Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  455 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Kawal pieca :) U mnie 2010 gra z Musical Fidelity V-DAC II + V-PSU II.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD700AE wymień koniecznie. Szczególnie przy towarzystwie 2000AE. Wystarczy nawet DCD1500AE, które można wyrwać w idealnym stanie i w dobrej cenie. Osobiście po jakimś czasie odkryłem jakie niedostatki ma DCD700AE, ale to dopiero po spokojnych porównaniach w domowym zaciszu : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako że to moje pierwsze prawdziwe hi fi prosiłbym o ocenę mojego zestawu tj. Denon PMA 355UK + Denon DCD 685 + Acoustic Solutions AV120. Wszystko udało mi się trafić po naprawdę okazyjnych cenach. Z zestawu jestem zadowolony. Wzmak gra bardzo neutralnie i miło dla ucha. Powinienem się czegoś obawiać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiać się powinieneś tylko audiophilii nervosy czyli nieprzerwanego szukania dziury w całym :-)

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=audiophilia%20nervosa

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiać się powinieneś tylko audiophilii nervosy czyli nieprzerwanego szukania dziury w całym :-)

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=audiophilia%20nervosa

Hehe niezłe, niezłe. Na razie mi to nie grozi... Mam nadzieje ;)

A tak na poważnie? Czekam na opinie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się wlasnie, że to było na poważnie, a tak na marginesie to po 355 wiele nie masz co się spodziewac wydaje się na początku że gra znosnie, ale jednak bez polotu płasko i mi przynajmniej dość szybko się znudził, już nawet końcówki AVR serii 38xx w trybie pure direct z zewn daciem zagrają lepiej, bo zaczyna rysować sie jakaś scena ale proponuje poddac to osobistym odsluchom, bo to są tylko moje subiektywne odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam.wycisłem z "google" soki i nie znalazłem ani jednej fotki,ani jednej wzmianki dot. tego czegoś z aukcji i co zresztą mi się wizualnie spodobało ale nie wiem czy to "chałaśliwa łupanka" czy może jednak nieźle gra .Czy ktoś może coś bliżej wie na ich temat ? pozdrawiam

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2824835730

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Cały czas szukam dobrych końcówek mocy Denona. Na allegro pojawiły się POA 6600 x 2 ale cena z kosmosu jak na jednak leciwy sprzęt. Proszę o poradę czy jest sens zakupu jednak starego sprzętu jakim jest POA 6600, jeżeli tak to za jaką kwotę ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja szczerze to bym w to już nie wchodził przynajmiej za taką kaskę jak ktos tam krzyknął...widze od pewnego czasu na allegro modne jest "krzyczenie sobie" za cos handlarze potracili zdrowy rozsądek. A jakby cena poszła o 20proc w dół czemu nie zastanowiłbym sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

właśnie nabyłem player Denona (dcd 1450}, przesiadłem się na niego z Marantza 67SE, czy tylko mi się wydaje czy Denon ma bardzo czuły laser? wystarczy lekka ryska na płycie i już się zawiesza....

Odnośnie jakiegoś porównania, to ja mam DENON DCD-1550AR i nie był grzebany, a płyty porysowane czyta bez najmniejszego problemu. Gorzej jest z cd-r'ami nagrywanymi na kompie na tych tanich wypalarkach samsung, lg, a asus to już porażka, po prostu długo się męczy zanim załaduje a często nie ładuje i to już nie jest wina do końca samego lasera. Miałem kiedyś Technics SL-PG4 ten to był kozak nie dość że szybko czytał płyty to wszystko czytał i podobnież jak Denon męczył się z cd-rami niektórymi ale jednak wczytywał, do pionierów należy jednak przy odtwarzaniu wszystkiego i porysowanego tak że w płycie się nie przejrzysz :D zakwalifikować pogromcę, a nazywał się Pioneer PD-8700 - miałem go od nowości kupionego w hiszpani nigdy nie zaglądany do środka, nie miałem z nim nudów pod czas czytania, wczytywał najszybciej ze wszystkich i większości dostępnych marek bezbłędnie i za każdym razem wczytywał tak samo 20 prób przy każdej płycie.

Wracając do tematu to nie wiem co może być, najprawdopodobnież półprzewodnik się zmęczył, może soczewka przypieczona kurzem.

Powiedz mi jakie brzmienie masz z Denon'a w jakim zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innych objawów poza tym co opisałem nie zauważyłem, płyty wczytują się szybko, zarówno oryginalne cd jak i cd-r, nie ma żadnych trzasków, przeskoków itp, nie robię z tego o czym napisałem wcześniej problemu, chodzi tylko i wyłącznie o płyty zarysowane, a uwagę zwróciłem ponieważ Marantz sobie z nimi radził ale on np nie czytał niektórych cd-r....

 

Powiedz mi jakie brzmienie masz z Denon'a w jakim zestawieniu

 

u mnie ten Denon gra z PM75 i Tannoyami Revolution R3, IC Audionova Proteus, Moonwalk bi-wire,

na razie oba klocki (bo oba są u mnie nowe) zostały podłączone celem sprawdzenia, o brzmieniu napiszę jak się bardziej wsłucham, teraz jestem w trakcie przeprowadzki i nie za bardzo mam czas, poza tym sprzęt będzie grał w zupełnie innym, sporo większym niż teraz pomieszczeniu więc zobaczymy jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innych objawów poza tym co opisałem nie zauważyłem, płyty wczytują się szybko, zarówno oryginalne cd jak i cd-r, nie ma żadnych trzasków, przeskoków itp, nie robię z tego o czym napisałem wcześniej problemu, chodzi tylko i wyłącznie o płyty zarysowane, a uwagę zwróciłem ponieważ Marantz sobie z nimi radził ale on np nie czytał niektórych cd-r....

Tak już z tandetnymi CD-R'ami jest że sprzęty mają problem z niektórymi płytkami, z tymi sprzed kilku laty co najmniej 8 lat wstecz tego efektu nie było,

płyta to jena o wypalarka to drugie.

Jak by w Denon'ach siedziały "STABLE PLATTER" TO BYŁY BY TO DOSKONAŁE ŚREDNIEJ KLASY BUDŻETOWE KLOCKI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W denonkach seri 1450,1550,1650, S10MKII zastosował denon zupełnie nowe serwo oparte na kosciach panasonica i od wtedy datuje sie pojawienie sie problemów z odczytem...w starszych denonach serwo bazowało głównie na laserkach sony i serwo równiez obsługiwały kosci sony słynny duet CXA1372 CXD2500AQ było podpiete pod wszedobyslki laser KSS-240A...przyczyną przejscia na nowe serwo było zakonczenie produkcji własnie tych laserów..fizycznie do DCD1450 laser KSS pasuje.

 

Ale sa i zalety nowego serwa jakie jest w tej seri ...ultra niski jitter oraz wrecz porazająca szybkosc wczytu dysku, zauważenia jego braku..wada to nieco duży brak ochoty na CDRY....sam mam to wiem jak jest....na szczescie podrobione lasery sharpa RCTRH-8147F sa o dziwo naprawde dobre...nowe czytają deski:)

 

Ba prywatnie te denony uważam za jedne z najbardziej udanych własnie ze względu na tą mechanikę...poza tymi cdrami to nie ma wad poprzednich np słynnego wrednego kiksu jaki sie dzieje w DCD1015 czyli samo-zamykania sie kieszeni..ta upierdliwa wada pojawia sie w dcd3000 oraz w dcd-s10mk1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.