typu europejski salon, tj 18-30m2 nie widze powodu by dalej odpalać agregaty po 600W na kanał by grać na 2W.

Co rozumiesz przez "więcej prądu"? To jest wymuszenie napięciowe i o ile wzmacniacz nie reaguje nerwowo na zmiany impedancji, to niezależnie od tego czy dasz 1kW Krela, czy 50W Moonrivera - tyle samo prądu popłynie. Czy chodziło Ci o to, że przy mocnym wzmachu można pograć głośno? To niestety nie na S25, chyba że mamy inne definicje "głośno"... Ale jeśli tak to nie ma znaczenia czy grasz na 100W, czy na 1000W 😉

 

Ostatnio sam szukałem wzmacniacza i niestety wbrew opinii "ekspertów" drogi McIntosh czy Classe, Technics nie naprawiają skopanego basu w Contour... Drogie końcówki lampowe Ayona niestety też nie... Zresztą, nie ma fizycznego powodu, dlaczego miałoby cokolwiek się zmienić w zakresie basu. Może gdybym próbował Octave, to bym usłyszał.

 

Przy okazji... Po dwóch tygodniach obcowania z Anthem STR mogę spokojnie polecić ten wzmacniacz. 

Sympatyczne granie w rozsądnej cenie. Świetny preamp z wejściami cyfrowymi. Moim zdaniem gramofonowy nie daje rady, ale nie można mieć wszystkiego. ARC to feature otwierający oczy. Zwłaszcza w momencie kiedy nie dostaje się pozwolenia na duże pułapki basowe 😉

Pomiary z dołączonego mikrofonu ładnie pokrywają się z tym co można znaleźć w różnych recenzjach. 

Najlepsze jest to, że pomimo iż bas jest poniżej tego bez equalizera to wydaje się dużo głębszy i silniejszy. Robi dużo lepsze wrażenie.

Wzmacniacz kupiony za namową Audioholics, bo ciężko o jakiś egzemplarz w sklepie w mojej okolicy. Polecam, jeśli ktoś jest uprzedzony w stosunku do DSP, to wciąż jest to porządny kawał elektroniki zdolny pociągnąć 2Ohm (choć wtedy już przy dużych mocach włączają się zabezpieczenia 😛 ).

Wada jest taka, że pobiera sporo prądu.

Screenshot_20210519-183330.thumb.jpg.1c1a638bf7b93f60a142fe188866509d.jpg

6 minut temu, shiver07 napisał:

Dlatego do dynek najlepszym kompanem jest wzmacniacz klasy D. Mało prądu bierze i napędzi bez problemu. Sam napędzam swoje Emit M10 i jest bardzo dobrze.

Nowe wzmacniacze w klasie D są super.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, baran napisał:

Najlepsze jest to, że pomimo iż bas jest poniżej tego bez equalizera to wydaje się dużo głębszy i silniejszy. Robi dużo lepsze wrażenie.

Bo tak działa DSP. U mnie koryguje mod na 50Hz (-10dB aż) i bas jest potężny ale nie rozmyty, rozlazły i dudniący tylko sprężysty i punktowy. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Bo tak działa DSP. U mnie koryguje mod na 50Hz (-10dB aż) i bas jest potężny ale nie rozmyty, rozlazły i dudniący tylko sprężysty i punktowy. 

Szkoda że nie masz na 50Hz ( - 40dB). Wówczas po korekcji DSP bas byłby jeszcze bardziej potężny i jeszcze bardziej sprężysty i punktowy.

8 godzin temu, baran napisał:

Ostatnio sam szukałem wzmacniacza i niestety wbrew opinii "ekspertów" drogi McIntosh czy Classe, Technics nie naprawiają skopanego basu w Contour...

Technics nie pomógł na skopany bas w Contourach ? Wyjątkowo nie znają się na rzeczy duńscy inżynierowie, skoro nawet Technics nie pomoże. Może ten odrestaurowany wzmak Sony sprzed 100 lat pomoże na te makabryczną niekompetencje firmy Dynaudio. 

.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, shiver07 napisał:

Dlatego do dynek najlepszym kompanem jest wzmacniacz klasy D. Mało prądu bierze i napędzi bez problemu. Sam napędzam swoje Emit M10 i jest bardzo dobrze.

Tak.  Absolutnie to będzie synergia.

Tylko wzmacniacze w klasie D do Dynaudio. 

W klasie A wzmacniacze to tylko do Avalonów.

W klasie B wzmacniaqcze to tylko do B&W. 

W klasie C wzmacniacze to tylko do Cerwin Vega.

......

W klasie Z wzmacniacze to tylko do Zingali.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, babatular napisał:

Szkoda że nie masz na 50Hz ( - 40dB). Wówczas po korekcji DSP bas byłby jeszcze bardziej potężny i jeszcze bardziej sprężysty i punktowy.

Grunt że DSP to ZUO i prawdziwy audiofil powinien go unikać jak ognia 😉

Ale fakt że źle się wyraziłem, mod to miejsce gdzie nakładają się na siebie fale. Więc pokój dodaje 10dB na 50Hz, które koryguje - 10dB na ESP. Dobre DSP to korekta nadmiaru, braków w pasmie nie wyrówna. Ale do korekty modów jest świetnym narzędziem. Żaden magiczny kabelek tego nie zrobi, a skorygować to można co najwyżej kolumnami które tego pasma mieć nie będą bo zaczną grać dopiero np od 60 Hz.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Grunt że DSP to ZUO i prawdziwy audiofil powinien go unikać jak ognia 😉

Ale fakt że źle się wyraziłem, mod to miejsce gdzie nakładają się na siebie fale. Więc pokój dodaje 10dB na 50Hz, które koryguje - 10dB na ESP. Dobre DSP to korekta nadmiaru, braków w pasmie nie wyrówna. Ale do korekty modów jest świetnym narzędziem. Żaden magiczny kabelek tego nie zrobi, a skorygować to można co najwyżej kolumnami które tego pasma mieć nie będą bo zaczną grać dopiero np od 60 Hz.

DSP jest naprawdę git. Świadomy, doświadczony audiofil wie, że nie tam żadna akustyka tylko korektor graficzny nazywany szumnie DSP jest przepustką do audiofilskiej nirvany.

Musze poszperać na strychu tam w szpargałach gdzies mam DSP Diory.

Jak to dobrze że żaden magiczny kabelek nie ma 10 dB spadku na 50Hz. 

No i dzięki za radę - jak bede miał problem z podbiciem 10dB na fs 50 Hz to se kupie kolumny co zaczynaja "grać" od 60 Hz - takimi kolumnami se skoryguje ta przypadłość akustyczną pokoju.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

Musze poszperać na strychu tam w szpargałach gdzies mam DSP Diory.

jak porównujesz analogowe korektory które już na starcie zmulały dźwięk przez wpięcie kilkunastu potencjomentrów do toru, do korekty cyfrowej to co ja poradzę... pamiętaj DSP to ZUO 😉

7 minut temu, babatular napisał:

doświadczony audiofil wie, że nie tam żadna akustyka

znajdź akustykę co poradzi sobie z modami na basie 

tylko kabelek zostaje prawdziwemu audiofilu 😉 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marcinmarcin napisał:

jak porównujesz analogowe korektory które już na starcie zmulały dźwięk przez wpięcie kilkunastu potencjomentrów do toru, do korekty cyfrowej to co ja poradzę... pamiętaj DSP to ZUO 😉

no co ty 

Ja myślałem że analogowy dźwięk to marzenie każdego audiofila. A tu się okazuje że cyfrowy dźwięk to jest to. Mądrego i doświadczonego audiofila to aż miło poczytać.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, babatular napisał:

A tu się okazuje że cyfrowy dźwięk to jest to.

a w jakiej postaci masz CD? jak jest nagrywana muzyka?

12 minut temu, babatular napisał:

Mądrego i doświadczonego audiofila to aż miło poczytać.

😉 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Bo tak działa DSP. U mnie koryguje mod na 50Hz (-10dB aż) i bas jest potężny ale nie rozmyty, rozlazły i dudniący tylko sprężysty i punktowy. 

Dobranie krzywej trochę mi zajmuje. Przed odpaleniem ARC w ogóle musiałem dużo poczytać, np. o badaniach Harmana. Generalnie jak puściłem Defaulta, to dźwięk mi się nie podobał 😄

Może kiedyś będę miał okazję popracować z Dirac, bo jest on nieco bardziej "zaawansowany".

 

Wcześniej bawiłem się z częstotliwością podziału Kolumny / Sub - tak żeby usunąć tę ogromną górkę, no ale mimo wszystko mi to nie grało. Było lepiej, dużo lepiej, się wciąż czułem braki. Jak nie mogę sterować nachyleniem zbocza to lipton. Dlatego tak mi się podoba implementacja ARC.

Teraz już zostaje tylko zbierać na Confidence 😄

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, baran napisał:

Ostatnio sam szukałem wzmacniacza i niestety wbrew opinii "ekspertów" drogi McIntosh czy Classe, Technics nie naprawiają skopanego basu w Contour...

A może zwyczajnie akustyka kuleje?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, klecha napisał:

A może zwyczajnie akustyka kuleje?

Nie wiem. W każdym salonie, w którym byłem mieli lepiej niż ja. U siebie po tej mojej adaptacji również mocno się poprawiło, ale wciąż jest kiepsko.

Wnioskuję, że chcesz mi powiedzieć, że nie powinienem wydawać kasiory ma wzmacha dopóki nie ogarnę akustyki? Kilka stron wcześniej ktoś próbował mnie przekonać, że wzmacniacz może naprawić akustykę pokoju 😄

 

Generalnie zgadzam się z tym - akustyka małych pomieszczeń w zakresie basu jest trudna. I wzmacniacz tutaj nie pomoże. Ale powiem jeszcze jedno... Przełączanie kolumn na innego producenta pomogło na irytujące mnie bolączki. Stąd wniosek, że to jednak Dynaydio 😉

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, baran napisał:

Nie wiem. W każdym salonie, w którym byłem mieli lepiej niż ja. U siebie po tej mojej adaptacji również mocno się poprawiło, ale wciąż jest kiepsko.

To już wiesz.

 

52 minuty temu, baran napisał:

Przełączanie kolumn na innego producenta pomogło na irytujące mnie bolączki. Stąd wniosek, że to jednak Dynaydio 😉

A to już na wyrost.

Przewaliłem kilkanaście paczek w mojej trudnej akustycznie sypialni (w tym kilka dynek).

Zostały PMC z 15w75 i linia transmisyjną.

Jest bardzo dobrze.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.